COPD

Zembria  ao kim mowisz ze bys z czystym sercem polecila?
[quote author=Maz18 link=topic=138.msg2799439#msg2799439 date=1532777658]
Zielona_stajniatakie warunki jak piszesz tzn.trawa latem a poten tylko kiszona to dla mojej mi sie marzą i jej pewnie tez tylko ciężko cos takiego znaleźć..chyba ze szybciej tu zasiegne informacji o takich warunksch dla.kaszlakow w Pomorskim? Ktos cos? 😉
Ja z Pomorskiego, ale nie okolice Trójmiasta, a Malborka i tu niestety nie mogę nic polecić w okolicy dla kaszlaka, zresztą dla nie kaszlaka też 😉 Jedyne miejsce, które bym mogła z czystym sumieniem i ręką na sercu polecić jakiś miesiąc temu zajęła inna forumowiczka 😉

Zdrowykoń Można? Można! 😉 Może będą z Ciebie ludzie 😉 :kwiatek: Swoją drogą ciekawy temat, do tej pory DMSO kojarzyłam jedynie z ortopedią, sama w zeszłym oku używałam na pochewki ścięgnowe u Blondyna. A i kiedyś był w użyciu Vetisolon z DMSO, bardzo fajne efekty przynosił (prednisolon tam był).
[/quote]
Trochę pytań przyszło na pw od pisze jutro bo jestem na zawodach.
Podanie DMSO przy tej chorobie to tak jak byśmy jechali z warszawy do Krakowa ale narazie jesteśmy w Raszynie. 😀
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
28 lipca 2018 14:37
Maz18 Małą przydomową stajnię mojej koleżanki, w której moje chłopaki stali zanim się na swoje przeprowadziłam. Tyle że oni nie mają jako takiego pensjonatu, teraz wzięli jednego konia na hotel tylko, a tak to wyłącznie swoje mają.
Zembria juz mialam nadzieje ze coś sensownego i dostępnego a'la pensjonat.
Szczerze to nie chce jej gdzies daleko wywozic i szukam.okolice 3miasta a jak nic nie znajde to zdrowie jej najważniejsze.
jolka - ja też nie wiem wszystkiego i chętnie się dowiem nowych rzeczy, ale popartych jakimikolwiek dowodami, a nie anegdotami i pod warunkiem, że ktoś pisze konkrety, a nie na zasadzie "wiem, ale nie powiem".
Grace - jest cały wątek o DMSO na forum - tam dziewczyny podają jakie ilości czego zalecił im wet - zwykle polegam na fachowcach w takich tematach. Jak do tej pory stosowałam z Sunlitanem, w naszym przypadku było to 200 ml Sunlitanu i 20 ml DMSO. Inne dodatki są w zależności potrzeb, wiem, że stosuje się z naproxenem, heparyną itd.
Grace, a ja dość często spotykam się z podawaniem DMSO w przebiegu kolki, nawet na Uniwersytetach o tym słyszeli: http://eurovet.up.wroc.pl/index.php/raporty-program-2013-14/weterynaria/431-torsio-coli
aien   wędrowiec
28 lipca 2018 20:12
Zdrowykon,  zgasze Twój i innych zapał. Mój koń dostał ode mnie dmso przy ochwacie. Podobnie dawkowany. Efekt na układ oddechowy żaden.
Edit. Będę jutro to zrobię foto składu Pulmopowder. Ma on zioła działające wyksztusnie,  więc efekt wzmożonego wydalania wydzieliny jest normalny. U alergików raczej trzeba moczyc. Proszek faktycznie jest pudrem. Istnieją też pasty,  Pulmocalf ale nie aż tak wydajne.
Grace, ten pierwszy link to nie jest przystepnie napisany artykul, tylko bullshit poparty jedynie anegdotami o leczeniu ataku serca podawaniem DMSO w soku pomaranczowym. I doskonale wiem, ze dla altmedowcow to jest "miracle drug" ino z tymi cudami to jak ze znikajacym zwyrodnieniem u Zdrowegokonia - jakos przypadkiem brak dowodow 🙂

Artykul z  1996 jest calkiem rzetelny, tylko nie dowodzi bynajmniej cudownosci DMSO, a jedynie to, co juz zostalo napisane - ze jest skutecznym nosnikiem innych substancji aktywnych, ma dzialanie przeciwzapalne, i ze sa obiecujace badania dotyczace zastosowania przy urazach neurologicznych.  I DMSO faktycznie badany byl od lat 60tych wielkokrotnie, glownie in vitro i in vivo na zwierzetach laboratoryjnych i wyniki sa mieszane - warto zauwazyc, ze przy DMSO sa trudnosci przy zadbaniu o poprawnie podwojnie slepa probe ze wzgledu na mocny zapach.

