JARPOL reaktywacja. Pomóżcie wybrać logo [ANKIETA]

Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
19 stycznia 2009 20:36
Deb myśle, ze konkurs to dobry pomysl 😉

ja tylko podrzuce kilka wzorow znalezionych w necie
przede wszystkim Pikeur i Eskadron- proste, czytelne. tu chyba obrazkow wrzucac nie trzeba
masta:

caldene:

z tych najbardziej podoba mi sie Equine Originals:

wątek zamknięty
dempsey   fiat voluntas Tua
19 stycznia 2009 21:01
to chyba dobrze dla Twojej nowej marki Deborah, ze wątek poszedł w tym kierunku i zdecydowałaś się na zmiany. logo to bardzo ważny element budowania marki, i absolutnie nie jest proste zaprojektowanie dobrego logotypu! uważam że najlepiej powierzyć to zawodowcowi. w to warto zainwestować.

przykłady dobrych logotypów czasem też pokazują drogę dojścia, od kiepskich wersji po dobre, np:


i jeszcze przykład doskonałego logo polskiego autorstwa, dziś nieistniejąca firma CPN. to logo jest wynikiem ciężkiej pracy fachowców, ma w sobie prostotę i rozwiązanie w jednym...


co do przykładów z branży  - mi np. nie podoba się żadne z wklejonych przez Edytkę,.. może Masta ewentualnie. pozostałe nieczytelne, chaotyczne, nieoczyszczone
tutaj znalazłam w jednym miejscu logotypy firm z branży prod. sprzętu jeździeckiego - tych topowych:
http://www.equisport.com.pl/oferta - chociaż pewnie je znasz
wątek zamknięty
A ja chciałam dodać, ze nazwa jak najbardziej powinna zostać.
Jest już znana na polskim rynku, dobrze kojarzona.

Co prawda dla zwkledgo odbiorcy nic nie znaczy, ale mnie się POL w nazwie podoba.
Trzeba sie wreszcie przestać wstydzić, że coś jest polskie. A jarpol się nie ma, czego wstydzić.
wątek zamknięty
To co - pomysły na logo wstawiać tu? 😉
wątek zamknięty
Mnie najbardziej podoba sie nr. 4. Tyle, że chyba wolałabym odwróconą w drugą stronę głowę.. W każdym razie na bank czarne. Mnie ten niebieski kolor zupełnie nie leży..
wątek zamknięty
Deb Gdybyś mogła jeszcze uczynić wysiłek i trochę określić "założenia projektowe"... Jaki największy (w cm powiedzmy) znak przewidujesz? Jakie najmniejsze (w pkt) litery "idzie" wyszyć? Czego unikać, myśląc o wyszywaniu? Czy prościej jest zapełniać szerokie pole czy nie? etc. Czy interesuje cię wyłącznie wersja jednobarwna, czy taka-i-taka? Bo domyślam się, że wyłącznie wielobarwna - nie.
Projekty w ankiecie pokazują, że próbowałaś "myśleć maszyną"; kłopot w tym, że "ostre zakończenia" w końskim łebku wyglądają zbyt drapieżnie. Pomysł do pomysłu: może coś w stylu Orlenu (ze względu na "popularność" firmy i hm... bliskość terytorialną)?
Pobawię się trochę i spróbuję Ci coś wysłać - od nadmiaru głowa nie boli.
Czy dobrze myślę, że max szerokość ściegu to 5mm?
Pomysł na następną markę "smakuje" całkiem całkiem 🏇
wątek zamknięty
deborah   koń by się uśmiał...
20 stycznia 2009 08:11
Halo jeśli chodzi o wyszywanie w zasadzie nie ma ograniczeń szerokościowych. Hafciarka "nie lubi"  drobnych kresek wyglądają niechlujnie i trudno wyszyć je tak, zeby były w miarę równe.
zrobię

tu na przykład trudności miała z wyszyciem teg jakby cienia literek

chciałabym żeby znak był na tyle uniwersalny, żeby wyglądał dobrze zarówno na czapraku (wielkość max 20x20) jak i na zwykłej metce naszywanej na sprzęcie
przy projektowaniu poprzedniego logo

udao się spełnić te założenia więc myślę, ze choć to trudne, to nie niemożliwe 😉

przyjmuje wersję jedno i wielobarwną ale znowu byłoby korzystnie żeby kolorowe logo poo "wybarwieniu" do jednej barwy miało także sens bo czasami niestety tak trzeba robić



czy mamy juz kogoś chętnego do Jury?
wątek zamknięty
ja mogę byc chętną do sędziowania, mam ten atut ze wiesz ze nie chcę działac na twoją szkodę;]
wątek zamknięty
Może też ktoś z branży? Dodo? Żeby było Profi  😎

Mi się najbardziej logo IW podoba bardzo eleganckie a zarazem proste 🙂



wątek zamknięty
deborah   koń by się uśmiał...
20 stycznia 2009 22:02
IW super...!

