JARPOL reaktywacja. Pomóżcie wybrać logo [ANKIETA]

ja taże za ostatnią wersją 🙂  
gustowna, jak to ładniej ujęłaś - lekka
wątek zamknięty
Moon   #kulistyzajebisty
18 stycznia 2009 10:01
A ja bym może napis Jarpol wkomponowała w grzywę...? - Albo jakoś połączyła napis z tą głową, coby to zebrać 'w kupę'
Albo w ogóle, tak jak Anaa mówi - logo w prostokącie, z jakimś małym końskim akcentem i napisem.
I na pewno żadna z powyższych czcionek - Szukałabym czegoś albo kaligrafowanego, albo bardzo, bardzo prostego co łatwo przeczytać i skojarzyć.

Życzę powodzenia i czekam na pierwsze kolekcje! 🙂
wątek zamknięty
busch   Mad god's blessing.
18 stycznia 2009 11:39
Mnie się podoba ta ostatnia zrobiona (tzn nie nr 5, tylko ta ostatnia w tym temacie)
wątek zamknięty
ostatnia wg mnie najgorsza 😉
szczególnie 'niepozamykane', grube linie... hm...
wątek zamknięty
ushia   It's a kind o'magic
18 stycznia 2009 14:45
deb - generalnie jestem na NIE
dlaczego?
podwójne główki to wydaje mi sie ze za duzo
pojedyncza jednoznacznie kojarzy mi sie z tattini

Moze jako logotyp stylizowana "konsko" litera J ? (znaczy sie wpisana w konia, podkowe, strzemie tp)
wątek zamknięty
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
18 stycznia 2009 15:01
Moze jako logotyp stylizowana "konsko" litera J ? (znaczy sie wpisana w konia, podkowe, strzemie tp)


mi też najbardziej widzi się literka J w strzemieniu.. a ta pojedyncza główka wygląda całkiem jak Tattini, niezbyt ciekawie..
wątek zamknięty
Deb - zagłosowałam na 5, zdecydowanie sam kontur bez wypełnienia.
Ushia słusznie zauważyła - nieco się kojarzy z Tattini.

Pomyślałam o wkomponowaniu nazwy w grzywę.
Czcionka w zadnym wypadku mi się nie spodobała, najlepsza jest prosta elegancja ale coś zupełnie stylistycznego.

Bede mysleć, może coś wymysle 😉

Tak sobie pomyslałam, że nos powinien być prostopadle do podłoza, w mysl konskich trendów  😀iabeł:
wątek zamknięty
ushia   It's a kind o'magic
18 stycznia 2009 19:50
deb, gdybys jednak myslala o porzuceniu konskiej glowki, to "J" pieknie sie wpisuje w siodło "z profilu" - łuk siedziska i krawędz tybinki 😉
wątek zamknięty
deborah   koń by się uśmiał...
18 stycznia 2009 21:13
ushia aleJarpol z siodłami niewiele ma wspólnego.. a tak z rymarstwem się chyba skojarzy raczej

Marzena twórz proszę !
wątek zamknięty
szczerze ??
żadne

logo powinno wyróżniać, być symbolem
móc żyć życiem samodzielnym i być kojarzone od razu jak ikona,

zarówno samo logo bez napisu (grafika) jak i sam napis

dwe głowy koni przodami do siebie tworza "blachę" ich grzywy wyglądają jak krążki ananasa,
są zamknięte, nieprzepuszczalne
podobne do figur szachowych bądź gry w karty = dla mnie producent kart bądź szachow właśnie, ewentualnie ananasow w puszce

koń wygląda jak jednorożec - to ucho, = a nie jak koń

może w słowo JARPOL zamiast "A" wpleść podkowę jako "A" ?



wątek zamknięty
deborah   koń by się uśmiał...
18 stycznia 2009 21:50
bez urazy ale czym będzie się wyróżniało bardziej od przedstawionych wyżej logo w postaci napisu Jarpol z podkówką w miejscu litery A?


wątek zamknięty
cieciorka   kocioł bałkański
18 stycznia 2009 23:34
deb, nie dostałaś mojej wiadomosci?
wątek zamknięty
cały czas myślałam z czym mi sie kojarzy to logo...
i mam!!

http://www.pegaz.poznan.pl/

co prawda produkt lokalny - regionalny ale od wiekow z takim własnie koniem
wątek zamknięty
bez urazy ale czym będzie się wyróżniało bardziej od przedstawionych wyżej logo w postaci napisu Jarpol z podkówką w miejscu litery A?





