Aktualności:

Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Re-Volta.pl  |  Forum główne  |  Konie  |  Wątek: kącik żółtodziobów - czyli pytania o podstawy

poprzednia następna
Strony: 1 ... 1024 1025 [1026] 1027 1028 ... 1030 Odpowiedz Drukuj
Autor Wątek: kącik żółtodziobów - czyli pytania o podstawy  (Przeczytany 2797478 razy)
unity

« #30750 : Październik 09, 2019, 19:08:13 »
Odpowiedz cytując
arlyn, takie objawy mogą być przy wrzodach.
« Ostatnia zmiana: Październik 14, 2019, 09:38:12 wysłane przez unity » #link
maluda

Moje ogłoszenia
« #30751 : Październik 09, 2019, 19:42:23 »
Odpowiedz cytując
Też pomyślałam o wrzodach.
Gastroskopia wyjaśni wątpliwości.
#link
arlyn

« #30752 : Październik 09, 2019, 19:58:50 »
Odpowiedz cytując
O tym nawet nie myślałam przez chwilę. Totalnie nie znam się na objawach wrzodów... Idę poczytać.
Tylko nie wiem skąd miałaby je dostać, je ciągle to samo..
#link
LSW

« #30753 : Październik 10, 2019, 08:20:10 »
Odpowiedz cytując
wrzody to się nie biorą z paszy tylko ze sposobu karmienia, stresu i innych przyczyn
#link
espana

« #30754 : Październik 10, 2019, 08:30:42 »
Odpowiedz cytując
Podobno nie ma udowodnionego związku między stresem a wrzodami.
#link
KonieAMI

« #30755 : Październik 10, 2019, 12:07:07 »
Odpowiedz cytując
Nie wiem czy jest bezpośredni związek, ale podejrzewam że podobnie jak u ludzi, ze stresu można przestać jeść, zaburzyć funkcje układu trawiennego. Wtedy już prosta droga do wrzodów.
#link
arlyn

« #30756 : Październik 10, 2019, 15:13:47 »
Odpowiedz cytując
Tyle że ten koń akurat nie ma problemów z jedzeniem.. Zjada wszystko. Dostaje 3 razy dziennie o zbliżonych porach. Nie stresuje się. Ostatni rok nawet na zawody nie jeździła bo w kwietniu urodziła źrebaka.. Może to jednak coś innegov(mam przynajmniej nadzieję).. Do końca tygodnia poobserwuje i zobaczymy.
#link
_Gaga

Moje ogłoszenia
« #30757 : Październik 11, 2019, 07:12:32 »
Odpowiedz cytując
arlyn, wrzodowiec nie musi mieć problemów z jedzeniem
Moim zdaniem taniej zrobić zawczasu gastroskopię niż leczyć stan zaawansowany.
#link
Lepiej profesjonalnie odstawiać amatorkę, niż amatorsko silić się na profesjonalizm
nefferet

Moje ogłoszenia
« #30758 : Październik 11, 2019, 18:01:43 »
Odpowiedz cytując
Jaka powinna być idealna długość popręgu ujeżdżeniowego? Nie pytam oczywiście o centymetry. Tylko gdzie powinien kończyć się popręg, żeby nie był za krótki albo za długi? Zdjęcia mile widziane
#link
Majorowa

« #30759 : Październik 13, 2019, 13:09:13 »
Odpowiedz cytując
nefferet, przyjmuje sie, ze ok 10-15 cm od konca tybinki (co najnmniej 2 palce od krawedzi czapraka), ale to zalezy budowy konia. Wazne zeby sprzaczki byly powyzej lokcia.
#link
Robaczek M.

i jej gniade szczęście:)

« #30760 : Październik 14, 2019, 07:05:33 »
Odpowiedz cytując
Znowu ja  icon_redface
Dziwnie mi się poci kucka, nie mam pojęcia od czego. Wczoraj było bardzo ciepło, a ona już zarośnięta dość mocno i popołudniu była lekko spocona w okolicy łopatek i słabizn. Przed zamknięciem wieczorem troche pobiegała na wybiegu, odpoczęła i normalnie zjadła kolacje i zajęła się siankiem. Zawsze do nich zaglądamy ok 23:00 i była już mocniej przypocona, szyja sucha a te łopatki, pod pachami  icon_redface i słabizna mokre. Nic poza tym się nie działo, drzemała jak zwykle, siana trochę ubyło z siatki, wody troche wypiła, kupa też była. Byłam zerknąć o 2:00 i było ok, była sucha i spała, kupy były. Rano w boksie była normalna (boks ma angielski, góra otwarta więc chłodno), a po wyjściu na padok jest lekko przypocona, chwilowo z jednej strony. Nie ma objawów kolki, kopyta zimne i nic nie tętni. Poczekać na sensowną godzine czy dzwonić już teraz do weta?
Nic się w jej zachowaniu nie zmieniło, pije tylko znacznie więcej niż dawniej (połączyłam to z podawaniem syropu na wątrobe). Bywała wieczorem taka przypocona ale zawsze to zganiałam na ciepło, jej futro i goniącego ją głównie wieczorem drugiego kucyka. Teraz się troche wystraszyłam, bo od wypuszczenia do teraz przebiegła się tylko kawałek, a ciepła nie ma.
#link
"Ktokolwiek powiedział, że szczęścia nie można kupić za pieniądze, nie wiedział że można kupić konia"
zembria

