Obozy jeździeckie

Czy
Witam
Jestem początkującym właścicielem stajni przydomowej, dosyć skromnej bo na 3 koniki.
Natomiast chciałabym się dowiedzieć jakie warunki należy spełnić aby zorganizować półkolonie u siebie.
Szukałam odpowiedzi w internecie ale znajdowały sie odpowiedzi dotyczące koloni. Mnie natomiast interesuje opcja bez zakwaterowania, czyli na przykład od 8-16. Czy mieliście styczność z tym tematem, a może sami oferujecie coś takiego u siebie?
Ja zajmuję się organizacją i prowadzeniem półkolonii nie związanych z jeździectwem. Odpowiedzi na większość pytań znajdziesz tutaj
https://wypoczynek.men.gov.pl/strona/Organizatorzy
Pracowałam również jako wychowawca na półkoloniach jeździeckich jednak tam chyba nie było wszystko zorganizowane zgodnie z przepisami 😉
My działamy na takiej zasadzie, że mamy codziennie wyjścia, zajęcia ruchowe, plastyczno-techniczne, tematyczne związane z naszą dziedziną, drugie śniadanie i obiad, czas świetlicowy. Myślę, że w przypadku zajęć w stajni łatwo będzie zapewnić odpowiednią ilość rozrywek i zajęć.
https://men.gov.pl/ministerstwo/informacje/przed-wakacjami-co-warto-wiedziec-bezpieczny.html
Poczytaj, odwiedź kuratorium, sanepid i straż pożarną w razie gdyby nie wszystko było jasne.
U nas największy problem był ze strażą pożarną więc tym warto zainteresować się odpowiednio wcześniej 🙂
Jeśli wszystko jest zrobione z głową to kuratorium raczej nie robi problemów. Z sanepidem też nie mieliśmy problemów.
U nas właściwie żadne służby nie robiły problemów, ale z uwagi na miejsce pobytu na terenach ośrodka jeździeckiego panie z sanepidu zwracały uwagę na: miejsce spożywania posiłków  (zabezpieczenie przed muchami- moskitiery i lepy) oraz sugerowały żeby pomyśleć o łazience z wejściem bezpośrednio z dworu, czy zapewnić dostęp do innej niż tylko ta w stajni (oczywiście z jednorazowymi ręcznikami).
Problemem ze względów finansowych może być dla Ciebie fakt, że niezależnie od liczności grupy (w sensie małej ilości osób) musisz mieć przynajmniej dwie osoby w kadrze- kierownika i wychowawce.
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
01 września 2017 15:50
W wielu stajniach robią półkolonie i obozy ,,na dziko", bez kadry i też jest dobrze. Ale ja bym wolała nie ryzykować  🙂
Hej, szukam obozu na ferie 🙂

W tym ośrodku w zeszłym roku były obozy na ferie i z tego co pamiętam, można było zdawać odznaki.

http://www.konie-wiktorowo.pl

Filiptrenuje   Matka ambitnego młodego jeźdźca
16 września 2017 07:24
Wrzuciłam  wyszukiwarkę re-volty i nic nie znalazłam. Szukam info o KJ Łańsk - był ktoś na obozie zimowym? Chodzi mi o poziom jazd i przygotowanie do SOJ. Wyżywienie i zakwaterowanie to sprawa drugorzędna. Będę wdzięczna za informacje.
Wrzuciłam  wyszukiwarkę re-volty i nic nie znalazłam.

derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
13 grudnia 2017 18:07
Helpunku!

Szukam fajnych obozów/kolonii/stajni na obóz ferie/wakacje dla dziecka 7 letniego jeżdżącego samodzielnie w zastępie "kucowym"


co byłoby wartego polecenia by było to merytoryczne a nie tylko "klepanie" w siodle?  (śląskie, ale może być i dalej)
Polecam Polish Pony Club w Kierwinach ale to kawał drogi bo warmińsko-mazurskie.
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
13 grudnia 2017 18:26
na wakacje sprawdzą dzięki, a na ferie coś bliżej, dolnośląskie- im bliżej Wrocka tym lepiej 🙂


ktoś coś?
Ja bardzo polecam Stajnia Liberiona! Stajnia z ambitną rekreacją, ale fajnie można spędzić czas 🙂 Dużo pracuje się z ziemi, czas z końmi jest nieograniczony 😉 Chodzi się na spacery, pławienia, tereny. Jeżeli ktoś lubi odpocząć to idealne miejsce dla niego 😀
Czy był ktoś na obozie w SK Malutkie? Szukam czegoś dla córki (9 lat) zaczynającej przygodę z jeździectwem (jeździ samodzielnie kłusem). Jakieś opinie?
Helpunku!

