Aktualności:

Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Re-volta.pl  |  Forum główne  |  Konie  |  Wątek: wrzody żołądka

poprzednia następna
Strony: 1 ... 143 144 [145] Odpowiedz Drukuj
Autor Wątek: wrzody żołądka  (Przeczytany 554899 razy)
a.kaminska

WWW Moje ogłoszenia
« #4320 : Lipiec 27, 2020, 07:23:09 »
Odpowiedz cytując
Mój przed kuracją był bardzo żywy, nerwowy, elektryczny - teraz jest takim potulnym barankiem (a bezpośrednio przy leczeniu był wręcz mułem) i wydaje mi się właśnie, że koń zaczyna odczuwać ulgę od bólu i może w końcu.. odpocząć (?) więc zamienia się trochę w takiego mulika. Mojemu rok po zaleczeniu wrzodków wróciła energia i ogólnie jest już git, ale złe zachowanie i nerwy nie wróciły  hurra!.
#link
facebook.com/bulanekwakcji
epk

« #4321 : Lipiec 27, 2020, 08:51:25 »
Odpowiedz cytując
Już nie mam siły czytać o tym pomyśle na psychotropowe działanie omeprazolu wink. I nie jest to przytyk do Ciebie kotbury, tylko do tego co pisze halo. Pogadajcie z kimś, kto ma aktywne wrzody i co było za nim zaczął je leczyć. Przełóżcie to na konie i ich dość histeryczne reakcje na ból (ostatnie reakcje na wrzody u jednego ze znanych mi koni rozłożyły na łopatki weta, właścicielkę i pół stajni) i pomyślcie, że jak przestaje boleć to te konie często wreszcie mogą tak po prostu...odpocząć.
#link
Pozwólcie, że zaleję Was blaskiem swej chwały!
KARUZELA - WSZYSTKIEMU WINNA JEST KARUZELA. ON JUŻ RZYGA TĄ KARUZELĄ I OD TEGO ZAPALIŁA MU SIĘ WĄTROBA...
Perlica

Wielki Brat patrzy :)

« #4322 : Lipiec 27, 2020, 10:57:57 »
Odpowiedz cytując
Dokładnie jak epk,  pisze.
Zresztą przecież sama jem tonami te leki i jakaś przyćpana nie jestem na pewno  lol ale za to jak mnie łapie atak, bo się nażrem tego czego mi nie wolno, to można powiedzieć, że jestem autystyczna jak boli mnie brzuch, mam temperaturę, dreszcze itp emoty327 bo ja akurat tak reaguje na atak.
A koń nie może tego powiedzieć przecież.
#link
Gillian

four letter word

« #4323 : Lipiec 27, 2020, 11:18:31 »
Odpowiedz cytując
Mój koń ma odwrotnie. Jak boli to jest deprecha apatia i samobójstwo. Jak przestaje boleć to wraca mu życie.
#link
a jak nie Ty - to kto mi został...?
Perlica

« #4324 : Lipiec 27, 2020, 11:23:12 »
Odpowiedz cytując
Gillian, Patrząc co mój odj...ł na tych zawodach, to chyba też wraca mu dobre za dobre samopoczucie, bo skakał fajnie mimo, że w nocy zjadł 4kg owsa, 18 kilo siana, jakieś kg witamin różnych, 2 krzesła plastikowe , 2 wieszaki na czapraki oraz 2 stojaki plastikowe  zemdlal

Dodam, że jest na suplu z Egge, tym nowym  oraz pełnoporcjowo na Horse Care 14 RM.
#link
a.kaminska

WWW Moje ogłoszenia
« #4325 : Lipiec 27, 2020, 11:45:46 »
Odpowiedz cytując
Gillian,  mimo, że w nocy zjadł 4kg owsa, 18 kilo siana, jakieś kg witamin różnych, 2 krzesła plastikowe , 2 wieszaki na czapraki oraz 2 stojaki plastikowe   zemdlal

Cooo  ke zemdlal duży uśmiech  zdolniacha... Mój kiedyś zjadł koło około 15kg owsa, paszy i suplementów - ogołocił wszystkie żłoby w poprzednim pensjonacie... Nic mu się nie stało, chodził chyba z 8 godzin w karuzeli(właściciel pensjonatu powiadomił mnie za późno i weterynarz rozłożył ręce, kazał się modlić i ruszać konia) a na koniec tak właściwie to był chyba dalej głodny  w głupi łeb . Ale nie wiedzieliśmy wtedy jeszcze o wrzodach.

