Dania w waszych domach na Świeta

Kiedyś w dawniejszych czasach człowiek marzył o polędwicy, szynce, baleronie.
Trudno było kupić a to co jednak lądowało w lodówce było utęsknione i wyczekane.
Z trudem doczekiwałam wigilijnej "popólnocy" żeby capnąć kawałek szynki.
I na dodatek lubiłam to czekanie  😉
Teraz dobre wędkliny jada się na codzień. Nie są taką atrakcją.
Wigilijne postne żarełko (ponieważ nie robi się codziennie) smakuje wyśmienicie.
Dlatego najfajniejsze jest to powigilijne dojadanie tego co zostało.
Przez całe święta nikt mnie nie zagodni do gotowania obiadu - a  wwwwwwww życiu  😀
To i ja napiszę, bo podobno mam inne zwyczaje niż wszyscy 😉

U mnie nie ma barszczu pod żadną postacią.

Najpierw jest zupa owocowa z truskawek i gruszek. Następnie zupa śledziowa z ziemniakami. 🙂 (wiem jak to brzmi ale jest pyszne)

Reszta to już bardziej tradycyjnie czyli pierogi z kapustą i grzybami na dwa sposoby, sałatka jarzynowa, karp smażony, śledzie ( robione zależnie od humoru gospodyni), ryba po grecku (kiedyś z morszczuka, obecnie z pangi)

W pierwszy dzień Świąt musowo pieczone mięso - boczek, karkówka, schab.
A z ciast to głównie sernik, chociaż ostatnio również jabłecznik.
U mnie zawsze jest zupa grzybowa i śledziowa, ostatnimi czasy również barszczyk z uszkami, do tego karp: smażony, w majeranku, w galarecie, po grecku, po żydowsku, fasola biała i czerwona, kapusta z grzybami, makiełki, ziemniaki, śledzie w oleju, śledzie w śmietanie, kompot z suszonych owoców (do którego nie mogę się przekonać jakoś), przeważnie dwa rodzaje sernika, piernik przekładany powidłami, pierniczki, makowce hmmm... chyba o niczym nie zapomniałam
w u mnie
*Pierogi
*barszcz czerwony z uszkami
* schabowe
* krokiety z grzybami
* pierogi ruskie i z mięsem i grzybami
* śledzie
* oczywiście ciasta ( karpatka , sernik , jabłecznik makowiec )
* rolada z makiem tak zwane limaki 😀
* ryb
* kutja osobiście  nie przepadam
Już się boje że trzeba będzie ciężko odpracować to świąteczne jedzonko  😁
ovca   Per aspera donikąd
18 grudnia 2009 12:13
Kasidzi nic mi niemów na ten temat... 😵
Bo ono jest postne przecież  😁 😁
grunt to dobry punkt spojrzenia  😁 😁
szemrana co masz na myśli ??
to że słowo "postne" oznacza dla mnie także skromne, w małej ilości.
A ja wiem że nażrę się jak prosiak
oj tam szemrana przecież to nie post ścisły  😉
ale faktycznie cięzko się czasem podnieść od wigilijnego stołu  😁
* schabowe



o mamo 🤣
dempsey   fiat voluntas Tua
18 grudnia 2009 13:05
mnie to wlasnie troche zlosci w Wigilijnej kolacji
ze zawsze WSZYSTKIEGO jest ZA DUZO
sama jak zaczynam robic te moje  ulubione, tylko raz do roku przygotowywane rzeczy (po Babci z Kresow, wiec sa to knyszyki z kapusta i cebula, ryz z rodzynkami do zupy migdalowej, nugat), to najchetniej bym zrobila wszystkiego na trzy garnki  😜 , taki mam apetyt na to.
ale narzucam sobie rozsadne granice, bo wiadomo, ze przy 12 daniach to kazdego sie tylko skubnie a i tak czlowiek bedzie syty.
no ale mama meza nie zna granic  😁 wiecej jest lepsze niz duzo i basta. nic to, ze potem.... psy jedza (bo w koncu najlepsze zarcie sie znieswiezy)
ja zrobię na pewno barszcz z uszkami, śledzie w 3 odsłonach (pod pierzynką, z cebulką w oleju i jakiś jeszcze), pierogi z kapustą i grzybkami, sernik, piernik i szczerze mówiąc nie wiem co jeszcze, bo musimy się wyrobić jeszcze na Wigilię do teściów więc wypadałoby nie przyjść hiperprzejedzonym;]
a w domu zwykle miałam jeszcze karpia którego szczerze nie znoszę, nie potrafię przygotować więc u mnie na pewno nie będzie, o! no i zawsze był makowiec, ale z braku czasu nie chce mi się w to bawić, więc poprzestaniemy na 2 ciastach (i tak będziemy to jeść do Nowego Roku)
slojma   I was born with a silver spoon!
18 grudnia 2009 16:52
U mnie w domu jest zawsze barszcz czerwony z uszkami. Obowiązkowo karp smażony i pierogi z kapustą i grzybami. Zawsze jest też ryba po grecku, jakieś śledzie i 3 sałatki  (kurczakowa, jedna na ostro i z pieczarkami). Do tego mama robi słodki mak z ciasteczkami i ptysie na ostro z pieczarkami.  Z ciast zawsze makowiec, mój ulubiony hetman i sernik z brzoskwiniami. Do tego szyszki własnoręcznie robione i pierniczki. I koniecznie kompot z suszonych owoców z cynamonem.
cieciorka   kocioł bałkański
19 grudnia 2009 16:14
jako że temat mi bliski, nie mogę nie wspomnieć: nie kupujcie żywych karpi!!!
http://www.krwaweswieta.pl/
właśnie upiekłam pierwsza porcje pier(d)niczków!
i padam  😵
Cieciorka
żywych nie kupuję od lat.
Co prawda przypominam sobie, że przed laty nie było innej alternatywy.
Jak się już odstało kilka godzin w kolejce to pakowali do toreb żywe karpie.
Chodziłam po zakupy z młotkiem i nożem - chyba jako jedyna.
Czasem jakiś sprzedawca się ulitował i mi karpie zabijał.
Najczęściej jednak taka prośba kończyła się karczemną awanturą tych co stali w ogromnej kolejce za mną.
Wolałam zamordować biedaka od razu niż targać go w tej torbie na żywca.

