Aktualności:

Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Re-Volta.pl  |  Forum główne  |  Konie  |  Wątek: wrzody żołądka

poprzednia następna
Strony: 1 ... 112 113 [114] 115 116 ... 122 Odpowiedz Drukuj
Autor Wątek: wrzody żołądka  (Przeczytany 470311 razy)
Koniuszek

« #3390 : Sierpień 13, 2019, 19:38:30 »
Odpowiedz cytując
Gillian, dziękuję, to pozostaje mi czekać
#link

Gillian

four letter word

« #3391 : Sierpień 13, 2019, 20:00:54 »
Odpowiedz cytując
A co się dzieje?
#link
a jak nie Ty - to kto mi został...?
Koniuszek

« #3392 : Sierpień 13, 2019, 20:03:51 »
Odpowiedz cytując
Szczerze to chciałabym wiedzieć, koń w klinice, ciągle badany, zaraz czeka go gastroskopia właśnie ze względu na podejrzenie wrzodów. Ogromny ból, myśleliśmy, że objawy kolki, najprawdopodobniej ma krwotok wewnętrzny, więcej informacji nie dostałam, czekam na wyniki gastro, ale chciałabym wiedzieć cokolwiek:(
#link

Gillian

four letter word

« #3393 : Sierpień 13, 2019, 20:07:58 »
Odpowiedz cytując
To trzymam kciuki!!!! Nie myśl o najgorszym, jest w dobrych rękach!  kwiatek
#link
chomcia

« #3394 : Sierpień 13, 2019, 22:43:23 »
Odpowiedz cytując
leleiria a jak u Was wyglądały dokładnie te rewelacje po Brandonie? Takie rozluźnienie konkret? Sorki, że tak wchodzę w szczegóły, ale dałaś mi do myślenia czy to nie pasza jest u nas problemem... Mój jest jakoś od marca tylko na Brandonie XS, wygląda i czuje się bardzo dobrze, ale te kupy... Kupy są ok, ale za kupą leci "woda", bez regularnego mycia tyłka się nie obejdzie. Zaczęło się mocniej jak poszły na trawę, ale teraz wszystko popalone, a on dalej tak ma, tylko nie codziennie. Myślicie, że to może być wina Brandona? Nie mogę kurcze skojarzyć czy to się zaczęło razem z wprowadzeniem paszy...

Koniuszek również trzymam kciuki!
#link
Koniuszek

« #3395 : Sierpień 14, 2019, 17:22:39 »
Odpowiedz cytując
Wyszło, że ma jeszcze refluks w żołądku i coś z nerkami, ciągle badają, ale gastro nie mogą zrobić bo jest za słaby, żeby go 4h na czczo przetrzymać:( leki na wrzody podali w ciemno.
#link

famka

hrabia Monte Kopytko

« #3396 : Sierpień 16, 2019, 10:26:55 »
Odpowiedz cytując
to nie jest wina brandona, konie wrzodowe tak potrafią mieć, przepuszczanie w okresach zmiennej pogody, ale to już pisałam tutaj miliony razy, w tym roku w tv od miesiąca walą reklamy omeprazolu gdzie zwykle sezon zaczynał się we wrześniu

wnikliwym proponuję przyjrzeć się pogodzie i nastrojom konia i kupom
#link
diabeł nie ogarnie, anioł nie pomoże ...
chomcia

« #3397 : Sierpień 16, 2019, 23:14:45 »
Odpowiedz cytując
famka zgadzam się w zupełności, że to się dzieje na zmiany pogody, mój koń choruje na wrzody już jakiś czas i zdążyłam to zaobserwować. W zeszłym roku zaczęło się w połowie września. W tym roku od marzec/kwiecień jest tak praktycznie cały czas, również  w okresie kiedy pogoda nie szaleje aż tak... Zbiega się to w czasie z przejściem pełnoporcjowo na Brandona i jako, że zdarzało się innym koniom źle na niego reagować, spróbuję zmiany paszy. Jeśli nie będzie poprawy to pewnie wrócimy  wink

