COPD

Jak Wasze wolnowybiegowe kaszlaki,alergicy? Pytam bo u nas na razie cisza..Obawiałam sie maja i czerwca po ubiegłorocznych problemach,a na razie jestem mile zaskoczona.Konisko w normie,ktoś kto jej nie zna pomyslaby że zdrowa.Glutek lekko białawy ale z tendencja do przeźroczystego.Warunki obecne chyba jej służą.
U nas też ok, w zeszłym roku było dużo gorzej. 
U nas odwrotnie, w zeszłym roku niemal zapomniałam, że mam konia z alergią, w tym jest dramat i masakra. Na etapie pylenia drzew koń mi się chciał udusić nawet mimo sterydów, potem było dwa - trzy tygodnie bez objawów, a teraz kwitną trawy i znowu kaszle. Na szczęście tym razem nic poza tym się nie dzieje i widać, że ogólnie czuje się dobrze, ale fakt jest faktem.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
05 czerwca 2018 07:49
U nas po 2-3 tygodniach od odstawienia sterydów objawy wróciły :/ Za 2 tygodnie pobieram krew do badań, do tej pory musimy się przekulać.
U nas nieźle - jeden alergik idealnie, wręcz właścicielka w szoku, drugi trochę gorzej oddycha, ale bez przyspieszenia oddechu i kaszlu, dziś ma być wet i zerknąć, ale z drugiej strony nie można się spodziewać cudów u konia w wieku 26 lat i milionem innych schorzeń.
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
06 czerwca 2018 12:32
Gniadata,  u nas dzisiaj był pan Rafał.  Wymienił komore I od razu widac roznice w działaniu  🙂
Gniadata   my own true love
06 czerwca 2018 12:46
zduska u mnie już też 😀 kapanie okazało się być w normie ale już przeciekająca przedłużka komory nie 😁 btw, skrobnę do Ciebie pw zaraz :kwiatek:
Kochani powiedzcie mi. Wczoraj dowiedziałam się, że moje oczko w głowie i jego kaszelek na jazdach i przy karmieniu to niestety COPD. Powiedzcie mi. dostał niestety od razu sterydy. Przy obrządku oddech na minutę to 40. Na padoku 16... Ale podobno słychać już zmiany na płucach. Mimo że nie widać po nim że potrzebował już sterydów. Czy te zmiany to faktycznie już zły stan? Przyznaje że od wczoraj mam panikę.
Stan choroby generalnie okresla sie na podstawie badania endoskopem i BAL ale 40 oddechow przy obrzadku to slabo. B roznica moze miec zwiazek ze wzrostem ilosci alergenow w miejscu w ktorym go czyscisz etc.
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
06 czerwca 2018 17:09
EchelonMaja, tak jak drabcio pisze .. 40 odechów to dużo niestety.
a w jakiej stajni Twój kon stoi ? mieliście jakies inne zalecenia procz podanego sterydu ?? byla robiona enndooskopia ??
Pytanie jeszcze jak wygląda obrządek. Jeśli radośnie jest przerzucane kiepskiej jakości siano, niemoczone, podobnej jakości słoma, po tym zamiatany jest z werwą korytarz, to podawanie sterydu i tak jest jak umarłemu kadzidło. Steryd ograniczy objawy, ale bez zmiany warunków stajenno-padokowych nie zda się na nic na dłuższą metę.
[quote author=zduśka link=topic=138.msg2789179#msg2789179 date=1528301395]
EchelonMaja, tak jak drabcio pisze .. 40 odechów to dużo niestety.
a w jakiej stajni Twój kon stoi ? mieliście jakies inne zalecenia procz podanego sterydu ?? byla robiona enndooskopia ??
[/quote]
Stajnia murowana, dostaliśmy zalecenie moczenia siana, że trociny, że wyczyścić stajnie i żeby się nie kurzylo itp. Czyli podstawa, ale dla nas ciężkie do zrobienia. Ew. Boks angielski. Nie nie miał endoskipii
No właśnie obrządek będziemy musieli zmienić dla niego.
No to bez tego bedzie ci sie stan wylacznie pogarszal a steryd walniety od czapy bez badan tez na niewiele sie zda. Nie wiesz jak zly stan etc.
ed
koniczkowaaa cofnij się do strony 182 🙂 i czytaj do dnia dzisiejszego 😉
znajdziesz odpowiedzi na większość swoich pytań
mycopak - dzwoń do pana Łukasza Brodeckiego 882095325 .Telefonicznie możesz zamówić , we wcześniejszych postach jest chyba mail podany . to ekstrakt z drożdży . Mycosorb -podobne działanie tylko cena zdecydowanie wyższa.
Dla konia zrobiłam maskę z doniczki , nie przylega ściśle . Leki podajesz typowo końskim . Ludzkim : sól fizjologiczna , izotoniczna, roztwór z ektoiną , kwasem hialuronowym. Napełniam cały pojemnik czyli 10 ml.  Ile razy dziennie niech Ci odpowiedzą bardziej doświadczeni . Ja z reguły raz , więcej w tym profilaktyki .
Ludzką maskę ( a właściwie jej część) wykorzystałam w doniczce aby móc podczepiać komorę z roztworem.

ed
Kochani powiedzcie mi. Wczoraj dowiedziałam się, że moje oczko w głowie i jego kaszelek na jazdach i przy karmieniu to niestety COPD. Powiedzcie mi. dostał niestety od razu sterydy. Przy obrządku oddech na minutę to 40. Na padoku 16... Ale podobno słychać już zmiany na płucach. Mimo że nie widać po nim że potrzebował już sterydów. Czy te zmiany to faktycznie już zły stan? Przyznaje że od wczoraj mam panikę.

