buty dla koni

Ja mam Cavallo Trek, ale nie powiem Ci jak się sprawują w czasie tak długich rajdów, bo ze swoim koniem jeżdżę w spokojne tereny /na spacerki. Kiedyś w lesie wpakowalam się w niezle błoto i byłam pewna, że zlecialy, a one nadal były na kopytkach. No i dodatkowo mają specjalne dziurki,dzięki temu kopytko oddycha. Nie wiem czy na rajdach nie będą trochę obcierac, bo to jednak dłuższa o wiele trasa, mojej nigdy się to nie zdarzyło, ale tak jak pisze, na rajdy z nią nie jeżdżę. Raczej dla Ciebie polecam z jakiejś wyższej półki np.Easyboot🙂 Ale nad Cavallo tez się możesz zastanowić, jak już to bierz Trek właśnie, bo Sport i Simple na rajdy będą kiepskie.

Usunęłam zdublowany post.
konik1265 chyba mnie źle zrozumiałaś 🙂 Treki lub Simple chciałam na takie jednodniowe wypady w góry - na teraz. A coś bardziej ambitnego kupić na lato na ewentualny dłuższy rajd 🙂
Fakt, już doczytałam o co Ci dokładnie chodzi. To ja bym kupiła Cavallo Trek i jakieś z Easyboot. Ranczo Stokrotka ma wypożyczalnie butów, jakbyś nie była pewna co do rozmiaru i danego modelu, to można się pokusić o wypożyczenie, mimo że to dodatkowe koszta.
Zapytam jeszcze tutaj,  na kopyto szersze 1 cm niż dłuższe,  jaki but? Szerokie 14 długie 13.2 ( po werkowaniu ) .
My na szersze niż dłuższe mamy easyboot glove
drabcio, , ale te podstawowe czy poszerzone?  Bo poszerzone nie ma w takim rozmiarze.
Siwa953   przyszłość zaczyna się dziś, nie jutro.. :)
20 stycznia 2017 21:31
Pomocy.
Nowy kowal (polecany) zepsul mi kopyto. Klaczka ma wyzsza piętke w prawym przodzie i kopytko jest mniejsze od lewego.Nie mam pojęcia dlaczego  tak ostro potraktowal to kopyto bez mojej zgody i wykluczyc mi konia z jazdy przez co najmniej 3miesiace

CZY KON MOZR STAC 24/DOBE 7 DNI W TYGODNIU W BUTACH?

Juz mowie dlaczego: kopyto jest teraz o polowe mniejsze niz przed werkowaniem, klacz jest nerwowa i bije kopytami w ziemie a gdy nie ma podkow znacznie zdziera sobie kopyto powodujac tym samym dalsze jego zmniejszanie
Siwa953- dokładnie nas tym samym sie ostatnio zastanawiałam! Wiec dołączam się do Twojego pytania, bo chciałabym znać z ciekawości odpowiedź. Spotkałam się kiedyś z opinią, że nie jest to dobry pomysł i cały czas koń nie może w nich stac, aczkolwiek, jeśli jest taka potrzeba i bez butów jest kiepsko to dlaczego nie. Jeśli ktoś ma coś mądrego do napisania w tym temacie, z ciekawościa poczytam i poznam argumenty, bo jako wlascicielka poochwatowca tez bym chciala wiedziec.
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
22 stycznia 2017 17:41
Zależy 😉 Od rodzaju buta. Od stanu kopyta. Od terenu. I pewnie jeszcze wielu innych czynników.
Noszone non-stop mogą obcierać. Po dłuższym czasie w bucie robi się ciepło i wilgotno - idealne środowisko do infekcji strzałki.
Sprawdza się codzienna przerwa od butów, np. przy posiłku. Puder. I częsta wymiana wkładek (szybko robią się naleśniki). Są specjalne modele do rehabilitacji i długiego noszenia - odprowadzające wilgoć (wg producenta, w praktyce nie wiem 😉).

