Podróże

JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
26 czerwca 2017 09:01
A jak z nocowaniem z AirBnb? Za dwa tygodnie nocuję pierwszy raz w Warszawie, a później Szczecin w sierpniu. Oba pokoje wynajęte od kobiet. Ktoś ma jakieś doświadczenia ?  👀
wiedźma, Może miałaś też trochę pecha. Tzn, wydaje mi się, że ok - pewien określony typ młodych mężczyzn jednak z jakiegoś powodu wybiera te beemki.......... ale może sama mam podobnie tj. lubię sportowe auta "z marką" i dużą ilością koni pod maską - bo to ma jechać, a nie spacerować 😉 ale wariatów za kółkiem nie brakuje.... Ten z którym ja jechałam, a który właśnie robił takie głupoty jak wyprzedzanie na piątego etc - jechał.... bardzo niewinnie wyglądającym Oplem. Kombi chyba jeszcze. No i też nie taki totalnie młody szczyl, bo chłop pracujący + chyba po 30stce. Naprawdę, miałam duszę na ramieniu i bliska byłam wysiadki.
I do dziś nie wiem, kogo boję się bardziej - tego z ciężką nogą, czy tego podziwiającego krajobrazy..... Dzisiaj prawie skasowałabym bok, bo mi się na prawy pas wepchnęła baba podziwiająca krajobrazy. A nie - sorry - chyba na komórce klikała. Przez Blabla jechałam z jednym takim jakimś "niepewnym" - zmieniał pasy na autostradzie jakoś tak dziwnie późno, na ostatni moment + przy hamowaniu prawie za każdym razem podjeżdżał pod sam tył samochodu przed nim - i ja momentami nie wiedziałam czy "ten typ tak ma", czy po prostu miał spóźniony czas reakcji. Prędkość - 130 km/h max....
Wybieram się na urlop do mojej wymarzonej Grecji pod koniec września. Jakiej pogody mogę się spodziewać lub temperatur?
Oczywiście mniej wiecej🙂
Scottie   Cicha obserwatorka
29 czerwca 2017 07:48
JARA, ja miałam wieczór panieński urządzany w mieszkaniu z AirBnb. Oczywiście oficjalnie mieszkanie było wynajmowane "dla przyjezdnych znajomych". Żadnych problemów, rewelacja.
Becia23   Permanent verbal diarrhoea
29 czerwca 2017 09:05
Wybieram się na urlop do mojej wymarzonej Grecji pod koniec września. Jakiej pogody mogę się spodziewać lub temperatur?
Oczywiście mniej wiecej🙂


Do ktorej czesci Grecji sie wybierasz?
Rodos, południowa cześć wyspy.
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
29 czerwca 2017 17:57
Tegoroczne wakacje -> Bułgaria i Primorsko 🙂

Jestem totalnie mile zaskoczona !
Nasłuchałam się różnych dziwnych rzeczy o tym ,, dzikim" kraju.  No ale, że termin był kuszący, a Albania na google maps wyglądała baaardzo nieciekawie, decyzja szybka- lecimy.
Kupiliśmy 8 dni na HB-ku i nie żałuję ( chociaż mnie przed tym przestrzegano).
TANIO ! MEGA TANIO.
Primorsko łapie się na tz. okręg Słonecznego brzegu. Plaże są przepiękne, woda krystalicznie czysta i niebieściutka, morze ciepłe.
Na dnie latały małe kraby i od czasu do czasu pokazywały się meduzy. Jednak pomimo tych ,, niedogodności"  spędzaliśmy całe dnie na plaży.
Dużo też  łaziliśmy po mieście - takie większe odpicowane i czystsze Międzyzdroje. No i ceny powalają na kolana.... ale pozytywnie. Przykładowo w restauracji przy plaży duży obiad kaczka z warzywami i ryżem wyszła w przeliczeniu 10 zł za osobę.
Drinki na plaży 7 zł w mieście po 5 zł.
Wpierniczaliśmy zielone melony na potęgę. Truskawki i czereśnie targaliśmy do hotelu kilogramami - Pani  z warzywniaka miała własny ogródek za straganem  a płaciliśmy grosze 😉