Podłe czasy
Mam GĘŚ.
Jakieś sugestie? Może ktoś zna niemieckie sposoby? Oni chyba gęś na święta jedzą?
*barszcz z uszkami
*pierogi
*smażona ryba (nie karp)
*łosoś w galarecie (zamiast karpia - wreszcie wygrałam w domu i koniec z karpiami na wigilii)
*śledzi w majeranku/śmietanie/pomidorach
*ryba po grecku
*śledzie pod pierzynką
*kapusta z grzybami
*kluski z makiem i bakaliami

*sernik
*piernik
*makowiec
*kompot

😉

ps. Nie wiem czy dobrze zrozumiałam ale większość z nas chyba przedstawia tu dania na wigilii więc szczena mi opada jak czytam, że ludzie maja schabowe, pierogi z mięsem i inne mięsne potrawy 🤔 Przecież Wigilia jest postna... No ale zwracam honor jeśli Ci którzy wymenieli takie potrawy mieli na myśli obiad 1 i 2 dnia świąt  😉
Danielaaa! Dasz przepis na śledzie w majeranku i pomidorach?
W sensie jedne są w majeranku a drugie w pomidorach nie, że miks  😁

W pomidorach :  podsmaża się cebulkę, dodaje koncentrat pomidorowy i jak to ostygnie to przekłada się warstwami w słoiku sledź-sos-śledź-sos no i oczywiście pieprz i sól 🙂

W majeranku : śledzie skropić sokiem z cytryny, pieprz i posypać majerankiem, poprzekładac cebulka i zalać oliwą - takie proste przepisy mamy  😁

ps. Szukam fajnego przepisuj na śledzie pod pierzynką ale i z burakami i jajkami i ziemniakami, ogórkami kiszonymi i serem - ma ktoś sprawdzony  😁 ?
Bo pierwszy raz robie na święta (rok temu była salatka śledzowa w wydrążonych jabłkach 😉 )
Te z burakami to się "szuba" nazywa.
[[a]]http://pychotka.pl/przepisy-kulinarne/sa%B3atki/szuba-%11-sa%B3atka-warstwowa.html[[a]]
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
21 grudnia 2009 17:21
Szubę jadłam niedawno, ale szczerze powiedziawszy nie smakowała mi 😁
Za to ciotka będzie robić ją na wigilię 😉
Szubę jadłam niedawno, ale szczerze powiedziawszy nie smakowała mi 😁
Za to ciotka będzie robić ją na wigilię 😉

Moja Siostra robi szubę. I robi ją w takim rozmiarze,że mdli na sam widok. Ogromną.
Na szczęście sama pochłania 90%
A ja i tam mam poziom "śledziny" we krwi przekroczony na dwa lata.
U mnie główne potrawy, to:

-barszcz z uszkami
-pierogi z kapustą i grzybami
-karp pod różnymi postaciami (nie znam dokładnie nazw, bo nie jadam ryb i mnie to nie interesuje:P)
-śledź pod pierzyną (popisowy numer mojej mamy - pycha!)
-sałatka warzywna
-kluski z makiem
-łazanki
-kapusta z grochem
-sernik
-makowiec
i inne słodkości🙂
A ja właśnie dostałam makowiec,sernik i ....tort gruszkowy.
Zagadki w pudełku. Tort do gęsi będzie pasował w I dzień świąt.
Co to są śledzie pod pierzynką?
Ja robię po grecku,w oleju i na kwaśno. Szukam nowej opcji.
Daniela-sprecyzuj majeranek ! Pasowałby mi do pomidorów suszonych. I śledzie....
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
21 grudnia 2009 17:34
Tania, Ja ogólnie śledzi nie lubię. Więc nawet w ciągu roku ich nie tykam. Śmierdzą mi tak samo jak karp 😁

Kurczę, Kopiec Kreta nie daje mi spokoju. Pudełko mam, ale będę robić w dzień Wigilijny. A tak mi się chce tego ciasta... 😵
Tania, śledzie pod pierzyną, to śledzie pod warstwą warzyw i sosu - przynajmniej wedle przepisu mojej mamy🙂

Na sam spód kładziesz śledzie, później stopniowo starta marchew, jabłko itp. następnie to wszystko przykrywasz majonezem - pycha 😍


edit: jeśli chcesz to wyciągnę od mamy przepis, bo na internecie widzę same nieciekawe..
Chcę.Proszę. Marchew surowa?? 👀
Atakuj Mamę.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się