kącik żółtodziobów - czyli pytania o podstawy

flygirl, jest to napisanie w programie. no. UWAGA:
w kłusie, o ile nie wskazano w danym ruchu, dosiad dowolny
flygirl, tak, z tym ze napisane to jest pod programem: "w kłusie, o ile nie wskazano w danym ruchu, dosiad dowolny", wtedy anglezować. Jeśli nie ma tego podpisu - trzeba siedzieć. Generalnie większość L-ek można anglezować, od P już się siedzi.
[quote author=_Gaga link=topic=1412.msg2683438#msg2683438 date=1495690739]
Generalnie większość L-ek można anglezować, od P już się siedzi.[/quote]

Wszystkie L-ki można anglezować. Od P już się siedzi, chyba, że jest wyraźnie wskazane przy ruchu, że anglezowany.
Dziękuję.  :kwiatek:
AtlantykowaPanna   "Jeśli idziesz przez piekło- nie zatrzymuj się!"
25 maja 2017 14:34
A ja mam tak głupie pytanie, że ojej..
Ubezpieczenie NNW płaci się raz na miesiąc czy inaczej?
Planuję zacząć coś towarzysko startować.
A ja mam tak głupie pytanie, że ojej..
Ubezpieczenie NNW płaci się raz na miesiąc czy inaczej?
Planuję zacząć coś towarzysko startować.


Towarzystwo ubezpieczeniowe daje zazwyczaj do wyboru, możesz co miesiąc, co pół roku lub od razu za cały rok. Jeśli oczywiście na rok chcesz się ubezpieczyć.

EDIT: Pamiętaj, żeby ubezpieczycielowi przekazać, że chcesz startować, a nie tylko ubezpieczyć się na jazdę rekreacyjną.
AtlantykowaPanna   "Jeśli idziesz przez piekło- nie zatrzymuj się!"
25 maja 2017 14:51
Dzięki, czyli jak jest napisane np. koszt ubezpieczenia 60 zł to jest to koszt miesięczny?
Dzięki, czyli jak jest napisane np. koszt ubezpieczenia 60 zł to jest to koszt miesięczny?


Rozumiem, że mówisz o PZJ-towskim? Niestety musisz doczytać, ja się ubezpieczam prywatnie, na cały rok. Płacę sporo, bo rajdy podpadają u mojego ubezpieczyciela pod "sport ekstremalny". 6 dych na pewno nie jest za miesiąc, raczej za pół roku, ale to musisz doczytać.

EDIT: W PZJ to jest na rok.
AtlantykowaPanna   "Jeśli idziesz przez piekło- nie zatrzymuj się!"
25 maja 2017 15:01
A no to fajnie, bo dużo startować nie chcę, jakieś 3-4 razy 😉
AtlantykowaPanna, jeśli planujesz towarzysko i sporadycznie możesz też wykupić NNW online na 1 czy 2 dni tylko na zawody. Takie obejmujące sporty wysokiego ryzyka to koszt ok 6 zł na dzień.
AtlantykowaPanna   "Jeśli idziesz przez piekło- nie zatrzymuj się!"
26 maja 2017 06:44
A to tez fajnie 🙂 będę myśleć i może cos uda mi się pojechac 🙂 dzieki  :kwiatek:
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
26 maja 2017 21:43
Jeśli mój kuc ma 28cm obwodu w pęcinie i długość od stawu do stawu 25cm to jakiego rozmiaru ochraniaczy szukać? Pony? :kwiatek:
Jeśli mój kuc ma 28cm obwodu w pęcinie i długość od stawu do stawu 25cm to jakiego rozmiaru ochraniaczy szukać? Pony? :kwiatek:


Tak. Chociaż rozmiarówka potrafi się bardzo różnić w poszczególnych firmach,  a nawet modelach, więc przed kupnem możesz dopytać w wątku o ochraniaczach.
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
27 maja 2017 12:51
Dzięki! :kwiatek:
Czy do usg zawsze trzeba ogolić sierść czy można je skutecznie zrobić bez golenia?
Trzeba golić. Nie spotkałam się jeszcze z USG bez golenia.
Dzięki. To potwierdza moje podejrzenia że pewnego usg jednak nie było...
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
29 maja 2017 13:36
Przez sierść nic nie widać na usg.
CzarownicaSa, ja mam pelen przekroj rozmiarów u siebie w stajni, no i szetlandy i A-B poniaki wypadają w okolicach 16-18 cm (dlugosc skorupki z przodu), arabiszcza noszą pony ~20 cm, malopolaki, male sp i hucki maja coby dlugosci 22 cm, fulle na duże konie to 24 cm i więcej ;-)
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
29 maja 2017 15:40
jestemzlasu U mnie dopiero co wet robił usg i nie golił sierści, ale nie używał żelu do usg, a pryskał jakimś płynem (nie wiem co to za płyn, zapach alkoholu miał) i wszystko było ładnie widać, przez ramię mu zaglądałam 😉 Też się zdziwiłam, bo pierwszy raz się z takim rozwiązaniem spotkałam, ale działa. Nie mam pojęcia, czy to kwestia tego płynu właśnie, czy głowicy.
ushia   It's a kind o'magic
29 maja 2017 16:03
zembria dziwne bardzo, bo usg pokazuje granice osrodkow i takim osrodkiem jest wlasnie futerko
musial miec glowice wykminiona w kosmos 😉
Co trzeba wpisać w zgłoszeniu na zawody? 😡
Jak dodac nowy wątek??
AtlantykowaPanna   "Jeśli idziesz przez piekło- nie zatrzymuj się!"
29 maja 2017 20:07
Wchodzisz w dany dzial , w którym owy wątek ma być. Zjeżdżasz na dół i pod spodem masz nowy wątek.
flygirl, imię i nazwisko zawodnika, klub, imię konia, konkursy. To podstawa. Można jeszcze podać nr PZJ zawodnika i konia.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
29 maja 2017 21:34
ushia Nie wiem, ale ma być u mnie jutro lub pojutrze (jak dojedzie :/ ) To go zapytam jak to jest 🙂
anai :kwiatek:
Czy to normalne, że o tej porze roku, kiedy od kilku tygodni jest już ciepła pogoda, koń nagle od kilku dni masakrycznie  linieje a włosy z grzywny wychodzą mu garściami? Dodam, że wiosną, kiedy była na to pora zrzucił normalnie sierść  zimową, a teraz jakby drugi raz to robi. Dla mnie to podejrzane.
Annet, nope, tak nie powinno być. Koń nie zrzuca grzywy i ogona w trakcie linienia (minimalnie więcej może stracić, ale nie garściami). Jak mojemu dwa lata temu zaczęła tak grzywa wyłazić - dokładnie w tym samym okresie - to wylazła do tego stopnia, że musiałam obciąć na krótko. Więc rób szybko badania, może zdążysz. W moich niestety nic nie wyszło. :/ Po obcięciu na krótko grzywa normalnie odrosła.
Sivrite - takiej odpowiedzi się właśnie spodziewałam 🙁 Koń obecnie jest ogólnie w kiepskim stanie - 3 miesiące temu zdiagnozowano RAO a 2 miesiące temu miała (bo to kobyła) skręt jelita grubego i przez prawie miesiąc była jedynie na sianie. Tak więc koń bardzo schudł, zapadł się, zmatowiał itd. Dopiero od około miesiąca zaczął normalnie jeść, trzeci tydzień jedziemy na wysłodkach i wprowadzamy suplementy. Więc z tego powodu muszę wziąć poprawkę na wszystko co się z nią teraz dzieje. Gdyby to było samo zmatowienie sierści - to by mnie aż tak bardzo nie martwiło, ale to co się dzieje teraz to wygląda prawie jak łysienie. Jutro wizyta kontrolna weta, czyli mam kolejny problem do zgłoszenia.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się