Samo miasto ciągnie się na dwie zatoki- jedna dla emerytów i rodzin z dziećmi, obok Parku Narodowego- tam byliśmy 😉
Druga z 4-5 klubami nocnymi przy plaży i dla imprezowiczów.
Taniocha i sympatyczna atmosfera.
Jedyny minus? Cyrylica ;P Były momenty kiedy czułam się jak niepełnosprawny. Jednak zawsze ktoś rozmawiał płynnie po angielsku i można było się dogadać ..
Jeśli chodzi o wycieczki to dzień przed wylotem wybraliśmy się rowerami do megalitycznego sanktuarium z XIV wieku p.n.e - Beglik Tash. Znajdującego się w rezerwacie  Ropotamo. 8 km pod górkę  w 32 C rowerem po 6 dniach rozpusty... nie, to nie był dobry pomysł.
Jednak sama świątynia i przebywanie w tym miejscu zrekompensowała cały ból.
Aa... jeszcze nurkowanie. 😅
W drugi dzień po przylocie zabrano mnie do w/w rezerwatu na mini kurs nurkowania.
Już sama miejscówka zrobiła na mnie kolosalne wrażenie.
Udało mi się zejść na 10 m co było nie lada wyzwaniem. Widziałam koniki morskie, kraby itp. stworzenia.

Wypoczęłam, opaliłam sie, naładowałam baterie.
Ten urlop miał w założeniu właśnie tak wyglądać-> plaża zero, nerwów, spanie do późna, szwendanie się bez celu. Ukoić nerwówokę. Gdzie dwa dni przed wylotem zdawałam jeszcze dwa ciężkie egzaminy.
I muszę przyznać że Primorsko się do tego idealnie nadaje.
Zapewne kiedy będę miała znowu ,, jazde bez trzymanki" w pracy, na studiach , w  domu.. Półtora godziny i jestem na jednej z fantastyczniejszych plaż
Wrócę, bankowo tam wrócę.
Becia23   Permanent verbal diarrhoea
29 czerwca 2017 19:25
Rodos, południowa cześć wyspy.

Oj, to kompletnie inna czesc niz te w ktorych ja bylam, wiec niestety nie pomoge poza tym, co podaje internet  :kwiatek:
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
10 lipca 2017 08:54
Czy ktoś z was było może na Diabelskim Moście w Kromlau ? Czy oprócz mostu i parku rododendronów jest coś w pobliżu wartego obejrzenia ?

