COPD

nyelle   buntownik z wyboru
24 maja 2018 11:20
Dziękuję Wam wszystkim za rady!
Główny problem jest taki, że mojemu steryd W OGÓLE nie pomógł, nawet doraźnie. Kaszlaki, któe znam, okresowo dostają steryd i im pomaga na dłuższy okres. Mój ZUPEŁNIE nie zareagował... Nawet na 1 dzień.

[quote author=zduśka link=topic=138.msg2784261#msg2784261 date=1526663798]
nyelle a wyrzuć konia na dwór do stajni ang , postaw na trocinach ... i poczekaj.
często zmiana środowiska pomaga. serio
[/quote]

zduśka, masz rację, trzeba było to zrobić już dawno, ale nie było miejsca w stajni angielskiej. Ale też nie naciskałam, bo myślałam, że dręczy nas niezaleczone przeziębienie. Teraz po niepowodzeniu całej kuracji powiedziałam, że jestem pod ścianą i udało się miejsce wygospodarować, dzisiaj się przestawiamy.

[quote author=zielona_stajnia link=topic=138.msg2784293#msg2784293 date=1526670368]
U mnie jeden koń podobnie - pokasływanie tylko po jedzeniu treściwego, osłuchowo czysty, tylko w okolicach krtani glut. Potrafił "wycharać" taki budyniowy bryzg. Było to w styczniu - dostał zioła.
[/quote]

Od stycznia dostaje ziółka, czosnek, jeśli chodzi o żywienie to ma zbilansowaną dietę - pięknie wygląda, w kondycji, ma energię, ale oddechowo - zero efektów.

A wiec wezwalam ostatecznie dr Biazik bo ostatnie leczenie od dr wysockiej niewiele dało i powiem wam ze ogromna roznica w "obsludze klienta".

Ja przez tydzień telefonów i smsów nie mogłam się z dr Wysocką skontaktować w sprawie wyników badań popłuczyn i posiewu i zaleceń leczenia. Udało się dopiero przez znajomego. Naprawdę nie w porządku podejście do klienta. A koń w tym czasie kasłał na potęgę, pocił się i słabł z dnia na dzień...

