Aktualności:

Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Re-Volta.pl  |  Forum główne  |  Konie  |  Wątek: jakiego kiełzna używacie/ WĘDZIDŁA - rodzaje, zastosowania, spostrzeżenia

poprzednia następna
Strony: 1 [2] 3 4 ... 255 Odpowiedz Drukuj
Autor Wątek: jakiego kiełzna używacie/ WĘDZIDŁA - rodzaje, zastosowania, spostrzeżenia  (Przeczytany 1277213 razy)
Klami

Moje ogłoszenia
« #30 : Styczeń 18, 2009, 22:28:42 »
Odpowiedz cytując
Probowalam kilka roznych. Zwykle pelne / puste, grube / ciensze, wielokrazek, oliwka.
Stanelo na cienkim podwojnie lamanym Sprengerze KK.
#link
Freddie

« #31 : Styczeń 18, 2009, 22:29:58 »
Odpowiedz cytując
O ja nie moge, to wedzidlo kosztuje ponad 400 zl! To ja za moje sluzace od ponad 3 lat zaplacilam 20... Skad ta cena? Pozlacane czy co?
#link
Klami

Moje ogłoszenia
« #32 : Styczeń 18, 2009, 22:31:21 »
Odpowiedz cytując
Freddie
1) metal to opatentowany Aurigian. Metal "magiczny".
2) opatentowane ksztalty lacznikow itp. lepiej dopasowane do anatomi pyska
#link
Sierra

« #33 : Styczeń 18, 2009, 22:47:08 »
Odpowiedz cytując
Podstawowe wędzidło: Sprenger KK 18mm grubości, 14cm długości.
W teren: hackamore (krzyżowe "delikutaśne", w podorędziu i czankowe aka "hak morderca")

Ostatnio nabyłam od forumowej Ekp ( kwiatek) Sprengera Conrada KK-ultra, toże 14cm i toże 18mm grubości i jestem bardzo ciekawa co to będzie i z czym to się będzie jadło... wink
#link
Karma. Wierzę w nią i mam nadzieję, że ona wierzy we mnie wink
lets-go

« #34 : Styczeń 18, 2009, 22:47:27 »
Odpowiedz cytując
Mam ta magię, w postaci LISA WILCOX SPRENGER. Cudów nie ma. Tyle powiem.  kukunamuniu

Do codziennego treningu oliwkowe puste raz łamane.
#link

Horses are only scared of 2 things: things that move - and things that don't.

Koń kaleka i jeździec bez głowy: http://www.allbreedpedigree.com/lets+go
www.letsgoequestrian.pl
Koniczka

Latam, gadam, pełny serwis! :D

Moje ogłoszenia
« #35 : Styczeń 18, 2009, 23:44:50 »
Odpowiedz cytując
Mój chodzi na WH Ultra Sprengera o grubości 16 mm. Zdecydowanie mu to bardziej pasuje niż inne jakich próbowałam do tej pory.
#link
“Choose a job you love and you will never have to work a day in your life.”
- Confucius.
quantanamera
Global Moderator

konie z szopy

WWW Moje ogłoszenia
« #36 : Styczeń 19, 2009, 05:57:34 »
Odpowiedz cytując
Dziwaczny Qucyk na Sprengerze chodzi przyzwoicie, a przez przypadek na pożyczonym ogłowiu z najzwyklejszym podwójnie łamanym smakowym wędzidle - fenomenalnie. On jest naprawdę dziwaczny, dotąd na Sprengerach wszystko mi śmigało jak złoto.
Siwy lubi zaskakujące go wędzidła, a trzeci typ nie cuduje za wiele i łazi na grubym podwójnie łamanym KK.
#link
taki.tam.blog.o.koniach www.quantanamera.com
Anka

Dressage

« #37 : Styczeń 19, 2009, 05:57:43 »
Odpowiedz cytując
właśnie dostałam na testy Sprenger Aurigan

http://www.konik.com.pl/sklep,1321,,,03,,pl-pln,533391,0.html

jutro pierwszy dzień próby........

To wedzidlo ma jeden z moich koni w treningu. Szczerze mowiac nie ma duzej roznicy, ale ciekawa jestem, jak Twoj kon na nie zareaguje. uśmiech
#link
k_cian

« #38 : Styczeń 19, 2009, 07:40:18 »
Odpowiedz cytując
Cytat: Anka

właśnie dostałam na testy Sprenger Aurigan

http://www.konik.com.pl/sklep,1321,,,03,,pl-pln,533391,0.html

jutro pierwszy dzień próby........