A no ja się zapomniałam pochwalić, że przestałam panikować o wszystko i po 1,5 roku mój koń dostaje nie-specjalną-paszę, mianowicie dodajemy odrobinkę jęczmienia do specjalnej paszy  lol  i jest dobrze  love
#link
facebook.com/bulanekwakcji
Magdzior

« #4326 : Lipiec 28, 2020, 21:29:07 »
Odpowiedz cytując
karolina_2906 leczysz misoprostolem?

edit: już doczytałam i skoajrzyłam, że pisałaś o ulgastranie więc pewnie bez misoprostolu bo faktycznie na nim niektóre konie na początku kuracji bywaja przymulone, na ulgastranie czy omeprazolu raczej nie, chyba, że to efekt 'uboczny' leczenia, ewentualnie nakłada się inna rzecz, która objawia się w momencie gdy brzuch przestał boleć.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 28, 2020, 21:30:56 wysłane przez Magdzior » #link
"Kiedy czegoś gorąco pragniesz, to cały wszechświat sprzyja potajemnie Twojemu pragnieniu"
anetakajper

Dolata i spółka

« #4327 : Lipiec 30, 2020, 09:19:29 »
Odpowiedz cytując
czy rokitnik trzeba zaparzać ? czy można jak zioła sypnąć do żarcia?
#link
...walczyć mogę tylko o coś, co miłuję. Miłuję tylko to, co szanuję, a szanuję jedynie to, co rozumiem!
mindgame

« #4328 : Lipiec 30, 2020, 09:30:18 »
Odpowiedz cytując
ja sypię do żarcia na sucho, ew. do wysłodków lub meszu to w tedy jest na mokro wink
#link
anetakajper

Dolata i spółka

« #4329 : Lipiec 30, 2020, 09:44:17 »
Odpowiedz cytując
No to super uśmiech Myślałam, że musi być koniecznie zaparzone.  Teraz podaje soczek, ale powoli się kończy ehh
#link
...walczyć mogę tylko o coś, co miłuję. Miłuję tylko to, co szanuję, a szanuję jedynie to, co rozumiem!
asiołka

« #4330 : Sierpień 06, 2020, 12:21:00 »
Odpowiedz cytując
Czy widoczne na codzien żebra-mimo dobrej kondycji konia- które znikają po wysiłku fizycznym to może być objaw wrzodów?
#link
Magdzior

« #4331 : Sierpień 06, 2020, 12:45:45 »
Odpowiedz cytując
asiołka Nikt Ci tego nie powie, jedyną odpowiedź da gastroskopia. Konie mają tak różne osobniczo objawy lub ich brak, że wszytko może być objawem i dopiero po gastroskopi i rozpoczęciu ew. leczenia sama będziesz mogła odpowiedzieć na to pytanie.
#link
"Kiedy czegoś gorąco pragniesz, to cały wszechświat sprzyja potajemnie Twojemu pragnieniu"
ms_konik

Две вечности сошлись в один короткий день...

Moje ogłoszenia
« #4332 : Sierpień 06, 2020, 13:58:10 »
Odpowiedz cytując
Czy widoczne na codzien żebra-mimo dobrej kondycji konia- które znikają po wysiłku fizycznym to może być objaw wrzodów?
Obstawiam, że to raczej efekt dopompowania (dokrwienia, dowodnienia) mięśni międzyżebrowych na skutek właśnie
wysiłku fizycznego. Utrzymuje się jakiś czas po treningu.
A widoczne żebra zawsze są jakimśtam znakiem, że trzeba przyjrzeć się diecie konia, użytkowaniu na danej diecie itd.
#link
Jachcy-Drachcy-Jachcy-Droni z Cypką-Drypką-Lampamponi, Szacha-Szaracha-Szaragoni wink

asiołka

« #4333 : Dzisiaj o 07:58:03 »
Odpowiedz cytując
asiołka Nikt Ci tego nie powie, jedyną odpowiedź da gastroskopia. Konie mają tak różne osobniczo objawy lub ich brak, że wszytko może być objawem i dopiero po gastroskopi i rozpoczęciu ew. leczenia sama będziesz mogła odpowiedzieć na to pytanie.

Dziś mamy. Za 7h będzie wszystko jasne.
Czy po gastroskopii koń może jeść normalnie?
#link
Perlica

« #4334 : Dzisiaj o 08:01:58 »
Odpowiedz cytując
asiołka, lekarz przecież ci powie, bo nikt nie wie ile sedacji dostanie Twój koń.

Zazwyczaj jak się już wybudzi i minie 2h od sedacji to może .
#link
asiołka

« #4335 : Dzisiaj o 08:35:12 »
Odpowiedz cytując
Wiem ze mi powie, luz... zbieram sobie tylko informacje co i jak -myślałam ze z samego faktu wkładania rury do żołądka może nie powinien jeść
#link
mindgame

« #4336 : Dzisiaj o 08:50:39 »
Odpowiedz cytując
weź sobie kartkę i długopis i zapisuj jak wet będzie mówić co i jak. My dostaliśmy później i tak całą rozpiskę zaleceń na maila, ale lepiej robić też swoje notatki wink
#link
Perlica

« #4337 : Dzisiaj o 09:00:10 »
Odpowiedz cytując
asiołka, Po gastroskopii człowiek je normalnie to i koń może  wink
#link
asiołka

« #4338 : Dzisiaj o 09:25:39 »
Odpowiedz cytując
Dzięki laski  kwiatek byle go nie bolało, a ja idę po melisę bo się stresuje bardziej niż jak ja bym miała to mieć
#link
Strony: 1 ... 143 144 [145] Odpowiedz Drukuj 

Re-volta.pl  |  Forum główne  |  Konie  |  Wątek: wrzody żołądka

poprzednia następna
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.7 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.035 sekund z 19 zapytaniami.