[quote author=Grace link=topic=138.msg2799434#msg2799434 date=1532775787]
nie uważam, aby to był lek na wszystko, wydaje mi się,że wiedza i możliwości badaczy sa jeszcze wciąż za ubogie aby dokladnie poznać i  prześledzić  działanie tej sustancji i reakcji organizmu. Bo podajesz na astmę, a przeciez działa jeszcze na coś. 


Nawet ci zalinkowalam badania dotyczace dokladnego dzialania, metabolizowania etc. substancji - np. skad bierze sie dzialanie przeciwzapalne DMSO 🙂  - ale jak ktos woli robic eksperymenty na wlasnym koniu, bo a nuz wylecze tez wrzody, szpat i raka to coz, mozna i tak.
[/quote]
gadał dziad do obrazu a... itd. Co by nie napisać to "altmedowcy inaczej"wiedza swoje. Informacje o stosowaniu u ludzi - a tu w kółko o myszach. 😀

Jolka wiem, że ta substancja jest we wcierkach pzpalnych z lekami pzapalnymi.  🙂
Nie rozumie niektórych postów ,po co wymyślać coś co jest wymyślone .W empiku można kupić książkę DMSO 300 stron wiedzy 😀 nawet osobny dział jest o koniach opisana jest Niemka dr która stosuje dmso u koni.9Zdrowykon,  zgasze Twój i innych zapał. Mój koń dostał ode mnie dmso przy ochwacie. Podobnie dawkowany. Efekt na układ oddechowy żaden.


Mojego zapału gasić nie musisz  😉 u mojego konia choroba trwała pół roku u Ciebie wiele lat przez ten czas mogło się tam dużo wydarzyć.Stan zapalny tak długo swoje zrobił.Co nie znaczy że nieda się go zatrzymać.Znam osobę która przez 15 lat leczyła 😉 copd nie była w stanie wejść na piętro bez sterydu teraz jeździ rowerem.
U nas remisja, koń stoi 24h na dworze - angielka, niestety w te upały ma bardzo ciepło w środku. Wczoraj strasznie się pompował, chrapy rozwarte na maxa... Wet osłuchał i już w oskrzelach rzęzi... Finalnie dostał 10 dniowy steryd, nie pamiętam nazwy na pewno zaczynała się na D, mam nadzieję że mu to pomoże. Dziś zamawiam zioła Equistro, czy jest może coś lepszego od Secrety? Coś co da mu szybką ulgę?
Wigorrr, eukaliptus rozszerza oskrzela, możesz robić inhalacje z rozcieńczonego olejku ( napar nie nadaje sie do picia dla konia) . Jest też syrop Over Horse z eukalitusem:
https://over-horse.com/produkt/bronchi-equus/

Znajoma stosowała i był efekt.  Ja w te upały daje napar z miety, dość konkretna ilość.
Gillian   four letter word
07 sierpnia 2018 11:28
BARDZO BAAAARDZO BARDZO nam pomógł syrop ziołowy EquiNatura plus HambaVet.
Koń dostał silnej duszności na zawodach, ewidentnie nie służyło mu otoczenie - kaszel, mega gęsty glut, oddychał mocno bokami, pocił się i męczył. Kupiłam na szybko oba te preparaty bez większej wiary w poprawę i się zdziwiłam. Dałam podwójną dawkę syropu do paszczy, za kilka godzin koń oddychał swobodniej i glut rozrzedzony wylatywał obficie. Kolejna doza syropu - znowu ulga, oddech płytszy i spokojniejszy. Do żarcia HambaVet. Na kolejny dzień samopoczucie dużo lepsze, po powrocie do domu kaszel minimalny.
Mam ten syrop zawsze w pace od tamtego zdarzenia i w razie kaszlu od razu podaję. Jest bezpieczny na zawodach, nie ma środków dopingujących. Smaczny w miarę, i tak podaję strzykawką do dzioba. Jak dla mnie rewelacja, skuteczny i za małe pieniądze, butelka kosztuje ok. 50zł a dawkowanie nie jest duże - 40ml dziennie z butelki 500ml.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
07 sierpnia 2018 11:55
Gillian ten? https://www.equishop.com/pl/pasze-i-suplementy/11150-syrop-ziolowy-na-oskrzela.html
Wigorr Może Dexafort? on jest taki właśnie pośredni, ani krótko ani długo działający. Ps. Remisja to wycofanie się choroby, brak objawów :kwiatek:
Gillian   four letter word
07 sierpnia 2018 12:02
Dokładnie ten 🙂
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
07 sierpnia 2018 12:06
Dzięki :kwiatek: włączę do apteczki w razie W. Ostatnio przydarzyły nam się 2 razy kaszlnięcia pojedyncze w galopie :/ , ale ogólnie jest nieźle, z nosa praktycznie nic nie leci, oddechy w normie.
Nigdy bym nie pomyślała że ten syrop może zadziałać. U nas nie tyle kaszel co rozwarte chrapy i robienie bokami... Mam nadzieje, że zastrzyk zadziałał, hambavet też kiedyś dawałam ale nie widziałam zbytniej różnicy, chociaż to mam dostępne od ręki w sklepie u znajomego
ed
Gillian   four letter word
07 sierpnia 2018 14:19
Spróbuj, za te pieniądze nic nie tracisz. Jeżeli nie zadziała to krzywdy też nie zrobisz.
Gniadata   my own true love
07 sierpnia 2018 18:30
Kojarzycie czy ktoś wykonuje usg płuc i/lub rtg płuc dojazdowo?  :kwiatek: najlepiej na terenie woj. mazowieckiego ale jak będzie jakaś osoba z dalszej części Polski która wykonuje najlepiej oba te badania to tez spoko.
Rudzik   wolę brzydkiego konia, niż piękną sukienkę
08 sierpnia 2018 11:47
Gniadata jakiś czas temu próbowałam zrobić rtg płuc i wszyscy mi odmawiali, bo to za duży organ i przenośny aparat go zwyczajnie nie obejmie, wiec zdjęcia są nieczytelne. Ponoć stacjonarnie w klinice można takie zdjęcia wykonać.
Gniadata usg robiła mi dr. Michlik
Brzask   kucyk,kucyk...a to kawał s.........
08 sierpnia 2018 22:08
USG robi na pewno Blanka Wysocka

