kącik żółtodziobów - czyli pytania o podstawy

Windziakowa, - ja też robiłam z samego siemienia, tyle, że na "stało". Mało wody, cała noc w formie na tartę i ozdoby z marchewki, jabłka, owsa:

Do tego było Picolo, a od koleżanek dostał bukiecik z mleczy, który oczywiście zeżarł 😁 To jest foto z 9 urodzin, a w tym roku będzie sweet sixteen, myślę co zrobić, żeby mu różowy tort wykminić 🤣
Robaczek M.   i jej gniade szczęście:)
21 lutego 2019 14:57
U nas co roku był torcik z tego, co solenizantka jadła na obiad (zwykle mesz, odrobina glucika z siemienia i troche musli żeby konsystencja była bardziej stała). Zwykle w tortownicy w kształcie serduszka ale sprawdza się też miska, bo po odwróceniu robi się ładny kopczyk. Ozdabiałam tym co obecnie najbardziej smakowało, zwykle tarta marchew, gruszka która była rarytasem, słonecznik, troszke miodu i często jako "polewa" gerberek owocowy 🙂
Nasz ostatni wyglądał tak (to z boku to niby kawałeczek dla kucyka 😉

Obowiązkowo szampan Picolo (na 18 urodziny był normalny) no i baloniki i czapeczki 🙂
Robaczek M. jak dla mnie, możesz rozkręcić biznes tortów dla koni. Sama bym takiego zjadła!
Ramirezowa   Ania i Urania !
22 lutego 2019 09:05
Robaczek M. popieram przedmówczynię  😍 tak fajnie to wygląda, że i chyba ja w tym roku się zdecyduje świętować i porobić końskie wypieki dla 22 latki i 5 latki
Świetne te torciki dziewczyny, ślicznie wyglądają. 🙂 W ogóle to super pomysł i na pewno koniki były baaardzo zadowolone. 😉
Sorry, za post pod postem ale to inna sprawa. 🙂
Jak się powinno porządnie pielęgnować konia? Wiem mniej więcej przed jazdą co zrobić (porządnie wyczyścić, najważniejsze pod popręgiem i pod siodłem, zalożyć derkę jak zimno itd.) ale co robimy po jeździe? Dużo osób piszę, że warto konia wyczyścić też po jeździe, wtedy którą szczotką czyścimy, a co jak koń się spoci? Czy warto zainwestować w derkę osuszającą i zawsze po jeździe dawać czy to zależy od warunków pogodowych?
I drugie pytanie jak raz w tygodniu będę chciała konia wypielęgnować (nie będzie w tym dniu jeździł) to co może wchodzić w skład takiego końskiego SPA? Tak żeby mu komfort podnieść a nie przedobrzyć?
UnicornWitch Dla mnie czyszczenie konia po jezdzie jest tak samo ważne jak przed. Co dokładnie robię, to zależy od tego jaka jest pogoda i co koń robił. Mam konia,który się mało poci. Tej zimy derkę ubierałam kilka razy. Koń stoi w stajni angielskiej,więc po jezdzie, ściągając siodło gdy koń w mroźne/mocno wietrzne dni był spocony,wrzucałam na niego derkę nie czyszcząć go. Następnie ściągałam ochraniacze, czyściłam kopyta. Derkę ściągałam zazwyczaj w boksie i wtedy przeczesywałam konia miękką szczotką. Latem, kiedy jest gorąco po jezdzie schładzam nogi zimną wodą. Zawsze po jezdzie czyszczę kopyta,przeczesuję włos miękką szczotką (jak koń jest spocony przeczesuje je tak,żeby nastroszyć-szybciej schną i następnie przeczesuję jak wyschną). To moim zdaniem jest taki standard  😉
Ja zawsze rozczyszczałam magic brushem spocone miejsca. Teraz inna bajka, bo mam jakby odwrócony system, koń jest bardziej czyszczony po jeździe niż przed. 😉 Nogi zawsze wodą, jeśli są megamega spocone, to całe je zlewam wodą, jeśli nie, to biorę ręcznik, moczę i wycieram miejsca spocone łącznie z głową, przy okazji je drapiąc. I na koniec smar na kopyta.
keirashara, właśnie też zrobiłam z siemienia i czeka w formie na tartę 😀
Robaczek M., jeju, piękny tort!

