wrzody żołądka

Perlica ogólnie energii mu nie brakuje, ale myślę żeby coś mu dorzucić przed zawodami bo w niedzielę ewidentnie nie miał siły skakać w treningowym przejeździe. Na codzień i na treningi jest ok, zwłaszcza że wcale dużo nie daję (po 200g każdej paszy x3 posiłki).
a.kaminska, jak po 200gram? w sensie na 100 kg m.c?

A jest na tych paszach podana zawartość pierwiastków typu selen czy witaminy?
Cenowo wygląda to naprawdę szokująco, bo można by pełnoporcjowo mieć konia za 300 pln miesięcznie.
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
18 października 2019 09:44
No właśnie, co dajecie na zwiększenie energii u wrzodków? Ja dalej czekam na brandona i resztę rzeczy, więc obecnie kobyła na mokro dostaje granulat podstawowy z hovalera i kompletnie ten koń nie ma na nic siły. Jak najbardziej też jestem wyrozumiała, że jest półtora tygodnia po klinice i może być taka jeszcze nieswoja, ale no brakuje jej tego ognia trochę 🙂
Hermes, ale chyba najpierw powinnaś wyleczyć konia, a potem zastanawiać się nad energią jeśli nadal jej nie będzie miała.
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
18 października 2019 10:15
Perlica, tak, tak, oczywiście głównym priorytetem jest najpierw wyleczenie kobyły. Zastanawiałam się po prostu czy jest coś, co można bez problemu podawać koniom z wrzodami, żeby miały ciut więcej energii, bo nawet na padoku jej się nic nie chce.
Hermes, można olej, ale tak sobie myślę, że jak brzuch mnie nawala to nie chciałoby mi się biegać  😁

Często jest tak, że koniowi po wyleczeniu wrzodów koniowi zmienia sie charakter ( tzn. wraca pewnie do stanu sprzed choroby) , więc możesz się zdziwić bardzo jak się wyleczy i żadnych dodatków podawać nie będzie trzeba 😉

Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
18 października 2019 10:29
Perlica, bardzo bym chciała właśnie żeby już jej się polepszyło. Jedno jest pewne, wróciła do lekkiej pracy i już jest o niebo lepiej. Folblut, który stoi tylko na padoku nie jest zbyt szczęśliwy 😁 Z jednej strony fajnie, bo się zrobiła taka uważna na sygnały, nie leci ze mną, ale z drugiej strony widzę, że straciła trochę tej swojej werwy, taka sierota jest, potknie się, a to jej się nogi popierdzielą, jakby wróciła do "formy" sprzed zajazdki 🙂
Hermes, bo konie w trakcie leczenie powinny jak najbardziej pracować, żeby nie było że się wyleczą stojąc i wracając do pracy doznają stresu i wrzody z powrotem.
Tak wetka tłumaczyła.

Myślę, że jak zaczną działać leki to powinna wrócić do siebie. Obserwuj i zobaczysz co i jak, ale daj trochę czasu.
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
18 października 2019 10:49
Perlica, dzięki :kwiatek:
Perlica no właśnie nie... 200g na całego konia ;P.  200g jednej paszy, 200g drugiej i cała miarka sieczki (objętościowo, w gramach wyjdzie pewnie też max 200g) i to razy trzy posiłki dziennie.

Wszyscy się dziwią jak słyszą, że mój koń tak mało je  😎. Nawet byli tacy, co mówili że dlatego wrzodowy  😂.

I tak dostaje dużo więcej niż powinien, zalecenie dr Biazik było żeby możliwie nawet zabrać treściwe całkowicie ale nie zgodziłam się bo po 1 nie spałabym po nocach myśląc czy samo siano wystarcza po 2 użytkuję go w małym sporcie i z samego siana nie poskacze.


