Aktualności:

Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Re-Volta.pl  |  Forum główne  |  Konie  |  Wątek: wrzody żołądka

poprzednia następna
Strony: 1 ... 111 112 [113] 114 Odpowiedz Drukuj
Autor Wątek: wrzody żołądka  (Przeczytany 440130 razy)
prib

Moje ogłoszenia
« #3360 : Lipiec 01, 2019, 17:28:00 »
Odpowiedz cytując
Gillian u nas była jedna zmiana mocno zaczerwieniona, Wet powiedziała ze w naszym przypadku wyjątkowo złe się leczyło, bo zmiana nieduża. Kon był na omeprazolu i ranitydynie
#link
a.kaminska

Moje ogłoszenia
« #3361 : Lipiec 02, 2019, 07:11:04 »
Odpowiedz cytując
U nas poza wrzodami w całym żołądku były ropne naloty w odźwierniku, bardzo małe szanse na wyleczenie mieliśmy. Ulgastran podawałam w sumie prawie przez miesiąc, omperazol pełna dawka 14 tygodni i 4 tygodnie pół dawki. Tydzień temu mieliśmy kontrolne gastro - żołądek 100% zdrowy, w odźwierniku małe zaróżowienie...  duży uśmiech tak więc jak się chce to wszystko się da. Polecam podawać omeprazol prosto do pyska wcześnie rano (przed śniadaniem), momentami miałam dosyć pobudki po 5 rano, ale warto - satysfakcja z wyleczenia konia gwarantowana uśmiech.
#link
Murat-Gazon

szczęście jest tak bardzo blisko :)

Moje ogłoszenia
« #3362 : Lipiec 03, 2019, 19:58:50 »
Odpowiedz cytując
Wetnę się z pytaniem.
Czy spotkałyście się z podawaniem koniom wrzodowym jogurtu naturalnego?
Takie zalecenie usłyszałam, pochodzące ponoć od weta, tyle że zza granicy.
Ludziom z wrzodami wiem, że jogurt potrafi pomagać, ale to jest jednak produkt pochodzenia zwierzęcego, więc koniowi...?  oczy2
#link
When you rise I will follow
I won't force I will lead
I want you to believe in me
ushia

It's a kind o'magic

« #3363 : Lipiec 04, 2019, 09:34:57 »
Odpowiedz cytując
Gremma  i Raport dostawały, tez ze wskazania weta

ze wzgledu na ich ogólny stan i sytuację jako taką ciężko powiedzic czy pomagało, ale nie szkodziło

i jajko  na surowo - to na pewno na siersc pieknie dzialalo wink
« Ostatnia zmiana: Lipiec 04, 2019, 09:38:03 wysłane przez ushia » #link

Murat-Gazon

Moje ogłoszenia
« #3364 : Lipiec 04, 2019, 20:27:15 »
Odpowiedz cytując
O, dzięki. Czyli nie jest to zupełnie pomysł z kosmosu. Warto wiedzieć. uśmiech
#link
E.

« #3365 : Lipiec 05, 2019, 08:31:35 »
Odpowiedz cytując
Murat, sam jogurt nie jest zły. Pytanie, czy konie i ludzie posiadaja tą samą florę probiotyczną jelit?  wink
#link
Murat-Gazon

Moje ogłoszenia
« #3366 : Lipiec 05, 2019, 16:35:51 »
Odpowiedz cytując
E. no ja wiem, że nie, i że ogólnie nie za bardzo koniom produkty pochodzenia zwierzęcego się powinno podawać. Dlatego pytam wink
#link
Andre

I am who I am

Moje ogłoszenia
« #3367 : Lipiec 19, 2019, 10:05:24 »
Odpowiedz cytując
Mój również wrzodowiec smutek.
Gastroskopię wykonywała A. Biazik.
W przełyku mamy drobne nadżerki przy wpuście, wrzody stopnia 2/3 w części bezgruczołowej a część gruczołowa i dwunastnica czysta, bez zmian. 3tyg ulgastran i 8tyg 4 saszetki omeprazolu, później przez 4tyg połowa dawki.
Najgorsze, że mi teraz okulał, nie podałam przeciwzapalnych. Myślałam o czarcim pazurze, ale z tego co czytam to wrzodowiec ma zakaz. I jak tu żyć smutek
#link
epk

