Kask, toczek, kasko-toczek... i kamizelka

Lotnaa   I'm lovin it! :)
08 stycznia 2009 23:53
Magdzior, przy takich różnicach w cenie pewnie warto by było przymierzyć w PL a kupić w UK, nawet w jakimś sklepie internetowym czy na ebay'u.
Na pewno bo przepłacać nie ma co, ale tak jak mówię to jeszcze nie inwestycja na obecn chwilę dlatego narazie chcę się zorientować co za ile i gdzie najlepiej
kupilam kamizelke equi-theme za 299 zł 😀 wygląda ok, przetestuje pewnie jak bede jechać w teren.
jestem ciekawa jak bedzie sie sprawować w lecie gdy jest ciepło.
A ja im starsza tym bardziej owinięta jeżdżę  🤔 😁 Z 2 kasków które używam: Tatini Pro i Carbonic kupiony na allegro za niewiele ponad 100 wolę ten drugi (przynajmniej w domu, bo na zawody za brzydki..) ze względu na naprawdę skuteczna wentylacje i lekkość. No i na skoki zawsze kamizelka ( a od kiedy mam taką cieńszą że nie wyglądam w niej jak garnek z uszami  👀 😁 i  mogę założyć ja pod kurtkę,  na płaską robotę też mi się zdarza coraz częściej założyć).
no i dobrze, że zakładasz wszystko.
w ogole dziwnie jak kupowalam, bo Pani sprzedająca (ktora powinna zachęcać do kupna) się śmiała, ze kamizelki sa nie potrzebne i to takie głupie i w ogole ze twarde bla bla..więc ogólnie fajnie.

w ogole czesto sie spotykam z opiniami, ze kamizelke jezdziecką zakłada ktoś kto się boi jeździć i ogólnie koni też.  🤔

ja mam zamiar na skoki i w tereny zakładać 🙂
Lotnaa   I'm lovin it! :)
10 stycznia 2009 11:14
dumkowa , szkoda, że pani nie powiedziałam że w kasku to też bez sensu jeździć, bo przecież głowa się poci, a baz niego jest "cool"  🤔wirek:
Ale najbardziej cool jest ktoś kto zamiast kasku nosi baseballówkę.
no dokładnie..
poza tym błagam dlaczego jeżdzenie w kamizelce jest uznawana ze szpan/strach przed koniem. głupota.

no ale najważniejsze, ze w końcu mam kamizelke. Tyle, że koń kontuzjowany więc troche poczekam na wypróbowanie.
Dziękuję Wam bardzo za informacje, te kamizelki Airowear rzeczywiście wyglądają bardzo fajnie i fajnie ta Zippa Plus jest połączona z naramiennikami, ceny rzeczywiście kosmiczne ale w sumie bezpieczeństwo najważniejsze... Narazie i tak dopiero co wracam do skoków, więc zakup kamizelki i powrót na krosy to trochę odleglejsza sprawa ale dobrze miec wczesniej rozeznanie🙂


Mam Airoweara z naramiennikami, bardzo ją lubię.
Edytka jeszcze raz dzięki 🙂
Lotnaa   I'm lovin it! :)
14 stycznia 2009 01:08
Mam pytanie co do rozmiarówki GPA? Czy jest narmalna czy ma jakieś odchylanie w jedną lub drugą stronę (tak mi się coś kojarzy).

A teraz drugie pytanie: czy ktoś ma, mierzył lub chociaż "macał" GPA Lite? Fajny jest czy raczej tandetny? Chodzi mi o błyszczącą wersję i jakoś się tego błysku obawiam.
Dokładnie taki:


Poza tym, czy to jest dość stary model? bo nie mogę go w żadnym sklepie znaleźć.

Dzięki z góry!
Lotnaa, mi się wydaje ze GPA ma normalną rozmiarówkę
choć jak przy kazdym kasku warto wziac uwagę pod to ze sie ubije
Czy korzysta ktoś z kamizelki ochronnej tzw. żółw? Jak to wygląda? Jak się w tym spada? :P

Ja używałam kiedyś kamizeli z X-Horse, takiej:

kliknij tu

i na prawdę dobrze chroniła przy spotkaniu z glebą 🙂 tylko wygląda się na 50kg więcej...
majeczka   Galopem przez życie!
22 stycznia 2009 08:41
Ja carbonika absolutnie nie polecam, upadł z wysokości metra i pękł... mam teraz Pikeur GPA (muche) i polecam w 100% lekki, miękki wygodny nie wygląda się jak w garnku, świetnie chroni wogóle jest super.
Do zajeżdżania zawsze kamizelka mam Tattini (tą standardową granatową) średnio wygodna ale dobrze chroni.
Co do rozmiarówki GPA mam obwód głowy 53 cm kask rozmiar 54 jest idealnie
Czy ktoś użytkował kaski Fouganzy?
a dokładnie ten:
http://www.decathlon.com.pl/PL/kask-c-600-11192748/#
Czy ktoś użytkował kaski Fouganzy?
a dokładnie ten:
http://www.decathlon.com.pl/PL/kask-c-600-11192748/#


