wrzody żołądka

famka w tym konkretnym przypadku nie do końca, uwierz mi, u niego nie ma wcześniejszych objawów od razu jest zatkanie i to od razu konkretne
famka   hrabia Monte Kopytko
23 stycznia 2015 08:04
no to ten cięższy przypadek niestety  :/
fakt, ten koń to autentycznie wyzwanie
famka   hrabia Monte Kopytko
23 stycznia 2015 08:07
Louisa, powiedz więcej o historii, ciekawa jestem, jak długo ma te wrzody od kiedy leczony ?
Całej historii nie znam bo koń nie mój, to xx po wyścigach, łyka od wieku źrebięcego.
Całe lata nic się nie działo, od dwóch lat są takie atrakcje, koń przeleczony kilka razy, ranitydyną, omeprazolem, ulgastranem. 
Gillian   four letter word
23 stycznia 2015 10:33
famka, koń miał zatkaną okrężnicę 🙂
famka   hrabia Monte Kopytko
23 stycznia 2015 10:34
ups
Gillian   four letter word
23 stycznia 2015 10:41
a zatkała się dlatego, że kuniowy żołądek przez te wrzody nie ogarnął ilości żarcia jakie dostawał. A wrzody się otworzyły przez leki p/zapalne na oko. Łańcuszek kurestwa 🙁
famka   hrabia Monte Kopytko
23 stycznia 2015 10:46
no tak wrzody i leki przeciwzapalne się raczej wykluczają, teraz już wiesz to najważniejsze
mój dostawał inne tak aby nie było konfliktu
ja niestety mam w drugą stronę bez zatkań, zwykle z przeciekaniem i biegunką
Gillian   four letter word
23 stycznia 2015 10:46
teraz już wiem 🙂
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
23 stycznia 2015 11:35
Ja jednak rezygnuję z sianokiszonki  🙄 nie podoba mi się mój gniadosz, bo znowu zaczął więcej łykać i się denerwować, więc może ta sianokiszonka go w jakiś sposób podrażnia...
famka   hrabia Monte Kopytko
23 stycznia 2015 11:37
xequus, sianokiszonka jest kwasiorowa więc pewnie dla tego  😉
Potrzebuje ktoś ranitydyny? Przeliczyłam się i mam za dużo o 5 opakowań Raniberlu 150 mg x 20 tabletek. Długa data ważności. Kupione za 50 zł, sprzedam za 37 zł 🙂
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
24 stycznia 2015 08:23
A czy w aptece, w ktorej kupowalas nie przyjma z powrotem i zwroca pieniadze? 😉
Wyslalam maila z zapytaniem, ale to byla tylko czesc moich zakupow i nie wiem, czy zgodza sie na zwrot tylko tych leków :/
maliniaq   Just do your job.
24 stycznia 2015 09:01
Przez jaki okres czasu najlepiej jest podawać ranitydynę? Mam ją podawać zapobiegawczo po terapii przeciwzapalnej
famka   hrabia Monte Kopytko
26 stycznia 2015 07:38
maliniaq, leczniczo podaje się do 6 tygodni, zapobiegawczo powinien powiedzieć wet ile czasu dawać
maliniaq   Just do your job.
26 stycznia 2015 10:10
już się dopytałam, dzięki!  Czasem człowiek na odchodne jest zasypany natłokiem informacji i dobrych rad i nie wszystko da radę zapamiętać 😉
Jeśli ktoś chciałby 8 saszetek AbPrazole Plus, to proszę pw.
Zależy mi na szybkiej sprzedaży ponieważ nie kto ich zjeść.
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
30 stycznia 2015 20:34
Podajecie swoim wrzodowcom olej? Bo miałam zalecenie na olej kukurydziany, ale nigdzie go nie mogę dostać i tak myślałam, czy powinnam w takim razie podawać np. olej roślinny?
Ja podaje kukurydziany. U mnie w lewiatanie jest  😉
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
30 stycznia 2015 22:18
Ooo w Lewiatanie nie byłam, gdzieś tu chyba jest w okolicy... A jest w ogóle możliwość dostać w 5l butelce? Bo taka 1l to wystarcza chyba nawet nie na tydzień 😉 ? Dziękuję  :kwiatek:
Czytałam ostatnio o podawaniu kurkumy koniom z wrzodami. Stosowaliście?
Mój niejadek wypiął się na Abprazole. Dostaje od zeszłej soboty, jakoś jadł z wysłodkami, lucerną i ziółkami- marudził ale jadł. Wczoraj stwierdził że ma to w tyłku i nie zjadł prawie w ogóle. Dzisiaj spróbowałam z tartą marchwią- ledwo, ledwo, pewnie za parę dni znowu by odmówił. Od weta dostałam próbkę Luzerne Mix z St. Hippolyta- i to na razie jest najlepsza opcja ze wszystkich których próbowałam, z tym jako tako te granulki zjada.

