Podróże

Da Michele jest wspaniałe! Ta kolejka z numerkami, to siedzenie przy stoliku z obcymi ludźmi, ten chaos, tylko dwie pizze do wyboru  😍 No i dla mnie jest to najlepsza pizza jaką jadłam we Włoszech. Konkurować może jedynie z mała pizzerią z Santa Maria Delle Mole  🙂
Jesli chodzi o Neapol, to powiem Wam w tajemnicy, że moi bardzo bliscy znajomy będący rodowitymi Neapolitańczykami nie jedzą w Da Michelle, bo uważają że to knajpa pod turystów. Oni chodzą do Di Matteo. Mialam okazje porównać oba miejsca, rzewczywiście w drugim ciasto było delikatniejsze
Ja z moim szałem podróżniczym w tym roku planuję kolejny wyjazd.  😀 Niestety Azja w wakacje na pewno odpada i szukam alternatywy. Może jesienią/zimą się uda. Właśnie, kiedy najlepiej żeby nie wrąbać się w porę deszczową? Myślałam o Bali, Tajlandii . Ewentualnie zaczęłam jeszcze rozważać Seszele a Azję przerzucić na kolejny rok.

W kazdym razie jednym z punktów na mapie w tym roku będzie Grecja. Bo jakoś nigdy nie było mi tam po drodze... Planuję polecieć do Aten i zatrzymać się w jakiejś miejscowości nadmorskiej. I teraz właśnie, jakiej? Do szczęścia potrzebuję ładną plażę i ładne okolice, które można pozwiedzać. W ramach odpoczynku od plażowania jakieś 2-3 dni chcę pozwiedzać Ateny (chcemy dojeżdżać a nie się tam zatrzymać) więc koniecznie dobry dojazd pociągiem, ewentualnie autobusem.

Najbliższy wyjazd do Paryża. Co warto obejrzeć przez weekend? Byłam już kiedyś , wszystko co opisane w przewodnikach widziałam. Są jakieś mniej znane urokliwe miejsca?


Dziewczyny może któraś rezerwowała coś ostatnio przez booking.com i ma linka do zniżki 50 zł ?

Chętnie przygarnę takiego linka (przy okazji darujący tez dostanie 50 zł zwrotu na kartę)

[size=10pt]Będę wdzięczna  :kwiatek: :kwiatek: [/size]

PS. Filipiny nadchodzę  😀
Wysyłam pw  🙂
infantil bardzo dziękuję, jesteś wielka  :kwiatek:
Jakby ktoś jeszcze potrzebował to ja rezerwuję coś średnio raz na miesiąc więc zawsze mam linki.  😀
emptyline   Big Milk Straciatella
09 lutego 2019 21:26
Kochani mam pytanko. Szukamy ciekawego SPA z noclegiem w Malborku/Elblągu lub Zakopanem. Opcjonalnie w innym miejscu w Polsce gdzie będzie coś do zobaczenia: natura, architektura. Pobyt dla dwóch osób, na 2 doby - max 3 przy jakiejś super dobrej ofercie. Fajnie jak będzie sauna, masaże, jacuzzi, kąpiele i zabiegi pedicure. Mamy do wydania około 1600zł, ale bardzo zależy nam żeby miejsce miało klimat więc niekoniecznie nowe, szklane hotele. Na razie znalazłam to, ale nie widzę tam pedicure no i troszkę mi smutno, że nie wykorzystano potencjału jeśli chodzi o pokoje. Ale generalnie o takie klimaty nam chodzi. 🙂
emptyline, chciałam pisać, że w Elblągu to hotel Młyn. Ewentualnie jeszcze hotel Elbląg na starówce, ale to raczej klimat trochę inny. Hoteli ze spa jako takich raczej więcej nie ma 😉 super klimat, chociaż trochę innego typu, to jest w niedawno odrestaurowanej Willi Piękny Widok, ale tam jest chyba tylko sauna.
emptyline a może Krasicki w Lidzbarku?
Albo Irenka w Polanicy (ale tylko w Polanicy, to jedyna słuszna)
Oba hotele spełniają wszystkie Twoje warunki oprócz miejscowości w których się znajdują...ale warto 🙂

http://m.hotelkrasicki.pl/

https://www.drirenaerisspa.pl/polanica-zdroj/hotel/o-hotelu

Irenka to moje ulubione miejsce na 2-3 dniowy reset od świata 😍
Planuję w polowie kwietnia 10-dniowego eurotripa. Chcemy jechac w 4 osoby. Chcemy dojechać do Włoch- Garda/Wenecja, Francji (południe). Czy ma ktoś doswiadczenie z taką trasą? Co warto zahaczyć w kwietniu?
maleństwo   I'll love you till the end of time...
10 lutego 2019 08:51
emptyline a może Krasicki w Lidzbarku?



