wrzody żołądka

Gillian, super wiadomość... cieszę się że czarne myśli już sobie odleciały  😅
Gillian   four letter word
17 grudnia 2014 19:26
mam zakupić suplement - polecacie coś w miarę przystępnego i starczającego na dłużej? celuję w Ulcosan, ale może jest coś lepszego?

aha no i muszę przytyć kunia bo jest nadal za chudziutki. 3 razy dziennie po miarce wysłodków (plus otręby i siemię) i raz miarka sieczki - tak dostaje teraz, dawać mu więcej wysłodków? nie chcę na razie wydawać kasy na paszę, dopiero jak będzie w miarę na rozruchu.
Gillian, a widzisz, a już chciałaś konia zastrzelić i się obok wieszać 😉
Miło czytać takie wieści 🙂

Dodałabym do pasz gnieciony jęczmień - ale po konsultacji z wetem (nie mam pewności, że jęczmień jest polecany dla wrzodowca)... Jęczmień to chyba najtańszy i najszybszy sposób na utuczenie (oczywiście poza trawą ciężko dostępną w grudniu 😉 ).
A otręby pszenne nie działają zakwaszająco? No chyba że podaje się ryżowe.. ogólnie rzeczy biorąc z tego co wyczytałam w artykułach poświęconych koniom-wrzodowcom ziarno jest niedozwolone. W jednym piśmie wyczytałam o podawaniu gotowanego owsa, ale z zaznaczeniem "ewentualnie"

dubel
famka   hrabia Monte Kopytko
18 grudnia 2014 07:24
daję swojemu trochę owsa, ale jak jest okres wrzodów to wykluczam go całkowicie na jakiś czas, dostaje musli, wysłodki, gluta, niewielką ilość otrębów, aby tylko zrównoważyć wysłodki, i tak doczytałam w którymś ze źródeł że otręby pszenne zakwaszają

Gillian, zaryzykowłam jeszcze raz i kupiłam Ulcosan po terapii omeprazolem, mogę powiedzieć że widzę po koniu że mu pomaga ale uwaga nie niweluje przecieków z dupska jeśli są przy wrzodach
w zeszłym roku dawałam ulcosan przed terapią omeprazolem i efektu nie było dlatego tak sceptycznie podchodzę do środków tylko powlekających żołądek
Nie przesadzajmy też w żadną stronę, wrzodowcom nic nie będzie po odrobinie treściwego. W kilku artykułach znalazłam żeby nie przekraczać 100g/100kg m.c. na karmienie

Jęczmień jak owies - tak samo szkodliwe, ale do podtłuczenia wybrałabym zdecydowanie śrutowany jęczmień.

Z praktycznych porad to widzę po swojej że lepiej toleruje treściwe z sieczką z lucerny (my jedziemy na marstallu)
Poprawę (mniej nawrotów wrzodów) widzę  też od kiedy daję siano przed tresciwymi, rano przed pracą wrzucam koniom siano, a po 30-60 minutach tata dopiero karmi. Klacz niby ma siatkę z małymi oczkami i rano jeszcze ponad połowa jest, ale i tak poprawę zauważyłam po podaniu rano dodatkowo.
Ja mam ten plus że mamy za dużo kilogramów przez większość czasu (trochę problemów z utrzymaniem wagi jest jak kluska karmi źrebaka - dobra matka wszystko przerabia na mleko)

Mi się z suplementów świetnie sprawdzała absorbina różowa (Pro CMC) ale to jest od lat niedostępne w Polsce  🙁 na resztę moje nie reagowała

U nas ranigast świetnie się sprawdzał, tylko dawka 25 tabletek x 3 razy dziennie była ciężka do podawania i drożej wychodziła. Nie widziałam też żadnych reakcji "odstawiennych"
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
18 grudnia 2014 10:51
Dziewczyny, bedzie ktoras zamawiac omeprazol z UK albo ma ktos na sprzedanie? Na wiosne chce podac swojemu wrzodowcowi tak zapoiegawczo.
Na wiosnę pewnie będziemy z framką zamawiać
famka   hrabia Monte Kopytko
18 grudnia 2014 10:59
dokładnie tak  🙂
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
18 grudnia 2014 10:59
Ok dziewczyny, to jak cos to ja tez jestem chetna. Bylabym wdzieczna, jakbyscie mialy mnie na uwadze, bo na 100% jestem pewna  :kwiatek:
Ja tez na wiosnę chetnie się dołącze.
Poradźcie czy podać coś osłonowo podczas leczenia infekcji- niestety musiał tym razem dostac przeciwzapalne w żyłe, jakis podobno najłagodniejszy dla żołądka środek ale jednak. Poprosiłam o recepte na Ulgastran, to dobry trop czy nie podawac ze wzgledu ze i tak juz leki na infekcje dostał? (żeby nie przeciązyc ukł).
Przed kuracją omeprazolem bardzo dobrze reagowal na ulgastran.
Caly czas dostaje gluta oraz zioła wrzodowe (niektóre przy okazji działają na przeziebienie)
Gillian   four letter word
18 grudnia 2014 11:05
Louisa, kiedy na wiosnę? bo ja się będę też chciała dołączyć 🙂

Evson, pamiętam, że mój dostawał Ulgastran w klinice przed omeprazolem i bardzo dobrze na niego reagował, ulga w bólu praktycznie od ręki.
Evson dobrze kombinujesz z ulgastranem  😉 Ja zawsze mam butelkę w zapasie i w razie W nawet się nie zastanawiam i tym sposobem w przeciągu ostatnich 4 lat miałam jeden mikro atak wrzodów

Edit
Gillian do dogadania, tak żeby wszystkim pasowało  🙂
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
18 grudnia 2014 11:11
My tez mamy zalecone podawac Ulgastan w razie "W" nawet przez kilka dni przed np. zawodami, transportem, czy czyms bardzo stresujacym. 😉

Gillian   four letter word
18 grudnia 2014 11:41
Louisa, ja mam polecone kupić tak około luty/marzec. Jak dam w marcu też będzie dobrze.