Kupiłabym tą sieczkę, ale... tam jest trochę melasy i sporo zielonego owsa. Jeśli się da to wolałabym uniknąć. Polecacie sieczkę Healthy Tummy- Waszym koniom smakuje, czy może któryś nie akceptuje? Potrzebuję czegoś jako nośnik dla omeprazolu, nie chcę kupić całego worka i przekonać się że to jednak nie to...
Moja bardzo chętnie jadła tą sieczkę, zresztą wszystkie z Dangie są dobre, no poza jedną, którą nie ruszyła - oryginal. A próbowałaś dawać z meszem?
darolga   L'amore è cieco
31 stycznia 2015 14:34
Mesz, trawokulki może? Jak nie pomoże to strzykawą do paszczy i bez taryfy ulgowej ;-)
xequus tylko litr niestety byl. O wlasnie, tez zaraz wyjde kupic
Chiquita mój Healthy Tummy lubi ale ona jest dosc mocno pocięta, samej jej nie daje bo wydaje mi sie ze moze byc troche pyląca.
Juliaaa masz może jakis artykuł albo źródło? Bo kurkuma chyba dobra tez na stawy (albo mi sie pomylilo)
Mesz zjada tylko dlatego że robię bardzo gęsty i dodaje marchwi- bo ogólnie za meszem też nie przepada, w formie zupki nie ma opcji żeby zjadł 😉
Z trawokulkami nie wiem jak mogłabym zmieszać te granulki... Do zwilżonej sieczki się ładnie przykleiły, mogę spróbować czy do zwilżonych trawokulek też się przyczepią.

Evson, właśnie ta lucerna od Hippolyta jest fajnie grubo cięta, nie miałam oporów żeby dać samą.

darolga, byłam już przekonana że pozostała tylko opcja strzykawką do pyska 😉 Ale okazało się, że wchodzi z tą sieczką, więc popróbuję jeszcze.
Chyba kupię skoro z nią ładnie dzisiaj zjadł, nie będzie dużych ilości dostawał- tylko tyle żeby zgodził się zjeść omeprazol- więc nie będę miała takich wyrzutów sumienia że jest tam melasa i młody owies 😉
darolga   L'amore è cieco
31 stycznia 2015 19:42
Chiquita - miałam na myśli trawokulki właśnie na mokro, zalane wodą i zrobione na 'papkę' :-) wtedy mieszasz wszystko jak w meszu :-) dobrze, że póki co wsuwa z sieczką,  ale w razie wu trawokulki to naprawdę fajna alternatywa :-)
Evson, Lee Holen poleca kurkume na stawy, więc nic Ci się nie pomyliło :-) Szukałam informacji o działaniu kurkumy, bo chciałam rozpocząć jej podawanie mojemu wrzodowcowi, aby wspomóc stawy. Bałam się czy nie będzie przypadkiem tak, że na stawy pomoże, a na wrzody zaszkodzi. Okazało się jednak, że kurkuma jest dobra i na stawy i na wrzody.
Nie pamiętam dokładnie adresu strony. Wpisałam w google "kurkuma a wrzody", "kurkuma ziołolecznictwo" itp. i wyskoczyło mnóstwo informacji o dobroczynnym wpływie kurkumy m.in. na wrzody.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się