To wedzidlo ma jeden z moich koni w treningu. Szczerze mowiac nie ma duzej roznicy, ale ciekawa jestem, jak Twoj kon na nie zareaguje. uśmiech

mój na te wędzidło reagował średnio, ze wszystkich sprengerów najlepiej reagował na dwa

i na tym

bardzo ładnie profilowanym, grubości takie jak na obrazku wink

edit:
tutaj ładnie widać profilowanie
« Ostatnia zmiana: Styczeń 19, 2009, 07:42:36 wysłane przez k_cian » #link
kleopatra66

« #39 : Styczeń 19, 2009, 14:47:48 »
Odpowiedz cytując
pierwszy trening na sprengerze zaliczony duży uśmiech Musze przyznać, ze mój "specyficzny" wink koń przyjął je bardzo dobrze. Lepiej niż jabłkowy plastik, na którym i tak już było momentami nieźle jak na niego wink  Koń ładnie się ślinił, co wcześniej prawie mu się nie zdarzało. Fajny, skupiony na wędzidle. To dopiero jeden dzień, nie wiadomo jak będzie jutro lol Jak na razie dla mnie super. I ja też nie wierze w cuda, ale etap, na którym jesteśmy został osiągnięty przez długą pracę( 3 lata przechodzenia z hackamore), a to wędzidło nam chyba jeszcze pomoże wink
#link
Dramka

WWW Moje ogłoszenia
« #40 : Styczeń 19, 2009, 15:07:38 »
Odpowiedz cytując
Ogłoszenia, to chyba nie ten temat? wink D.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 19, 2009, 16:06:03 wysłane przez Dworcika » #link
k_cian

« #41 : Styczeń 19, 2009, 16:08:21 »
Odpowiedz cytując
żebyś jeszcze miała modele i rozmiary takie jak mi pasują wink

ja u swojego zauważyłam że jednak profilowanie sprengera w połączeniu z auriganem - choć akurat temu mniejsze zasługi przypisuję - robi mojemu różnicę
#link
Sierra

« #42 : Styczeń 19, 2009, 16:42:37 »
Odpowiedz cytując
Ja również zauważyłam, że profilowanie+wyważenie+stop metalu w Sprengerach robi mojemu koniowi różnicę.

Pięknie zareagował na RS Dynamica (mocno profilowane i doskonale wyważone kiełzno), jednak w codziennej jeździe okazało się za ciut ostre (tylko 14mm grubości), dlatego pamiętając jak mu podpasowała to specyficzna oliwka zamówiłam mu teraz takie kiełzno:

o jedynej "słusznej" dla Czardasz grubości, a mianowicie 18mm wink

Bardzo jestem ciekawa tego kiełzna, bo generalnie ja oliwek nie lubię  marze, tyle że to nie ja w nim mam docelowo chodzić, prawda?  hihi
#link
Karma. Wierzę w nią i mam nadzieję, że ona wierzy we mnie wink
Laguna

WWW Moje ogłoszenia
« #43 : Styczeń 19, 2009, 16:53:41 »
Odpowiedz cytując
Cyron- zwykłe puste pojedyńczo łamane Metalab 18 mm(nie mogę znaleźć jego zdjęcia w necie. Jest ono specyficzne, bo łącznik na środku jest obrotowy, że obie strony wędzidła się obracają niezależnie od siebie) zamiennie z pustym pojedyńczo łamanym pelhamem w teren. Kiedyś chodził na podwójnie łamanym pustym i tez nieźle je przyjmował. Wszystko w rozmiarze 13,5 cm

Legato- zwykłe pojedyńczo łamane pełne. Rozmiar 11,5 cm hihi

Tango- kiedyś pojedyńczo łamane Sprengera z auriganu, ale zaczął na nim zgrzytać zębami, więc teraz chodzi na zwykłym ze stali nierdzewnej.
#link
Wiem jak ułożyc rysy twarzy, by smutku nikt nie zauważył
k_cian

« #44 : Styczeń 19, 2009, 17:05:43 »
Odpowiedz cytując
sierra na pocieszenie Ci powiem że dynamic rs ma teraz odmiany we wszelkich niemal rodzajach - łącznie z pelhamem czy wędzidłami z wąsami - i nie ograniczyli się do 14mm, niektóre są 16mm wink i 16-stkę chciałabym sobie sprawić, tylko funduszy brak wink
#link
KuCuNiO

