buty dla koni

LoveHorses, po co wkładki? te łebki od śrubek nie wystają, są bardzo płaskie, więc koń ich nie czuje 🙂
Mi sie wydaje że do tych śrub zamkowych to by jednak były dobre jakieś wkładki, albo trzeba by było te łebki spiłować na płasko tak jak w oryginalnych hacelach. Bo inaczej kopyto konia bedzie miało punkt podparcia tylko na wystających grzybkach śruby.
A ja się nie mogę dodzwonić do Pani z horses, żeby zamówić buty  🙁 co zadzwonię to ona mi myk smsa-że nie może rozmawiać 🙁
Pokemon, ja się dowiedziałam, że czas oczekiwania minimalny to 2 miesiące  🙄 Ja zamawiam w Stanach  😁
Na swoje pierwsze buty czekałam 5 miesięcy, nie chcę przerabiać tego jeszcze raz.
Może to i lepiej, nie myślałaś o kupnie przez np. e-bay?

Złożyłam gwarancję w sierpniu, miały przyjść mi dwa gaitery i jeden pasek na piętki do Easyboots Epic 2. Nie spieszyło mi się, ale ostatnio dzwoniłam - tak, właśnie przyszła paczka z zamówieniami i dostanę telefon wieczorem. Oczywiście nie dostałam, bo nigdy jeszcze p. Marta nie oddzwoniła do mnie. Więc dzwonię kolejny raz i ojej, są gaitery, jak dojdą to powinnam się upewnić czy pasują, a pasek... a pasek jest o rozmiar mniejszy, ale może będzie pasować!
Co to ma w ogóle być? Kompletują dla niej zamówienie na chybił trafił?

Czekałam minimalnie dłużej niż Azbuka.
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
17 grudnia 2009 21:02
babeczki w styczniu mogę wam zamówić w usa


a wracając do śrub to wszystko super , wywierciłam otwory, włożyłam śruby , podkładki , nakrętki zakręciłam i minimalnie odstający łebek delikatnie wcisnął się w gumę wew. buta i jest całkiem gładziutko w środku, nie ma potrzeby wkładania podkładek. Miałam problem ze skróceniem śruby bo po ucięciu flexem  jest dosyć ostra ale jutro  ładnie je opiłuję i będzie ok.  Więc na dzień dzisiejszy śruby sie sprawdziły. Jak zrobię testy w terenie to zdam relacje.
zdjęcia jutro bo strasznie dzisiaj zmarzłam i nie zdążyłam już zrobić.
LoveHorses ja się do Ciebie odezwę na pewno 🙂
Tylko, że ja jeszcze chciałam przedyskutować które te buty, bo kompletnie nie mam pojęcia  🤔
A i wyszła mi szerokość większa niż długość - 12 cm na 11 cm.
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
18 grudnia 2009 20:11
pokemon polecam się i glovy , są rewelacyjne.

tak jak obiecałam zdjęcia mojego dzieła  😉

przepraszam , że buty brudne ale nie zdążyła wyczyścić po jeździe



zrobiłam też jazdę próbną, nigdy nie sądziłam że jazda zimą może być tak bezstresowa. 99% przyczepności (na padoku) , może jutro uda mi się pojechać w teren ale wydaje mi się , że cel został osiągnięty  😅 😅 😅  za hmm 5zł (8szt.) a nie 50zł (za 4szt)

czy zainstalowałam je w odpowiednim miejscu?

lovehorses, dobra kobieto - podpytaj prosze swojego meza jak sie nazywaja te srubki (czego mam szukac w sklepie ze srubkami)?
Wciaz nie przetestowalam wkladek z Leroya...ale chyba w ten weekend je rozdziewicze...okazuje sie, ze to jest taka pianko guma ktora sie przyczepia do takiej raczki i poleruje sciany.
jest tez w Obi chyba po 6zl.
zoyabea, oby rozczarowanie wkładkami nie było duże. Ja już o nich zapomniałam.
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
18 grudnia 2009 20:29
🤣  zrobię ci zdjęcie śruby , podkładki i nakrętki . Jak wejdziesz do sklepu z tymi rzeczami na pewno rozpoznasz . Mają płaski łepek z otworkiem na środku (jak na zdjęciu wcześniej) , są dosyć długie ale ja ucinałam je (już po zamontowaniu) zwykłą piłką do metalu , szło jak po maśle. Nakrętkę kupiłam z takim plasticzkiem, który nie pozwala odkręcić się .
Powiem szczerze , że śruby wybierałam sama w sklepie wzięłam inne niż na zdjęciu kilka postów wcześniej bo znalazłam z mniejszym łepkiem, kiedyś mąż nauczył mnie obsłgiwać wiertarkę i otwory też robiłam sama więc sprawa jest bardzo prosta ale jak masz faceta pod ręką to możesz go wykorzystać  😉 , mojego akurat nie było w domu  🤣
LoveHorses wyszły ci te hacele super  :kwiatek: Zdolna z Ciebie dziewczyna i odważna ( bo jak ja myślę o wierceniu dziur w tych butach to się boję).
Też nie wiem własnie w których miejscach mają być te hacele, te z tyłu buta dałabym chyba szerzej.
Ja też byłam dzisiaj w terenie w bucikach (jeszcze bez haceli) i było świetnie, na razie sie konisko nie ślizgało. Power strapy duzo pomogły bo buty nie spadają już 😀