Wigorr, steryd to dexametazon na butelce może być dexashot lub coś podobnego, przy tym co opisujesz to jest dość mocna duszność, syropki nie pomogą...
My na co dzień stosujemy http://www.equileader.pl/suplementy/860-green-horse-respiblend-dodatek-paszowy-wspomagajacy-funkcjonowanie-ukladu-oddechowego.html
brzask pomagają Wam te ziółka? Mój nie kaszle ale robi bokami i ciężko oddycha, miesiąc temu steryd i teraz znowu steryd, zwariować można.....
Kojarzycie czy ktoś wykonuje usg płuc i/lub rtg płuc dojazdowo?  :kwiatek: najlepiej na terenie woj. mazowieckiego ale jak będzie jakaś osoba z dalszej części Polski która wykonuje najlepiej oba te badania to tez spoko.

A w jakim celu to badanie?
[quote author=kasia&figa link=topic=138.msg2801626#msg2801626 date=1533794075]
brzask pomagają Wam te ziółka? Mój nie kaszle ale robi bokami i ciężko oddycha, miesiąc temu steryd i teraz znowu steryd, zwariować można.....
[/quote]
Jakoś mnie to nie dziwi, może za słaby steryd.
Dziewczyny, a nie kupujecie same ziół i nie mieszacie, tylko gotowe mieszanki?
Ja od dawna kupuję osobno i mieszam, wychodzi taniej a wydajniej.
Gniadata   my own true love
09 sierpnia 2018 08:54
Rudzik, kitty, Brzask dzięki dziewczyny :kwiatek:

zdrowykon no wiesz mogłabym Ci powiedzieć ale to jest wiedza tak strasznie tajemna że najpierw musisz przyjechać do mojej stajni cholerawiegdzie 😉
Rudzik, kitty, Brzask dzięki dziewczyny :kwiatek:

zdrowykon no wiesz mogłabym Ci powiedzieć ale to jest wiedza tak strasznie tajemna że najpierw musisz przyjechać do mojej stajni cholerawiegdzie 😉

To o której mam być bo akurat mam blisko. 😀
Gniadata   my own true love
09 sierpnia 2018 10:00
To ciekawe, nie przypominam sobie żebym podawała jakikolwiek adres 😉
To ciekawe, nie przypominam sobie żebym podawała jakikolwiek adres 😉

Wstawiaj wodę na kawę wyjeżdżam z warszawy zaraz będę.
to badanie?
[quote author=kasia&figa link=topic=138.msg2801626#msg2801626 date=1533794075]
brzask pomagają Wam te ziółka? Mój nie kaszle ale robi bokami i ciężko oddycha, miesiąc temu steryd i teraz znowu steryd, zwariować można.....
[/quote]
Jakoś mnie to nie dziwi, może za słaby steryd.
[/quote]

hmm podaję mu Rapidexon i od tego jest poprawa od zaraz ale właśnie nie wiem dlaczego znowu po miesiącu zaczął robić bokami 🙁
kasia&figa - u mnie było dokładnie to samo po Rapidexonie... poprawa od razu i po około 2/3 tygodniach tragedia. Wywaliłam konia na 24h/dobe na padok + inhalacje + pasza z Magic Horse dla kaszlaków i mamy poprawę ( w okresie najgorszych upałów było 13 oddechów na minutę, dzisiaj było już 9 ! Przed wsystkimi zmianami klacz miała około 25/min w spoczynku). Koń ze zdiagnozowanym rao od 6 lat. Steryd mam "w razie w", ale już zdecydowałam się na odczulanie. Jest plan żeby zacząć w następnym miesiącu.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się