Dressurponyreiter

« #45 : Styczeń 19, 2009, 18:13:06 »
Odpowiedz cytując
Mój kuc <3 chodzi na dokłdnie takim samym wędzidle jak wstawiła Sierra z tym, że moje wykonane jest z argentanu.
Próbowałam Sprengerów auriganowych, ale chyba niezbyt mu pasowały:-).
Kiedyś jeździłam na kompletnie zwykłym pojedynczo łamanym najpierw zwykłym a potem oliwkowym, ale od kiedy zaczęły mu się problemy z pyskiem musiałam zmieniać. Poprzez wszelakie gumowe, smakowe, auriganowe to, które mam obecnie, już od jakiś 3 lat słuzy doskonale.
Od tamtej pory nigdy nie zmieniłam mu wędzidła. Kupiłam jeszcze takie samo drugie, ale w większym rozmiarze dla mojego drugiego konia. Wszystko byłoby pięknie gdyby nie to, że wędzidło było za ciężkie i trochę "tępe" w działaniu, a gniady potrzebował trochę mocniejszego.
#link
Monny

bez odbioru .

« #46 : Styczeń 19, 2009, 18:48:21 »
Odpowiedz cytując
Ja kupiłam swojej Sprengera KK-Ultra i kiepsko zareagowała. Tłumacze to sobie tym, że jest jeszcze młoda i akurat nastąpiła wymiana zębów... w każdym bądź razie na razie odstawiłam i schowałam na późniejsze lata wink
A na razie ma zwykłą grubą oliwkę pojedynczo łamaną
#link

Na siódmej obręczy piekieł zatańczyć chcę taniec chaosu doskonałego...
Dramka

WWW Moje ogłoszenia
« #47 : Styczeń 19, 2009, 20:38:26 »
Odpowiedz cytując
To nie było ogloszenie..tylko chciałam nie którym oszczędzić koszta, plus u nas można sie nadziac na podróbki. Np. spotkałam w katowicach.. ke
#link
wawrek
Sułtan Kosmitów

« #48 : Styczeń 20, 2009, 09:13:20 »
Odpowiedz cytując
a czy te magiczne kiełzna przekładają się na osiągane przez Was i konie wyniki? Bo jeśli tak to się opyla, a jeśli nie to ktoś niezłą kaskę trzepie - podobnie jak producenci biotyny diabeł
#link
pokemon

« #49 : Styczeń 20, 2009, 09:29:01 »
Odpowiedz cytując
A Ty uprawiałbyś jogging po lesie w szpilkach tylko dlatego, że nie jesteś profesjonalnym sportowcem?
#link
wawrek
Sułtan Kosmitów

« #50 : Styczeń 20, 2009, 09:40:58 »
Odpowiedz cytując
zatem biedny, oj biedny Pan Kowalczyk - biegał na olimpiadzie w szpilkach kukunamuniu
#link
pokemon

« #51 : Styczeń 20, 2009, 10:04:41 »
Odpowiedz cytując
Po takiej wypowiedzi nie chce mi się z Tobą w polemikę wchodzić.
Przepraszam za  offtopic
#link
k_cian

« #52 : Styczeń 20, 2009, 10:07:42 »
Odpowiedz cytując
wawrek, za czasów pana Kowalczyka chyba sprenger jeszcze nie produkował tylu odmian kiełzn.. Przy takiej różnorodności jaką mamy dzisiaj, każdy kto myśli o dopasowaniu sprzętu będzie starał się też dobrać takie, kiełzno w jakim dla konia będzie przede wszystkim wygodnie. Pofatyguje się by przetestować kilka i wybrać z nich jedno.
O dziwo - nie zawsze są to sprengery od a do z stworzone z auriganu.

Dla przykładu - mój najbardziej lubi te które wstawiłam, sprengera owszem, z auriganu owszem,
ALE!
Auriganowy sprenger z rolką, wh ultra

już nie pasuje mu aż tak bardzo, znacznie bardziej od niego woli zwykłe oliwkowe wędzidło z tworzywa, te które to ponoć są jabłkowe ( z jednym tylko się spotkałam które rzeczywiście zdawało się być jabłkowym ).
Pamiętaj też, że są konie, którym wogóle sprengery nie pasują - z tego czy innego powodu.