Lidzbark jest cudny!
emptyline   Big Milk Straciatella
10 lutego 2019 14:29
maiiaF, dzięki, własnie rozważamy ten młyn, bo przy okazji pojechalibyśmy do Malborka. Mąż kocha historię i zamki, a tego nigdy nie widział. Czy w Elblągu jest coś do zobaczenia?
sienka, dziękuję! Ten Hotel Krasicki super, bardzo nam przypadł do gustu, cenowo też ok, bo Irenka ciut chyba za droga. I ponownie, czy w Lidzbarku jest coś ciekawego, urokliwego do zobaczenia?

Wpadł mi jeszcze do głowy Kazimierz Dolny, bo jest uroczy i jest gdzie sobie pospacerować, ale coś też nie mogę ustrzelić pasującego nam miejsca. 😁 Mam za dużo wymagań, ale samo SPA nas aż tak nie kręci (a dostaliśmy taką wycieczkę w dowolne miejsce jako prezent ślubny, więc szukamy czegoś gdzie uda nam się miło spędzić czas), jeśli nie będzie w ładnej otoczce, zwłaszcza, że ja nie mogę korzystać ani z sauny, ani z basenu, ani z jacuzzi...
Rtk ja robiłam samochodem trasę Budapeszt- Wenecja jak by co 🙂
emptyline, hmm, Starówka i wszystkie jej elementy-warto wejść na Bramę Targową, jak będzie otwarte to i na wieżę katedry, Muzeum Archeologiczno-Historyczne stworzone na pozostałościach po zamku krzyżackim (nawet wielu elblążan się dziwi jak słyszy, że kiedyś był tu zamek 🤣 ). Z samych typowo "miejskich" atrakcji w Elblągu to chyba tyle, ale warto stąd zrobić sobie bazę wypadową właśnie do Malborka, Fromborka czy Sztutowa. No i nie wiem jak Twój facet, ale dla Ciebie to chyba Kadyny obowiązkowo 😉 i oczywiście pochylnia, ale to już zależy kiedy planujecie wyjazd. Jeśli chodzi o spacery i naturę to w okolicach nie ma na co narzekać 🙂 i mamy most zwodzony! 😁
emptyline   Big Milk Straciatella
10 lutego 2019 16:54
maiiaF, właśnie mi przypomniałaś o Kadynach! Tam też są przecież SPA i rozważamy też taką opcję. Mój facet koni się boi, ale sama architektura bardzo go kręci. Plan jest na lipiec lub sierpień więc Pochylnia koniecznie!  No chyba, że uda nam się wymienić nasz prezent na jakiś zwykły wyjazd a nie samo SPA. 🤣 Bardzo Ci dziękuję za tipy.
emptyline, jak coś będziecie chcieli już konkretniej planować w tych okolicach to pisz na priv 😀
rtk, - jak możecie trochę zboczyć, to polecam muzeum Audi w Ingolstadt. Z nad Gardy masz bliziutko do Bergamo, na jeden dzień jest super 🙂
Błagam pomóżcie. Ogarniamy właśnie ze znajomymi wakacje w Grecji dopóki kasa się nie rozejdzie  😀 byliśmy całkowicie zdecydowani na Ateny. Ale teraz nie wiem czy może nie obrać innego kierunku ? Może Kreta, Korfu, Saloniki ? Chce takiej ładnej Grecji z bialoniebieskimi domkami a im dłużej oglądam zdjęcia z Aten tym bardziej przestają mi się podobać. Ma któraś z Was porównanie ?
Może być któryś?
Widziałem kilka miejsc na Cykladach i Ateny. Jak porównać ze sobą małe portowe miasteczka czy osady i kilkumilionową aglomerację? Trzeba określić co się chce zobaczyć
Wróciłam z Tel Avivu i... nie mam słów  😍 To chyba najcudowniejsze miasto w jakim kiedykolwiek byłam! Cały czas miałam wrażenie, że wszystko jest na swoim miejscu, że wszystko ze sobą współgra, koegzystuje. Nigdzie nie czułam się bezpieczniej, pierwszy raz nie miałam żadnych obaw łażąc samej po mieście o każdej porze dnia. W ogóle jest tam taka beztroska atmosfera, nawet w zatłoczonych miejscach typu Carmel Market. Tel Aviv jest też super intuicyjny, można chodzić bez map i nie da się zgubić.
I wcale nie jest tak drogo - tzn. zależy co i gdzie się je, fancy lokale potrafią być bardzo drogie, ale transport, noclegi są przystępne. Świeże owoce i warzywa są przetanie i przepyszne, czuć to dojrzewanie na słońcu.  Tradycyjna kuchnia, hummusy, falafele, sabich są też bardzo przystępne cenowo. To jest wspaniałe doznanie kulinarne, dla fanów odkrywania miejsc poprzez kuchnię Izrael będzie rajem.
Wszyscy ludzie, których spotkałam byli przemili, bardzo pomocni i otwarci.
A pogoda w lutym przepiękna  💘 I te kolory!
Pod koniec tego roku lub na początku przyszłego planuję pojechanie do Izraela na 1,5 tygodnia, wypożyczenie auta i zjechanie całego kraju. Chcę odkryć wszystko!