Wigorrr, w kwestii Secrety Pro to można przeczytać skład i zamówić po prostu zioła i skomponować sobie mieszankę. Wszystkie są dostępne w internecie. Nie wiem, czy efektywność będzie ta sama, ale na pewno wychodzi o wiele korzystniej finansowo.
Spróbuję aplikacji jak piszesz. Psikałam może za płytko.
Nylle nie dziw się że nie odbierała jeśli steryd nie zadziałał to bardzo nie ma Ci co zaoferować.Wet zazwyczaj ma steryd i antybiotyk jeśli to nie zadziała to znaczy że masz rao  😉 i już niewiele są w stanie zrobić. 😉
nyelle - niestety podstawą jest zmiana warunków utrzymania konia - dla jednego to moczone siano/sianokiszonka plus boks angielski, dla innego wywalenie pod wiatę, a trzeciemu wystarczy idealne siano i stajenny, który używa organu między uszami i pilnuje aby w stajni był właściwy klimat (w sensie bez zaduchu, bez kurzu - zamiatanie korytarza gdy konie w stajni itd.). Jeśli to nie jest zmienione to żaden lek nie zadziała.
RioBrawo - równie dobrze na Twojego konia może po prostu nie działać, ale zauważyłam, że kluczowe jest głębokie umieszczenie w nosie i podanie na wdechu. Mógł się też aplikator zatkać, wówczas trzeba przeczyścić.
NOSTRILVET -jedno opakowaie na ile wystarcza dni?
nyelle   buntownik z wyboru
24 maja 2018 21:54
A czy ktoś z Was robił kiedyś badania krwi na okoliczność kaszlu? Taką radę usłyszałam dzisiaj. Ponoć wysyłają krew do Niemiec i badają... no właśnie, co?
Chyba chodzi o testy alergiczne, bo nic innego nie przychodzi mi do głowy.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
28 maja 2018 09:37
A ja się długo nie pocieszyłam... po sobotnim terenie koń mi siarczyście parsknął i zasmarkał sobie całą dziurkę od nosa białym śluzem :/ Na razie tylko inhaluję solą, podaję zioła wykrztuśne i olej z czarnuszki (to już długo). Musimy jeszcze ze 2-3 tygodnie przetrwać, żeby do testów nic nie podawać mu. Nie wiem co jeszcze mogę zrobić, siano paruję, ściółka w stajni lniana, musli odpylone, drugi posiłek na mokro, 24h na dworze, popołudnia na trawie, ruch wymuszony praktycznie codziennie. Jakieś pomysły co jeszcze mogę poprawić?
Zrobisz badania wyjdzie bakteria w wydzielinie i alergia.Dostaniesz steryd, antybiotyk za chwilę będzie to samo.
Mój stoi na słomie , dostaje siano nie moczone owies i pasze i nie kaszle wydzieliny brak. A w badaniu alergia na 5.
zembria, to, co może być najtrudniejsze - całkowita zmiana warunków. Np. nie przy lesie tylko na górce, gdzie większy przewiew itp.
Gniadata   my own true love
28 maja 2018 11:48
Zdrowykon poczekaj 😉 ta choroba ma tendencje do rozwijania się z wiekiem. Mój koń też miał 6 lat remisję, mogła łazić w największym kurzu (ale nie chodziła ofc), stać na słomie i jeść suche siano i było ok. Zobaczymy co powiesz za jakiś czas i czym będziesz leczył.
Zgadzam się jak jest źle leczona to się będzie rozwijać, a czym będzie leczona , coś się wymyśli nie będzie to steryd.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
28 maja 2018 12:00
izydorex to niestety nie wchodzi w grę, dopiero co sie wybudowalismy, stajnie postawiliśmy... :/ Cala ta inwestycja to głównie z myślą że konie do siebie bierzemy.
zembria a jaką masz powierzchnię pastwisk? Czasem jest tak, że wystarczy przestawić - u mnie na jednym pastwisku - i to od lasku, z pojedynczymi brzozami nie kaszlą, a z drugiej strony gospodarstwa, od strony upraw - kwitnące zboża - kaszlą.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
28 maja 2018 12:10
Mamy 3 wlasne kawalki tak po 0,3ha i trawnik sąsiada podobnej wielkości, trawnik wlasnie kończą i pojda na nasz kawalek przy swoim padoku. Tu nie mam za duzego pola manewru bo wszystko obok siebie, bliziutko. Jeden z naszych kawałków dopiero bedziemy grodzic (wydzierzawilismy to ale jeszcze nie wszystkie formalności zalatwione), ta łąka jest troszkę dalej, poniżej naszej dzialki, bo my na górce właśnie mieszky.
Parownica z Julii wyłącza się sama czy niezbyt?
Parownica z Julii wyłącza się sama czy niezbyt?

Nie

Zembria jak wypływa to znaczy , że dobrze (mimi ze jest) moze spytaj wetke czy czegos rozrzedzajacego by nie dac?  Acc zdaje sie na to sie podaje?

Jak wasze kaszlaki oddechowo przy tych upalach?
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
29 maja 2018 07:26
No niby, tak, dobrze że wychodzi, niemniej miałam nadzieje, że po przeleczeniu i włączeniu całej profilaktyki objawy znikną  🙄
My jesteśmy po dwudniowym kursie lonżowania w palącym słońcu.  Koń zniósł go bardzo dobrze. 
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
29 maja 2018 21:48
Moi drodzy posiadacze flexineb
W jakich odstepach podajecie flixotide I atrovent?? Juz nie chce po raz setny dzwonic do Blanki aby pytac ..