Zmień weta.
[quote author=Zdrowykoń link=topic=138.msg2789392#msg2789392 date=1528384961]
Kochani powiedzcie mi. Wczoraj dowiedziałam się, że moje oczko w głowie i jego kaszelek na jazdach i przy karmieniu to niestety COPD. Powiedzcie mi. dostał niestety od razu sterydy. Przy obrządku oddech na minutę to 40. Na padoku 16... Ale podobno słychać już zmiany na płucach. Mimo że nie widać po nim że potrzebował już sterydów. Czy te zmiany to faktycznie już zły stan? Przyznaje że od wczoraj mam panikę.

Zmień weta.
[/quote]

To na pewno nie 😉
Pomimo, że ze Zdrowymkoniem raczej z reguły się nie zgadzam, to jeżeli masz weta niespecjalizującego się w ukł. oddechowym, lepiej go jednak zmienić.
A jak nie chcesz zmienić to się jego zapytaj czy trzymanie konia w zlych warunkach doprowadzi do wzrostu oddechu i pogorszenia stanu szybko czy ekspresowo.
[quote author=Zdrowykoń link=topic=138.msg2789392#msg2789392 date=1528384961]
[quote author=EchelonMaja link=topic=138.msg2789146#msg2789146 date=1528291140]
Kochani powiedzcie mi. Wczoraj dowiedziałam się, że moje oczko w głowie i jego kaszelek na jazdach i przy karmieniu to niestety COPD. Powiedzcie mi. dostał niestety od razu sterydy. Przy obrządku oddech na minutę to 40. Na padoku 16... Ale podobno słychać już zmiany na płucach. Mimo że nie widać po nim że potrzebował już sterydów. Czy te zmiany to faktycznie już zły stan? Przyznaje że od wczoraj mam panikę.

Zmień weta.
[/quote]

To na pewno nie 😉
[/quote]
To zapytaj na jakiej podstawie stwierdził copd skoro nie robił badań?
Takie objawy mogą być z wielu powodow-bakterie,wirusy,grzyby,pasożyty,alergia.Zapytaj które to może być i czy sterydem da się to wyleczyć.
Wyjątkowo zgadzam się z przedmówcą (przedpisaczem?)

Diagnoza COPD bez badań nie świadczy o znajomości tematu raczej...
Gniadata   my own true love
08 czerwca 2018 11:32
EchelonMaja dobrze Ci dziewczyny ( i Zdrowykon - o dziwo) mówią. Wezwij weta który się orientuje w temacie. Zrób bronchoskopie z balem, dopiero wtedy będziesz mieć obraz tego co faktycznie się dzieje. Nie każdy wet musi się znać na wszystkim ale trzymanie się przy podejrzeniu tej choroby przy jednym który zaordynowywuje steryd po osluchaniu to.. Trochę strzał w kolano.
Gillian   four letter word
08 czerwca 2018 16:23
[quote author=Zdrowykoń link=topic=138.msg2789392#msg2789392 date=1528384961]
[quote author=EchelonMaja link=topic=138.msg2789146#msg2789146 date=1528291140]
Kochani powiedzcie mi. Wczoraj dowiedziałam się, że moje oczko w głowie i jego kaszelek na jazdach i przy karmieniu to niestety COPD. Powiedzcie mi. dostał niestety od razu sterydy. Przy obrządku oddech na minutę to 40. Na padoku 16... Ale podobno słychać już zmiany na płucach. Mimo że nie widać po nim że potrzebował już sterydów. Czy te zmiany to faktycznie już zły stan? Przyznaje że od wczoraj mam panikę.

Zmień weta.
[/quote]

To na pewno nie 😉
[/quote]

no jednak tak.
No i tu trochę jest też racji dziewczyn bo w sumie dr EchelonMaja jest specjalistą od ortopedii.
Nie znam tej doktor właściwie wcale ale ja osobiście największe zaufanie mam do p. Świderek-Baran ale jednak to jest druga strona Warszawy.
macie w warszawie Blankę Wysocką, a wy jeszcze kombinujecie? nie oceniam żadnego lekarza, ale czy z astmą też chodzicie do ortopedy/rodzinnego?
Prywatne konie = prywatne decyzje.
Mój 4 latek od miesiąca kicha (zaczęło się od wypasania na trawie, pod drzewami liściastymi), nie jeżdżę na nim żeby się nie denerwował, chodzi tylko na lonży i padoku. Robiliśmy my testy alergiczne wyszły następująco:
Roztocza 1
Spory Grzybów 1
Pyłki 2
Owady 1
Mam czas do dziś, żeby podjąć decyzję co do leczenia, nie chcemy podawać mu sterydu z racji wieku. Pozostają więc 2 opcje - odczulanie i Nostrilvet. Z tym, że odczulanie to 50-80% szans na sukces i być może po pół roku trzeba będzie dalej go odczulać i oczywiście jest to dość kosztowna terapia... A nostrilvet z tego co wyczytałam jest tylko osłoną błon śluzowych i również działa na 50% koni. Co wybrać? Warto inwestować w odczulanie konia? Czy jeśli jest młody ma większe szanse na odczulenie?
Czy ktos ma konia z rao i cushingiem? Proszę o PW🙂
Czy ktoś wie czy Blanka Wysocka wybiera się na pomorze w najbliższym czasie?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się