Tak czytam i mój przy Was to i tak złoty. Wodnistych kupek nie robi, przy zmianie pogody nic spektakularnego się nie dzieje. Tfu tfu oby nie zapeszyć 😉
Moja też wodnistych kup nie robi i nigdy nie robiła. U mojej stres bardziej niż pogoda miał znaczenie, a stresem długo było dla niej zobaczenie weta... ten wet mógł być nie u niej 😉
albo zastrzyk, zwykłe szczepienie - taaaka strzykawa i igła 😉,  nowy koń w stajni i mi panna leżała i zdychała. Same straszne rzeczy  🙄
To były takie specyficzne lekkie kolki, leżenie po kilka godzin i głodówka - jak ją żołądek bolał nie chciała jeść ani pić czym tylko pogarszała swój stan

Oprócz tego klacz cały czas okrąglutka, błyszcząca
Famka, louisa - proszę mnie mieć na liście - chętnie ze 100/150 saszetek wezmę na wiosne 🙂
Witam

Czy u Waszych koni zdażyło się, że jedynym objawem wrzodów  było częste leżenie? Mój koń zaczął często leżeć, zrobiłam mu wszystkie badania i wyszły bardzo dobrze, weterynarz podejrzewa wrzody, gdyż konik był zanim do mnie trafił głodzony
famka   hrabia Monte Kopytko
18 grudnia 2014 14:34
tak mój koń jak go boli to poleguje, a normalnie nie ma zwyczaju tego robić
Famka, dziękuję za odpowiedź, a powiedz mi proszę jakie leczenie stosujesz u swojego konia? jak z żywieniem?
Mój kon zaczął jeść 5 razy owies małe ilości, 24 na h dostęp do siana, oczywiście padok, żadnych sytuacji stresowych, drożdże paszowe, witaminy weterynaryjne, probiotyki, zero jabłek, ale było może z tydzień ok i znów na padoku i w boksie poleguje. Apetyt ma ładny, dużo energii, błyszczącą sierść. Jak leży to tak normalnie z nogami pod brzuchem czterema, od razu wstaje be zprolemu. Jednak ardzo mnie martwi to polegiwanie. Czy w badaniach krwi i biochemi były by jakieś zmiany, jeśli koń ma wrzody?
Proszę o mnie pamiętać przy zamawianiu  saszetek  🙂 🙂 🙂 🙂 bardzo chętnie dołączę się do zamówienia
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
18 grudnia 2014 21:35
Dziewczyny, a jaka ilosc podajecie tego omeprazolu na takie zapobiegawcze leczenie na wiosne i jesien? Bo moj mial po ranitydynie, ktora ladnie wygoila wrzody tylko takie "zamykajace" leczeni 1/3 dawki i to wyszlo 1saszetka przez 28dni. Czyli pelna kuracja to 3 saszetki dziennie przez miesiac?
Gillian   four letter word
18 grudnia 2014 22:34
ja mam zalecenie na 4 saszetki przynajmniej 28 dni.
Nie wiem czy to reklama ale to nie moj sklep wiec mam nadzieje ze nie  😁 Fajna promocja na drożdże Yarrowia Equinox, podobno dobre na żołądek, ja kupilam 2 opakowania w cenie 1 http://horsee.com.pl/produkt/yarrowia-equinox-drozdzowy-suplement/
famka   hrabia Monte Kopytko
19 grudnia 2014 07:27
Evson, dawałam te drożdze, no i ja efektu żadnego po nich nie widziałam 😉 ale może co koń to obyczaj  😉

Kabraksija, poczytaj proszę ten temat bo tu dużo dziewczyny piszą o żywieniu wrzodowców
od siebie powiem siano, dobrej jakości siano i siano i siano  😉

xequus, to zależy od wagi konia, pisałam już o tym wcześniej

4 mg na kg masy ciała, jeśli wet nie zaleci inaczej AMEN !
Czy orientuje się ktoś czy Abler Inc. może wystawić fakturę za zakup u nich omeprazolu? Mój angielski nie jest najlepszy i nie bardzo wiem, jak do nich napisać.
2 stycznia bede zamawiac omeprazol i inne produkty z abler , jesli ktos jest chetny do podłaczenia sie to prosze o wiadomosc 😉
Dzieki za odpowiedzi na moje wczesniejsze pytanie, zrobiłam tak jak mówilyscie i wet potwierdzil zeby dawac ulgastran.
Koń leczenie przeziebienia zakonczyl 1,5 tyg temu i wszystko było ok za dzisiaj nieprzyjemna sytuacja- biegunka  🤔
Tylko od czego  🙇
Nie wiem czy wrzody sie odzywaja czy o co chodzi, ale nigdy nie miał tego typu objawów. A tu nagła (od wczoraj wieczorem- tak mowia ludzie ze stajni) biegunka, woda sie nie leje z niego no ale wiadomo- biegunka to biegunka, co bede tlumaczyc  😉
Jedyne co sie zmieniło to w poniedziałek po 2ch latach zmienilismy dostawce siana- siano nie jest ani lepsze ani gorsze, ale zupełnie inne- z duzego balota, z innego regionu, wyglada inaczej itp. W pon wieczorem mialam jeszcze resztke starego to dostal pomieszane a od wczoraj juz to nowe tylko.To moze miec wpływ czy raczej mało prawdopodobne?
EDIT: Juz znalazłam odpowiedni wątek  😉
W jaki sposób podajecie Ulgastran? W żarciu czy do pyska bezpośrednio?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się