Szukam fajnych obozów/kolonii/stajni na obóz ferie/wakacje dla dziecka 7 letniego jeżdżącego samodzielnie w zastępie "kucowym"


co byłoby wartego polecenia by było to merytoryczne a nie tylko "klepanie" w siodle?  (śląskie, ale może być i dalej)


Harmony Farm pod Poznaniem 🙂 w tym roku były 2 dziewczynki na szetlandach
dempsey   fiat voluntas Tua
29 stycznia 2018 10:56
Czy ktoś kojarzy cokolwiek  związanego z OSiR Wawrzkowizna k. Bełchatowa/ Piotrkowa Trybunalskiego?
Znajoma dopytuje, czy warto tam wysłać na obóz 10letnią dziewczynkę, która nie do końca ma hopla na punkcie koni.
Oni nie robią obozów typowo jeździeckich, mają multum atrakcji a do tego stajnię 8 koni i trzech instruktorów.
To może być totalna porażka, ale może i coś sensownego, jako dodatek między tenisem a kajakami.

Gdyby coś ktoś wiedział, to będę wdzięczna.
Zapraszamy na obozy jeździeckie na Pojezierzu Drawskim (zachodniopomorskie)
Kameralna stajnia, małe grupy, 2 jazdy dziennie i dużo przebywania z końmi.
Wszystkie informacje na [CIACH] - PW.
Zapraszamy 🙂


Cześć.


Szukam opinii na temat obozów jeździeckich w Stajni Sarage obok Szczytna 
Czy ktoś z Was tam był, ewentualnie może coś powiedzieć o wrażeniach  ?
Z wiadmości, które znalazłem w necie wynika, że jest to nowy ośrodek i ma mało opinii.

Ewentualnie coś godnego polecenia dla jeżdzącej 12-latki , w okolicy kujaw, pomorza i mazur ?

Qń, Skręt, Czarne Błota już znam 🙂

Z góry dziękuję 🙂
Helpunku!

Szukam fajnych obozów/kolonii/stajni na obóz ferie/wakacje dla dziecka 7 letniego jeżdżącego samodzielnie w zastępie "kucowym"


co byłoby wartego polecenia by było to merytoryczne a nie tylko "klepanie" w siodle?  (śląskie, ale może być i dalej)


Ośrodek Jeździecki Hanka (KJ Hanka) przy Fundacji Terra Spei, Lipowa 5, koło Bielska-Białej woj. śląskie 🙂
Więcej informacji na stronie:
https://www.facebook.com/FTSiOJH/
Jojo_Pneuma Mogę polecić stajnie "U Rychertów" na Kaszubach 🙂 ok 30km od Gdańska.
Jeśli jest osobą jeżdżącą to myślę, że może się sporo nauczyć. Mogę więcej napisać na priw.
Ogólnie bardzo ładny ośrodek, z fajnymi końmi.
Przepraszam, że post pod postem, ale chce żeby było zauważone.

Znacie jakies miejsce gdzie mozna pojechać na majówkę i nauczyć się jak najwięcej skokowo, na dobrych koniach, nie za miliony ?
Najlepiej jakas stajnia sportowa a perfekcyjnie jeśli udałoby sie odpracować część treningów. Nie lubie siedziec w miejscu, wolałabym połączyć przyjemne z pożytecznym :-)
Przepraszam, że post pod postem, ale chce żeby było zauważone.

Znacie jakies miejsce gdzie mozna pojechać na majówkę i nauczyć się jak najwięcej skokowo, na dobrych koniach, nie za miliony ?
Najlepiej jakas stajnia sportowa a perfekcyjnie jeśli udałoby sie odpracować część treningów. Nie lubie siedziec w miejscu, wolałabym połączyć przyjemne z pożytecznym :-)

Hej! Szukam obozu jeździeckiego dla dorosłych, najlepiej wrzesień. Koniecznie z możliwością zdania odznaki. Ktoś coś poleci?  :kwiatek:
O, podłączę się, bo też bym się gdzieś wybrała.
Stadnina Koni RANCHO PCIM- obóz dla dorosłych od 2 do 8 września, w trakcie trwania będzie egzamin na odznaki PZJ  😉
Szukam prawdziwie  😉 sportowego obozu dla osoby dorosłej/ewentualnie studentów. Wyżej widzę zaproponowano Rancho Pcim, ktoś jeszcze coś doradzi?  :kwiatek:
0014   Koniarzem zostaje się raz i na zawsze.
21 września 2018 17:08
Szukam obozu sportowego, nastawionego na skoki, dla studentów/dorosłych, na ferie 2019 (trzeci tydzień lutego). Cena nie gra roli 🙂 istnieje w ogole coś takiego, czy wszystko zarezerwowane dla dzieciaczków?  🏇
Ktoś był w Gałkowie? Jak?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się