Aktualności:

Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Re-Volta.pl  |  Forum główne  |  Konie  |  Wątek: wrzody żołądka

poprzednia następna
Strony: 1 ... 97 98 [99] 100 101 102 Odpowiedz Drukuj
Autor Wątek: wrzody żołądka  (Przeczytany 380245 razy)
Perlica

Wielki Brat patrzy :)

« #2940 : Lipiec 11, 2018, 13:52:58 »
Odpowiedz cytując
a jaki olej polecacie? taki ze sklepu spożywczego?
#link
k2arola

WWW Moje ogłoszenia
« #2941 : Lipiec 11, 2018, 14:41:43 »
Odpowiedz cytując
Perlica olej może być ze sklepu spożywczego byle nie był rafinowany i był toczony na zimno. Nie wiem jednak czy cenowo to wyjdzie korzystniej...
Jaki olej wybrać tutaj są różne szkoły. Ja polecam olej lniany z uwagi na wysoką zawartość kwasów tłuszczowych omega-3, ale ma on też swoje minusy.
#link
Perlica

« #2942 : Lipiec 11, 2018, 14:51:44 »
Odpowiedz cytując
k2arola, w zasadzie mi nie chodzi o cenę, bo olej to nie majątek.
Jeśli nie spożywczy to jakiś dla koni specjalny jest?
#link
rudziczek

Małe i duże.

Moje ogłoszenia
« #2943 : Lipiec 11, 2018, 17:42:59 »
Odpowiedz cytując
http://soymax.pl/konie/33-omega-3-oil-.html#/produkt_dodatkowy-5l_zestaw_bez_pompki

https://podkowalinypl.shoper.pl/pl/p/Olej-lniany-Podkowa-5-litrow/1536
#link
Gillian

four letter word

« #2944 : Lipiec 11, 2018, 21:13:40 »
Odpowiedz cytując
k2arola, mieliśmy dwa lata praktycznie czyste... smutek
#link
a jak nie Ty - to kto mi został...?
Perlica

« #2945 : Lipiec 11, 2018, 23:05:59 »
Odpowiedz cytując
rudziczek, dzięki, ale była mowa o oleju kukuradzianym, że właściwiości ma na przwód pokarmowy, a te podlinkowane to inne.

To jaki najlepszy w sensie anty-wrzód?
#link
Gillian

four letter word

« #2946 : Lipiec 12, 2018, 07:32:49 »
Odpowiedz cytując
Olej z czarnuszki.  Drogi i kiepski w smaku.  Muszę dawać strzykawką,  koń już mnie nie lubi uśmiech
#link
Perlica

« #2947 : Lipiec 12, 2018, 08:01:57 »
Odpowiedz cytując
Gillian, na Epona 183 pln za 1 L  zemdlal no to cena nie powiem.

A ktoś próbował już tej herbatki z Mebio?
#link
k2arola

WWW Moje ogłoszenia
« #2948 : Lipiec 12, 2018, 08:53:53 »
Odpowiedz cytując
k2arola, w zasadzie mi nie chodzi o cenę, bo olej to nie majątek.
Jeśli nie spożywczy to jakiś dla koni specjalny jest?
w Googlu wpisujesz olej dla koni
lub
olej lniany dla koni (jeśli chcesz lniany)
i hulaj dusza - od wyboru można zwariować emoty327
#link
hhorse

WWW Moje ogłoszenia
« #2949 : Lipiec 12, 2018, 09:00:06 »
Odpowiedz cytując
Nam dr. Biazik polecała olej kukurydziany dla koni wrzodowych wink
« Ostatnia zmiana: Lipiec 12, 2018, 09:09:53 wysłane przez hhorse » #link
KonieAMI

« #2950 : Lipiec 12, 2018, 09:15:03 »
Odpowiedz cytując
Dziewczyny,
ślicznie dziękuję za podpowiedzi. Znalazłam owoce rokitnika https://rafex.eu/rokitnik-owoc-1kg-p-13853.html, sieczkę z lucerny też już namierzyłam
( to musi być sieczka a nie granulat, żebym.in. wolniej pochłaniała treściwe ), zostaje tylko abprazol. Wysłałam zaproszenie do tej grupy, ale niestety zero odzewu, więc prawdopodobnie sama będę zamawiać. Potrzebuję 350 opakowań więc i tak jakaś zniżka będzie.

hhorse - mi dr Biazik poleciła kukurydziany. Może to zalezy do tego jaki stopień wrzodów, gdzie są zmiany?
#link
Gillian

four letter word

« #2951 : Lipiec 12, 2018, 09:31:51 »
Odpowiedz cytując
Perlica, biorę butelkę 250ml za 22 zł w spożywczym. Co jakiś czas daję,  nie na mnie i tak codziennie w stajni. 
#link
koniczkowaaa

Moje ogłoszenia
« #2952 : Lipiec 12, 2018, 11:14:03 »
Odpowiedz cytując
Nie spotkałam się żeby dr Biazik przepisała inny olej niż kukurydziany bo do każdego konia ma ten sam schemat, z tym, że inna długość leczenia, inna dawka leku/leków itp.