nie zawsze logo egzystuje w całości => czasami sam napis,
w momencie gdy JARPOL będzie egzystował sam będzie nazwą jak każda inna
gdy A zamieni się na A "podkowne" będzie wiązany z jeździectwem

OK, nie wymądrzam sie, w końcu od 10 lat pracuję w marketingu
wprowadziłam na rynek wiele produktów, zrobiłam relaunch wielu etykiet i opakowań oraz logo
więc co ja w sumie wiem - nic
wątek zamknięty
kujka   new better life mode: on
19 stycznia 2009 11:11
Dodofon, faktycznie bardzo podobne!

ANKY tez ma logo bez zadnego konskiego motywu a jednak wszyscy logo rozpoznaja. moze warto sie nad podobna koncepcja zastanowic? albo ulepszyc stare logo, tak zeby nie zmieniac wszystkiego o 180%, zeby bylo jakies nawiazanie?
wątek zamknięty
no tak, ale za ANKY idzie po prostu osoba, ktora w branzy jezdzieckiej chcac nie chciac jest rozpoznawalna. i to jest tak silny zwiazek, ze sie obroni sam bez zadnego wsparcia marki.

sama nazwa jarpol ma tyle wspolnego z motywem jezdzieckim, ze rownie dobrze mogloby to byc nazwa sklepu osiedlowego, fabryki mebli lub cokolwek nam do glowy przyjdzie..wiec tu musi byc silne podparcie motywem.

mi sie pomysl dodofon z napisem podoba. moze zeby napis jarpol sie ukladal w podkowe? nie wiem czy koniecznie musi byc tam konik?
wątek zamknięty
majek   zwykle sobie żartuję
19 stycznia 2009 11:55
a mi się z tym skojarzyło... 🙂

Ale ponieważ dobrze mi się kojarzy....
Zrobiłabym tylko jakąś zwykłą, dobrze czytelną czcionką (zresztą tutaj jest to zwykły arial bold i wygląda bardzo dobrze)
Co myślicie o takim?





wątek zamknięty
notabene popatrzyłam na loga firm jeździeckich i prawie wszędzie w logo są łby końskie...
może faktycznie warto zrobić coś innego? 😉 W zasadzie tylko eskadron ma 'inne' logo - z sylwetkami jeźdźców...
wątek zamknięty
kujka   new better life mode: on
19 stycznia 2009 12:21
i equi theme

podoba mi sie to logo bo kon nie jest tam glownym motywem, tylko malutkim dodatkiem. najwazniejszy jest napis
wątek zamknięty











znalazłam kilka przykładów "z rynku"

logo z głową nalezy do tatini i cheval liberte
dla mnie robienie kolejnego to jak podpinanie się pod te marki - i brak własnej indywidualności
nie chcę absolutnie zniechęcać do tego logotypu, bo jest zgrabny, ale jeden z wielu
(jak widac nawet musztardy go mają)

wystarczy spojrzeć na Coca-Cola i Polo Cocta = podobna infografika, kolorystyka - ale to zamierzony efekt

kolor czarny tworzy "blachę" i może zlewać sie w całość - pograłabym elegancką ciemno-szarością

logo ma byc jak La Coste = widzac samego krokodyla wiemy o co chodzi, widząc dwie literki C połączone wiemy że to coco-chanel, a widzac głowie konia nie wiemy czy to Majonez Pegaz, Derka tattini czy Przyczepa Cheval...

Warto by było postepowac sukcesywnie - zebrać jak najwięcej logotypów firm i produktów,
sklasyfikowac je na grupy pod względem grafiki i określić jakie są trendy zarówno w liternictwie jak i symbolice

jest wiele rzeczy kojarzącym sie z końmi - które nie sa głową konia

moge jeszcze grafika spytac co on o tym sądzi ;-)


wątek zamknięty
Można by w literkę P wkomponować koński zad np
J też jest dość plastyczne, od biedy ten koński łeb można by w niego zmieścić.

Ja jestem za tym, żeby logo zrobić z napisu, żeby się to słowo kojarzyło.