U mnie stoi już siemię w formie na tartę(mama nie używa, to pożyczyłam dla grubej :lol🙂, rano ozdobię marchewką, gruszką, jabłkiem i bananem 🏇 Dziękuję za pomysły!
mam głupie pytani: czy powinnam się martwić jeśli mój koń miewa ciepłe kopyta? czasem mniej, czasem bardziej, czasem jedno czasem wiecej... generalnie nie ma reguły. Nie wiem jak długo to trwa bo w 99% czyszcze kopyta w rękawiczkach i dopiero ostatnio zaczełam zwracac na to uwagę. Kulawizn brak, struganie mamy regularnie co 6 tygodni (kowal nic nie zglaszał, a ja zapomnaialm ostatnio zapytać)
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
26 lutego 2019 11:12
To zależy jak bardzo ciepłe. Kopyta powinny być ciepłe w dotyku, bo to w końcu część żywego zwierza jest
edit. dopiero zauważyłam, że mi pół posta zjadło 🙄
Pisałam jeszcze, że martwiłabym się jakby była całe zimne kiedy jest sucho i nie ma śniegu, oraz że gdyby jedno było zdecydowanie cieplejsze od pozostałych.
dea   primum non nocere
26 lutego 2019 13:45
Zdecydowanie mogą być ciepłe. Koń nie mewa 😉

Okute są zwykle zimne, jak stoi długo na betonie też są zimne, jak pobiega to cieplejsze.

Za gorące to może być ropa lub ochwat, ale tego w postawie i w ruchu raczej nie przeoczysz (sztywność, podstawa podsiebna lub przedsiebna, zad pod kłodą, ogólnie koń nie stoi oparty na czterech nogach z użyciem aparatu ustaleniowego tylko z użyciem mięśni kombinuje jakby tu stać, nie stojąc). Chociaż w sumie po przemyśleniu, rzadko widuję konie stojące poprawnie, prosto, w rozluźnieniu. Ech... W każdym razie jak stoi źle, to też jeszcze nie oznacza ropy ani ochwatu, ale raczej oznacza, że kopyta mogłyby być lepsze.
Witam Was serdecznie 

Witam również

CIACH

:kwiatek:
dziękuję

Proszę bardzo i polecam poczytać regulamin.
Viss mod.


 Dublowanie postów w różnych wątkach! Otrzymałaś odpowiedź na swoje pytanie w dziale "Techniczne"!
Nie wiem czy to dobre miejsce czy mam się na obozy przenieść, ale powiedzcie gdzie warto jechać na obóz/trening/weekend treningowy żeby bardziej rozwinąć swoje umiejętności jeździeckie, uczyć się od najlepszych itd. Czytając inne wątki widzę, że łatwo naciąć się na ludzi, którzy myślą, że pozjadali wszystkie rozumy a wcale tak nie jest i mogę więcej zaszkodzić niż pomóc, czy są jakieś osoby/miejsca, którzy wszyscy polecają bez kontrowersji? 😉
Jak od najlepszych, i blisko Katowic to Cichoń Dressage  🙂
vissenna   Turecki niewolnik
28 lutego 2019 18:37
LKJ Lewada w Zakrzowie.

Patrząc po ostatnim pokazie ogierów to miałabym pewne wątpliwości co do Cichoniów 😉
vissenna, o, a czemu?
vissenna   Turecki niewolnik
28 lutego 2019 19:06
[quote author=budyń link=topic=1412.msg2848857#msg2848857 date=1551380496]
vissenna, o, a czemu?
[/quote]

Obejrzyj sobie ten wieczorny pokaz ogierów na Świecie Koni. Może przesadzam, ale jednak niesmak pozostał  🙄
vissenna, w kwestii jeźdżców? :P Bo dopiero się przedzieram przez materiał (rany boskie, 3 godziny z czego prawie połowa to gadanie) i zawiesiłam dłużej oko na Casablance...  😜
LKJ Lewada w Zakrzowie.

