kącik żółtodziobów - czyli pytania o podstawy

ale może też zaszkodzić (tzn skonsumowanie czegoś takiego) nam wetka opowiadała o padnięciu właśnie z powodu sznurka...
To zależy, czy ten sznurek wydali, czy utknie w jelitach. Musisz go obserwować, zwróć uwagę na wzdęcia, zaparcia, osłabienie, oznaki bólu... Radze odchody przeglądnąć, może już sznurka nie ma.
Z dziwnych upodobań kulinarnych, to koń koleżanki na moich oczach złapał i skonsumował wróbla który usiadł mu na boku żłobu. Bez konsekwencji.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
13 października 2018 09:49
Widziałam kiedyś filmik na którym kuce jakieś żarły ptaki, jakieś pisklęta co z gniazda wypadły... tylko chrupało  😲
Robaczek M.   i jej gniade szczęście:)
13 października 2018 14:48
Moja kucynka tylko patrzy jak komuś oderwać i zjeść guzika. Chłopak ma już trzy pary spodni bez jednego guzika, moja kamizelka straciła dwa 😉 odpukać nigdy nic jej nie było ale ja grzebie w kupie i zawsze znajduje 🙂
A dawno dawno temu był w stajni koń, który porwał prosto z grilla kiełbase...ale to było pyyycha 🙂
A koleżanki koń zjadł ponad pół worka meszu na sucho  😵 i też nic mu nie było
Mój na żaby i gołębie poluje. Na szczęście tylko łapami i nie próbuje zjadać ofiar.
Czy mogłabym prosić jakąś konkretną wersję odległości na kawaletki i przeszkody? Kłusem mam na 4 stopy i jest w porzo, galopem drągi lub kawaletki mam na 3 metry na skok-wyskok. Mogłabym prosić o podpowiedź, ile metrów będzie galopem na krok, dwa i trzy? Bo widzę różne wersje w Internecie, różniące się nawet o metr... Napomknę tylko, że dla araba 152, więc bez szaleństw. 😀
Sivrite, odległości się różnią w internecie, bo stawia się je bardzo różnie 😉 ciaśniej stawia się w gimnastyce i na hali, na zewnątrz i przy parkurowej jeździe stawia się szerzej. Taki standard to powiedzmy 7m, 10.5 i 14.5m. Ale w gimnastyce to będzie raczej 6.7, 10, 14 (a zdarzało mi się gimnastykowac na odległościach 5.5 m, 9 m i 13😉) W parkurze ok 7.7,10.8, 14.5. Także nie znajdziesz złotej reguły.
Sivrite, odległości się różnią w internecie, bo stawia się je bardzo różnie 😉 ciaśniej stawia się w gimnastyce i na hali, na zewnątrz i przy parkurowej jeździe stawia się szerzej. Taki standard to powiedzmy 7m, 10.5 i 14.5m. Ale w gimnastyce to będzie raczej 6.7, 10, 14 (a zdarzało mi się gimnastykowac na odległościach 5.5 m, 9 m i 13😉) W parkurze ok 7.7,10.8, 14.5. Także nie znajdziesz złotej reguły.


Jasne, w pełni to rozumiem. Chciałam po prostu uzyskać jakąś średnią, punkt wyjścia do rozpoczęcia ćwiczeń. A nie przeczytać sobie u kogoś, że odległość na 3 fule to 13 i próbować w to konia wcisnąć. 😀 A potem, nie daj borze, jeszcze to skrócić "dla ćwiczeń", bo przecież "ćwiczymy skrócenia". 😀
Sivrite, to te standardy 7 - 10.5 -14.5 ustawiaj 🙂 o ile przeszkody nie są wysokie, te odległości pasują większości koniom. Ewentualnie lekko poszerzysz lub zmniejszysz odległość.
Sivrite, to te standardy 7 - 10.5 -14.5 ustawiaj 🙂 o ile przeszkody nie są wysokie, te odległości pasują większości koniom. Ewentualnie lekko poszerzysz lub zmniejszysz odległość.


Fenk ju!
Chłopak ma już trzy pary spodni bez jednego guzika, moja kamizelka straciła dwa 😉 odpukać nigdy nic jej nie było ale ja grzebie w kupie i zawsze znajduje 🙂

Po wielu dniach poszukiwań i grzebania w kupach, okazało się, że Pan Stajenny sprzątnął sznurek, który leżał wdeptany w ziemię+niezjedzone_siano dokładnie pod miejscem gdzie wisiał 😵

