CWJ Hipodrom Wola - do wydzierżawienia

Na stronie Świata Koni pojawił się artykuł:
http://www.swiatkoni.pl/news-display/509.html
Co o tym myślicie, pod tekstem już dyskusja się toczy.
Osobiście, aż mi się nie chce wierzyć, że taki ośrodek w takim miejscu (centrum Poznania), z takim zapleczem (chociażby dwie hale, stajnie, hotel...) jest nie dochodowy. Niestety czytając informację podaną przez Świat Koni, nie wydaje mi się, żeby osoba która wydzierżawi Wolę (jeśli ją wydzierżawi) zrobiła coś aby ten ośrodek był jednym z czołowych ośrodków jeździeckich w Polsce, bo do tego teoretycznie ma predyspozycje.
trochę na ten temat pisaliśmy tutaj: http://re-volta.pl/forum/index.php/topic,1319.msg141452.html#msg141452
hmmm... ciekawe, czy się znajdzie jakiś desperat/cwaniak/a może ktoś sensowny?

Hmmm.... ciekawe czy w umowie dzierżawy będzie warunek o kontynuacji prowadzenia tam działalności związanej z końmi. Bo jak nie to nie zdziwiłabym się gdyby wydzierżawiła to jakaś firma, hale zmieniła w magazyny/hale produkcyjne, a reszte budynków w biura.

Z Wolą największy problem jest taki, że ma za dobrą lokalizację. W sumie to rzut beretem od centrum miasta, super tereny rekreacyjne. Idealne aby położyć na to łapę, podzielić na działki lub przekształcić na AG i za słone pieniądze sprzedać. Miasto nigdy specjalnie nie było zainteresowane tym aby były tam konie.

Poza tym odkąd na Wolę weszła polityka i zaczęły sie przepychanki to wiadomo było, że sprawa dobra tego ośrodka jest drugorzędna
Lotnaa   I'm lovin it! :)
15 stycznia 2009 16:46
Czy mi się zdaje czy jeszcze parę lat temu PZJ uznawał Wolę za swój sztandarowy projekt i sam w nią sporo pieniędzy wpakował?

Taki piękny obiekt i w tak dogodnej lokalizacji...przykre to. I bardzo polskie  🙁
Taki piękny obiekt i w tak dogodnej lokalizacji...przykre to. I bardzo polskie  🙁


Chyba właśnie ta "dogodna lokalizacja" to największy problem Woli. W obliczu rozrastającego się miasta i mody na budowanie się w okolicach lasów i jezior Wola jest aż nadto smakowitym kąskiem.
Monny   bez odbioru .
15 stycznia 2009 20:22
Przeraża mnie jeden punkt w ofercie:

Warunki i terminy:

    * termin udostępnienia obiektu do oglądania (po wcześniejszym uzgodnieniu terminu): 19-23.01.2009
    * termin składania ofert: 06.02.2009, godz. 15😲0
    * termin otwarcia ofert: 13.02.2009,
    * termin związania ofertą: 27.02.2009
   * oferty mogą składać wszelkie podmioty
    * oferty należy składać w siedzibie Spółki, w formie pisemnej, w zamkniętych kopertach
    * złożone oferty dzierżawy będą traktowane jak oferty wiążące, zgodnie z art. 66 k.c.,
    * warunkiem zawarcia ew. umów dzierżawy będzie złożenie oświadczenia o poddaniu się egzekucji – w zakresie wydania przedmiotu dzierżawy – reżimowi art. 777 § 1 pkt 4 k.p.c.,
    * Spółka zastrzega sobie prawo nie przyjęcia złożonej oferty bez podania przyczyn.


tzn, że niekoniecznie będą tam nadal konie? czy źle myśle?

I tak po prostu wszystkich wyeksmitują? ;| Jakoś nie mogę sobie tego wyobrazić.
Przeraża mnie jeden punkt w ofercie:

Warunki i terminy:

    * termin udostępnienia obiektu do oglądania (po wcześniejszym uzgodnieniu terminu): 19-23.01.2009
    * termin składania ofert: 06.02.2009, godz. 15😲0
    * termin otwarcia ofert: 13.02.2009,
    * termin związania ofertą: 27.02.2009
   * oferty mogą składać wszelkie podmioty
    * oferty należy składać w siedzibie Spółki, w formie pisemnej, w zamkniętych kopertach
    * złożone oferty dzierżawy będą traktowane jak oferty wiążące, zgodnie z art. 66 k.c.,
    * warunkiem zawarcia ew. umów dzierżawy będzie złożenie oświadczenia o poddaniu się egzekucji – w zakresie wydania przedmiotu dzierżawy – reżimowi art. 777 § 1 pkt 4 k.p.c.,
    * Spółka zastrzega sobie prawo nie przyjęcia złożonej oferty bez podania przyczyn.


tzn, że niekoniecznie będą tam nadal konie? czy źle myśle?

I tak po prostu wszystkich wyeksmitują? ;| Jakoś nie mogę sobie tego wyobrazić.


I tak i nie 🙂

W ofercie przetargowej nie ma warunku ograniczającego sposób wykorzystania budynków - jest tylko podane CO jest do wydzierżawienia.
ale  zastrzeżono mozliwość odrzucenia oferty bez podania przyczyn

Natomiast to co wyboldowałaś informuje o tym że każdy podmiot prawny lub osoba fizyczna może złożyć ofertę, że nie ma  w tym zakresie żadnych ograniczeń. Co akurat jest zrozumiałe 🙂

Mnie akurat zastanawia inny punkt:

Oferty powinny zawierać:
zakres oferty (wyszczególnienie budynków, powierzchnia terenu itp.)
proponowaną stawkę czynszu
proponowany okres dzierżawy
proponowana wysokość nakładów inwestycyjnych
proponowana forma rozliczania nakładów inwestycyjnych
formy zabezpieczenia


To może oznaczać, że Wolę podzielą pomiędzy różnych dzierżawców - co równałoby się z koncem tego ośrodka. Bo jeśli znajdzie się chętny na dzierżawę hali - to ją wydzierżawią? A np. hotel komuś innemu?
Jeśli tak zrobią to na koniec zostaną stajnie, których nikt nie będzie chciał :/


Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się