Aktualności:

Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Re-Volta.pl  |  Forum główne  |  Konie  |  Wątek: kącik żółtodziobów - czyli pytania o podstawy

poprzednia następna
Strony: 1 ... 1024 1025 [1026] Odpowiedz Drukuj
Autor Wątek: kącik żółtodziobów - czyli pytania o podstawy  (Przeczytany 2754521 razy)
unity

« #30750 : Październik 09, 2019, 19:08:13 »
Odpowiedz cytując
arlyn, takie objawy mogą być przy wrzodach.
« Ostatnia zmiana: Październik 14, 2019, 09:38:12 wysłane przez unity » #link
maluda

Moje ogłoszenia
« #30751 : Październik 09, 2019, 19:42:23 »
Odpowiedz cytując
Też pomyślałam o wrzodach.
Gastroskopia wyjaśni wątpliwości.
#link
arlyn

« #30752 : Październik 09, 2019, 19:58:50 »
Odpowiedz cytując
O tym nawet nie myślałam przez chwilę. Totalnie nie znam się na objawach wrzodów... Idę poczytać.
Tylko nie wiem skąd miałaby je dostać, je ciągle to samo..
#link
LSW

« #30753 : Październik 10, 2019, 08:20:10 »
Odpowiedz cytując
wrzody to się nie biorą z paszy tylko ze sposobu karmienia, stresu i innych przyczyn
#link
espana

« #30754 : Październik 10, 2019, 08:30:42 »
Odpowiedz cytując
Podobno nie ma udowodnionego związku między stresem a wrzodami.
#link
KonieAMI

« #30755 : Październik 10, 2019, 12:07:07 »
Odpowiedz cytując
Nie wiem czy jest bezpośredni związek, ale podejrzewam że podobnie jak u ludzi, ze stresu można przestać jeść, zaburzyć funkcje układu trawiennego. Wtedy już prosta droga do wrzodów.
#link
arlyn

« #30756 : Październik 10, 2019, 15:13:47 »
Odpowiedz cytując
Tyle że ten koń akurat nie ma problemów z jedzeniem.. Zjada wszystko. Dostaje 3 razy dziennie o zbliżonych porach. Nie stresuje się. Ostatni rok nawet na zawody nie jeździła bo w kwietniu urodziła źrebaka.. Może to jednak coś innegov(mam przynajmniej nadzieję).. Do końca tygodnia poobserwuje i zobaczymy.
#link
_Gaga

Moje ogłoszenia
« #30757 : Październik 11, 2019, 07:12:32 »
Odpowiedz cytując
arlyn, wrzodowiec nie musi mieć problemów z jedzeniem
Moim zdaniem taniej zrobić zawczasu gastroskopię niż leczyć stan zaawansowany.
#link
Lepiej profesjonalnie odstawiać amatorkę, niż amatorsko silić się na profesjonalizm
nefferet

Moje ogłoszenia
« #30758 : Październik 11, 2019, 18:01:43 »
Odpowiedz cytując
Jaka powinna być idealna długość popręgu ujeżdżeniowego? Nie pytam oczywiście o centymetry. Tylko gdzie powinien kończyć się popręg, żeby nie był za krótki albo za długi? Zdjęcia mile widziane
#link
Majorowa

« #30759 : Październik 13, 2019, 13:09:13 »
Odpowiedz cytując
nefferet, przyjmuje sie, ze ok 10-15 cm od konca tybinki (co najnmniej 2 palce od krawedzi czapraka), ale to zalezy budowy konia. Wazne zeby sprzaczki byly powyzej lokcia.
#link
Robaczek M.

i jej gniade szczęście:)

« #30760 : Październik 14, 2019, 07:05:33 »
Odpowiedz cytując
Znowu ja  icon_redface
Dziwnie mi się poci kucka, nie mam pojęcia od czego. Wczoraj było bardzo ciepło, a ona już zarośnięta dość mocno i popołudniu była lekko spocona w okolicy łopatek i słabizn. Przed zamknięciem wieczorem troche pobiegała na wybiegu, odpoczęła i normalnie zjadła kolacje i zajęła się siankiem. Zawsze do nich zaglądamy ok 23:00 i była już mocniej przypocona, szyja sucha a te łopatki, pod pachami  icon_redface i słabizna mokre. Nic poza tym się nie działo, drzemała jak zwykle, siana trochę ubyło z siatki, wody troche wypiła, kupa też była. Byłam zerknąć o 2:00 i było ok, była sucha i spała, kupy były. Rano w boksie była normalna (boks ma angielski, góra otwarta więc chłodno), a po wyjściu na padok jest lekko przypocona, chwilowo z jednej strony. Nie ma objawów kolki, kopyta zimne i nic nie tętni. Poczekać na sensowną godzine czy dzwonić już teraz do weta?
Nic się w jej zachowaniu nie zmieniło, pije tylko znacznie więcej niż dawniej (połączyłam to z podawaniem syropu na wątrobe). Bywała wieczorem taka przypocona ale zawsze to zganiałam na ciepło, jej futro i goniącego ją głównie wieczorem drugiego kucyka. Teraz się troche wystraszyłam, bo od wypuszczenia do teraz przebiegła się tylko kawałek, a ciepła nie ma.
#link
"Ktokolwiek powiedział, że szczęścia nie można kupić za pieniądze, nie wiedział że można kupić konia"
zembria

Moje ogłoszenia
« #30761 : Październik 14, 2019, 07:28:30 »
Odpowiedz cytując
Chyba bym jeszcze nie panikowała, ociepliło się nagle dość mocno, a futra już rosną. Nasz Łaciaty też się poci teraz, bo mu za ciepło zwyczajnie. Także jeśli nie masz żadnych innych objawów, temperatura i oddechy też w normie, to tylko obserwuj.
#link
Strony: 1 ... 1024 1025 [1026] Odpowiedz Drukuj 

Re-Volta.pl  |  Forum główne  |  Konie  |  Wątek: kącik żółtodziobów - czyli pytania o podstawy

poprzednia następna
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.7 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.057 sekund z 19 zapytaniami.