Koniuszek jak tam z Wami? kwiatek
#link
malem

Moje ogłoszenia
« #3398 : Sierpień 17, 2019, 09:45:29 »
Odpowiedz cytując
chomcia daj znać co udało Ci się ustalić z tymi wodnistymi biegunkami. Borykam się z tym już od roku i nie mogę znaleźć rozwiązania. Niektóre konie w stajni też to mają. I z moich obserwacji wynika, że "woda" leci w podobnych terminach. Też karmiłam kiedyś Brandonem, ale z niego zrezygnowałam a biegunki zostały.
#link
Koniuszek

« #3399 : Sierpień 19, 2019, 19:29:24 »
Odpowiedz cytując
chomcia, niestety przegraliśmy.. nie dało się go uratować  smutny
#link

Robaczek M.

i jej gniade szczęście:)

« #3400 : Sierpień 19, 2019, 19:58:49 »
Odpowiedz cytując
Tak strasznie mi przykro...  smutek
#link
"Ktokolwiek powiedział, że szczęścia nie można kupić za pieniądze, nie wiedział że można kupić konia"
chomcia

« #3401 : Sierpień 21, 2019, 14:53:00 »
Odpowiedz cytując
Koniuszek bradzo, bardzo mi przykro smutek mocno ściskam!
#link
Gillian

four letter word

« #3402 : Sierpień 21, 2019, 19:11:20 »
Odpowiedz cytując
Koniuszku, bardzo mi przykro smutek trzymaj się... Wiadomo jaka przyczyna?
#link
unity

« #3403 : Sierpień 21, 2019, 19:50:50 »
Odpowiedz cytując
Koniuszek, trzymaj się.  smutny Wiadomo co się stało?
#link
Koniuszek

« #3404 : Sierpień 21, 2019, 22:32:08 »
Odpowiedz cytując
Wiadomo.. pęknięta krezka jelita cienkiego? Jakoś tak, potem poszła martwica jelita i trzeba było go uśpić:(
#link

Perlica

Wielki Brat patrzy :)

« #3405 : Sierpień 22, 2019, 07:23:40 »
Odpowiedz cytując
Koniuszek, a wiadomo dlaczego pękło?
#link
Koniuszek

« #3406 : Sierpień 22, 2019, 08:50:40 »
Odpowiedz cytując
Tak naprawdę ciężko stwierdzić.. Miał najprawdopodobniej kolke i podczas kładzenia sie/kopania po brzuchu mogło pęknąć, ale to tak naprawdę zgadywanki:(
#link

Perlica

« #3407 : Sierpień 22, 2019, 08:53:32 »
Odpowiedz cytując
Koniuszek, rozumiem. Współczuję  smutek
#link
mindgame

« #3408 : Wrzesień 08, 2019, 10:54:32 »
Odpowiedz cytując
Ktoś używał cavalor gastro 8? Jakie wrażenia?
#link
olciiik

`Dzień dobry, kocham Cię`

« #3409 : Wrzesień 09, 2019, 20:26:43 »
Odpowiedz cytując
mindgame, mimo sceptycznego nastawienia - moim zdaniem rewelacja. Po gastro8 poprawa u konia dużo większa niż po terapii omeprazol+ulgastran. Po koniu widać, że już po kilku dniach podawania dużo lepiej się czuje - znika kręcenie nosem, złość na szczotki. Próbowaliśmy gastrointestinal z hippolyta, ale nie było efektu. Wiadomo, że co koń to co innego zadziała, ale ja z czystym sumieniem polecam  kwiatek
#link
mindgame

« #3410 : Wrzesień 10, 2019, 08:04:28 »
Odpowiedz cytując
olciiik, dzięki za opinię! w takim razie może się skuszę wink
#link
Gillian

four letter word

« #3411 : Wrzesień 10, 2019, 08:14:27 »
Odpowiedz cytując
olciiik, a co jest w składzie?
#link
Perlica

« #3412 : Wrzesień 10, 2019, 09:09:26 »
Odpowiedz cytując
Gillian, Skład produktu
Cavalor Gastro 8 zawiera nukleotydy, bioflawonoidy, zioła i "witaminy U".
#link
a.kaminska

WWW Moje ogłoszenia
« #3413 : Wrzesień 10, 2019, 09:46:14 »
Odpowiedz cytując
A calcium sorbinum z Hippolytu ktoś podawał?? My właśnie zaczęliśmy dokładać do kolacji, tak w razie W.. Yarrowia gastro na ukończeniu i nie wiem co dalej, boję się go zostawić bez niczego (bez żadnego supla). Co podajecie na codzień "zaleczonym" wrzodkom??