Dorzucam kilka zdjęć  🙂







To samo, co Ty, infantil, mówi moja b.dobra koleżanka. Regularnie zresztą do Tel Avivu jeździ. Zdjęcia szałowe, narobiłaś smaka 😍
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
12 lutego 2019 19:05
Kocham Izrael i ma nadzieję, że też tam jeszcze kiedyś wrócę 😍
Tel-Aviv... mam teraz tanie loty z Rzeszowa, ale mój stary nie poleci, bo ma zawirowania z pracą i DUPA  🤔

Mam pytanie do tych podróżujących samotnie (i nie tylko).
Nie boicie się?

Ja marzę o tylu miejscach na świecie, ale panicznie się boję, że mi ktoś krzywdę zrobi. Ciągle jestem zaczepiana na naszych polskich ulicach idąc sama (sic!). Będąc naście lat temu na wakacjach z rodziną w Egipcie i Tunezji miałam mnóstwo przykrych sytuacji, raz mnie prawie zgwałcono (miałam 15 lat...). Boję się mężczyzn, którzy mnie zaczepiają. Mój tż twierdzi, że ja mam postawę ofiary. Ale ja tego nie dostrzegam u siebie. Poruszam się raczej pewnie, nie rozglądam się nerwowo.

Jak sobie z tym poradzić????

Czytam o turystkach, którym obcięli głowy w Maroku, słucham o znajomej, którą celnicy zgwałcili po kolei na granicy z Ekwadorem i mnie zimny pot oblewa. Ja samotna kobieta powinna się zabezpieczyć w podróży? Co robić, żeby nie zwracać uwagi?

Jedyne miejsce z dala od domu (a wcale się nie czuję bezpieczna jak idę biegać wieczorem po osiedlu i sunie za mną auto), gdzie czułam się bezpieczna i swobodna to był Wietnam. Azjaci wydają mi się tacy niegroźni.

Ja CHCĘ podróżować..... Ale muszę najpierw poradzić sobie z tym lękiem.... Wy się nie boicie?
Meise, chciałam właśnie czytając Ciebie napisać, że miejsce w którym czułam się bardzo bezpiecznie i tak, że mogłabym tam chodzic sama to był Wietnam... 😉
Cri, Wietnamczycy i ich podrywy są urocze  😀

Idę wieczorem ulicami Sajgonu przez najbardziej imprezową ulicę, siedzi z 10 kawalerów i wszyscy "Hi!". Ja do niech "Hi!" i puszczam oczko. A ci pieką buraka i patrzą po swoich butach  😁
Tam włóczyliśmy się do późna po jakichś wąziutkich uliczkach. Pustych, zaszczurzonych. Ani chwili się nie denerwowałam.
Meise, czyżby ulica Bui Vien? 🙂
Taaaak! Mieszkaliśmy tam całe dwa dni  😁
Meise a może kup sobie taką sztuczną szczękę z krzywym zgryzem i na spacery to zakładaj? Będą się nabijać, ale nie będziesz już tak atrakcyjna  😂 😂 😂
Averis   Czarny charakter
13 lutego 2019 11:44
Megane, gdyby wygląd był determinujący, to nie byłyby gwałcone zakonnice, osoby niepełnosprawne i starsze. W molestowaniu nie ma nic śmiesznego.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się