« #3368 : Lipiec 19, 2019, 10:06:46 »
Odpowiedz cytując
Andre, poczytaj o boswelli, ona o ile pamiętam nawet wspomaga leczenie wrzodów
#link
Pozwólcie, że zaleję Was blaskiem swej chwały!
KARUZELA - WSZYSTKIEMU WINNA JEST KARUZELA. ON JUŻ RZYGA TĄ KARUZELĄ I OD TEGO ZAPALIŁA MU SIĘ WĄTROBA...
Andre

I am who I am

Moje ogłoszenia
« #3369 : Lipiec 19, 2019, 11:10:12 »
Odpowiedz cytując
epk, dziękuję bardzo! Lecę czytać
Edit jako, że mi bliżej do czeskiego sklepu jeździeckiego....
Co myślicie o takim składzie preparatu dla wrzodowca?
https://www.jpostrava.cz/Hyalgel-Liquid-1l-d31365376.htm?listName=Category&listPosition=18
Jest bosswelia ale jest też niepolecane msm marze
Jak żyć icon_rolleyes
« Ostatnia zmiana: Lipiec 19, 2019, 11:19:58 wysłane przez Andre » #link
Gillian

four letter word

« #3370 : Lipiec 19, 2019, 11:47:27 »
Odpowiedz cytując
Andre, kup zwykłą Boswellię. Ja biorę z Dromy, wydaje mi się, że coś daje a brzuch bezpieczny.
#link
a jak nie Ty - to kto mi został...?
blucha

Moje ogłoszenia
« #3371 : Lipiec 19, 2019, 12:37:39 »
Odpowiedz cytując
https://www.dromy.pl/DROMY-BOSWELLIA-SERRATA-750-g,p,13 jak kupisz w Czechach to będzie taniej uśmiech
#link
Andre

I am who I am

Moje ogłoszenia
« #3372 : Lipiec 19, 2019, 19:53:23 »
Odpowiedz cytując
blucha, dzięki, faktycznie w Czechach za 135zł w przeliczeniu duży uśmiech
#link
julita123

« #3373 : Lipiec 20, 2019, 08:46:14 »
Odpowiedz cytując
Czy ktoś z Was karmi moze swojego wrzodka balancerem? Jakie sa godne polecenia? uśmiech
#link
charlieeee

WWW Moje ogłoszenia
« #3374 : Lipiec 20, 2019, 10:01:52 »
Odpowiedz cytując
julita123 może Nuba digest balancer? Karmiłam tym pelnoprcjowyn akurat ale byłam zadowolona bardzo  kwiatek
#link
mindgame

« #3375 : Lipiec 22, 2019, 17:02:03 »
Odpowiedz cytując
Czy fusy z herbatki na wrzody również można dać koniowi czy samą wodę?
#link
unity

« #3376 : Lipiec 24, 2019, 12:13:11 »
Odpowiedz cytując
Andre, dlaczego msm jest nie polecane?
#link
Gillian

four letter word

« #3377 : Lipiec 24, 2019, 14:46:13 »
Odpowiedz cytując
unity, drażni żołądek, tak mówił mi wet.
#link
xequus

Miłość na dwa serca i sześć nóg...

« #3378 : Lipiec 26, 2019, 07:14:21 »
Odpowiedz cytując
Poczytajcie o msm, u ludzi jest właśnie polecane na wrzody żołądka, więc wątpię żeby u koni było inaczej. Mój dostaje msm już rok czasu i wszystko jest ok.
#link
KonieAMI

« #3379 : Lipiec 26, 2019, 09:50:24 »
Odpowiedz cytując
Też się czasem zastanawiam z tym msm, czy to sprawdzone info. Słyszę to wszędzie, że msm podrażnia i nie wolno dawać wrzodowcom, ale nikt nie zna wiarygodnego źródła  coo??
#link
Zdrowykoń

« #3380 : Lipiec 26, 2019, 10:16:33 »
Odpowiedz cytując
Można dawać, działa pozytywnie, rozpuszczać w wodzie, meszu. Można też do piciu wink odpowiednio rozcięczone dmso.
#link
unity

« #3381 : Lipiec 26, 2019, 10:55:06 »
Odpowiedz cytując
Ja słysze pierwszy raz, że podrażnia żołądek. Mój koń dostaje msm okresowo na zwyrodnienia. Działa u nas bardzo dobrze i nie widzę jakiegoś pogorszenia (ale gastroskopu w oczach nie mam  lol).
#link
jolka