W sklepie horses.pl zareklamowałam gaitera i po miesiącu dostałam nowego gaitera z butem  gratis, teraz mam 5 butów 😀
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
19 grudnia 2009 16:16
właśnie z tymi tylnymi wahałam się ale czy przy szerszym rozstawieniu haceli krawędź kopyta nie będzie wspierać się na hacelu?  sama nie wiem, jak coś to  przeinstaluję szerzej.
Kopiąc w internecie znalazłam w koncu gdzie mają być hacele w butach glove


Piszą tam także że w bucie nie może być mniej niż 4 hacele, może ich być tam za to więcej np. 6
Koń mojej znajomej obciera sobie przednie nogi tylnimi i nosi buciki ;p
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
29 grudnia 2009 21:45
Kopiąc w internecie znalazłam w koncu gdzie mają być hacele w butach glove


Piszą tam także że w bucie nie może być mniej niż 4 hacele, może ich być tam za to więcej np. 6




jesteś wielka  :kwiatek:  jutro przekładam hacele  we właściwe miejsce.

te z przodu buta mogą chyba zostać?
Dziewczyny potrzebuję porady... czy jest coś..., jakieś buty w których koń może stać ciągle? tzn oczywiście codziennie miałby je ściągane czyszczone i stałby trochę boso ale później znowu w buty?  🤔wirek: czytałam gdzieś w necie że w easyboot może stać nawet tydzień?
"Normal use of Easyboots implies removal when not required. If it is convenient or necessary to leave them on for a week or longer, treat the hoof before putting on an Easyboot. An application of antiseptic hoof dressing,  around the frog is insurance against bacterial or thrush buildup." co o tym sądzicie?  🙇
wydaje mi się, że te klejone buty, które są z serii "glove" mogą byc na dłużej, ale to trzeba kleic, a nie zakładac na pęciny i zapinac jak inne. Nikt z nas chyba nie próbował zostawiac butów na dłużej niż parę godzin. W sumie, na noc nie są potrzebne. Beatra zakłada chyba jednemu ze swoich koni na całe dnie, może się wypowie.
jak zwykle problem polega na tym że mogę być w stajni raz dziennie - wieczorem a rano nie ma kto butów założyć  🙁 normalnie nie byłoby problemu... dziękuję za radę 🙂
Coraz bardziej skłaniam się do zakupu butów dla mojej arabki.Zawsze po struganiu chodzi jak na szpilkach,kamyki na drodze wypatruje już z daleka itp.czytam ten wątek i wpadły mi w oko Glove,niestety znalazłam tylko w jednym sklepie,drogie trochę http://sklep.horses.pl/product-pol-4670-EasyCare-but-Glove.html
.Mam także problem z określeniem rozmiaru,wychodzi mi że kobyła ma okrągłe jak świąteczna bombka 11cm na 11max 12 cm 🤔wirek:





Zanim zadzwonię do sklepu chciałam poradzić się Was,czy ten model na takie okrągłe kopyta może być czy może ja błędnie interpretuję pomiar???? 🙇
U mojej wyszły - szerokość 12, długość 11, mierzone przy kowalu. czyli w ogóle na odwrót. Więc nie masz się co przejmować.
Uff... :kwiatek:
A jak to jest z piętkami,kopyto kończy się tam gdzie zaznaczyłam aluspreyem a piętki jeszcze sporo wychodzą dalej,czy jest to uwzględnione w rozmiarze butów czy piętki leżą sobie już w  tym gleytrze????
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
31 grudnia 2009 06:53
z tego co wiem mierzy się samo kopyto , piętki maja swoje miejsce  w getrze
tak, w GETRZE (gaiter) jest miejsce na piętki  😎

mój tatulek zawalczył ostatnio z butami, przykręcił mi do tyłów i dorobił jeden hacelek, wyglądają niemal identycznie jak te kupne  😜

koń dziś testował:








potem był teren, z galopami po śniegu i też pięknie się trzymał 🙂
Dziewczyny,używacie już glove jakiś czas,wiem że jest przelicznik rozmiarów ale jak to w rzeczywistości wychodzi???jakie rozmiary pasują na jaki wymiar kopyt???
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
04 stycznia 2010 08:17
orjentica  tutaj masz wszystkie informacje :

