wrzody żołądka

Może za dużo lucerny?
Hermes A co on dokładnie je i ile?
spróbuj może brandonplus medigest . Muszę przyznać ,że trochę nieufnie podeszłam do niego ale zmieniłam zdanie.  Jest na nim napisane,że na wodnisty kał, zaburzenia pracy wątroby, osłabiony układ pokarmowy...
Sorry za laickie pytanie, ale czy kon był porządnie odrobaczony? typowe objawy zarobaczenia 🙂
Hermes, napisz co ten koń dokładnie je. Czy dostaje probiotyki? Czy był odrobaczony?

prib, czyli koń dostaje:
2 x  800 gram all in one oraz 2x300 gram sieczki
czyli 1,6 kg paszy oraz 600 gram sieczki

NSC w paszy jest 33% na 1kg czyli w Twojej dawce dziennej będzie 528 gram NSC z paszy oraz przyjmując że sieczka ma 18% ( bo Sukces nie podaje ale skoro niskrobiowe sieczki mają ok.10% to średnio 18% być powinno ok) to wtedy na z sieczki masz 108 gram NSC czyli razem 636 gram NSC czyli wychodzi nie wiele, ale nie napisałaś ile on waży.

Edit: Z wiedzą o wadze wychodzi wszystko idealnie, przyjmując 600 kg m.c to masz dzienną normę 1200 gram NSC.
Jako, że Twój koń je jak chomik to masz duże pole do popisu, bo masz 636 gram plus siano, także nie ma opcji żebyś się nie zmieściła,nawet z tą paszą.

Zazdraszczam konia  o potrzebach śwniki morskiej  😂 🏇 Niektórzy to mają szczęście jednak  🤣
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
22 marca 2020 10:14
Dobra dowiedziałam się co je dokładnie:
Pur itan musli 1 m+ 0,5 m lucerny granulowanej, do kolacji dostaje selen dodatkowo
Na obiad trawokulki z siemieniem+ probiotyk
Był odrobaczany jakimś super proszkiem od weta, bo po badaniu kalu wyszło ze jakieś robale miał on i jeszcze drugi koń. Tamtemu rozwolnienia ustały, jemu nie. Dwóch wetow nie ma już pomysłu co dalej, ostatnia wet kazała podać odpiaszczac jeszcze.
Hermes, I nic więcej nie je ?

Może odstawić probiotyk ? Ktoś pisał, że u jakiegoś konia był przyczyną biegunek.
Albo nadal ma robale ?
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
22 marca 2020 10:34
Perlica, no właśnie dopiero teraz włączyła probiotyk, bo wcześniej nie dostawał. Obserwujemy na razie, ale faktycznie podsunę pomysł zrobienia kalu ponownie.

Na obiad trawokulki z siemieniem+ probiotyk



Moja niewrzodowa kobyła ma sraczkę z rozbryzgiem nawet po małym kubku siemienia lnianego (przygotowanego jak trzeba). Zawsze ma. Nie mogłam uwierzyć przez ostanie ponad 2 miesiące. Zawsze myślałam, że to niemożliwe i zbieg okoliczności. Jednak nie. Po podaniu kubeczka siemienia lnianego biegunka po około 16h... jak z zegarkiem w ręku.
Także może warto czasem mniej dobra dać.

... teraz będę sama to siemię żreć bo kupiłam worek 20 kg... brawo ja 😂
Hermes, trza posprawdzać i pokojarzyć fakty, bo może i siemię w połączeniu z probiotykiem daje taki efekt?
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
22 marca 2020 17:46
kotbury, mogę odkupić chętnie 😁

Dzięki dziewczyny, przekazuje wszystko koleżance, będziemy działać dalej 🙂 :kwiatek:
Perlica czyli po prostu więcej roboty? myślałam, że uda się samą redukcją paszy go odchudzić...  👀
Hermes, mojej niewrzodowej, starszej, niezidentyfikowana sraczka przeszła jak wprowadziłam wysłodki.
prib, ale ja wyliczałam ilość NSC pod kątem bezpieczeństwa dla wrzodowca.
Kondycja konia to zupełnie inna już działka.
Jesteś pewna, że on jest grupy na tak małej ilości treściwego? bo możę ma tylko duży brzuch, a nie jest gruby?

Zawsze możesz zmienić na pasze bezzbożowe np. Puritan lub Pursport, na pewno się po nich chudnie ( przynajmniej mój schudł).
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
22 marca 2020 21:09
paa, no u nas właśnie odstawiliśmy wyslodki, bo myśleliśmy ze to jest winowajca 🙂
[quote author=Hermes link=topic=1307.msg2917956#msg2917956 date=1584872068]

Na obiad trawokulki z siemieniem+ probiotyk



Moja niewrzodowa kobyła ma sraczkę z rozbryzgiem nawet po małym kubku siemienia lnianego (przygotowanego jak trzeba). Zawsze ma. Nie mogłam uwierzyć przez ostanie ponad 2 miesiące. Zawsze myślałam, że to niemożliwe i zbieg okoliczności. Jednak nie. Po podaniu kubeczka siemienia lnianego biegunka po około 16h... jak z zegarkiem w ręku.
Także może warto czasem mniej dobra dać.

