Konie achał-tekińskie

Pursat   Абсолют чистой крови
30 listopada 2008 20:53
Jak zobaczyłam to zdjęcie, to zastanawiałam się czy on jest prawdziwy Urodził się w Stawropolu, a tam słyną z takich idealnych, posągowych koni.

Taki dumny, dostojny, jak książę.


jaki dostoiny...jak zaczarowany! poprostu piękny!
Purstako a masz moze jakies czeskie www , dotyczace oczywiscie tekincow, a dokladnie hodowców/stadniny🙂?
Zapiera dech w piersiach, to zdjęcie, które wstawiła Pursat 😉 Mahtum Kuli jest piękny.
Konie achał tekińskie są piękne, mają piękną muskulaturę. Różnią się od innych ras. Moim zdaniem arab im nie dorównuje 🙂, ale to tylko moja sugestia.
Pursat   Абсолют чистой крови
30 listopada 2008 21:09
To jest strona czeskiego związku: http://achalteke.cz/index.asp

Masz tam wykaz wszystkich czeskich ogierów, jak i kontakty do hodowców. A w razie mogę Ci podać jeszcze namiary na konkretne hodowle. W Czechach jest kilka interesujących reproduktorów.
dzięki..... i poprosze inne namiary tu albo na priv(ale chyba lepiej tu, bo moze sie innym przydac )
Pursat   Абсолют чистой крови
30 listopada 2008 21:21
Kasya napisał: Moim zdaniem arab im nie dorównuje 🙂
Ej no, bez przesady! Poczułam się urażona. 😉 Każdy czempion w swojej rasie jest piękny i bez sensu jest porównywać dwie rasy.

Tak do tematu...mam pytanie laika mało-wiedzącego. Pursat, w Polsce jest w ogóle taka "oficjalna" stadnina tekińców czy dalej jest to raczej nieosiągalne?
sankarita napisał: Kasya napisał: Moim zdaniem arab im nie dorównuje 🙂
Ej no, bez przesady! Poczułam się urażona. 😉 Każdy czempion w swojej rasie jest piękny i bez sensu jest porównywać dwie rasy.

Tak do tematu...mam pytanie laika mało-wiedzącego. Pursat, w Polsce jest w ogóle taka "oficjalna" stadnina tekińców czy dalej jest to raczej nieosiągalne?


Nie chciałam Cię urazić, przepraszam. Wyraziłam swoje zdanie.
Pursat   Абсолют чистой крови
01 grudnia 2008 20:57
Stadniny nie istnieją. Zalążek polskiej hodowli stanowią klacze Jacka Kobusa. A gdzieś po Polsce są rozsiane pojedyncze sztuki tych koni.
aleqsandra   Kreujemy swój świat tym w co wierzymy
03 grudnia 2008 19:15
ech, jedyne czego żal : tyle bezcennej wiedzy przepadło na starej wolcie o achałach 🙁 😉
Pursat   Абсолют чистой крови
03 grudnia 2008 19:45
Wciąż są dostępne kopie stron starego wątku utworzone przez Google. Tylko nie wiem na jak długo... Jutro się zabiorę za pozbieranie tego do kupy.
aleqsandra   Kreujemy swój świat tym w co wierzymy
03 grudnia 2008 23:49
Pursat, ozłocić Cię... 🙂
Pursat   Абсолют чистой крови
05 grudnia 2008 11:16
Chyba nic z tego nie będzie 🙁 Części już nie można otworzyć 🤔
aleqsandra   Kreujemy swój świat tym w co wierzymy
05 grudnia 2008 20:46
Donio Aleksandro,
a jak tam u Twojego złotka?
Pursat   Абсолют чистой крови
06 grudnia 2008 10:58
Postaram się odzyskać jak najwięcej ze starego wątku. A tymczasem, z dedykacją dla Cieciorksa - może nie bardzo upasiony, ale dość okrągły Murgab:




Murgab (1150 Gajgysyz x 985 Dagestan) linia Posmana
A dla mnie, w achał-tekińcach, w tych, ich chudościach, jest coś urokliwego. Zgadzacie się? 👀
Pursat   Абсолют чистой крови
06 grudnia 2008 15:50
No wreszcie ktoś, komu "anoreksja" tych koni nie przeszkadza 😉
cieciorka   kocioł bałkański
06 grudnia 2008 17:19
tak szczerze to te w ogole mi sie nie podobaja. mimo ze grubsze. mathum kuli robi wrazenie ta swoja wyniosloscia, ale to przeciez gazela a nie kon :P
Ale naprawdę, jest coś w tym takiego majestatycznego, nie wiem jak to wyjaśnić.  😀
No wreszcie ktoś, komu "anoreksja" tych koni nie przeszkadza 😉

A komu przeszkadza.. komu? 👀 Przyznawać się 😀

Jak tekińce to tylko chude. Takie charciki.. Mniam 😎
ja powiem tyle, że taki ich urok, i już tego się zmienić nie da. w każdej rasie można znaleźć coś interesującego,  👀
cieciorka   kocioł bałkański
06 grudnia 2008 21:02
mnie! i wcale sie nie wstydze ze uwazam ze sa brzydkie 😀😀
heh, w sumie to wiecie ludziska, ja nigdy achał-tekińca na oczy nie widziałem, ale są jeszcze książki i fotki 😀
aleqsandra   Kreujemy swój świat tym w co wierzymy
07 grudnia 2008 00:32
a więc wg mnie achały tylko tyczkowate

ale dla tych co lubią pogrubione otóż co wstawiam:


[img width=640 height=424][/img]

[img width=640 height=441][/img]
[img width=640 height=480][/img]




Ostatnie zdjęcie - koń jest niesamowity  😍
no rzeczywiscie, koń na ostatniej jest super. achał-tekiny mają piekną maść.
Pursat   Абсолют чистой крови
07 grudnia 2008 09:53
Stara Volta już działa i jest tam nasz wątek o tekińcach, jednak brakuje części postów...

Nasze tekińce:













Pelhan (1007 Pele x 685 Angar)











nieżyjący już Pursat (894 Kierwien x 914 Połotli)

U Gazeli wszystko w porzadku, w wakacje ja zajezdzilam, ale teraz ma wolne bo niestety nie mam czasu na niej jezdzic.Poza tym jej przeznaczeniem i tak nie bedzie praca pod siodlem , wiec nie traci na moim lenistwie:P Za to ustawia sobie wszytskie konie na pastwisku( jeszcze jej tylko jeden zostal), a jak uroczo wyglada kiedy stuli uszy i jak wsciekly chart biegnie do ataku 😉
poza tym, konie achał-tekińskie są bardzo wytrzymałe na warunki środowiska, świadczyć może to data 1935. w tym roku konie achał-tekińskie wraz z grupą jeżdzców przebyła 2500 mil z Aszhabadu do Moskwy w 84 dni  😀
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się