Aktualności: Uwaga!
W najbliższych dniach przeprowadzimy aktualizację oprogramowania forum. Nowsza wersja umożliwi wygodne przeglądanie na telefonach komórkowych uśmiech

Prosimy o wyrozumiałość, jeśli po zmianie pojawią się jakieś błędy lub ograniczenia. Prosimy zgłaszać wszelkie problemy na PW do użytkownika: root

Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Re-volta.pl  |  Forum główne  |  Konie  |  Wątek: wrzody żołądka

poprzednia następna
Strony: 1 ... 129 130 [131] 132 133 ... 136 Odpowiedz Drukuj
Autor Wątek: wrzody żołądka  (Przeczytany 516036 razy)
kaloe

WWW Moje ogłoszenia
« #3900 : Luty 21, 2020, 21:52:39 »
Odpowiedz cytując
Ja b complex podaję ten https://ezoo.pl/pl/p/VETOS-FARMA-FARMAVIT-B-COMPLEX-1-L-witaminy-B-zatrucia-u.nerwowy-/24109 natomiast probiotyk ten https://sklep.emgreen.pl/pl/p/EM-Probiotyk-poj.-1-l/130 . Bardzo dobrze mi się ten zestaw sprawdza. Stosuję u dwóch koni jeden ma biegunki drugi zaparcia i wzdęcia oba wrzodki.
#link
Robaczek M.

i jej gniade szczęście:)

« #3901 : Luty 21, 2020, 22:18:40 »
Odpowiedz cytując
O super, to zamówie to co poleciłaś chociaż troche się obawiam tych probiotyków w płynie wink nie pytaj czemu, bo nie mam pojęcia, one mi śmierdzą zawsze i może dlatego. Monetka dostawała Ulcosan ale to po kuracji omeprazolem.
A na b complex jest jakieś dawkowanie? Bo na stronie nie znalazłam.
Dziś dałam do kolacji siemie, tak czubatą łyżke stołową (rzecz jasna zalane ciepła wodą- mam mielone). Chętnie bym podawała mu mesz, Hippolyt ma taki dla grubasków i zagrożonych ochwatem ale to pewnie po ewentualnej diagnozie i konsultacji z wetem
#link
"Ktokolwiek powiedział, że szczęścia nie można kupić za pieniądze, nie wiedział że można kupić konia"
draskaeb

« #3902 : Luty 21, 2020, 23:32:57 »
Odpowiedz cytując
Ja polecam Protexin Gut Balancer.
Z EM to ostrożnie bo konie różnie na niego reagują.
#link
Robaczek M.

« #3903 : Luty 22, 2020, 08:19:35 »
Odpowiedz cytując
O chyba wolałabym coś w proszku lub tak jak do tej pory w granulacie. EMy podawałam Seniorce jakiś czas ale butelka po tygodniu szła do kosza (znaczy no polewałam podlogi w boksach) bo moim zdaniem już mega śmierdziało, a trzymałam w chłodnym i ciemnym miejscu. Miałam też Biogen ale ten mi znowu śmierdział kocimi kupskami i też nie podawałam, bo nie byłam pewna czynone tak mają czy coś się popsuło. Ten Equinox znowu cuchnie kurzakiem ale podobno tak ma wink
A podawać mu po garści lucerny do posiłku czy go utucze tym? Dostaje jedzenie na mokro (kucka mi się kiedyś zadławiła granultem i od tego czasu nie podaje na sucho  zemdlal ) Jest też ta herbatk z Hippolyt, mogłabym nią zalewać granulat to rozmoczenia ale to może dopiero po badaniu?
#link
"Ktokolwiek powiedział, że szczęścia nie można kupić za pieniądze, nie wiedział że można kupić konia"
izydorex

« #3904 : Luty 22, 2020, 09:26:54 »
Odpowiedz cytując
Myślę, że możesz podawać lucernę. Z ziół miętę, kozieradkę, lukrecję.
#link
Robaczek M.

« #3905 : Luty 22, 2020, 09:34:37 »
Odpowiedz cytując
To pewnie zadam głupie pytanie ale czy to konieczne ma być taka w formie sieczki lub trawokulek? Chłopak od którego kupuje siano ma też lucerne, przy ostatniej dosrawie zawieruszyła się kostka i ją u nas zostawił. Mogę dawać garść na wieczór do siana?
A rokitnik dawać teraz czy po badaniu?
#link
izydorex

« #3906 : Luty 22, 2020, 09:38:38 »
Odpowiedz cytując
Pewnie że możesz taką - lucerna to... lucerna wink
#link
draskaeb

« #3907 : Luty 22, 2020, 10:50:34 »
Odpowiedz cytując
Protexin to bardzo dobry probiotyk i cenowo wychodzi naprawdę korzystnie. Moja kobyła po kolce z kliniki z tym wyszła i naprawdę polecam.
Co do lucerny to ma ona sporo białka ale za to bardzo niewiele skrobi i cukru. Wiele koni ochwatowych albo z EMS ma z żarcia zabrane prawie wszystko a zapominamy, ze białko jest im bardzo potrzebne. Myśle, ze garść do każdego karmienia nie zrobi krzywdy a może zdecydowanie pomoc.
#link
Robaczek M.

