Podróże

pokemon, zadna tajemnica, biuro dla Januszy 🤣 Rainbow Tours, skadinad majace mase rownie nieetycznych rozrywek w katalogu. Ich lokalny operator to Classic Safaris.

Ale nie tylko CS takie kwiatki robi, z wiekszych operatorow byly chocby auta Wildbeesta i pierdylion lokalnych biur, ktorych nie moge na szybko znalezc w guglu. I serio po komunikacie o duzym kocie w krzakach, te kilkaset metrow od szlaku, pod krzakiem byla kolejka na kilkanascie aut, przepychanki o miejsce na 2-3 metry od zwierzaka. Moge poszukac fotek. Mi serio wystarczy do konca zycia, az sie czuje brudna, jak o tym pisze :/

Ale co sie dziwic, jak ludzie w sieci daja biurom jedno albo dwugwiazdkowe recenzje, "bo kierowca nie podjechal do polujacego geparda, a my chcielismy obejrzec polowanie". Na oko to wiekszosc tour operatorow zrobi wszystko, zeby dostarczyc turystom perfect safari experience, z kompletem zwierzat, polowaniem etc. Pewnie moze byc inaczej, jasne 🙂 ale w popularnych parkach skala zjawiska jest ogromna i warto brac to pod uwage.
Lotnaa   I'm lovin it! :)
16 stycznia 2019 09:59
A propos Kenii, to właśnie minimum 14 osób zginęło w ataku terrorystycznym na hotel w Nairobii  😕
kokosnuss, ja też byłam z Rainbow.
yga   srają muszki, będzie wiosna.
19 stycznia 2019 07:31
Dziewczyny, wykupiłam wycieczkę w Rainbow sama z możliwością dostawki do pokoju. Niestety nikt inny sam nie leci i teraz muszę dopłacać spora kasę za dopłatę do pokoju jednoosobowego. Jestem po wpłaceniu zaliczki, której podobno już nie mogę odzyskać. Nie stać mnie żeby dopłacać ponad tysiaka, a też nie chcę stracić ponad tysiaka zaliczki. Wycieczka jest w 2 połowie lutego.
Mialyscie takie sytuacje? Da się jakoś z tego wybrnąć?
Wiedziałaś to podpisując umowę niestety.
Może kogoś znajdziesz? Chyba są nawet takie portale gdzie szuka się kompana do wycieczki.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
24 stycznia 2019 05:49
Dla osob zainteresowanych rajdem konnym w Gruzji

Klil
Polecicie noclegi dla dwojga w Lizbonie, lub ewentualnie w Sintrze w dniach 28.05.-04.06?
Kuuupe czasu minęło, ale lokalizacja świetna.
http://www.lisbonvillage.pt/os-espacos/tagus-apartments/
JARA, super, dzięki. 🙂
Planujemy ze znajomymi kolejny raz jakiś fajny wypad po sesji na kilka dni (końcówka lutego). Po sprawdzeniu biletów w grę wchodzą Ateny i Neapol wraz ze zwiedzaniem Wezuwiusza i ew jakiś flixbus na miejscu i podjechanie jeszcze do jakiegoś innego miasta. Planujemy pozwiedzać, pochillować, tak żeby się nie zanudzić na śmierć. Oczywiście budżetowo. Co byście wybrały?  🙂
Neapol! Wezuwiusz jest super atrakcją, najtaniej wychodzi dojazd przez Pompeje, więc można też zahaczyć. Do tego polecam popłynięcie z Neapolu na wyspę Ischia, jest piękna. Sam Neapol według mnie bez szału, ale wokół jest ogrom ciekawych miejsc. Wystarczy kupić bilet na pociąg za 2 euro i pojechać do Salento chociażby  😍