Moja wet, która asystowała przy badaniu gastro przez dr Biazik - poradziła, że można podawać też olej lniany (u mnie było ważne żeby podawać jakikolwiek) - a taki w baniaczku na allegro znajdziecie za nawet 40 zł z wysyłką, z tym, że na etykietce nie ma konia. Podaję go od dłuższego czasu, ale w małych ilościach bo ok 30-50 ml na dzień.
Patrząc na dostępność i ceny kukurydzianego poszłabym z torbami, mój koń miał w zaleceniach dostawać do ok 300 ml dziennie. Szacując, że jedna butelka (litrowa) kosztuje 30 zł - generuje to w ciągu miesiąca niezły koszt, a gdzie tam reszta.

Poza tym przez forum przewijało się dużo nieprzychylnych opinii, a nawet z tego co pamiętam artykułów, które wcale nie chwaliły oleju kukurydzianego w diecie konia.

Osobiście z przetestowanych przeze mnie "preparatów" polecam bentonit, już kiedyś o nim wspominałam w innym wątku. Jest tani, a co najważniejsze w przypadku mojego konia skuteczny.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 12, 2018, 11:16:53 wysłane przez koniczkowaaa » #link
Perlica

« #2953 : Lipiec 12, 2018, 11:52:23 »
Odpowiedz cytując
koniczkowaaa, też kupiłam bentonit i podaję 30 gram raz dziennie,a le dopiero od tygodnia. Mój koń jest po leczeniu i chcę utrzymać efekt po prostu.

Jakie dawkowanie dla bentonitu przyjmujecie?
#link
Gillian

four letter word

« #2954 : Lipiec 12, 2018, 14:30:09 »
Odpowiedz cytując
Daję bentonit Epony i sama nie wiem,  mam wrażenie,  że koń czuje się gorzej niż lepiej.  To możliwe?
#link
famka

hrabia Monte Kopytko

« #2955 : Lipiec 12, 2018, 14:32:18 »
Odpowiedz cytując
Daję bentonit Epony i sama nie wiem,  mam wrażenie,  że koń czuje się gorzej niż lepiej.  To możliwe?

oczywiście, bentonit klajstruje kichy przy zbyt dużej ilości podawania lub długim czasie podawania
#link
diabeł nie ogarnie, anioł nie pomoże ...
Perlica

« #2956 : Lipiec 12, 2018, 14:54:55 »
Odpowiedz cytując
Gillian, ja daję ten z podkowy, ale teraz mnie przestraszyłyście ...
famka, jak klajstruje? skad takie wnioski?
#link
koniczkowaaa

Moje ogłoszenia
« #2957 : Lipiec 12, 2018, 14:57:56 »
Odpowiedz cytując
Bierzcie pod uwagę, że przy takich chorobach każdy koń reaguje inaczej. Jeden dostaje owies i jest w pełni życia, dla drugiego owies będzie pogorszeniem, dla trzeciego sianokiszonka będzie cudem, a dla czwartego końcem świata. Mi np. koń stał się bez życia po podaniu paszy z Epony dla wrzodowców - tego dodatku, po prostu mu to nie pasowało więc bez kombinacji wróciłam na starą paszę, którą miałam już sprawdzoną. Więc Gillian może tak być, że Twojemu koniowi nie pasuje bentonit.

Ja bentonitu podaję także ok 30-50 g dziennie, w razie potrzeby podaję podwójną dawkę. Przy dłuższym stosowaniu nie widziałam efektów ubocznych, ani nigdzie się o nich nie doczytałam więc będę wdzięczna jak famka rozwinie temat.
#link
Perlica

« #2958 : Lipiec 12, 2018, 15:10:48 »
Odpowiedz cytując
Dawałam też przez miesiąc wcześniej rokitnik ten z podkowy, ale aktualnie go nie ma, to zamówiłam bentonit.

Ponawiam pytanie czy podawał ktoś MEbio:

https://sklep.hippovet.pl/produkty/advance-herbal-line-medtea-gastrorepair-1-kg/

#link
k2arola

WWW Moje ogłoszenia
« #2959 : Lipiec 13, 2018, 08:24:27 »
Odpowiedz cytując
Bentonit ma wysoka zdolność absorpcji wody i pęcznieje (niektóre rodzaje nawet 20-krotnie). Podawany nieodpowiednio może utrudniać pasaż treści w jelitach. Na pewno trzeba kontrolować odchody podając jego duże ilości.
#link
Perlica

« #2960 : Lipiec 13, 2018, 08:26:43 »
Odpowiedz cytując
k2arola, a jakie to są duże ilości?
I co to znaczy kontrolować odchody? w sensie czy koń się nie zatkał?
#link
k2arola

WWW Moje ogłoszenia
« #2961 : Lipiec 13, 2018, 08:33:12 »
Odpowiedz cytując
Producent zaleca dawkowanie 0,5%-2%.
"Mieszanka bentonitu...nie może przekraczać najwyższego dopuszczalnego 20000mg/kg mieszanki paszowej pełnoporcjowej o wilgotności 12%."
To są zalecenia dla zwierząt ogólnie (nie stricte dla koni), a konie mają mniejszą tolerancję pokarmową na wszelkie "ekscesy" niż na przykład drób czy krowa.