Ale fantastyczny  💘
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
17 lipca 2017 09:43
Gdzie szukać połączeń promowych do Szwecji? Nie mam pojęcia gdzie tego szukać, może być wypłynięcie z Niemiec.
Becia23   Permanent verbal diarrhoea
17 lipca 2017 10:51
wiedzma, jeszcze raz wielkie dzieki za wytlumaczenie Blablacar, pierwsza (bardzo dluga!) podroz zaliczona i byla sukcesem  :kwiatek: :kwiatek:
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
25 lipca 2017 15:15
Jakie sa sprawdzone wyszukiwarki lotow. Chce kupić jak najszybciej bilety do Szwecji i nie wiem gdzie szukac.
martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
25 lipca 2017 15:25
Dziewczyny pomocy 😉 Korfu czy Zakynthos? 👀
martva, zakynthos
JARA, ja korzystałam ze skyscanner
JARA, z polskich to esky.pl a z zagranicznych najsensowniejsza expedia.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
25 lipca 2017 16:43
Dzięki, spróbowałam na skyscannerze i kilku innych i ceny są takie same. Gorze, że w Sztokholmie cena noclego jak za zboże  😕
JARA, żeby tylko noclegu 😁 Weź pod uwagę, że tanie loty są realizowane na Skavstę, skąd też musisz do miasta dojechać spory kawałek nietanim busem, no chyba że ktoś znajomy Cię odbiera (ale skoro szukasz też noclegu, to zakładam, że nie) 😉
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
25 lipca 2017 18:05
Kupiłam bilety, wiem o transporcie z lotniska autbusem za prawie 70zł, wale to, lecę tam, idę na żywioł 😁
Na przyszłość:
[url=http://www.azair.com/]azair.com]
Wyszukiwarka tanich lotów.
Szukam walizek/toreb nadających się wymiarami na bagaż podręczny. Czego używacie? :kwiatek:
Szukam inspiracji na przyszly rok. Moze polecicie jakies miejsce, gdzie jest late cieplo, ale nie upalnie, jest morze/ocean, piekna okolica do pozwiedzania, hotel chetnie z basenem, bardziej na wypasie niz nie na wypasie 😉, cos jak Toskania chetnie? Chcemy jechac cala rodzina, czyli rodzice, brat i my ( lacznie 4 malych dzieci w wieku od 6 mcy do 4 lat) 😵 wiec musi byc wygodnie, ale tez aktywnie. Myslalam nad okolicami San Sebastian i Prowansja, ale mowa tez byla o Kubie, wiec jak na razie jestesmy zupelnie otwarci na pomysly 🙂
sardynia
Dzionka, na fb czasem są ogłoszenia (na stronie "Toscania i Umbria"😉 wynajmu domów we Włoszech, czasem w małych miasteczkach, czasem totalnie gdzies na odludziu w gajach oliwnych. Dojazd oczywiscie samochodem ale samochod na miejscu przydatny. Nigdy niestety nie widziałam domu nad morzem, ale np kilkanaście km od. Teraz tych ogłoszeń jest mało ale przed sezonem było ich sporo, az zastanawialam sie, czy sie nie wybrac, tylko nie mam z kim, bo opłacało się jechac własnie jakąś większą ekipą.
koszt około 100 - 150 euro od osoby za tydzień
Dzięks, polubię zaraz ten fanpage. W sumie wynajem domu to byłby dobry myk dla tylu osób. Tylko nie wiem jak z samochodem, ja to na pewno lecę, bo moje dziecko nie lubi samochodu, ale może rodzice i brat wzięliby samochody, co by ułatwiło przemieszczanie się. A jak nie to wynajmiemy jakiegoś busa na lotnisku 🙂
Pytanie na baaaardzo szybko-gdzie w Brnie, najlepiej okolice centrum, znajdziemy dobre, prawdziwe czeskie jedzenie, bez udziwnień i hipsterskich wystrojów ( 😉 )?
Szukam walizek/toreb nadających się wymiarami na bagaż podręczny. Czego używacie? :kwiatek:


Ja mam taka malutką walizkę na kółkach chyba Puccini. Super lekka i dość pakowna jak na malizne.
Ja kupiłam za 99zl bardzo ładna walizkę w Tesco :-) latam z nia juz ponad 3 lata, jest niezawodna. Ma zamek blyskawisczny, dzięki ktoremu moge zmieniać jej wymian z ryanair na wizzair :-) No i jest materiałowa, a nie cała plastikowa, dzięki temu w razie większej ilosci bagaży łatwo ja wepchać w miarkę na gate :-)
ashtray, ja używam miękkiej, materiałowej torby z zamkiem. Pakowna, w wymiarach bagażu podręcznego. Coś a'la to:
http://www.evega.pl/data/gfx/pictures/large/5/9/5095_2.jpg?480485
tylko bardziej miękka. Niestety, nie wiem jaka marka.

maiiaF, I co, znaleźliście? 😀 polecacie? w Brnie byłam w ekhm.... jakiejś restauracji. Bardzo tanio, ale średnio tradycyjnie zamówiłam, bo chyba jakiś smażony ser z frytkami. U Trech Cetru to chyba było, ale to było tak dawno, że nie jestem na 100% pewna.
Sankaritarina, właśnie tam miałyśmy iść, bo przewodniki polecały, ale zawiodło nas same menu więc nie wchodziłyśmy. Byłyśmy w "Pod radnicnim kolem" czy jakoś tak. I w sumie polecamy 😀 a smażony ser z frytkami to przecież bardzo tradycyjne w Czechach danie 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się