No i w Neapolu są dwie najlepsze knajpy na świecie - Da Michele i Da Nennella, w których sama wizyta jest przygodą  😜
rybka   Różowe okulary..
26 stycznia 2019 18:26
Czy mamy kogoś z Dublina??? szukam na noclegu na 2 tygodnie (mam tam jechać na stypendium, ale nocleg we własnym zakresie), może ktoś ma pokój do wynajęcia w bardziej przystępnych realiach na polską kieszeń….
infantil byliśmy już prawie zdecydowani na Neapol kiedy właśnie znajomi usłyszeli plotę, że jest niebezpiecznie i poza sezonem średnio ze zwiedzaniem innych miast... Także zostawiam to miasto gdzieś w planach z tyłu głowy.
W końcu padło na Ateny. Przynajmiej póki jesteśmy studentami mamy wjazd za free na Akropol.  😁 Jeśli macie jakieś świeże rekomendacje na temat jedzenia, knajpek, co robić, gdzie warto iść - to chętnie przyjmę.
Zacząć zwiedzanie od Mount Lycabettus, najlepiej zaplanować tak, żeby złapać na górze zachód słońca. Przed wejściem na sam Akropol obowiązkowo Muzeum Akropolu (to nowe).
Trochę zdjęć mamy na FB, ale na tel. nie podam linku.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
29 stycznia 2019 06:13
Ja 22.02 tez lece do Aten 🙂
vissenna   Turecki niewolnik
29 stycznia 2019 06:25
Dziewczyny, wykupiłam wycieczkę w Rainbow sama z możliwością dostawki do pokoju. Niestety nikt inny sam nie leci i teraz muszę dopłacać spora kasę za dopłatę do pokoju jednoosobowego. Jestem po wpłaceniu zaliczki, której podobno już nie mogę odzyskać. Nie stać mnie żeby dopłacać ponad tysiaka, a też nie chcę stracić ponad tysiaka zaliczki. Wycieczka jest w 2 połowie lutego.
Mialyscie takie sytuacje? Da się jakoś z tego wybrnąć?

Możesz poszukać kompanki na facebooku:
https://www.facebook.com/groups/403980986446212/

A ja zapraszam na wpis na blogu o... walkach, a właściwie zapasach wielbłądów w Turcji:
https://tiny.pl/txvp4
https://m.facebook.com/voulisattico/
Świetna lokalizacja. Wygodny dojazd z lotniska, poza tym przez cztery dni wszędzie z buta. Co dziennie dwie buteleczki wina w lodówce w cenie 😉
Ja mój ostatni urlop spędzałem na Sardynii i będę polecał to miejsce każdemu.  n(...)