Kontrolować odchody, czy nie są zbyt suche. Czy w ogóle występują to swoją drogą  wink
#link
Perlica

« #2962 : Lipiec 13, 2018, 08:53:43 »
Odpowiedz cytując
k2arola, rozumiem.
No ja nie widzę żadnej różnicy po tym bentonicie. Mój akurat robi kupy normalne.
A czy jest efekt to też trudno powiedzieć, bo koń jest po leczeniu.
Nie łyka często, tylko w czasie jedzenia, ale tak jest od jakiegoś czasu już, więc łykać na pewno nie przestanie całkiem, bo uwielbia to bardzo  kukunamuniu

Skończę Bentonit to może tą herbatkę mebio spróbuję, akurat zrobi się zimniej już to będzie pasować na ciepło podawać.

Ogólnie wygląda super, ale zawsze dobrze wyglądał , objawów nie ma żadnych ( odpukać) , jest wesoły.

#link
famka

hrabia Monte Kopytko

« #2963 : Lipiec 13, 2018, 12:53:29 »
Odpowiedz cytując
Bentonit ma wysoka zdolność absorpcji wody i pęcznieje (niektóre rodzaje nawet 20-krotnie). Podawany nieodpowiednio może utrudniać pasaż treści w jelitach. Na pewno trzeba kontrolować odchody podając jego duże ilości.

ostatnio mało bywam na forum, Dziekuję k2arola, za wyręczenie
#link
diabeł nie ogarnie, anioł nie pomoże ...
koniczkowaaa

Moje ogłoszenia
« #2964 : Lipiec 13, 2018, 16:02:09 »
Odpowiedz cytując

To chyba trzeba byłoby ten bentonit dorzucać kilogramami do reszty albo specjalnie tworzyć z niego glinę. Dodaje go od dobrych kilku miesięcy do reszty jedzenia, ale na mokro. Ilość 30-50 gram po wymieszaniu z resztą jest niezauważalna, a żeby pęczniał też nigdy nie zauważyłam (przy takich ilościach jak podaję). Wg podkowy bo stamtąd kupuję bentonit, dzienna dawka dla konia 500 kg to 30-100 g, chyba nikt nie jest na tyle nierozsądny żeby podawać dużo więcej skoro bentonit ma właściwości także wiążąco/klejące. Nie wyobrażam sobie podawać coś w ciemno, bez określenia sugerowanych dziennych dawek.
Tylko pytanie - ile to jest dla Was "duże ilości"?
#link
julita123

« #2965 : Lipiec 13, 2018, 23:02:37 »
Odpowiedz cytując
Czy ktoś tutaj tworzy samodzielnie musli dla swojego konia? Jeśli tak, to z czego? uśmiech
#link
Robaczek M.

i jej gniade szczęście:)

« #2966 : Lipiec 18, 2018, 07:09:26 »
Odpowiedz cytując
Słuchajcie, Seniorka od zawsze źle reagowała na zmiany pogody i w taką jak obecnie mamy zwykle miała biegunke. Teraz jest tak samo tylko zwykle się normowało po dwóch dniach a teraz od soboty robi placki. Zachowuje się przy tym normalnie , ma apetyt i nie wygląda na obolała. Nic w jej życiu się nie zmieniło, je to samo. W kwietniu skończyła kuracje omeprazolem, od tego czasu cały czas dostaje Ulcosan i siemie. Czy moge jej jakoś pomóc przetrwać kiepską pogode? Czy to może czas na podanie już jesiennej porcji omeprazolu?
#link
"Ktokolwiek powiedział, że szczęścia nie można kupić za pieniądze, nie wiedział że można kupić konia"
Dorcysia

Moje ogłoszenia
« #2967 : Lipiec 18, 2018, 08:23:16 »
Odpowiedz cytując
Robaczek M. Podawaj korę dębu.
#link
Robaczek M.

i jej gniade szczęście:)

« #2968 : Lipiec 18, 2018, 10:44:58 »
Odpowiedz cytując
Dorcysia tylko przy biegunce czy profilaktycznie?
Miałam kiedyś taka w saszetkach, niestety nie szło tego podać bo mimo miodu i wtartej marchewki było paskudne (próbowałam dosmaczając  icon_redface )
#link
"Ktokolwiek powiedział, że szczęścia nie można kupić za pieniądze, nie wiedział że można kupić konia"
k2arola

WWW Moje ogłoszenia
« #2969 : Lipiec 18, 2018, 11:20:09 »
Odpowiedz cytując
Robaczek M. pomocny może być wspomniany wyżej bentonit i probiotyki.
Czy twoj koń na każda zmianę pogody tak reaguje?
#link
Strony: 1 ... 97 98 [99] 100 101 102 Odpowiedz Drukuj 

Re-Volta.pl  |  Forum główne  |  Konie  |  Wątek: wrzody żołądka

poprzednia następna
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.7 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.051 sekund z 20 zapytaniami.