Fiordy, fiording - przybliżenie rasy

Lov   all my life is changin' every day.
17 stycznia 2009 19:41
Jeszcze trochę swadzimskich fiordów 😉



całkiem uroczo im w tych długich kudłach 😉
Drugie zdjęcie jest przesłodkie!
Ja bym najchętniej zostawiała konie tego typu z takimi długimi grzywaaaami...... Żadnych irokezów, jeno przerywanie, jakby było za grubo😉
Monny   bez odbioru .
19 stycznia 2009 17:37
Ja akurat wole irokezy u fiordów 🙂
Oprócz Młodzikowa jest w Polsce godna polecenia hodowla? Strona z pierwszego linku działa połowicznie.
Czy gdzieś teraz hodowane są arabofiordy?
szukaj Burza szukaj! Google nie gryzie  :emota2006092:
Też u fiordów wolę irokezy 😀
A to moja fiordka
Alicja_8   Z pasja...z miłością...
25 lipca 2009 11:59
Tępa_Pała   super koninka 🙂cos wiecej o niej?
Fiordy sa super...ale zdarzają sie naprawde trudne charaktery, a raczej uparte...lubia sobie cos ubzdurac w tej ich małej głowie i nic na to nie poradzisz...
Ale jazda na nich jest boska...galopik mają taki miekki ze nawet mi (zwykłej rekreantce) wspaniale sie go wysiaduje 🙂
mialam przyjemnosc jezdzic na dwoch mieszankach koniko polsko-fiord i angloarabo-fiord zreszta ten drogi stoi na wolicy w Warszawie i jest podobno eksperymentem SGGW generalnie konisko ma ze 160cm jest bulany ma czarna prege lecaca przez grzbiet i pregi na nogach nieststy nie posiadam zadnych zdjec ale uwazam ze fiody sa przecudowne i zdecydowanie pieknie wygladaja z irokezami i uwielbiam jak robia wzorki im na grzywach np:
http://farm1.static.flickr.com/65/209731403_874e9e41cc.jpg?v=0



Alicja_8 koń to ośmio letnia klacz o imieniu Murka. Od strony matki konik polski. Jak będę miała jakieś aktualne zdjęcia to może coś wstawię, bo wszystko starocie.
zdecydowanie pieknie wygladaja z irokezami i uwielbiam jak robia wzorki im na grzywach
Ja właśnie muszę zrobić kobyle podstrzyżyny i zastanawiam się nad jakimś wzorkiem.
armaquesse, szukam szukam.. i nie znajduję 😉
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
25 lipca 2009 22:27
a ja uwielbiam wzorki na grzywach fiordów 😜



fiordy pingwinki 😉









http://www.allbreedpedigree.com/basia12
Oto fiordka, o której pisałam na poprzedniej stronie 😉
Strucelka, rozjeżdża sie forum którymś zdjęciem.
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
26 lipca 2009 19:24
Burza jak otwieram stronę to rozjeżdża mi się zdjęciami Lov, ale jak chwilę odczekasz to się zmniejszają 😉
Rozjeżdża się pierwsze foto pod napisem fiordy pingwinki. Na bank 😉
Znów moja fiordka.

Wiem, ma za duży brzuszek ale pracujemy nad tym.


A tu pod koleżanką
Tępa_Pała, ależ ona jest pękata! 🙂 za to cudna buzia 🙂
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
26 lipca 2009 19:45
Burza teraz? 😡

Tępa_Pała brzuszek ma pokaźny, ale bardzo urodziwa dziewoja z niej 🙂 Próbowałaś kiedyś kombinować jakieś wzorki z grzywą? 🙂
JUż super 🙂
Strucelka nie, ale właśnie się nad wzorkami zastanawiam. Teraz jej trochę podrosła więc pewnie coś będę na dniach kombinować.
No a że pękata to prawda. W sumie to stoi tylko o trawie i wodzie a brzuszek pokaźny i tak jest. Teraz zacznę z nią więcej pracować to pewnie coś zrzuci. A trochę tego sadełka jest na niej.
Tępa_Pała, może to głupio zabrzmi ale sprawdzałaś ją na źrebność, może ją coś 'zdybało'?
U ogiera była jakoś w kwietniu i źrebna jest. No ale po trzech miesiącach to kobyły raczej takiego brzucha nie mają. Kurcze nie wiem, wydaje mi się że ma robaki i już u weterynarza zamówiłam środek na odrobaczanie. Tylko zawsze mi się wydawało, że konie przy tym chudną a nie pęcznieją.
Fakt trochę wcześnie, ale może zmieniła jej się gospodarka hormonalna czy coś, wiadomo. Może odrobaczenie pomoże.
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
26 lipca 2009 20:09
[quote author=Tępa_Pała link=topic=1322.msg305166#msg305166 date=1248634843]
W sumie to stoi tylko o trawie i wodzie a brzuszek pokaźny i tak jest.
[/quote]

oj w zupełności trawa wystarczy 😉
daj foty Twojego dzieła jak skończysz 😉







przepraszam ale dla mnie ta grzywa to jakiś fenomen 😜
pisać jak będzie się rozjeżdżać
Obiecałam zdjęcia grzywy, więc wstawiam.
Przed:

I po:

Trochę nie wyszło tak jak chciałam no ale to nasz pierwszy raz. Mam nadzieję, że następnym razem będzie lepiej. Zastanawiam się jeszcze czy trochę całej grzywy jej nie skrócić...
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
28 lipca 2009 12:05
Tępa_Pała dla mnie rewelacja 😜
Strucelka, teraz drugie zdjęcie! Pilnuj 😉

Tępa_Pała, śmiesznie 🙂
Przeczytalam ten watek wzdluz i w szerz,jednak poza stadniny w Mlodzikowie(gdzie mojej maile sa kompletnie olewane),nie znalazlam,zadnej informacji o dzialajacych stadninach.

Chcialam kupic fiorda z hodowli najlepiej bezstajennej,ale cos ciezko jest  🤔

Bede wdzieczna za wszellkie inf  :kwiatek:
http://www.fiordciopan.com może tu?
http://fiordy.republika.pl/

Jest jeszcze jedna prywatna stadninka , ale w tej chwili nie mogę znaleźć linka.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się