Dodo hallo jesteś tam?  reflektujesz do jury?

jeszcze Lostak przychodzi mi do głowy bo ona na tej swojej poczcie tez czasami rózne loga widuje 😉
wątek zamknięty
deborah   koń by się uśmiał...
22 stycznia 2009 18:35
Podbijam
czy ktoś jeszcze jest zainteresowany udziałem w konkursie?
cieciorka
Anaa


pomysły poprosze na maila
jarpol.konie@gmail.com

od cieciorki skany już mam 🙂
wątek zamknięty
ja bardzo chętnie pokombinuje😉 amatorsko ale a nuż coś Cię zainspiruje😉 tylko proszę o czas do jutra bo dzisiaj padam już😉

Deb - poszło🙂
wątek zamknięty
lostak   raagaguję tylko na Domi
26 stycznia 2009 10:04
dawaj, deb! w sumie mam duzo wolnego czasu 😁

tak na powaznie chetnie pomoge.

logo musi byc lekkie.
wątek zamknięty
Pauli   Święty bałagan, błogosławiony zamęt...
26 stycznia 2009 10:48
Ja bym była za czymś w stylu ostatniej grafiki (na dole po lewej) z postu Edytki.
Lekki kontur konika nad nazwą firmy 😉

Coś jak logo Schockemöhle bez wypełnienia 😉
wątek zamknięty
deborah   koń by się uśmiał...
26 stycznia 2009 12:02
mamy zatem Jury

Sznurka, Lostak i Calathea

Propozycje od uczestników będę pokazywała tylko jurorom, żeby nie "inspirować" nimi innych chętnych do udziału w konkursie.
czy mogę prosić o zmianę tytułu wątku na "Konkurs na logo Jarpol"
i może przeniesienie na koński a jakiś czas bo tam zagląda więcej osób?

czy lepiej utworzyć nowy wątek a ten zamknąć?

wątek zamknięty
sorry, zapomniałam o tym wątku  😡 😡 😡

a tak sie rozwinął;-)

Deb - strone www takze zmieniasz?
wątek zamknięty
Stronce by się przydał remont kapitalny 🙂
zwłaszcza, że dział czapraki i potniki do tego został zhakowany 😉
wątek zamknięty
deborah   koń by się uśmiał...
26 stycznia 2009 14:07
zdecydowanie tak
muszę pomyśleć nad stroną. porobić opisy w kilku językach a przede wszystkim porobić zdjęcia nowych produktów żeby było co pokazać

wątek zamknięty
Deb - ja postaram się coś podesłać jutro 🙂
wątek zamknięty
zdecydowanie tak
muszę pomyśleć nad stroną. porobić opisy w kilku językach a przede wszystkim porobić zdjęcia nowych produktów żeby było co pokazać



masz kogoś kto zrobi profesjonalną stronę?
wątek zamknięty
deborah   koń by się uśmiał...
27 stycznia 2009 20:56
mam w sumie nawet kilka osób..
póki co nie ma z czego jej zrobić niestety
pogoda na dworze do bani, nie ma nawet jak zrobić zdjęć 🙁
wątek zamknięty
cieciorka   kocioł bałkański
27 stycznia 2009 21:05
to jeszcze zeby jurorow nie sugerowac nie podawaj im czyje to 🙂
wątek zamknięty
deborah   koń by się uśmiał...
28 stycznia 2009 08:09
to oczywiste 😀

tylko numerki będą
wątek zamknięty
Rzadko zaglądam na towarzyskie i taki ładny temat przepuściłam  🙁

Deborah, po pierwsze i najważniejsze - nie śpiesz się z logotypem. Pod żadnym pozorem. Logotyp będzie wizerunkiem Twojej firmy, będzie rzutował na jej postrzeganie. Tandetne, przypadkowe logo będzie wskazywało na brak profesjonalizmu i przypadkowość firmy. Nie obraź się, ale wszystkie te zaproponowane projekty wskazują na małą, domową firemkę, której logo zrobiła sekretarka w Wordzie. Jeśli myślisz o poważnej sprzedaży, szczególnie za granicę, pokaż, że jest to firma planowana z głową, poważna i wiarygodna, niech to logo będzie nawet trochę na wyrost, ale budzi zaufanie, jakim darzymy dużego producenta (mała domowa firemka może za granicę sprzedawać pieczarki jako towar produkowany niejako ręcznie i w małych ilościach, ale sprzęt jeździecki musi nie budzić zastrzeżeń i zapytań odnośnie jego jakości, solidności itd - musi się pojawić za nim gdzieś poczucie obecności dużego podążającego za rynkiem producenta).