Patrząc po ostatnim pokazie ogierów to miałabym pewne wątpliwości co do Cichoniów 😉


Jako jeżdżący po lesie rekreant mam wielkie opory powiedzieć chociaż słowo krytyki na ten pokaz, bo nigdy nie dosięgnę ani im, ani ich koniom do pięt, ale... Bardzo mi się to nie podobało  🙁  To było też pierwsze ujeżdżenie na takim wysokim poziomie, które mogłam oglądać z bliska na żywo i może właśnie dlatego czuję się tym przytłoczona, bo po prostu nie rozumiem na co patrzę? Jednak w takim razie proszę o pomoc w zrozumieniu . Szczególnie mocno nie podobał mi się pokaz Goldfingera i Casablanci. Jeśli się mylę, proszę kogoś mądrzejszego ode mnie o wytłumaczenie mi dlaczego te konie były tak prowadzone. Czemu teoria z książek - moje jedyne "doświadczenie" - różni się od rzeczywistości?
Z chęcią obejrzę jak będę miała chwilę czasu. Byłam kiedyś na pokazie u Cichoniów, prezentowali wtedy między innymi Casablancę pod siodłem i byłam nią zachwycona (z tego co pamiętam siedział na niej jeden z braci).
Średnio ma czas na 3 godzinną sesję oglądania pokazów. Napiszecie co tam było takiego strasznego, bo hasła "łomatkoboska dramat" niewiele mówią... :/
rox   ogony trzy
01 marca 2019 08:24
[quote author=budyń link=topic=1412.msg2848857#msg2848857 date=1551380496]
vissenna, o, a czemu?


Obejrzyj sobie ten wieczorny pokaz ogierów na Świecie Koni. Może przesadzam, ale jednak niesmak pozostał  🙄
[/quote]

vissenna, gdybyś widziała jak wyglądają treningi tych koni, to byś dopiero była załamana.

Też byłam na pokazie, generalnie z chęci zobaczenia starych śmieci i całej otoczki, same konie najmniej mnie interesowały, bo zdawałam sobie sprawę jak to może wyglądać.
Do samej organizacji nic nie mam, fajnie, że takie wydarzenia się pojawiają. Pokaz tego złotego ogiera (nie pamiętam jak się nazywa) pod Jaśkiem był po prostu straszny. To nawet dobrze nie wygląda na zdjęciach, które są wrzucane na fb. A jednak zdjęcia to "uchwyć chwilę" i nawet na kiepskiej rekreacyjnej jeździe można uchwycić lepszą chwilę. Nie rozumiem fali zachwytu.
Wydaje mi się, że jedynie Zanzier jako tako wyglądał.
A ja się już zastanawiałam, czy ze mną coś nie tak, że mi się ich zdjęcia, konie i sposób jazdy nie podobają 😂 Widać nie jestem sama i chyba coś jest na rzeczy. Szkoda, bo ich inicjatywy dla ujeżdżenia i rozwoju są super, pokazy, wyjazdy, niewątpliwie robią dużo i chwała za to. Jednak nie podoba mi się sposób jazdy, nie podoba mi się to, że konie u nich zaczynają zwykle wyglądać po jakimś czasie mięśniowo gorzej niż na początku, nie powinno tak być.
Szkoda, że nie piszecie konkretów. Niestety relacji na śk nie znalazłam :/
PumCass   zachowaj zimną krew!
01 marca 2019 08:50
Prawdopodobnie chodzi o to show https://www.swiatkoni.pl/cichon-stallions-show-2019
rox   ogony trzy
01 marca 2019 08:58
_Gaga, w 30 minucie masz Goldfingera
A mnie jako laika zastanawia dlaczego prowadzący ma taki głos jakby zaraz miał się rozpłakać...
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
01 marca 2019 11:10
Pytanie z cyklu głupawych.
Czy jeśli dwukolorowy ogon wypiorę w szamponie do siwych włosów (końskim) to z tą czarną częścią włosia coś się może stać? Np. Po 5-10 myciach czarne wlosy wypłowieją, zrudzieją, czy coś?  👀
zembria, nie, nic się nie stanie 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się