Poznań stracił CSIO - co będzie z Wolą?

Dziś przeczytałam w poznańskich mediach:


Czy jest szansa na uratowanie Woli? Czy jest sens ją ratować?
[quote]Poznań stracił zawody jeździeckie

Poznań przestał być stolicą polskiego jeździectwa. Od dwunastu lat na hipodromie Wola odbywały się prestiżowe zawody CSIO. W tym roku z powodów finansowych czerwcowa impreza zostanie rozegrana w Sopocie.

"Zadłużony ośrodek konny na Woli, organizujący zawody w Poznaniu, nie był w stanie wywiązać się z umowy z Polskim Związkiem Jeździeckim" - z żalem stwierdza Stanisław Helak, swego czasu szef Komitetu Organizacyjnego. Przypomina, że zawody do Poznania trafiły właśnie z Sopotu.

Odebranie zawodów CSIO Poznaniowi groziło już trzy lata temu, jednak tym razem sopockie środowisko jeździeckie szybko wykorzystało poznańskie kłopoty finansowe i podpisało trzyletnią umowę. Sympatykom hippiki w Wielkopolsce pozostają więc tylko mniejszej rangi zawody halowe na terenie MTP.

Tej zimy z powodu konferencji klimatycznej przełożono je z grudnia na luty.

źródło: http://www.radiomerkury.pl/index.php?art=31387
Uuu.. Nie wiedziałam.. Szkoda... 🙁
AN,
nie od dawna wiadomo, że Wola to jeden z najbardziej atrakcyjnych terenów w mieście
i nie od dawna wiadomo, że dąży się do jak największego zadłużenia Woli i jej upadku by "ktoś" mógł ją kupić

więc nie wiem skąd to zdziwko?

zawody w 2008 roku były... żenujące organizacyjnie = pod kątem widza, którym byłam ...
więc się nie dziwię, że ich juz nie będzie
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
07 stycznia 2009 22:22
Ciekawe czy Sopot za 3 lata będzie jeszcze działał...

Dodofon- z Sopotem jest dokładnie tak samo
Tym niemniej jednak, szkoda.. NIe znam szczegółów (choć na Woli mieszkam w sumie) ale żal że taki fajny ośrodek się marnuje..
opolanka   psychologiem przez przeszkody
07 stycznia 2009 22:25
Ja swego czasu miałam przyjemnośc w Poznaniu startować na ZOO ... Coż...

Ale targi jeszcze się odbędą?
No tak... "Niezwykłe apartamenty w lesie nad Rusałką, obok restauracja "Stara Siodlarnia" i galeria "U koniuszego" o powierzchni ponad xxxxm2"

Szkoda.
w sobotę na WTK będzie program o tym , dzisiaj tez był. Jak ktoś ciekawy polecam 😉
Ale targi jeszcze się odbędą?


te z połowy lutego? http://www.targijezdzieckie.pl/pl
to impreza organizowana przez kogoś innego, będą na pewno
Nie mam WTK.. 🙁 Arma a wiesz o której to podjadę do babci obejrzeć..
nesta   by w przyszłość bezczelnie patrzeć...
07 stycznia 2009 22:32
wcale się nie dziwie że w poznan 'stracił' csio, z roku na rok bylo coraz gorzej...
No proszę, jak ładnie.

A jeszcze niedawno Sz.P. Prezes PZJ rugał Kaję Koczurowską-Wawrzkiewicz, że wybiega przed szereg:

[[a]]http://www.konieirumaki.pl/index.php/portal/Informacje/Komentarze/CSIO-Pozna%C5%84-wyja%C5%9Bnienie-Prezesa-PZJ[[a]]

- kiedy napisała w lipcu 2008, że przeniesienie CSIO z Poznania do Sopotu jest już dogadane.

W Sopocie chyba przedśmiertne ożywienie - żeby jakoś uzasadnić wywalenie wszystkich na pysk, jak leci - że się "wadza" starała, ale zły wilk nie chciał.
na pewno Sopot bedzie miał CSIO przez 3 lata bo na tyle maja umowę.
Querido , poszukam i Ci napisze.
kermit   Horses horses everywhere ..
08 stycznia 2009 12:18
A szkoda.
Fakt, że co roku było gorzej ale to jedyne zawody tej rangi na które udawało mi się oglądać w realu  🙄
na pewno Sopot bedzie miał CSIO przez 3 lata bo na tyle maja umowę.


Pewne to jet to, że będziemy płacić podatki i że umrzemy - wszystko inne jest jedynie prawdopodobne.
Umowa to nie Biblia, jak mawiają znajomi Niemcy - można ją wypowiedzieć lub zmienić.
Są jeszcze okoliczności, które mogą uniemożliwić jej realizację, o ile wystąpią.
Ale - oczywiście hali nikt burzyć nie zamierza, mniej lub bardziej prowizoryczne boksy da się zorganizować, trawa rośnie - prąd też jest, więc wodę da się zagrzać - a jak nie, to w lecie będzie ciepło, więc po co.
Ostatecznie mamy chyba globalne ocieplenie  🙂
Więc "spoko" CSIO w Sopocie pewnie będzie.
Moon   #kulistyzajebisty
08 stycznia 2009 13:16
Ehe, na 3 lata umowę mają...
Ciekawe co będzie potem.

Ale - oczywiście hali nikt burzyć nie zamierza
Szkoda, że remontować też nie.
Nestor,  ale się czepiasz słówek 😉
Nestor,  ale się czepiasz słówek 😉


Bo mam taką wredną, psią naturę  🙂

Poznań raczej zamożny jest - co tam chcą zrobić na Hipodromie, że nie może być to, co jest i że nie ma na to pieniędzy?
Znając życie to osiedla mieszkaniowe. Poznań mocno wszedł w inwestycje w obrębie centrum i okolic, zabudowuje się powoli każdy wolny centymetr.

A ja i tak po cichu mam nadzieję na cud, że przyjdzie człowiek z milionami w kieszeni i zrobi z woli wspaniałe miejsce. Wiem, marzycielką jestem.
Monny   bez odbioru .
08 stycznia 2009 16:18
Woli po prostu brakuje człowieka, który z pasją i miłością by to wszystko pokierował.
Czasem pasja i miłość nie wystarczą.. Bez pieniędzy NIKT nic nie wskóra tam moim zdaniem.. 🙁
Pauli   Święty bałagan, błogosławiony zamęt...
08 stycznia 2009 17:39
Nie ukrywam, że cieszy mnie ta wiadomość.
Z drugiej strony aż żal patrzeć na upadek państwowych ośrodków i stadnin...
Zastanawiam się czy to tylko brak pieniędzy, czy również dobrej woli  🙄
Monny   bez odbioru .
08 stycznia 2009 18:42
Ponoć
Poznań raczej zamożny jest


😉

Ja uważam, że i tego i tego brakuje.


Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się