a.kaminska, hmm, trochę jestem w szoku.
A dlaczego nie miałby dostawać treściwego? Jakoś uzasdnione to było?
Mi Dr Biazik tego nie zalecała.
Bo mój przypadek jest specjalnej troski i same wrzody byłyby zbyt proste  😵. Ważył dokładnie 593kg przy 160cm w kłębie, przy czym w czasie choroby(i leczenia) nam ciągle tył  🤔 🥂.  Ryzyko ochwatu, cushinga i w ogóle wszystkiego było ogromne.
a.kaminska, matko, jaki ciężarowiec  🤔
a.kaminska, a to jest zimnokrwisty?
Co to za papier?
Perlica ja właśnie nie wróciłam do Agro przez ten brak info na temat pierwiastków/witamin itd. Jak komuś zależy można spróbować do nich napisać, kontakt dobry, kiedyś potrzebowałam wiedzieć ile jest dokładnie lucerny w Controlu i uzyskałam info  😉
Hermes z moich obserwacji na temat Brandona wynika, że ta pasza daje bardzo mało energii. Mój wrzodek to też folblut, z natury brykacz i pędzący, ruszany 2-3 w tyg (częściej nawet lonża niż jazda), a na tym Brandonie był baaardzo smętny. Już na Agro mieliśmy więcej powera. Ja nie próbowałam z dorzucaniem czegoś do Brandona bo cenowo bym już nie podołała, zmieniłam pasze i znowu brykamy wesoło  😉
chomcia, do XS można dorzucić XP, w zasadzie to się je razem podaje przy koniu pracującym, bo sam XS to naprawdę za mało.
a czy ktos próbował tej paszy ? http://superhorse.pl/konie-z-problemami-zdrowotnymi/gastro-care-
przy dawkowaniu 2 kg na dobe wyjdzie 270 zł na miesiąc
No, ale z czego ma być ta energia w Brandonie XS, skoro to są otręby pszenne, owsiane i mielone siemię z lucerną... Dobre opinie miał Havens Gastro. Konie wrzodowe czują się też dość dobrze na AllinOne lub PurItanie z Hoevelera.
czy wasze konie teraz też więcej popierdują w czasie jazdy? zastanawiam się, czy to może być spowodowane podawaniem preparatu na wrzody? Albo większą dawką Brandona? Podobna sytuacja była kilka miesięcy temu, możliwe, że na wiosnę, nie pamiętam dokładnie.
chomcia, co do słonecznika, wrzodek dostaje cały słonecznik (mam jeszcze hucuła, ten ma łuskę - żeby nie miał puste wiadro  :hihi🙂.

Pytałam producenta odnośnie dokładnego składu paszy hoof complete, bo nie mają na stronie nic o mieszance witaminowo-mineralnej. W tej podstawowej paszy control, tak zrozumiałam, że tam dodatków nie ma. Jakby kogoś interesował dokładny skład hoof complete, tutaj są informacje.
A ile jest Selenu bo ja jak otworzę ten plik to widzę tylko lewą stronę ...
0,18 mg/kg

(kliknij na zdjęcie prawymn przyciskiem myszy i potem "otwórz w nowej karcie" - tam będziesz miała całe)
KonieAMI, dzięki, ale w nowej karcie mam tak małe, że calkiem nic nie widać.

W każdym razie selenu za mało i trzeba by i tak suplementować dodatkowo.
a.kaminska, a to jest zimnokrwisty?
Co to za papier?


Nie ma papieru, w paszporcie jest NN. Matka była gorącokrwista na 100% (widziałam), a od strony ojca podejrzewamy jakiegoś hucułka (ma pręgę na grzbiecie).
Perlica bo musisz kliknąć żeby było duże ( ale nie mieszczące się na forum ) i wtedy kliknąć otwórz w nowej karcie. Jak klikniesz na małe to wiadomo, że pokaże się małe
a.kaminska, to wszystko tłumaczy w takim razie  😉

KonieAMI, dzięki :kwiatek:
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
03 listopada 2019 07:42
Dziewczyny jak podajecie leki w kapsułkach? Próbuje rozpuszczać lek i podawać strzykawka przed śniadaniem, ale szlag mnie trafia, że to się nie chce rozpuszcza dobrze i zawsze coś zostanie  🤔wirek:
darolga   L'amore è cieco
03 listopada 2019 09:45
Hermes - podaj w odrobinie jogurtu strzykawką. Albo w Kubusiu lub innym gęstym przecierowym soku. Wtedy nie robi się zawiesina, która zostaje na strzykawce. Strzykawka koniecznie duża, 100 ml np. albo tę jeszcze większą, do lewatywy.
Nie ma szansy przemycić w żarciu? Z meszem większość koni zjada takie badziewa.
Gillian   four letter word
03 listopada 2019 09:45
Chyba nie powinno się rozpuszczać?
Ja biorę garść otrąb, daję w to łyżkę cukru, odrobinę paszy i hyc, znika.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się