ja używam, ale nie sądze bym była obiektywnym źródłem informacji.
po za tym te kaski są jednak troche tańsze 179.95 kosztuja na Targo
thaya tak czy inaczej jak Ci się go użytkuje?
generalnie tak, lekko sie ubił. ogólnie jest na prawde sympatyczny, parę gleb w nim było (nie za mocnych więc nie wymieniam) i jak widać jeszcze zyje.  no i nie na kazdą głowe pasuje. niektórzy wygladaja w nich jakby mieli coś nie halo z kształtem głowy, u mnie leży ok. no i problematyczne bywają te boki z wycieciem na uszy, ale to własnie ze wzgledu na kształt głowy klienta, czasem paski pod gardłem się potrafią same przesuwać.
dla odmiany świetna jest potylica, która na prawdę ogranicza przesuwanie kasku do przodu. bawią mnie te siatki przeciw muchom , ale za to zapewniaja wentylacje jesli chodzi o kark.
no i jeśli chodzi o ABS to często jest używany w różnego rodzaju ochraniaczach sportowych, jakby bylo coś nie tak to na pewno by wycofywali. no i oczywiscie ateścik zgodny z normami UE.
poczulam sie troche jak w pracy 🙂
ok,dzieki 😉
ja mam taki od dłuższego czasu i jest świetny. oczywiście wiekszość gleb było wtedy, gdy nie zakładałam kasku na głowę oO, ale przeżył już sporo...
Nasturcja-Renata   Moi trzej mężczyźni :)
21 lutego 2009 17:55
a czy ktoś ma ten kask?
http://pasi-konik.pl/pl,product,289353,hkm,kask,jezdziecki,stripe,air.html
Warto? Jak się sprawuje?

Szukam kasku w kolorze granatowym i żebym z torbami nie poszła  😡
A ja tak troche niechcacy nabylam kask GPA Air-S. Planowalam nowy zakup, ale nie teraz i nie ten konkretnie model. No, ale trafilo sie na wyprzedazy za super cene.  Tylko szkoda, ze jest ciemnoniebieski a nie czarny.... no, ale przezyje jakos chyba ten kolor.
Sam kask jest na prawde super! Goraco polecam!
A jaki kask poza GPA (barierą jest cena) polecicie jeżeli chodzi o dobrą wentylacje? Szukam czegoś w rozsądnych granicach cenowych - bo mój wygląda fajnie, chroni pewnie też tylko wentylacja bardzo słaba (Jabu Volta+), a że zawsze  wsiadam w kasku to czasami się zastanawiam czy suszarki do włosów nie mieć na wyposażenie paki 😉
I czy ktoś używa i może się podzielić opinią na temat kasku "Aero Cool" Kavalkade? opis tu: http://www.gnl.pl/kask-aero-cool-kavalkade-p-2893.html
Odświeżam.

Przygotowuję się do kupna kamizelki ochronnej. Tak na szybko - co myślicie o tych? Czy suwak to wygodne rozwiązanie czy lepsze są na klasyczne duże rzepy?
nr 1:
http://www.allegro.pl/item571842496_kamizelka_ochronna_fire_play_s_promocja.html
nr 2:
http://www.allegro.pl/item579981294_mega_hit_kamizelka_bezpieczenstwa_ochronna_swing.html
nr 3:
http://www.allegro.pl/item564545614_kamizelka_bezpieczenstwa_dla_doroslych_roz_s.html
Dzionka ja mam fair playa  i moim zdaniem suwak przy kamizelce jest niepotrzebny, poniewaz kamizelka jest dosc gruba i sztywna i mając ją na sobie trudno jest ja zapiać (chyba ze to kwestia wyrobienia sie kamizelki bo jest nowa), ale myslę że łatwiej dopasować kamizelkę wkladajac ją przez głowę i ściągając rzepy 🙂

pozdr. 😉
OK, dzięki! Przemyślę to  🙂
Dzionka
Mam USG i jestem bardzo zadowolona - dobrze się jeździ i nie przeszkadza. Co do spadania w niej to nie wiem bo nie miałam okazji. Jeżdze, a w zasadzie jeździłam bo od roku leży w szafie nieużywana tylko w tereny i kilka razy na skoki ubierałam, ale w pracy płaskiej też nie powinna przeszkadzać.
Tak wygląda - lepszego zdjęcia nie mam
ja mam takową kamizelke:

jeździłam w niej sporo w tamtym roku... zawsze na skoki, czasem w tereny, teraz wisi w szafie bo pod zimową kurtką wygląda trochę kosmicznie a 'na' jeszcze gorzej. nie podoba mi się jej przód, i w lecie masakrycznie gorąco ściągasz kamizelke kompletnie mokrą... przy spadaniu nie miałam okazji wypróbować. Ogólnie to średnio jestem z niej zadowolona, wiadomo na pewno zapewnia ochronę ale komfortowe to to nie jest
G. a ta twoja kamizelka jak na suwak? Dobrze widzę? Jak ci się podoba takie rozwiązanie?

zuzz a jakiej firmy jest ta kamizelka?

Jakby ktoś wiedział gdzie w Warszawie albo w internecie można dostać dobrą kamizelkę ochronną, to poproszę o cynk  🙂 Tylko tak do max 350 zł...
No dobrze, kamizelkę nabyłam już drogą kupna. O tą:
http://www.allegro.pl/item579981294_mega_hit_kamizelka_bezpieczenstwa_ochronna_swing.html

Teraz pora na solidny kask (bo mam Decathlona za 50 zł).
Przeczytałam już wątek i w moim planowanym przedziale cenowym najbardziej pasują mi Jabu Volta + i Tattini Pro lub Tattini Pro Color. Jakie są różnice między tymi kaskami?
Lotnaa   I'm lovin it! :)
24 marca 2009 14:34
Mnie po 3 latach chyba sie Volta "przejadla". Wygodna bardzo i chyba bezpieczna, ale wentylacja pozostawia wiele do zyczenia, szczegolnie przy jezdzeniu kilku koni pod rzad.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się