http://www.easyboot.com/Our_Boots/Easyboot_Glove/easyboot-glove_sizing.aspx
 
Pinesska  nie obmarzają ci rzepy? Ja jak wracam z terenu to wokół getra mam sporo zbrylonego i zmrożonego śniegu, zastanawiam sie czy nie ugniata to konia w trakcie ruchu.
Dziewczyny potrzebuję porady... czy jest coś..., jakieś buty w których koń może stać ciągle? tzn oczywiście codziennie miałby je ściągane czyszczone i stałby trochę boso ale później znowu w buty?  🤔wirek: czytałam gdzieś w necie że w easyboot może stać nawet tydzień?
tak, w butach koń może być non-stop pod warunkiem że min. raz dziennie buty są zdejmowane i czyszczone a kopyta myte i dokładnie oglądane czy nie ma otarć.

moja kobyła z chorym kopytem chodzi w butach na padok/pastwisko od świtu do zmierzchu co daje latem ładnych kilkanaście godzin na dobę. w stajni też często musi być w bucie bo ściółka ze słomy na betonie daje zbyt małą amortyzację dla jej chorego kopyta - ale do stajni zakładam innego buta-kapcia, który jest "przyjaźniejszy" dla kobyły np kiedy się kładzie z podwiniętymi pod siebie nogami  😉

gdybym nie miała koni pod domem i nie mogłabym stale tego nadzorować  czyli codzienne dobieranie które buty i które wkładki w zależności od pogody, nawierzchni itp - kobyła miałaby założone na stałe buty klejone - ale nie easyboots glue-on tylko dallmery.
dlaczego? dlatego że glue-on mają całą podeszwę zakrytą na stałe i żeby ją obejrzeć trzeba buty odklejać i znów przyklejać. buty dallmera przykleja się raz i przykręca się do nich na wkręty albo pełną podeszwę, albo np tylko podkowę i w związku z tym jest łatwiejszy dostęp do podeszwy kopyta i można łatwiej np wymieniać wkładki itp

myślę że jeśli koń ma w miarę poprawne kopyta tzn nie krzywe i nie koślawe o w miarę poprawnym skątowaniu to na takie całodobowe noszenie najlepiej chyba nadają się buty z twardszego tworzywa z getrem np easyboots epick, bare czy edge.
te buty jeśli są dobrze dopasowane to najmniej narażają na obtarcia i są najbardziej wytrzymałe na różne warunki np twarda nawierzchnia, błoto, ściółka w boksie itd.
buty lepiej dopasowujące się do kształtu krzywych kopyt czyli np turf kingi, old macsy, cavallo czy boa - moim zdaniem nie nadają się z powodu sposobu ich mocowania na kopytach oraz materiałów z których są zrobione - no, może latem by się nadawały, ale pozostałe pory roku raczej nie bardzo..
glovy zakładane z getrem (nie klejone) wydają mi się zbyt słabo mocowane na kopytach żeby wypuścić w nich konia na padok i mieć pewność że koń będzie miał je na nogach jak wróci i w stajni po nocy spędzonej w boksie koń będzie nadal w tych butach 😉 ale zaznaczam że tak mi się wydaje ale nie używałam ich więc może się mylę.
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
04 stycznia 2010 10:12

glovy zakładane z getrem (nie klejone) wydają mi się zbyt słabo mocowane na kopytach żeby wypuścić w nich konia na padok i mieć pewność że koń będzie miał je na nogach jak wróci i w stajni po nocy spędzonej w boksie koń będzie nadal w tych butach 😉 ale zaznaczam że tak mi się wydaje ale nie używałam ich więc może się mylę.



a ja je sprawdziłam i z pewnością nie spadną, chyba że nie są dobrze dopasowane.
Wczoraj wpadłam w ukryte pod śniegiem błoto (którego  jesienią nie było na tej drodze ) , nogi konia zanurzyły się do stawu nadgarstkowego. Wszyscy wiemy  jak mocno błoto zasysa końską nogę , byłam święcie przekonana że buty zostaną  na dnie  bagna i tu moje wielkie zdziwienie  🤔zok:  buty nadal były na kopytach.
Nie wiem tylko czy nadają się do noszenia 24h na dobę  😉. 
LoveHorses, naprawdę trudno porównywać ruch kontrolowany pod siodłem, nawet z jednorazowym utopieniem butów w błocie - z kilkunastogodzinnym czy całodobowym ruchem swobodnym na wybiegu w różnych warunkach pogodowo-nawierzchniowych  🙄
wypuść swoją kobyłę w glovach na kilkanaście godzin np na padok gdzie jest w przewadze głębokie błoto i wtedy zdaj relację  😉
anetakajper   Dolata i spółka
04 stycznia 2010 12:49
Czy ktos skakał w butach????i do jakich wysokości??Ja skakałam narazie 80-90 pare razy.Ale niewiem czy można skakać wyżej i więcej.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się