Fiordy, fiording - przybliżenie rasy

bajerqa1992   "Jedziemy, galopujemy tak przez życie całe"
24 stycznia 2013 19:25
Naszym po pewnym czasie ładnie się kładła :P Niestety nie mam zdjęcia ;/
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
24 stycznia 2013 21:36
Bisha, położyć się położy ale zwykle jest baaardzo gęsta i ani tego zapleść ani porządnie wyczesać 😁
Zapuszczona, nie przerywana, choćby nie wiem ile czesać zawsze wygląda tak: 
czyli jak jeden wielki kołtun. Przynajmniej idealnie na jedną stronę się układa...
Londstreet   Biszkopt z czekoladą
25 stycznia 2013 19:41
mat_f, na zdjęciu nie jest tak źle. 😉

My teraz jeździmy na spacery na oklep i kucyk świetnie się zachowuje. Zima na niego dobrze działa. 🙂
"Można to zjeść?"


A tu widać kawałek "pięknej" grzywy. 😁
Taka długa grzywa i też sterczy?  Samarowi już 5-cio centymetrowa grzywa się kładzie i to do przodu. Żeby wyglądał porządnie, musi mieć bardzo krótką.
Londstreet   Biszkopt z czekoladą
25 stycznia 2013 20:32
Tak, niestety. 🤔 Chyba mu w weekend ciachnę na zero, bo jak się ją przyklepie to sięga prawie do połowy szyi, a i tak się nie kładzie.
bajerqa1992   "Jedziemy, galopujemy tak przez życie całe"
26 stycznia 2013 20:47
Wrzuciłam kumpla na Sonatkę 😀
Londstreet   Biszkopt z czekoladą
26 stycznia 2013 21:41
Dobrze widzieć, że nie tylko mój fiord jest zimą taki marchewkowy. 😁 Fajny irokez i gwiazdka na zadzie.
bajerqa1992   "Jedziemy, galopujemy tak przez życie całe"
27 stycznia 2013 12:37
I jeszcze kilka zdjęć :P Niestety aparat odmówił posłuszeństwa ;/
bajerqa1992   "Jedziemy, galopujemy tak przez życie całe"
29 marca 2013 13:51
Słuchajcie! Orientuje się ktoś, czy na śląsku lub w pobliskich województwach są jakieś ogiery fiordzkie? Chcemy pokryć młodzika 😉
Podaję jej rodowód 😉
http://www.bazakoni.pl/database,op-show_tree,horse-186340.html
W Kamieniu Śląskim w ośrodku rehabilitacyjnym mają ogiera fiordzkiego Alabastra.Osobiście znam go bo pochodzi z mojej hodowli, na miejscu można zobaczyć potomstwo. Szczerze polecam bo stanowiłby ładny dolew koni duńskich do tej klaczy - a tak wszystko po Viljarze co dostępne🙂
bajerqa1992   "Jedziemy, galopujemy tak przez życie całe"
05 kwietnia 2013 12:56
Niestety właściciel już znalazł ogiera dla Młodej... Niestety będzie inbred na Tamerlana, co niezbyt mi się podoba... No ale niestety- nie mój koń ;/ Będzie kryta Dorlanem
No to szkoda. To stara linia, ale mało w niej nowoczesnego typu koni duńskich:/
bajerqa1992   "Jedziemy, galopujemy tak przez życie całe"
14 kwietnia 2013 20:58
Niestety nic nie zrobię... Pozostało mi czekać na źrebola 🙂 Może następnym razem się uda 😉
a tutaj moja fiordka Smerfetka 🙂 przekochana jest ale bardzo uparta czasami i "nie bo nie"
A oto mój fiordzik


a przed obcięciem wyglądała tak





Moja fiordka ma idealny charakter jest koniem dla dzieciaków - mega spokój to wielka zaleta, nie kombinuje , nie płoszy się  , wszystko da przy sobie zrobić no i te miękkie chody-- super wygoda.
bajerqa1992   "Jedziemy, galopujemy tak przez życie całe"
16 maja 2013 21:01
Fiordy są przekochane! Ale baranka też czasem ładnego potrafią strzelić 😉
bajerqa1992   "Jedziemy, galopujemy tak przez życie całe"
20 lipca 2013 16:37
I jak tam Wasze fiordziki? 🙂

A tu terenowo z początku sezonu letniego  🏇 🏇 🏇  💘
Hej ja mam klacz arabofiorda 🙂 od strony ojca ma fiorda. Uparta i dominująca jest ale też kochana i grzeczna ... 🙂
bajerqa1992   "Jedziemy, galopujemy tak przez życie całe"
15 września 2013 18:55
Wstaw więcej fotek! 🙂