Po drugie - logotyp należy zawsze oceniać w kontekście szerszym, bo za logiem pójdzie reszta identyfikacji wizualnej - używane czcionki, strona ww, drukowane katalogi. Trzeba to będzie połączyć w spójną całość, zastanowić się, czy możliwe będzie rozwinięcie logotypu i jego elementów (dotyczy to szczególnie zbyt fikuśnej typografii) na kolejne nośniki CI (Corporate Identity).

Po trzecie - fajnie zaprosić wszystkich do konkursu, ale pamiętaj, że logotyp za czaprak i owijki zrobi albo pasjonat, albo osoba bez doświadczenia w tej materii. A logo kryje w sobie wiele niespodzianek - druki na różnych materiałach, wygląd znaku w bardzo dużym pomniejszeniu (przyjdzie z czasem robienie gadżetów, albo np. druków firmowych, kopert, wizytówek, gdzie okaże się, że na całe dane adresowe wraz z logo mamy pole 1.5 x 3 cm. Trzeba myśleć o tym, jak logo będzie wyglądało pomniejszone, jak będzie wyglądało w kontrze, w wersji monochromatycznej, jak będzie wyglądało drukowane na flexo, jak na zwykłych rozbarwieniach CMYK itd, jak na różnych tłach - jedno barwnych i wielobarwnych, czy ma nie za dużo kolorów (za w druku drogie logo), czy znasz odpowiedniki w pantone kolorów logotypu itd.
Teraz nie jestem już grafikiem do wynajęcia, ale logotypów i całych CI zrobiłam sporo - kilka z nich noszą produkty, które znacie z supermarketów, parę - spore firmy, projektowałam też loga albumów muzycznych, wreszcie - moje znaki pojawiają się na serwisach internetowych. Do pierwszych znaków, które zaprojektowałam, teraz pewnie tak chętnie bym się nie przyznała 😉 Jakości prac nabywa się w miarę nauki na błędach, a o wielu rzeczach nie myśli robiąc je pierwszy raz. Dla przykładu, czy w tych projektach, które pojawiały się w wątku, zastosowano czcionkę z komercyjnym prawem wykorzystania? I z polskimi literkami, bo to się potem przyda?
Font można spolszczyć, ale to dodatkowo kosztuje.

Pewnie to wszystko wygląda na straszne czepianie się i smęcenie na wyrost, ale powiem tyle - małe i średnie firmy prowadzone z głową rosną w duże firmy, a wymienianie logotypu znanej i funkcjonującej marki to najgorsza rzecz, którą można zrobić. I odwrotnie - słabe i byle jakie logo spowoduje, że wielu potencjalnych kontrahentów nie zainteresuje się ofertą lub ją z góry odrzuci - podobnie, jak nie zainteresuje się ofertą po otrzymaniu pism firmowych zawierających błędy ortograficzne. Jak to się mówi - najważniejsze jest pierwsze wrażenie...
wątek zamknięty
quanta ja mam podobne zdanie
chyba lepiej wziąc profesjonaliste i zapłacić wiecej ale miec cos co nie bedzie wyglądało tandetnie
wątek zamknięty
quanta ja mam podobne zdanie
chyba lepiej wziąc profesjonaliste i zapłacić wiecej ale miec cos co nie bedzie wyglądało tandetnie


wlasnie widziałam post zaprasający do projektów...

DEB - Ty na POWAŻNIE??  😲 😲 😲
nigdy mi by nie przyszło do głowy takie rozwiązanie

2 lata temu projektowałam - inaczej = zleciłam projekt logo mojej firmy...
wielokrotne dyskusje z grafikami, studiowanie ikonografiki, czcionek, potrzeb, tego jak firma będzie sie rozwijać itd.

moze kurcze popełniłam błąd- trzeba było iść na żywioł...
wątek zamknięty
Kontynuacja wątku:

http://voltopiry.pl/forum/index.php/topic,1904.0.html

Obecny zamykam w porozumieniu z deborah. D.
wątek zamknięty
Ten wątek jest zamknięty Nie można w nim odpowiedzieć.