Przynajmniej z punktu widzenia konsumenta 🙂
Podoba mi się to, co Dodofon pisze, bo jest konstruktywne 🙂 No i jako fachowiec.
wątek zamknięty
mnie też się wydaje, że napis powinien byc w centrum uwagi, a głowa końska jest oklepana.

btw. zbierajcie się, zbierajcie, mam od Was derkę polarową na mojego mutanta i to po prostu istne mistrzostwo świata xD nie zamienilabym jej na żadną inną
powodzenia!!!
wątek zamknięty
deborah   koń by się uśmiał...
19 stycznia 2009 19:23
Dodofon, ale nie gniewaj się na mnie ja bez złośliwości i naprawdę z czystej ciekawości jako laik pytałam.. wiele z tego co mówisz prawdą... musze pomyśleć w innym kierunku ..
IloveMosiek, miło to czytać 🙂
wątek zamknięty
Błagam! Nie spiesz się z logo! To bardzo ważna rzecz i może "ustawić" firmę. Jarpola uwielbiam (nie ja jedna) i logo powinno być "the best". Z punktu widzenia profesjonalisty (jestem mgr sztuki) te loga nie są dobre, a uwagi krytyczne - bardzo zasadne. Jeśli coś sprawia kłopoty już przy zmianie na bitmapę... Łatwiej z dobrego pomysłu zrobić coś do wyszycia, niż z "czegoś do wyszycia" dobry projekt 🙂
Lepiej mieć świetne logo cudzego pomysłu, niż takie sobie - własnego. Daj szanse re-voltowiczom (i nie tylko). Zamiast ankiety - może konkursik? (specjalistki od reklamy w jury?). Nagroda: czaprak z nr 001 z nowym logo?
Nie myśl tylko o wyszywaniu. W takiej firmie IMHO napis i logo graficzne powinny funkcjonować i razem i oddzielnie (jak np u Kieffera). Muszą robić wrażenie i wyszyte i w materiałach reklamowych. A kiedy dead-line? I dlaczego tak szybko? 😀
wątek zamknięty
Deborah, tylu to zdolnych ludzi, zrób konkurs.
wątek zamknięty
deborah   koń by się uśmiał...
19 stycznia 2009 20:00
to bardzo dobry pomysł halo, konkurs jak najbardziej 🙂

zatem
1. szukamy chętnych do Jury
2. pomysłów na rozpropagowanie konkursu

wybaczcie, ze tak sie Wami podpieram, ale jestem mocno przytłoczona sprawami organizacyjnymi i jakis mętlik w głowie
bo okazuje się że nawet po głupie igły do maszyny muszę jechać do łodzi.. zatem wycieczka 300 km przede mną 🙁

nie myślałam, ze organizacyjnie będzie tak trudno.
dziś kryzysu dzien pierwszy

jako nagrodę mogę ufundować zestaw owijki i czaprak z nowej kolekcjii nowego Jarpolu 🙂
wątek zamknięty
kujka   new better life mode: on
19 stycznia 2009 20:09
super!! moze by edytowac temat? albo zamknac ten i zalozyc nowy?

szkoda ze takie ze mnie beztalencie, bo sama bym sie pokusila..
wątek zamknięty
deborah   koń by się uśmiał...
19 stycznia 2009 20:18
czyli zamykamy ankietę i zmieniamy tytuł wątku na "konkurs na logo firmy JARPOL"
?

halo z deadline nie ma pośpiechu w zasadzie... Jarpol jakis czas może funkcjonować ze starym logotypem

początek marca może jak się uda...

wątek zamknięty
Jeżeli mogę wtrącić 3 grosze.  😡 Także się zajmuje marketingiem, i, moim zdaniem, nie tylko loga proponowane były słabe, to także nazwa jest słaba. Z punktu widzenia konsumenta mogłabym nie kupić produktu z tej przyczyny że ma słabą nazwę. Batonik TWIX sie kiedys nazywał RAIDERS, więc może warto zmienić nazwę? Rozumiem że Jarpol jest "legendą", ale przecież nie dla wszystkich, a nie tylko znajomym chciałabys sprzedac czapraki, woijki, derki...
wątek zamknięty
deborah   koń by się uśmiał...
19 stycznia 2009 20:24
nazwy nie zmienie... za jakiś czas może dodam inną markę produktów z innym logo. dlatego firma ma sie nazywać Dream Factory.. żeby nie wiązać sie z Jarpolem na wyłączność

zresztą w pewnym sensie obiecałam poprzednim właścicielom, że nie pozwole żeby Jarpol zniknął 🙂
wątek zamknięty
Ten wątek jest zamknięty Nie można w nim odpowiedzieć.