« #3908 : Luty 22, 2020, 11:30:20 »
Odpowiedz cytując
Super, dziękuje uśmiech
Zamawiam ten probiotyk Protexin i b complex (ale tu już chyba jego witaminy odstawić nie? Badania miał robione z miesiąc temu i jest wszystko w normie), sieczke z lucerny bo będzie łatwiej mu dawkować. Dodawać jeszcze siemie?
On niby nie miał ochwatu ale ja dmucham na zimne. Druga kucka ma EMS i jest po ochwacie, skonsultuje się z wetem bo może i jej można by było dawać po mini garstce.
Licze że po ewentualnym leczeniu i profilaktyce opanujemy te biegunki, podmywam go codziennie, on jest biały z różową skórka, jak się zrobi cieplej to moment będzie odparzony  zemdlal
#link
unity

« #3909 : Luty 22, 2020, 17:09:59 »
Odpowiedz cytując
Z tego co wiem, dla koni z EMS lucerna nie specjalnie się nadaje. Niektóre ją tolerują, ale niektóre mają po niej problemy, specjalnie te grubsze. Ma mniej cukru niż siano, ale więcej energii, więc działa też tucząco.
#link
mnbvcxz

« #3910 : Luty 24, 2020, 14:00:01 »
Odpowiedz cytując
Mi p. Dr mówiła, że miała jednego pacjenta, który miał bardzo silne alergie pokarmowe na wiele rzeczy i musiał zostać na owsie pelnoporcjowo. Leczenia Omeprazolem nie mógł przejść bo po pierwszej dawcę okazało się, że miał silną reakcje na to. Wyleczyli go tylko za pomocą ziół i bilansowania owsa lucerną, czyli tyle ile dostawał owsa tyle samo lucerny. Tu akurat były wrzody żołądka a nie odźwiernika ale to zawsze już coś.

draskaeb - możesz podać jakieś szczegóły dotyczące tej kuracji? Czy to była bardziej "dieta" czy bardziej "leczenie"?
#link
mindgame

« #3911 : Luty 24, 2020, 15:14:22 »
Odpowiedz cytując
co do tej lucerny to nie jestem przekonana. Też dostaliśmy zalecenie 1:1 paszy z lucerną + lucerna przed treningiem, ale przy takim dawkowaniu zaczęly koniowi puchnąć nogi nawet jak miał tylko jeden dzień przerwy od treningu. Zostawiłam samą paszę i lucernę tylko przed treningiem i już jest ok.
#link
draskaeb

« #3912 : Luty 24, 2020, 20:26:35 »
Odpowiedz cytując
mnbvcxz nie pomogę co do szczegółów tej kuracji bo p. Dr Biazik podała to tylko jako przykład jednego z jej pacjentów , gdzie standardowe leczenie nie wchodziło w grę. Mówiła tylko, że zajęło to długo okres czasu ale wrzody zostały wyleczone.
Ja lucerne pakuje 3 razy dziennie od 3 tygodni  dla kobyły, która generalnie ma tendencje do zastoin i chodzi 3 razy w tygodniu do lasu i na razie nie widzę żadnych opuchnięć.
#link
tajnaa

« #3913 : Luty 28, 2020, 18:20:03 »
Odpowiedz cytując
Kochani, mam na zbyciu coligone. Jedna osoba z rv ode mnie zamówiła, ale się rozmyśliła.
#link

kubisztal74
Uciszony

« #3914 : Luty 28, 2020, 19:45:04 »
Odpowiedz cytując
Kochani , ja kupiłem dl swojego konia nowy preparat na wrzody i pasze z CIACH

Kolejny spam. Moze nawet sie wysile i napisze do tego producenta pasz. Moze nie wie, ze na forach ktos mu taka "reklame robi...
Viss Mod
« Ostatnia zmiana: Luty 28, 2020, 23:26:56 wysłane przez vissenna » #link
mindgame

« #3915 : Luty 28, 2020, 20:13:10 »
Odpowiedz cytując
Czy ktoś był w sytuacji że po zmniejszeniu dawki omeprazolu w trakcie kuracji objawy wrzodów się nasiliły? Co w takiej sytuacji?
#link
kubisztal74
Uciszony

« #3916 : Luty 28, 2020, 20:20:11 »
Odpowiedz cytując
Ja odstawiłem totalnie i przeszedłem na CIACH! i jest taka poprawa że nie mogę uwierzyć .
 Spam bezczelny.
« Ostatnia zmiana: Luty 28, 2020, 23:28:26 wysłane przez vissenna » #link
Perlica