Nie nazwałabym ich magicznymi. Najwyżej wygodniejszymi dla koni i dla niektórych przez słodkawy smak przyjemniejszymi, a przez to w wielu przypadkach bardziej lubianymi i częściej stosowanymi.

Pana Kowalczyka bym nie żałowała, bo to, że my mamy możliwość wybierania i przebierania w kiełznach i wybieramy takie a nie inne, nie znaczy że koń na innym by nie poszedł.
Każdy prawidłowo jeżdżony koń, akceptujący kiełzno pójdzie i na klasycznym, najprostszym wędzidle i nie będzie z tego powodu larum.
Mało tego, każdy prawidłowo jeżdżony koń, stojący na pomocach będzie reagował w pierwszym rzędzie na dosiad więc i bez wędzidła większość elementów wykona więc nie przesadzajmy. wink Ręka to zalewie może z 5 %,  zaś 95%to dosiad.

Poza tym, jeśli stać mnie i mam możliwość to wybiorę takie które odpowiada dla mojego konia. Jeśli to sprenger to będzie to sprenger. Jeśli będzie wolał najprostsze to takie też dostanie i nie doszukiwałabym się tutaj niczego głębszego.
To nie jest lek ani magia, ot, zwykła wygoda dla konia. Bo skoro już mu się  pakuję na grzbiet, to niech chociaż ma te wędzidło które mu lepiej się w pysku układa. Podobnie jak ma siodło, które będzie pasowało do grzbietu.
#link
wawrek
Sułtan Kosmitów

« #53 : Styczeń 20, 2009, 10:19:37 »
Odpowiedz cytując
dzięki k_cianku za normalne wyjaśnienia  wink

pokemon  hurra! kwiatek hurra!
#link
caroline

siwek złotogrzywek :)

« #54 : Styczeń 20, 2009, 10:26:49 »
Odpowiedz cytując
moj chodzil w roznych - w kauganowej oliwce, w recznie robionych wedzidlach, mial tez mylera i sprengery rozne. kazde bylo dobre na jakis tam moment w naszym wspolnym jezdziectwie, ale "optymalne" na zawsze nie bylo wink
aktualnie kon wybral sobie argentanowego... Pfiffa :P i co ja mam na to poradzic? nic wink ciesze sie tylko, ze nie musialam bankrutowac zeby mojego konia usatysfakcjonowac wedzidlem  hihi
u nas jedyna ciekawostka to rozmiar wedzidla - 15,5 cm wink
#link
wawrek
Sułtan Kosmitów

« #55 : Styczeń 20, 2009, 10:28:10 »
Odpowiedz cytując
to ja polecam spade bit
#link
caroline

siwek złotogrzywek :)

« #56 : Styczeń 20, 2009, 10:28:58 »
Odpowiedz cytując
to ja polecam spade bit
komu?  8|
« Ostatnia zmiana: Styczeń 20, 2009, 10:34:42 wysłane przez caroline » #link
Dramka

WWW Moje ogłoszenia
« #57 : Styczeń 20, 2009, 10:39:48 »
Odpowiedz cytując
"a czy te magiczne kiełzna przekładają się na osiągane przez Was i konie wyniki"

Nie chodzi o wyniki tylko komfort konia, bo głównie chodzi o to co jemu najlepiej leży w pysku, a przy okazji jazda nie powinna polegać na szarpaniu się z koniem..

Czasem warto zmieniać kiełzno, nie które konie lubią "odmianę"

Ale wydać 400zł na wędzidło bym nie wydała..

Na placu jeździłam i skakałam na takim:

#link
wawrek
Sułtan Kosmitów

« #58 : Styczeń 20, 2009, 10:41:50 »
Odpowiedz cytując
caroline spokojnie wink zapomniałem, że tu sportowcy konik
#link
k_cian

« #59 : Styczeń 20, 2009, 10:57:17 »
Odpowiedz cytując
 wawrek winko no problem  wink
#link
Strony: 1 [2] 3 4 ... 255 Odpowiedz Drukuj 

Re-Volta.pl  |  Forum główne  |  Konie  |  Wątek: jakiego kiełzna używacie/ WĘDZIDŁA - rodzaje, zastosowania, spostrzeżenia

poprzednia następna
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.7 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.049 sekund z 19 zapytaniami.