SPAM BAN DodoMod
Uciekaj stąd, bezwstydny trollu  🤬
Nopebow - czemu niebezpiecznie?
Myślę, że w każdym mieście turystycznym, po sezonie przede wszystkim,  nie można się szlajać w samotności po ślepych uliczkach 🙂
Mnie chcieli okraść w Londynie, Lizbonie i w Gironie przed lotniskiem 😉 trzeba mieć oczy dookoła głowy i chodzić z grupą, szczególnie jak się ma np przy sobie coś cenniejszego (aparat?)
😉
Nopebow Neapol jest niebezpiecznym miastem, ale nie dla turystów. Jest niebezpieczny dla inwestorów, przedsiębiorców, ludzi ważnych  😉 i takich w nieodpowiednim miejscu o złym czasie. Neapol to największe centrum przemytnicze europy, nie mogą sobie pozwolić na to, by cokolwiek stało się niewinnemu turyście  🙂
I nie rozumiem jaki miałby być problem ze zwiedzaniem innych miast poza sezonem? Tam sezon jest cały rok, zresztą i kolej i promy na wyspy też kursują przez cały rok  😉
Nie pytajcie się mnie, bo sama zdążyłam się nakręcić na Neapol ale niestety zderzyłam się z murem w postaci decyzji znajomych  😁 argumenty przedstawione to m.in to, że w Grecji jest teraz ciut ciepłej niż we Włoszech = mniej ubrań/bagażu i że lepiej zwiedzać te urokliwe miejsca w okolicy Neapolu w bardziej słonecznym okresie roku. A te plotki o niebezpieczeństwie... Nie wiem skąd, ktoś pewnie xos usłyszał i poszłooo. I wiem jak jest, mnie w biały dzień prawie okradziono na ruchliwej ulicy w centrum Wrocławia  👀
nopebow, och szkoda że zrezygnowaliście z Neapolu. Fantastyczne miejsce. I kompletnie nie miałam poczucia zagrożenia. Nawet w ciemniejszych uliczkach - tylko nie zapuszczaliśmy się w nocy poza to historyczne centrum 😉. Neapol jest fantastyczny - drugie moje ulubione miejsce we Włoszech. No i ma obłędną pizzę i takie same owoce morza. Więc miej z tyłu głowy bo bardzo warto 🙂
nopebow, - dla mnie Włochy są dużo ciekawsze do zwiedzania niż Grecja. Zabytki w Grecji to niestety zwykle 3 kamienie, pół kolumny i krzaki 😁 Włochy mają jednak bardziej zadbaną architekturę i okazalszą - raczej budynki, nie kawałki ruin.
Byłam na koniec października i nie czułam się zagrożona 😉
nopebow to jacyś średnio zorientowani ci znajomi  🙂 Neapol to południe Włoch, tam pogoda jest raczej porównywalna do Aten, nie sądzę, żeby różnica była większa niż 2-3 stopnie. Na pewno nie na tyle, by ubierać się inaczej  😀
Wysiadaliśmy 07.01 w Atenach, na lotnisku więcej śniegu niż na poznańskiej Ławicy  🤣
Jeju, nie denerwujcie mnie.  😜 Bilety niestety już kupione. Teraz mam dodatkowe argumenty żeby jeszcze w tym roku się tam wybrać.
Neapol! Wezuwiusz jest super atrakcją, najtaniej wychodzi dojazd przez Pompeje, więc można też zahaczyć. Do tego polecam popłynięcie z Neapolu na wyspę Ischia, jest piękna. Sam Neapol według mnie bez szału, ale wokół jest ogrom ciekawych miejsc. Wystarczy kupić bilet na pociąg za 2 euro i pojechać do Salento chociażby  😍

No i w Neapolu są dwie najlepsze knajpy na świecie - Da Michele i Da Nennella, w których sama wizyta jest przygodą  😜


Podpisuję się w 100% !! Jednak knajpa Da Michele dla mnie mocno przereklamowana 😉 Jedliśmy lepszą pizzę w mniej obleganych "miejscowych" knajpkach. Za to Osteria Il Gobbetto...  😍 😍 😍 mogłabym tam wrócić dla samego jedzenia  😍
i potwierdzam, wcale nie czuliśmy się niebezpiecznie 😉 może jedynie nie zapuszczaliśmy się po ciemku w okolice dworca centralnego  😉 też byliśmy poza sezonem i jeździliśmy pociągiem po okolicy
Da Michele wcale nie takie fajne, za to muszę odszukać to miejsce gdzie trafiliśmy na koniec bo to była najlepsza pizza świata 😉.
Za to bym się pokroiła za kolację w Pescheria Azzurra. No to jest coś obłędnego. Knajpa w sklepie rybnym, genialne jedzenie.
I miasto podziemne do zwiedzenia - niby nic takiego tam nie ma ale wrażenie kosmiczne. I coś co mnie rozwaliło kompletnie i pokazuje jak bardzo stosunkowo nowe domy wciśnięte są w starożytne pomimo, że z wierzchu nie widać. Byliśmy w domu, którego piwnice to nic innego jak część starożytnego teatru. I wszystkie kamienice dookoła są właśnie na tym zbudowane. Co więcej - okno kuchni jednego mieszkania wychodzi pod ziemią - w tym teatrze właśnie. Kosmos.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się