Wielki Brat patrzy :)

« #3917 : Luty 28, 2020, 20:22:11 »
Odpowiedz cytując
mindgame, Może tak być, bo po odstawieniu następuje wyrzut kwasu większy.
Trzeba stopniowo zmniejszać dawkę.
#link
Gillian

four letter word

« #3918 : Luty 28, 2020, 20:43:04 »
Odpowiedz cytując
kubisztal74, i zarejestrowałeś się DZIŚ aby napisać peany na temat Eggersmanna... serio... duży uśmiech
ten cudowny środek ma skład - Skład: wysłodki owocowe, lignoceluloza, poekstrakcyjna śruta sojowa, węglan wapnia. No faktycznie, cuda na kiju  lol
« Ostatnia zmiana: Luty 28, 2020, 20:44:55 wysłane przez Gillian » #link
a jak nie Ty - to kto mi został...?
mindgame

« #3919 : Luty 29, 2020, 09:46:29 »
Odpowiedz cytując
Po konsultacji z wetem czeka nas powrót do pełnej dawki i w sumie kolejne 10 tyg leczenia smutek finansowa masakra. Kiedyś ludzie mieli wyrąbane, koń jadł owies i miał zapierdzielać i nikt się nie przejmował czy coś przypadkiem nie dolega. Jestem podłamana.
#link
karolosiks

« #3920 : Marzec 01, 2020, 10:59:13 »
Odpowiedz cytując
Czy ktoś będzie zamawiał omeprazol w najbliższym czasie?
#link
Dorcysia

Moje ogłoszenia
« #3921 : Marzec 01, 2020, 15:50:17 »
Odpowiedz cytując
karolosiks Wejdź sobie na fejsbukową grupę "revoltowi końscy wrzodowcy" tam co chwilę ktoś ma na sprzedaż
#link
Biczowa

tajny agent Bycz, bezczelny Bycz

« #3922 : Marzec 04, 2020, 22:59:37 »
Odpowiedz cytując
Wiecie jak zdobyć rokitnik?
#link

Playboya ubiera Caball duży uśmiech
Czardasz

Moje ogłoszenia
« #3923 : Marzec 04, 2020, 23:02:50 »
Odpowiedz cytując
Suszony owoc, czy sok?
#link
Perlica

Wielki Brat patrzy :)

« #3924 : Marzec 05, 2020, 08:04:36 »
Odpowiedz cytując
Biczowa, no kupić po prostu?
#link
KonieAMI

« #3925 : Marzec 05, 2020, 09:54:52 »
Odpowiedz cytując
Najlepiej rzeczywiście kupić  lol

Tu o są suszone owoce:
https://rafex.eu/rokitnik-owoc-1kg-p-13853.html
a tu jakaś... sieczka:
https://podkowa.eu/pl/p/Rokitnik-owoc-Fix/590

#link
anetakajper

Dolata i spółka

« #3926 : Marzec 10, 2020, 07:09:01 »
Odpowiedz cytując
Czy ja mogę podawać babkę płasznik , kozieradkę, korzeń lukrecji, melisę i siemię razem?  Oczywiście zalane wrzątkiem i zaparzone ?
#link
...walczyć mogę tylko o coś, co miłuję. Miłuję tylko to, co szanuję, a szanuję jedynie to, co rozumiem!
hipobs

« #3927 : Marzec 10, 2020, 12:02:56 »
Odpowiedz cytując
anetakajper jak masz tyle ziół to możesz zrobić mini bar ziołowy
#link
KonieAMI

« #3928 : Marzec 10, 2020, 14:17:06 »
Odpowiedz cytując
anetakajper - jak kiedyś rozmawiałam z wetem apropo odpiaszczania (bo rozumiem że babka właśnie po to? ) to mówiła, że
1. jak najmniej wody do babki, mało koni zje to całkiem na sucho ale im mniej dodatkowego nawilżenia tym lepiej ( więc siemię to tak pewnie średnio )
2. W czasie odpiaszczania do posiłku z babką nie dodawać innych witamin i supli bo i tak się nie przyjmą. Dać tylko coś, żeby koń to zjadł, dodatki dawać do innych posiłków.

#link
lillid

« #3929 : Marzec 11, 2020, 13:24:00 »
Odpowiedz cytując
Szybkie pytanie. Czy preparaty na stawy typu Cortaflex (czyli z dodatkiem MSM i kwasu hialuronowego) można podawać koniom wrzodowym?
Czy preparat jednoskładnikowy (100% hydrolizat kolagenowy) będzie bezpieczny przy regularnym podawaniu?
#link
Strony: 1 ... 129 130 [131] 132 133 ... 136 Odpowiedz Drukuj 

Re-volta.pl  |  Forum główne  |  Konie  |  Wątek: wrzody żołądka

poprzednia następna
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.7 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 1.033 sekund z 18 zapytaniami.