kącik żółtodziobów - czyli pytania o podstawy

zembria   Nowe forum, nowy avatar.
04 września 2020 07:43
mindgame Ja miałam podobną sytuację. Koń najadł się młodego wrotyczu, objawy neurologiczne, koń szedł jakby przywalił łbem w drzewo i był ogłuszony, zad chwiejny, ruchy niezborne, jedną tylną nogę praktycznie za sobą ciągnął. Przeszło po 24-48h. Wet podejrzewała herpesa neurologicznego nawet, potem drogą dedukcji wpadłam na ten wrotycz. Teraz wrotycz już przekwita i konie chętnie go jedzą. Może i w tym przypadku tak było?
edit. opisywałam to wszystko w wątku o roślinach trujących jakoś ze 3 lata temu.
zembria dzięki za podpowiedź! Moja klacz też chodzi na ten padok to muszę tematu przypilnować.
Jeśli było gorąco też mógł mieć jakiś lekki udar.
tajnaa ostatnio jest raczej chłodno, wiec to raczej nie od słońca. Ponoć przeszli już całe pastwisko i nie znaleźli żadnych trujących roślin, więc albo dziad wszystko zeżarł, albo to jednak coś innego. Najważniejsze, że jest już ok.
A ja mam pytanie o takie coś - koń po lonży/jeździe schodzi suchy do boksu i po np 30 min zaczyna się pocić na słabiznach. O co w tym chodzi? W panice już dzwoniłam do jednej re-voltowiczki i uspokoiła mnie, że to prawdopodobnie poty wtórne.

Ogólnie sytuacja się znowu powtórzyła i pot pojawił się w okolicy słabizn.

Czy ktoś może powiedzieć na ten temat coś więcej?

Koń jest długo rozprężany, dodatkowo zawsze ma chłodzone nogi na myjce (to tak gwoli dopełnienia).
Ja jeszcze znam ewentualność taką, że chodzi o zmianę temperatur bodajże - inaczej jest na dworze, a inaczej w stajni. Widać zwłaszcza latem, jak konie z patelni suche schodzą do boksów i dopiero w boksie się pocą. Ale co, jak, dlaczego i czy głupot nie plotę, to nie wiem 🤣
blucha, dzięki za info ale chyba nie o to tej osobie chodzi. Ogólnie od miesiąca pisze do mnie co jakiś czas proponując jakieś 60% ceny z ogłoszenia. Co chwila odzywa się i rozmowa zaczyna się jakby na nowo, przyznam, że już przestałam odpisywać. Teraz zaproponowała umowę, bo chce 'na firmę'. Bardziej się boję, że ja sobie narobię problemów i ktoś mi potem będzie tyłek zawracał.
Poszukuję zdjęcia patentu z gumą pod brzuchem konia. Nie wiem, jak to się nazywa przez co nie wiem, czego szukać. Kiedyś widziałam, guma była chyba mocowana do czapraka. Kojarzy ktoś?  :kwiatek:  Przejrzałam wątek o lonżowaniu do połowy 2017, ale nic.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
08 września 2020 13:23
[url=https://www.google.com/search?q=equi+band&rlz=1C1AOHY_plPL776PL776&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=2ahUKEwj39pWWxtnrAhUG6aQKHb-eCzEQ_AUoAXoECAsQAw&biw=1600&bih=781]Equi band[/url] Proszę 🙂
Jesteś wielka  :winko:
trusia
O equi bandzie bylo duzo w watku o mlodych koniach.
O dzięki, zaraz poszukam. Bo sprawdzałam tylko wątek o lonżowaniu.
jak korzystać z tej wyszukiwarki, żeby znajdywało mi wątek którego szukam? Chcę znaleźć kącik skoków i nie wyszukuje mi go :/
mindgame, gugiel -> kacik skokow site:re-volta.pl -> voila

Wyszukiwarka forumowa jest specjalnej troski 😉
kokosnuss a to takie czary, dzięki!
Jak wpiszesz w forumową przeglądarkę to może pokaże Ci wątek na 4 stronie wyszukiwania ;D
Pomoże.mi ktoś ? Czy czapka masztalerza ma jakąś specjalną nazwę?
Czy można ja kupić normalnie w sklepie jeździeckim? Bo szukam i szukam i nic nie mogę znaleźć.  👀
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
09 września 2020 15:57
nokia - czapka nazywa się furażerka, ale czy i gdzie można zakupić to nie wiem.
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
09 września 2020 18:33
nokia6002 szukaj w sklepach z odzieżą wojskową lub na allegro 🙂
Czy ktoś może poradzi jakiś skuteczny patent na kompresy zimno/ciepło?
Moje stare ochraniacze BR na te wkłady już dogorywają.
Chętnie znalazłabym jakąś alternatywę niż wydawanie 150zł na - jak to nazwał mój facet - kawałek szmatki z rzepami 😉
Z góry dziękuję  :kwiatek:
vissenna   Turecki niewolnik
09 września 2020 20:14
Milla
Kupujesz tanie ocieplacze stajenne jak te: https://www.stajniasklep.pl/product/Owijki-stajenne-czarne-s23022

Robisz od góry dziurę w podszyciu (można zafastrygować "obramowanie" dziury. I tam wkładasz wkłady chłodzące/grzejące.

domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
09 września 2020 20:29
Potrzebuje fajnej ksiazki , artykuly o dzialaniu dosiadem? o zatrzymaniu, przejsciach itd
vissenna   Turecki niewolnik
09 września 2020 20:44
Potrzebuje fajnej ksiazki , artykuly o dzialaniu dosiadem? o zatrzymaniu, przejsciach itd


Bardzo polecam: http://swiadomejezdziectwo.pl/produkt/rwym-swiadoma-jazda-konna/
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
12 września 2020 22:22
Dziekuje
Czy to prawda, że przeturlanie się z jednej strony na drugiej przy tarzaniu świadczy o mocnych, zdrowych plecach?
Czy to prawda, że przeturlanie się z jednej strony na drugiej przy tarzaniu świadczy o mocnych, zdrowych plecach?

Nie, raczej o wystarczającej zborności ruchowej, konie się po prostu tego uczą. Niektóre nigdy się nie obracają, a inne rolują po kilka razy. Ale nie zauważyłam żadnej korelacji z plecami, kobyły hodowlane też się obracają, a niektóre konie sportowe nie.
Może też świadczyć o rodzaju podłoża, po którym koń się tarza 😉 Moja klacz przetacza się w głębokim piachu i na gęstej, wysokiej trawie, na żadnym innym podłożu nie. Dodam, że jest BARDZO wykłębiona  😎
Sivrite no właśnie, też mi nie do końca podchodził ten mit, bo kobyła, która większość życia była tylko i wyłącznie matką obraca się bez problemu w te i we w te, a niektóre będące w prawidłowym treningu tego nie robią.

Murat-Gazon o, podłoże też na pewno ma duży wpływ, faktycznie.
Większość znanych mi koni, które potrafiły się przetoczyć miała słabo zaznaczony kłąb, może to ułatwia?
Ja zaś słyszałam, że otyły koń nie ma możności obrócenia się i jak na razie, sprawdza się to.
O plecach nigdy mi się nie obiło o uszy, ale fajna ciekawostka.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się