Morał z tego taki, że nie tylko komunikacja Koń-Jeździec jest ważna, ale także Stajenny-Reszta Świata 😉
PumCass   zachowaj zimną krew!
16 października 2018 19:54
Czy ktoś się spotkał z obrzękiem nogi po odrobaczaniu Noromectin Praziquantel Duo?  Niby w ulotce napisali, że może wystąpić, ale żeby na nodze?  😵
PumCass, przy obrzęku jednej nogi stawiałabym na inną, niż odrobaczacz przyczynę.
PumCass   zachowaj zimną krew!
17 października 2018 08:52
Hmm. Najlepsze jest to, że koń dostał w niedzielę rano odrobaczenie i do końca dnia został w boksie. Następnego dnia noga spuchnieta, brak ran, brak szansy na kopa czy inne manualne uszkodzenie, bo w boksie zajmuje się jedzeniem i nie wymyśla. Używa tej nogi z tym ze przez opuchlizne lekko znaczy, ale raczej nie ma żadnych konkretnych bolesności, a przynajmmjej nie pokazuje tego...
I bądź tu człowieku mądry 😵
PumCass, wystarczy , że się położył i jakoś niefortunnie wstał uszkadzając ścięgno
Ja tam wolę na zimne dmuchać i do nieczystego ruchowo konia brać lek weta.
Może noga spuchła, bo koń stał cały dzień i całą noc w boksie?
espana, z tym, że wtedy nie puchnie jedna, a chociaż parami...
PumCass   zachowaj zimną krew!
17 października 2018 11:52
espana Brałam to pod uwagę, on dziwny jest więc kto go tam wie
_Gaga niekoniecznie, zwłaszcza jeśli koń jest limfatyczny, posiada opoje, nierównomiernie obciąża kończyny czy jest po kontuzjach, o których nie wiemy.

PumCass rozumiem, że od tego czasu wyszedł na dwór. Nie schodzi opuchlizna po ruchu?
No własnie nie zeszła opuchlizna nawet po ruchu?
[CIACH] - sio ze spamem!
PumCass   zachowaj zimną krew!
17 października 2018 18:12
Oczywiście że wyszedł
Robaczek M.   i jej gniade szczęście:)
18 października 2018 07:06
Czy koń może źle zareagować na witaminy? Jakie mogą być skutki uboczne ich podawania?
We wtorek pierwszy raz podałam do kolacji Chevinal (miałam dać 30ml ale ja nawet suplementy wprowadzam stopniowo i podałam przez dwa dni po 20ml). W pierwszy dzień Seniorka długo męczyła kolacje, wczoraj zjadła chętniej ale nie tak jak zwykle. Dziś jest jakaś taka nieswoja, taka jakby smutniejsza i mniej energiczna, poza tym jest raczej wszystko ok (zjadła śniadanie, kupy są po nocy, wyszła i skubie siano). Możliwe że jakoś źle wpłynęły na nią te witaminy? Dziś już na bank ich nie podam ale jestem ciekawa czy coś takiego może mieć miejsce
Chyba albo jej nie smakują albo zbieg okoliczności... Całej stajni podajemy Chevinal i wszystkim koniom, które sie nam przewinęły i jeszcze się nie spotkałam ani z brakiem chęci jedzenia ani z efektami ubocznymi stosowania ale może twój konik jest jednym z rzadkich wyjątków 🙂
Moj nie chcial jesc, one bardzo ostro pachna, przemycalam w meszu.
Mój je tylko Chevinal i dosłownie pije go ze żłobu 🙂
Wątpię, aby zaszkodził.
Robaczek M.   i jej gniade szczęście:)
18 października 2018 10:38
Dziękuje za odpowiedzi 🙂 czyli małe prawdopodobieństwo że to od tego. Już się martwiłam, że chciałam dobrze a zaszkodziłam. Podajecie chevinal cały czas? Monetka zrobiła się strasznym tyfusem, praktycznie nie zjada niczego dosypanego do standardowej paszy. Tylko że ten chevinal faktycznie capi, w całym boksie czuć takim żelazem 😉

A jeszcze jedno, jak to jest z MSM u koni wrzodowych? Zawsze unikałam suplementów i z tym i z czarcim pazurem bo kończyło się u nas mega biegunką. Patrzyłam kiedyś na różne suplementy i wychodzi na to, że nigdy nie miałam takiego z samym MSM. Orientujecie się?
Pytanko, u mojego 12 letniego kasztana na brzuchu zaczęło pojawiać się coraz to więcej siwych włosów. Ma wręcz dwie smugi na całą długość brzucha.
Pojawia się ich coraz więcej na przestrzeni od ok 3 tygodni. Miesiąc temu zmieniliśmy stajnie.
Koń na moje oko dobrze zareagował na przeprowadzkę (w stadzie nie ma zgrzytów, chętnie je, nie jest osowiały).
Siwa sierść nie wychodzi w miejscach po skaleczeniach oraz w innych miejscach.
Zastanawiam się, czy zaczął po prostu siwieć "na starość" czy może jest coś na co powinnam zwrócić uwagę?
Milla, może po prostu masz kasztana w siwiźnie. W zimowej, ciemniejszej sierści mocniej widać białe włosy.
_Gaga , mam go od 7 lat i zawsze nawet w zimowej sierści nie wyszły mu siwe włosy 😉 Jego matka jest siwa, ale zastanawia mnie czy nie jest za młody na siwienie 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się