.ja swój dzis odebrałam...i jak placiłam to aż rece mi sie trzesly...
Rudzik   wolę brzydkiego konia, niż piękną sukienkę
30 maja 2018 05:31
Zduśka Ja podawałam najpierw atrovent, po tym pół godzinki spaceru albo lonża stępem, żeby lek miał czas zadziałać i po tym czasie flixotide.
Gniadata   my own true love
30 maja 2018 08:16
A ja mam takie głupie pytanie co do Flexinebu: jak tą dysze czyścić? W pdfie na stronie inovpolu jest podany jakiś płyn którego w zestawie nie ma. Dokupić? Czy wystarczy destylka i sól fizjo która jest w zestawie? Jak często to czyscic, po każdym użyciu? Między lekami? Nie chce zawracać gitary dystrybutorowi bo w sumie niby wszystko jest opisane w instrukcji ale no mam zagwozdkę.
Po flixotide robilam woda destylowana po każdym użyciu
dziewczyny miałam juz upatrzony Nebulizator z microlife ale znalazłam jeszcze jeden i moja p[rośba do was żebyście zerknęły na ten drugi-wielkość  cząsteczki mozna ustawiać , szybkośc podawania leku tez więc moze ten był by lepszy https://almamed.pl/inhalator-sanity-pro?gclid=Cj0KCQjwl7nYBRCwARIsAL7O7dECOvx1MxhfmopesmoeAfdisvhE8Yc5Mle4yyRenw7KDZ5UD-JAPZMaAvrbEALw_wcB
Gniadata   my own true love
30 maja 2018 10:26
drabcio czyli robiłaś ta destylowana nebulizacje bez konia, tak? Jaka ilością? Sorki ze tak dopytuje ale lubię mieć wszystko czarno na bialym :kwiatek:
drabcio czyli robiłaś ta destylowana nebulizacje bez konia, tak? Jaka ilością? Sorki ze tak dopytuje ale lubię mieć wszystko czarno na bialym :kwiatek:

Tak pusta nebu na stole . Wlewalam cala dusza w sumie
drabcio czyli robiłaś ta destylowana nebulizacje bez konia, tak? Jaka ilością? Sorki ze tak dopytuje ale lubię mieć wszystko czarno na bialym :kwiatek:

Włączacie dyszę z wodą destylowaną ?? mi lek.wet. jak wypożyczał, powiedział, że po prostu wlewa się trochę wody dest. do dyszy, zamyka pokrywkę i potrząsa, potem wylewa, pozostawia otwarte do wyschnięcie i tyle.
zduśka lek.wet. zalecił mi podawać flixotide i ventolin (lub atrovent) razem !, ale ponieważ nie ma takiego połączenia w tabelce leków producenta, to jeżeli obawiam się o dyszę, miałam podawać najpierw rozszerzający (ventolin/atrovent), a od razu potem flixotide. Podanie wziewnie rozszerzającego leku ma działanie natychmiastowe, więc można od razu podawać dany steryd. Inny lek.wet. (ogólnie oboje to najbardziej znani w PL) zalecił z kolei lonżę i nebulizację NaCl przed właściwą nebulizacją lekami.
Jeszcze jedno: niektórzy lek.wet. zalecają schodzenie z dawki, a inni np. zalecają 10 dniową kurację z tą samą dawką...
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
30 maja 2018 15:59
Ok. Dzieki. A czy kojarzycie jaka dawka dexafortu jest podawana? Kuc wazy z 350 kg. Oczywiscie zaden wet nie odbiera tel a musze mu chyba tez podac bo strasznie oddycha  🙁
0,02 ml/kg
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
30 maja 2018 19:15
Słuchajcie przy uzyciu nebulizatora na dole w tej prxezrocxystej dlugiej tubie skrapla mi sie prawie cały preparat....leci niby para ale to chwilke I zaraz calosc jest w srodku....czy to znaczy, ze komora jest popsuta?? 🙁
Ile trwa podanie 1 leku u Was ???
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się