« #3382 : Lipiec 26, 2019, 11:11:15 »
Odpowiedz cytując
podrażnienia/ źle się  czuć mogą być jak ktoś poda w suchej paszy suchy msm. przed podaniem rozpuścić należy. Przecież nawet w uzdrowiskach z wodami siarkowymi leczy się nieżyty żołądka,zaprcia oraz dysfunkcje wątroby czy też pęcherzyka żółciowego.
#link
julita123

« #3383 : Sierpień 13, 2019, 17:49:58 »
Odpowiedz cytując
Czy jest możliwe, zeby wrzodek negatywnie zareagował na wprowadzenie nowej paszy -https://sklep.hippovet.pl/produkty/natur-musli-solo-20-kg/? Do tej pory byl karmiony wyslodkami, sieczka z lucerny I brandonem xs, potrzebujemy wiecej bialka I energii, stad tez w ostatnim czasie wprowadzilismy ta pasze. Wprowadzana byla stopniowo (od 200g dziennie do 800g). Nie wiem czy to przypadek, czy wlasnie jednak nie, ale w tym czasie klacz zaczela miewac ataki bolowe I byc wzdeta (bardzo dawno sie nie zdarzaly). Myslalam, ze moze to przez wyslodki, ze w te gorace dni zaczynaja kisnac, wiec je odstawilam. Jednak nastepnego dnia znow bylo to samo ehh. Odstawilam wczoraj musli I zostawilam ją na brandonie z sieczka. Dzisiaj juz w porzadku, stad tez moje watpliwosci, czy czasem nie jest przyczyna to musli, mimo ze sklad ma raczej przyjazny wrzodkom ehh
#link
leleiria

Moje ogłoszenia
« #3384 : Sierpień 13, 2019, 18:30:53 »
Odpowiedz cytując
julita123 wszystko jest możliwe. Ja akurat tym musli gardzę, zamówiłam worek na próbę, w worku były wstrętne grudy paszy (takie jak są zazwyczaj w paszach melasowanych ale tu melasy nie ma więc to pewnie kwestia olejów i innych składników), koń nie dojadał - szału nie było :S
Moja źle reaguje na Brandona, próbowałam dwa razy wprowadzać i za każdym razem kończyło się wodnistymi biegunkami - odstawiałam paszę, problem znikał. Każdy przypadek jest inny, my się już od dłuższego czasu żywimy nie do końca zgodnie z kryterium niskiej skrobi/cukru i jest lepiej niż jak skupiałam się tylko na tym.
#link
keep your expectations low and you'll never be disappointed (◡‿◡✿)
Koniuszek

« #3385 : Sierpień 13, 2019, 18:43:54 »
Odpowiedz cytując
Słuchajcie mam takie pytanie, wiecie może, czy wrzody żołądka (powiedzmy, że stan krytyczny) mogą siedzieć cicho przez wiele czasu i nagle się dość mocno ,,uaktywnić,,? I czy mogą powodować krwotok?
#link

Gillian

four letter word

« #3386 : Sierpień 13, 2019, 19:20:11 »
Odpowiedz cytując
Tak, mogą siedzieć cicho lub dawać minimalne objawy - u mnie było to ziewanie, oblizywanie się i picie wody. W żołądku masakra. Inne będą pokazywały dyskomfort przy małych zmianach. Zależy od konia.
#link
Koniuszek

« #3387 : Sierpień 13, 2019, 19:21:20 »
Odpowiedz cytując
Gillian, a czy w takim zaawansowanym stopniu mogą wywoływać krwotok?
#link

Gillian

four letter word

« #3388 : Sierpień 13, 2019, 19:34:06 »
Odpowiedz cytując
Krwotok to przy perforacji a wtedy już raczej nie ma co ratować.
#link
julita123

« #3389 : Sierpień 13, 2019, 19:37:10 »
Odpowiedz cytując
leleiria, u nas za to rewelacyjnie sie sprawdza brandon, tyle ze wlasnie potrzebujemy wiecej energii (ale tez nie za duzo, tak umiarkowanie wink ). Moj worek musli akurat fajny, zadnych grud nie ma, zjadala tez chetnie. No nic, odstawimy na jakis czas, teraz zostawie ja tylko na brandonie, lucernie I glucie z siemienia, jak zrobi sie chlodniej sprobuje znowu wprowadzic wyslodki I bede obserwowac.
#link
Strony: 1 ... 111 112 [113] 114 Odpowiedz Drukuj 

Re-Volta.pl  |  Forum główne  |  Konie  |  Wątek: wrzody żołądka

poprzednia następna
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.7 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.074 sekund z 18 zapytaniami.