Moje ogłoszenia
« #30761 : Październik 14, 2019, 07:28:30 »
Odpowiedz cytując
Chyba bym jeszcze nie panikowała, ociepliło się nagle dość mocno, a futra już rosną. Nasz Łaciaty też się poci teraz, bo mu za ciepło zwyczajnie. Także jeśli nie masz żadnych innych objawów, temperatura i oddechy też w normie, to tylko obserwuj.
#link
freya

Moje ogłoszenia
« #30762 : Październik 16, 2019, 14:57:46 »
Odpowiedz cytując
Może głupie pytanie  icon_redface

Ale.. czy da się gdzieś wymienić? dokupić? takie "sznurówki" gumowe w oficerkach?
Takie jak na przykład tu.
#link
keirashara

Moje ogłoszenia
« #30763 : Październik 16, 2019, 15:14:08 »
Odpowiedz cytując
freya, - da się, ja kupiłam taką gumę w pasmanterii i sobie sama wymieniłam wink
#link
Pati2012

Moje ogłoszenia
« #30764 : Październik 16, 2019, 16:11:30 »
Odpowiedz cytując
Czy koń może przytyć od jedzenia słomy jęczmiennej super jakości? Dostępna caly czas, siano też
#link
faith
Global Moderator

Moje ogłoszenia
« #30765 : Październik 16, 2019, 18:49:52 »
Odpowiedz cytując
Moze.
#link
espana

« #30766 : Październik 16, 2019, 19:30:22 »
Odpowiedz cytując
Szczególnie gdy nie jest dokładnie wykłoszona duży uśmiech
#link
PumCass

zachowaj zimną krew!

« #30767 : Październik 17, 2019, 19:18:01 »
Odpowiedz cytując
Chyba tutaj najszybciej dostanę odpowiedź.
Czy ogierowi, który przez kilka lat nie miał opłacanej licencji można tak po prostu wznowić, płacąc za nią? Czy musi ponownie być weryfikowany i przechodzić próby? Ogier ZK.
« Ostatnia zmiana: Październik 17, 2019, 19:19:35 wysłane przez PumCass » #link
Życie - życiem, realność - realnością, ale gdy raz wdepniesz w jakąś bajkę to twój świat będzie nią śmierdział, aż zdechniesz...
pestka

« #30768 : Październik 18, 2019, 13:34:11 »
Odpowiedz cytując
Czy w aplikacji Equilab - Equestrian Tracker da się pooglądać swoje trasy na kompie (tak jak w endomondo) czy tylko w telefonie?
Szukam, szukam i nie mogę znaleźć
#link
Bessa ['] 20.08.2000-10.08.2013 - taki pies trafia się raz w życiu...
Hamburg ['] 10.01.1995-17.05.2018 - do końca wyjątkowy...
halo

« #30769 : Październik 18, 2019, 23:56:39 »
Odpowiedz cytując
PumCass, to zależy, jaką klasę miał ogier.
Tj. do jakiego wieku miał przyznaną licencję, ile punktów uzbierał.
Najlepiej to pewnie zadzwonić do OZHK, podać dane ogiera.
Raczej powinno się dać, ale oprócz opłaty także badania.
#link
Człowiek kulturalny musi dojść do najwyższego artyzmu w trzech rzeczach: chodzeniu po mieście, ujeżdżaniu konia i elokwencji.
L. Alberti.
Dużo, dużo łatwiej wyrządzić krzywdę człowiekowi czy zwierzęciu niż ją Naprawić.
PumCass

zachowaj zimną krew!

« #30770 : Październik 19, 2019, 00:35:48 »
Odpowiedz cytując
Dzięki, tak też chyba zrobię o ile się zdecyduję, a czy to normalne, że mimo braku opłat ogier nadal widnieje w rejestrze na ten rok?
#link
Życie - życiem, realność - realnością, ale gdy raz wdepniesz w jakąś bajkę to twój świat będzie nią śmierdział, aż zdechniesz...
halo