A Sonatce brzuszek rośnie! 🙂 W kwietniu będzie źrebaczek 🙂
Właściciel zastanawia się nad sprzedażą i jestem ciekawa czy doczekam malucha...
Zdjęcie z cyklu: "co będziemy dzisiaj robić"?  😎
bajerqa1992   "Jedziemy, galopujemy tak przez życie całe"
21 października 2013 07:42
Słodziak!
Ja jutro odwiedzę moją małą 😀 W sumie wypadałoby wreszcie wsiąść, ale jak na złość nie ma na to czasu ;/
Witam
Kupię spokojną nadającą się do dzieci i nie bojącą się ruchu ulicznego klacz Fiordzką w wielu od 6 do 8 lat. Chodzącą pod siodłem nadającą się do małej rekreacji i małego sportu.
Czy wiecie gdzie mógł bym kupić w woj.Dolnoślaskie.
Czy znacie kogoś to by sprzedał nawet młodą klacz Fiordzką za dość niską kwotę ?
A ile to jest "dość niska kwota" ?
Młoda klacz czysto fiordzka, zdrowa, ujeżdzona, do małego sportu i jeszcze cho, cho chodząca w ruchu ulicznym- czyli super zrobiona w zaprzęgu....? Surową kupisz za około 5 tysięcy a zrobioną siodło i zaprzęg za jakieś 7000. Taniej kupisz leciwą kobyłkę albo u handlarza jakieś felerne cudo i mieszaną.
[quote author=Pędzidełko link=topic=1322.msg1950474#msg1950474 date=1386871046]
A ile to jest "dość niska kwota" ?
Młoda klacz czysto fiordzka, zdrowa, ujeżdzona, do małego sportu i jeszcze cho, cho chodząca w ruchu ulicznym- czyli super zrobiona w zaprzęgu....? Surową kupisz za około 5 tysięcy a zrobioną siodło i zaprzęg za jakieś 7000. Taniej kupisz leciwą kobyłkę albo u handlarza jakieś felerne cudo i mieszaną.
[/quote]
Chodzi mi o młoda klacz w wieku 3 lat potrafię sam zrobić konia pod siodło.
Nie potrzebuję konia do zaprzęgu tylko aby nie bała się ruchu ulicznego.
nie musi być czysto Fiordzka ale aby miała taką maść i charakter po Fiordzie aby była spokojna i nadawała się do dzieci.
jozef. jak tylko pod siodło to dlaczego ma być nauczona do ruchu ulicznego? 3letni konik to taki ,który zaczyna się uczyć opanowania i przynależność do danej rasy nie daje ci gwarancji,że konik będzie super opanowany. Każdego konia czy kuca trzeba uczyć i przyzwyczajać a młody konik ma też umysł niedojrzały.  Konie mieszane z fiordami kupisz taniej ale zależy z czym zmieszany i do jakich celów, bo z arabem czy konikiem polskim to może wyjść temperamentny. Ja mam dwie klacze hodowlane i z mojego wieloletniego obeznania powiem ci ,że to są konie wybitnie późno dojrzewające i 3letni fiordek ma jeszcze budowę źrebięcą i jest jeszcze dzieckiem.5letni chociaż jeszcze rośnie i się rozwija to z takim zaczyna się konkretne szkolenie. Dla dziecka nadaje się zawsze starsze wyrobione zwierzę. Trafiają się ogłoszenia wałachów fiordzkich odsadków- 2000zł i starszych chodzących pod siodłem za 4000 do 5000zł. Możesz kupić tanio młodziutkiego i czekać kilka lat (albo co gorsza zajeżdżać małego i schrzanić mu zdrowie) albo dać więcej i mieć konia użytkowego a dobrze zrobiony fiord to świetny ,cierpliwy, łagodny towarzysz i długowieczny!
Tu masz ogłoszenie klaczy fiord i córki pół fiord. http://allegro.pl/klacz-fiord-i3808685537.html
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
18 grudnia 2013 14:53
Pędzidełko- Przyzwyczajona do ruchu ulicznego, żeby móc spokojnie pojechać w teren i jadąc drogą, po której poruszają się samochody, nie musieć martwić się, bo koń płoszy się widokiem samochodu, który go wyprzedza  😉
Pędzidełko koń nie bojący się ruchu ulicznego ułatwi np. jazdę do np.Książa na zawody ... i u nas jest miasto nie wieś więc jest pęłno ulicy więc musi koń nie bać się ruchu ulicznego aby nie wpadł w panikę.
Rozumiem ... wolałbym raczej spokojnego zajeżdżoną klaczkę dla córki i wnuczki.Córka jeździ już bardzo długo na koniach i ma swojego ale szukamy towarzystwa dla jej klaczki i aby mogła nauczyć wnuczkę jeździć dlatego szukamy też i spokojnego konika.

Dementek dziękuję za wyjaśnienie dla pędzidełko.
bajerqa1992   "Jedziemy, galopujemy tak przez życie całe"
22 kwietnia 2014 15:05
A ja prezentuję długo oczekiwane cudo! 🙂
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
17 maja 2014 14:16
bajerqa1992- O, to Ty sprzedajesz tego konia? (widziałam ogłoszenie na jakiejś stronie) Piękna klacz i źrebulec  🙂

Mam pytanie: czy w Polsce (zwłaszcza północny-wschód) są hodowane konie fiordzkie? Wstępnie rozeznaję się w ujeżdżonych klaczach z licencją- przyszłościowo planuję zakup.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się