Raz potrzebowałam gniadą zabutować latem, wyszło kiepsko (odparzyły się piętki mimo, codziennej godzinnej przerwy i pudrowania) z kilku powodów. Było gorąco. Buty były zabudowane (old mac 2 ze skarpetą, traile zgubiła na drugi dzień). Model nie przewidziany na 24. Może za mało pudru.
Inny miał "buta" zrobionego z karimaty, obklejonego srebrna taśmą. Wszystko było ok. Było do 20 stopni, koń stał w boksie, w but był dolewany rivanol.
Znajomi butują problematyczną klacz kilka miesięcy w roku z powodzeniem, latem też. Płaski nieduży padok. Prawie nie gubi butów.
Jestem w podobnej sytuacji, poszukuje butów dla mojego seniora głównie na padok (aktualnie na ok 13h) kiedy robi się twardo. Jedyne buty które ( według mnie) były by najbardziej odpowiednie to easyboot cloud.
Ktoś z Was miał z tym modelem do czynienia i możne coś więcej powiedzieć? Przymierzam się do kupna i chętnie dowiem się czegoś więcej.
Z tego co się ostatnio dowiedziałam w butach przed koronke koń może chodzić dłuzej, natomiast inaczej to wyglada jesli chodzi o buty za koronke. Zalezy tez jaki to model, czy buty maja wentylacje itp. Mysle, ze kazdy przypadek jest indywidualny i nalezy go inaczej traktowac. Trzeba pamietac, ze koń chodzac w butach brudzi je i do srodka dostaja sie rozne rzeczy np. bloto, piach, wiec trzeba uwazac , zeby sie po prostu nie poobcierał. Warto skonsultowac sie z producentami konkretnych butow i zapytac ich o to, pewnie najlepiej beda wiedziec.
Taka [url=https://www.olx.pl/oferta/buty-dla-konia-CID103-IDha9wX.html#132679a673]ciekawostka[/url] 🙂
Jakie chodaki  😂
a co sądzicie o tym:
http://horserunners.com/
Miał kto do czynienia z Hoof Wing Boots?
Podpowie mi ktoś gdzie dostanę wkładki do Old Maków? Interesują mnie miękkie z takiej dosyć grubej gąbki(?). Miałam w pożyczonych, ale nie widzę ich w sklepach. A strugamy dopiero 24, więc wtedy będę mogła zapytać w wypożyczalni  😉
Buty zamawiałam na wwrze. Wszystko w jak najlepszym porządku, względnie szybko (akurat trafiłam na urlop). Chrzest bojowy już przeszły - kucyk urządził galopy na łące w terenie(uciekł). Butów nie zgubiła, więc można uznać, że leżą dobrze. Obtarty też nie był (a tego się bałam). Jestem zadowolona  🙂
Te wkładki to lepiej zrób niż kupuj, ale niech mądrzejsze głowy się wypowiedzą z czego to się uprawia.
Czy ktoś używał juz tych butów?
http://butydlakoni.pl/pl/c/Equine-Fusion/18/1
I może się wypowiedzieć?
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
15 lutego 2017 10:43
gdzie najtaniej kupię getry do easyboot epic,  epic i glove mają taki sam gaiter?
Podłączam się do wątku, w tym sezonie nabyłyśmy EasyCare Trail 🙂 Kupione w WWR, czekałam trochę ponad tydzień, obsługa w porządku, polecam. Buty zakupione w celu lekkiego poterenowania po twardym zimową porą, nie okręcają się, nie spadają i przy takim lekkim użytkowaniu (głównie stęp, trochę kłusa, sporadycznie galop, do godziny w trasie), nie obtarły. Koń chodzi w nich chętnie i zdecydowanie mu wygodnie, co widać zwłaszcza w kłusie. Podeszwa ma niezłą przyczepność na lodzie (lepszą niż bose kopytko, zdecydowanie). Wkładanie i zdejmowanie bardzo łatwe. No i mam pytanie  :kwiatek: i proszę o wskazówki  :kwiatek: - z czego wykonać wkładki amortyzujące?
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
15 lutego 2017 16:42
pianka eva, do kupinia w necie
Dziękuję 🙂
Zadam laickie pytanie odnośnie tych wkładek  😡
Chodzi o to żeby amortyzować wstrząsy wywołane poruszaniem się po twardym zamarzniętym podłożu? Czy jakaś inna ich rola? I jaki będzie wpływ włożenia takich wkładek na dopasowanie buta?

Pytam jako sporadyczna użytkowniczka Traili właśnie - kopytka nam się (odpukać) mocno poprawiły, kobyłka już porusza się ok na bosaka, również po twardym i kamolach, ale czasem zakładałam buty dla dodatkowej ochrony w niepewnym terenie lub/i dla poprawy przyczepności. Teraz przy długo utrzymującym się głębokim zmarznieciu ziemi chodzimy raczej stępem, ponieważ boję się o wpływ mocniejszego tupania po bardzo twardym na różne struktury nóg (i nie tylko) - stąd pytanie czy takie wkładki przed tym chronią? I czy sama sprężystość gumowej podeszwy buta coś daje, czy lepiej na to nie liczyć i dalej snuć się stępem? 😉
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
18 lutego 2017 23:11
Zawsze zakładałam z wkładkami. Po pierwsze amortyzacja - podeszwa buta musi być trwała czyli jednak twardsza. Po drugie zabezpiecza od wewnątrz podeszwę buta przed kopytem. Pierwsze wkładki wycinałam z dziecięcych/sportowych puzzli podłogowych wykonanych z pianki eva. Dostałam kilka od koleżanki 🙂 Słyszałam, że gruby filc również się sprawdza.
U mnie pomysł z wkładkami pojawił się, bo boję się małej amortyzacji na twardym. Kupiłam piankę Eva w sklepie dla plastyków, ale kolorowa i farbuje kopytko, obawiam się uczulenia. I zbyt cienka wydaje się. Raz włożyłam i poszukam czegoś lepszego. Natomiast faktycznie może wystąpić problem z rozmiarem przy większej grubości. Jaka grubość w Waszych butach nie pomniejsza ich znacznie, a daje efekt amortyzacji?
Ja używam wkładek z Cavallo i jestem z nich zadowolona.
Nie kosztują zbyt dużo, a nie trzeba kombinować. I błoto dostające się do buta im nie szkodzi 😉
Ja stosuję piankę EVA (kupowałam gdzieś z hurtowni duży arkusz, ale nie mogę znaleźć gdzie), grubość 1,2cm. Ale czasem trzeba grubszej, no i niektóre konie niestety ją przedzierają w kilka dni. Filc w niektórych przypadkach też jest ok. Przynajmniej 1cm grubości.
To moja pianka zdecydowanie za cieniutka 😉 Oddałam dziecku, na prace plastyczne się przyda. Tymczasem zrobiło się miękko, więc zamierzam używać butów (bez wkładek) tylko w teren tuż po werkowaniu, bo moja klaczucha pokazuje wtedy, że nie jest wygodnie. A do zimy muszę z grubszą pianka spróbować, choć mam obawy, czy kopytko wejdzie do buta.
Dzięki dziewczyny za objaśnienia i rady  :kwiatek:

Moona czy o takich wkładkach pisałaś? Jakie są grube?  Czy "termoplastyczne" oznacza że się dopasowują do kształtu spodniej strony kopyta? (tzn czy ugniatają sie bardziej niż pianka EVA?)  I jak z trwałością?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się