« #30771 : Październik 19, 2019, 01:14:45 »
Odpowiedz cytując
PumCass, normalne to nie jest, ale powszechne.
Nikt nie ma interesu/czasu/motywacji (finansowej?)do dbania o naprawdę aktualne dane.
Oprócz licencji jest jeszcze kwestia punktu kopulacyjnego, w którym stacjonuje ogier.
Bo to, czy ogier ma licencję czy nie ma jest nieco nieistotne, gdy nie ma świadectw krycia (bloczka czy jak to tam teraz wygląda).
Swoją drogą jestem ciekawa, jak to jest w przypadku "swoich" klaczy. Bo wtedy punktu nie trzeba. I co? Dostaje się pojedyncze kartki formularzy świadectw?
#link
Człowiek kulturalny musi dojść do najwyższego artyzmu w trzech rzeczach: chodzeniu po mieście, ujeżdżaniu konia i elokwencji.
L. Alberti.
Dużo, dużo łatwiej wyrządzić krzywdę człowiekowi czy zwierzęciu niż ją Naprawić.
camev

« #30772 : Październik 19, 2019, 09:07:25 »
Odpowiedz cytując
Jak używacie pulsometru w celu sprawdzenia konia, nie siebie ?  konik  Jak "przyczepiacie" pulsometr do konia ? Może macie specjalne jeździeckie, a jeżeli nie, to jakich używacie ?
#link
Xer

« #30773 : Październik 21, 2019, 13:20:01 »
Odpowiedz cytując
Cześć, przychodzę z pytaniem o dosiad. Mam problem z siadaniem na tylnym łęku w galopie (w stępie i kłusie takiego problemu nie mam), przez co noga idzie mocno do przodu i dosiad zaczyna przypominać fotelowy, choć tułów jest prosty, a ręką nie łapię równowagi (raczej zamiast tego mam problem z wypuszczaniem wodzy i jeżdżeniem na luźnych  icon_rolleyes) Czy jest jakiś sposób na to, żeby samemu to ogarnąć? Walczę z tym na ile potrafię, ale chwila wytracenia z rytmu i wszystko się sypie...
#link
mindgame

« #30774 : Październik 21, 2019, 16:11:12 »
Odpowiedz cytując
Xer, a może to noga ci ucieka do przodu i dlatego pupa leci do tyłu?
#link
Robaczek M.

i jej gniade szczęście:)

« #30775 : Październik 21, 2019, 19:05:57 »
Odpowiedz cytując
A jak to jest z zabieraniem konia do pracy po struganiu? Zawsze robiłam ten dzień dniem wolnym, następny był lekkim spacerem. Potrzebne to czy raczej nie? Jutro rano kucka będzie strugana i będzie miała przyklejane podkowy, moge ją zabrać na spacer popołudniu po miękkim podłożu? Mamy zalecony codzienny ruch w ramach rehabilitacji ale nie chce zaszkodzić. Oczywiście bede pytać jutro kowala ale chciałabym wiedzieć jak Wy postępujecie z koniem po struganiu.  Mam na myśli regularne struganie, u nas co 3 tygodnie i o spacer stępem uśmiech
#link
"Ktokolwiek powiedział, że szczęścia nie można kupić za pieniądze, nie wiedział że można kupić konia"
ajstaf

« #30776 : Październik 21, 2019, 19:20:20 »
Odpowiedz cytując
Robaczek M., jeżeli robota jest dobrze zrobiona, to spacer, a nawet normalne ruszenie konia nie powinno być dla niego żadnym dyskomfortem. Jeśli klejone podkowy nie wymagają odczekania dla lepszego efektu klejenia, to myślę, że możesz bez obaw wziąć konia na spacer  uśmiech.
#link

tajnaa

« #30777 : Październik 21, 2019, 20:54:02 »
Odpowiedz cytując
ja strugam, odkładam narzędzia i jadę w teren wink
#link
mindgame

« #30778 : Październik 21, 2019, 21:06:27 »
Odpowiedz cytując
mnie się zazwyczaj nie chce wsiadać tego samego dnia co jest kowal (pomagam przy pracy) i wsiadam dopiero na następny dzień. Kowal twierdzi, że można nawet skakać, ale ja zazwyczaj robię zwykłą jazdę po płaskim. Pewnie zależy też jak dużo zestrugał.
#link
dea

primum non nocere

« #30779 : Październik 21, 2019, 22:23:26 »
Odpowiedz cytując
Poza absolutnie wyjątkowymi sytuacjami, koniowi się powinno chodzić lepiej po struganiu niż przed - więc jak najbardziej powinien być w stanie wykonać swoją codzienną pracę. Jeśli tak nie jest, coś nie gra.
#link
Umysł należy mieć otwarty... ale nie tak, żeby mózg wypadał
YMMV!
"The only real mistake is the one from which we learn nothing."-- John Powell
Strony: 1 ... 1024 1025 [1026] 1027 1028 ... 1030 Odpowiedz Drukuj 

Re-Volta.pl  |  Forum główne  |  Konie  |  Wątek: kącik żółtodziobów - czyli pytania o podstawy

poprzednia następna
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.7 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.066 sekund z 19 zapytaniami.