U nas omeprazol odstawiony w połowie lipca, kontrolna gastro pod koniec czerwca wykazała jedynie lekkie zaróżowienie, co oznacza że stał się cud i wygraliśmy z wrzodziuchami  konik ale ja się trzęsę teraz, że wrócą.

W zaleceniach mam napisaną kurację omeprazolem w razie potrzeby ale wolałabym uniknąć (no i w sumie nie widzę na razie potrzeby).
#link
facebook.com/bulanekwakcji
Perlica

« #3414 : Wrzesień 10, 2019, 11:01:17 »
Odpowiedz cytując
a.kaminska, ja na jesień chyba powtórzę, bo mój koń to nie ma żadnych objawów niestety ( może lekko sztywny na jeździe potrafi być, ale każdy koń może mieć przecież gorszy dzień w pracy)....
#link
a.kaminska

WWW Moje ogłoszenia
« #3415 : Wrzesień 10, 2019, 11:05:55 »
Odpowiedz cytując
a.kaminska, ja na jesień chyba powtórzę, bo mój koń to nie ma żadnych objawów niestety ( może lekko sztywny na jeździe potrafi być, ale każdy koń może mieć przecież gorszy dzień w pracy)....

Mój też niby objawów nie ma - u niego objawem wrzodów były biegunki i ogólne bycie "do du.." w obejściu i jeździe. Teraz miał znowu biegunki ale z zupełnie innego powodu...  Wyeliminowaliśmy stresowe czynniki, dietkę trzyma, wykańczamy Yarrowię gastro, regularnie trenujemy, zmieniliśmy stajnię na spokojniejszą i jaśniejszą...  No i niby nie ma potrzeby a się cholernie boję bo wrzody się obudziły rok temu na jesień (wykryte późną zimą...)
#link
facebook.com/bulanekwakcji
prib

Moje ogłoszenia
« #3416 : Wrzesień 10, 2019, 11:39:45 »
Odpowiedz cytując
ja już zaczełam jesienną kurację- wet zalecała najpóźniej wejść w październiku
#link
Perlica

« #3417 : Wrzesień 10, 2019, 12:06:46 »
Odpowiedz cytując
olciiik, a gdzie Twój ma wrzody? Żołądek czy oddźwiernik?
Jeśli mówisz, że lepiej niż kuracja, to opłaca się bardziej, bo wychodzi taniej.
#link
mindgame

« #3418 : Wrzesień 10, 2019, 12:27:35 »
Odpowiedz cytując
olciiik jeszcze dopytam używałas proszku czy pasty? I jak długo? Wg producenta opakowanie past starcza na 10 lub 15 dni w zależności od dawki, a później można jeszcze proszek...

Wydaje mi się, że to jest raczej doraźne podleczanie i nie zastąpi pełnej kuracji omeprazolem która trwa kilka tygodni. No chyba, że można dłużej podawać.
#link
Perlica

« #3419 : Wrzesień 10, 2019, 12:49:08 »
Odpowiedz cytując
mindgame, wg opisu, proszek podajemy min 4 tygodnie do 6 tygodni. Opakowanie 1800 gram starczy na 2 miesiace, jeśli to działa, to wychodzi super tanio.
#link
Strony: 1 ... 112 113 [114] 115 116 ... 122 Odpowiedz Drukuj 

Re-Volta.pl  |  Forum główne  |  Konie  |  Wątek: wrzody żołądka

poprzednia następna
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.7 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.066 sekund z 20 zapytaniami.