Ferie w cieple-czyli dokąd się udać?

Zwykle spędzam zimę na przypiecku .
Ale może pora to zmienić?
Mam pytanie do globtrotterów- luty-wyjazd z jakimś morzem ciepłym w tle- jaki kierunek obrać? Patrzyłam na Egipt- jakoś na luty tam pusto w ofertach.
Poza tym- do wyboru-regiony mi nieznane. I rejs po Nilu-też nic o tym nie wiem.Warto?
Biur podróży też mnóstwo - nie wiem jaki klucz zastosować.
A chyba tydzień gdzieś daleko by mi dobrze zrobił.
Zatem:HELP
byłam w zeszłym roku w połowie marca w Turcji. było naprawdę ciepło i bardzo mi się podobało! Myślę że pod koniec lutego jest tam już dość ciepło.

niestety póki co nigdzie więcej nie byłam - przynajmniej jeśli chodzi o ciepłe miejsca, więc więcej Ci nie pomogę 😉
Taniu- polecam Egipt...kocham Sharm,bylam w Dahab,Hurghadzie...
od 5 lat ja i moja familia korzystamy z alfa staru-nigdy sie nie zawiodlam
rejs po nilu jak ktos lubi ogladac cos z pokladu z postojami i wszystko w biegu na stateczkach wysokiej klasy to jest to pomysl
jak ktos lubi aktywnie- sharm...safari,herbata u beduinow i moje ukochane nurkowanie...
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
16 stycznia 2009 18:36
Egipt jak najbardziej super. Teraz zdaje się jest tańszy niż w sezonie. Ja byłam już 2 razy. Raz w styczniu w Szarmie a teraz w pażdzierniku w czymś co leży pośrodku niczego czyli Marsa Alam - ok 250 km na południe od Hurghady.

W styczniu w Szarmie było za dnia ciepło jak u nas latem, wieczory i noce chłodne, Arabowie w szalikach, czapkach i kurtkach latali, nam wystarczał dobry sweterek.

W Marsa Alam byłam w super hotelu Brayka Bay.

Tu fajna prezentacja (nie moja) z pięknym podkładem muz. z tego Brayka Bay - ta piosenka nam codziennie na plaży towarzyszyła.





Czyli,konkretnie -dokąd? Tak,żeby zobaczyć piramidy i pomoczyć się w morzu?
zalezy na ile dni
zawsze mozesz wykupic wycieczki do kairu 1-2dniowe autobusem lub samolotem, ja tak za 1 razem z sharm jechalam kair obejrzec, potem  nurki w sharm i opalanko
jakbys jechala do sharm dam Ci namiar na tanie ichnie biuro, a na nurki na mojego ukochanego instruktora
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
18 stycznia 2009 13:10
z Kairem jest problem. Bo zawsze czy zo Szarmu czy z Hurghady (nie wspomne już o Mrsa Alam skąd  autobus jest nierealny, jedynie ew. wycieczka samolotem) łączy się to z wykupem dodatkowej wycieczki za ok 150 dol. chyba. Wyjazd aut. o 3 nad ranem powrót jakoś w nocy. W sumie ze 6 godzin jedzie się w jedną stronę tym autobusem. Ja sobie darowałam te piramidy.
sprawdzalam
obecnie najcieplej jest w Maroko

zależy jaką masz pracę...
mój kolega złapał Last Minute do KENII - pełen spas 4 gwiadki za 2300zł na 2 tyg... ale 2 dni przed wylotem  🤣

ja szukam tak Maroka, ale do ok 1500zł maxymalnie
Wróciłam niedawno z Maroka i potwierdzam- jest cieplutko  🙂 I naprawdę uroczy i przyjazny kraj.

Polecam gorąco!!
nesta   by w przyszłość bezczelnie patrzeć...
18 stycznia 2009 23:06
a Malta?
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
20 stycznia 2009 14:03
ja też nad Marokiem się zastanawiałam ale wybrałam Egipt na Morzem Czerwonym ze względu na rafy i rynki, niższe ceny za o wiele wyższy standard niż w Maroku - gdzie turystyka w zasadzie dopiero się rozwija.


Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się