... teraz będę sama to siemię żreć bo kupiłam worek 20 kg... brawo ja 😂
[/quote]
Serio? Właśnie zaobserwowałam chyba identyczną reakcję u mojego wrzodka, ale byłam pewna, że to niemożliwe i od kilku dni odstawiam po kolei wszystko (Wyslodki, otreby, owies) ale żeby odstawić siemię- nie przyszło mi do głowy!
kotbury, mogę odkupić chętnie 😁




Hermes po 3,50 za kg, ale to co mi zostało mam wymieszane z dosłownie resztką meszu bo wsypałam sobie do pojemnika po meszu...NIe wiem czy ci się to z przesyłka opłaci.

Zapytam kogoś od męża czy w twoje okolice ktoś nie jedzie po prostu.
Pytanie - ile płaciliście za saszetkę Abprazolu?
Próbuję zdobyć aktualnie, ale chyba przez zamknięcie granic jest naprawdę ciulnia. Nigdzie nie ma, tylko jeden dystrybutor. Widzę, że niektórzy sprowadzali sami z USA, ile Was to wtedy kosztowało?
I jak w ogóle cenowo wychodzi ten zamiennik dostępny w polskich hurtowniach? Słyszałam, że ze trzykrotnie drożej, ale jeszcze nie mam odpowiedzi od mojego weta, mają dzwonić do hurtowni.
Sivrite, przecież cenę saszetki masz na stronie. Cena jest zależna od tego kto ile kupił, bo im więcej kupujesz tym jest taniej.
Co chwilę ktoś ogłasza na grupie wrzodowej na fb, że na na sprzedaż.
Jaki zamiennik masz na myśli? EQUINOR pastę? Jest dużo droższa, ale też zależy za ile sprzeda ci ją wet? Jak w normalnej cenie , to 2 x drożej niż saszetki.
Podobno jest jakiś polski odpowiednik saszetek, granulek... Ale nie mogę ich namierzyć.
Idę szukać strony producenta w takim razie.

EDIT: Aaa, bo TO jest strona producenta. 😀 Odwiedziłam ją już, ale wydawało mi się, że to tylko dystrybutor.
Nie wiem jeszcze naprawdę nic, zdiagnozowaliśmy się dwa dni temu, więc nie wiem, że istnieje grupa na FB nawet.
Sivrite, to poproś o dostęp, zawsze ktoś sprzedaje saszetki, tylko ceny podawana są na priv bo oficjalnie nie można sprzedawać leków tak "oo".

Zaciekawiłaś mnie tym zamiennikiem, ale z tego co kojarzę to nie ma takiego leku.



Widzę coś od Equine74, może o to mu chodziło. Ale to nie jest Omeprazol, tylko inny składnik czynny, mający dawać podobne efekty. Może o to mu chodziło.
Sivrite, to suplement z alg czerwonych, ponoć pomocne, ale nie wierzę, że to może zastąpić kurację. Cena bardzo zachęcająca, zawsze można podawać, raczej nie zaskodzi, a może pomoże, ale chyba nie podczas kuracji omeprazolem.
To nie wiem, co mógł mieć na myśli, może Ulcosan? Bo nie mogę znaleźć dostępnego w Polsce preparatu dla koni na Omeprazolu.
A mógłby mnie ktoś oświecić, czemu nie można stosować ludzkiego? Z ciekawości pytam, wiem tylko, że nie można. Czy się może po prostu nie opłaca, bo by szły kilogramy?
Sivrite - można, tylko się nie opłaca 😉
Sivrite, Bo nie ma w PL innego preparatu, poza pastą Equinor.
Oczywiście można ludzki, ale jest to upierdliwe, bo dawka musi być jak wiadomo końska....

Ulcosan to także suplement, czyli po kuracji jako wspomagacz.
To poproszę jeszcze o polecenie właśnie czegoś po kuracji. Mam w zaleceniach, ale wetka wymieniła kilka możliwości z prędkością karabinu maszynowego. Któryś konkretnie polecacie?
Ten Ulcosan nie za bardzo do mnie trafia z tą pulpą jabłkową na pierwszym miejscu składu...
Sivrite, Bo nie ma w PL innego preparatu, poza pastą Equinor.
Oczywiście można ludzki, ale jest to upierdliwe, bo dawka musi być jak wiadomo końska....

Ulcosan to także suplement, czyli po kuracji jako wspomagacz.


Jest jeszcze pasta peptizole, 5 zł tańsza od equinor.
mindgame, z tego co kojarzę to była kiedyś i obecnie jest tylko Equinor.
Nie mniej tak słyszałam, a czy to prawda to nie wiem.
W styczniu kupowałam peptizole.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się