wrzody żołądka

a.kaminska, przecież kilka postów wyżej jest napisane, koń musi mieć kaganiec, bo inaczej zje gówna własne.
a.kaminska, przecież kilka postów wyżej jest napisane, koń musi mieć kaganiec, bo inaczej zje gówna własne.


Tak, tylko jednak wolałabym spróbować bez kagańca... Czy nie da rady, lepiej / bezpieczniej mu ten kaganiec założyć...??  Będzie mógł swobodnie przez niego pić? :/
a.kaminska, to też wyżej jest napisane w moim poście.
Raczej 95% koni pije w kagańcu normalne, choć zdarzają się takie które są na tyle mało inteligentne, że nie umieją.

Twój wybór czy założysz koniowi kaganiec, bo to Twój koń i Twoje pieniądze na wykonanie badania.

[quote author=Perlica link=topic=1307.msg2846731#msg2846731 date=1550645642]
a.kaminska, przecież kilka postów wyżej jest napisane, koń musi mieć kaganiec, bo inaczej zje gówna własne.


Tak, tylko jednak wolałabym spróbować bez kagańca... Czy nie da rady, lepiej / bezpieczniej mu ten kaganiec założyć...??  Będzie mógł swobodnie przez niego pić? :/
[/quote]
Ja głodziłam konia bez kagańca, miał wysprzątane do zera, sprzątane co chwilę kupy a i tak miał jakieś paprochy w żołądku.
Absolutnie kaganiec! i nie litować się, bo taki biedny i "paczy". 😉
Resztki jedzenia przyklejają się do ścian żołądka i mimo płukania ciężko je usunąć podczas gastroskopii.
To bardzo utrudnia badanie.
ed
koniczkowaa  ja mojego jednak posądziłabym o sprzątnięcie, na codzień mu się nie zdarza ale raz gdy trafił do żłobu to potraktował to jako ekstra porcję paszy 🤔wirek:. Wet mi o kagańcu nic nie powiedział więc automatycznie odsunęłam tą myśl.. ale jednak ogarniemy kaganiec.
Czy ktoś będzie zamawiał omeprazol w saszetkach?
magdaludwiczak Wejdź na grupę fejsową " Revoltowi końscy wrzodowcy". Tam są robione zamówienia.
Dziękuję  🙂
Hej to znowu ja, tym razem już jestem bardzo w temacie wątku- w badaniu wyszły wrzodki 3 stopnia między innymi w odźwierniku. Pytanie o ulgastran - czy waszym koniom smakuje?? Jest jakaś inna opcja niż podawanie do pyska? I rokitnik - dorwałam sok eko 100%, czy dawkowanie po 25ml do każdego z 5 posiłków będzie ok?    // Chętnie poczytam wskazówki jak walczyć 🙂
a.kaminska, wrzody w części gruczołowej określa się w stopniach, a w odźwierniku nie używa się już skali.

Mój koń bardzo lubi ulgastran, biegnie jak widzi strzykawę z białym płynem ( cewnikowe strzykawki sprawdzają się najlepiej).

Dawkowanie powinień napisać ci wet w zaleceniach.
Perlica racja, 3 stopień mamy w innych miejscach a w odźwierniku nie mamy stopnia. Mam wszystkie zalecenia od lekarza, ale mój koń niebardzo jest skory do współpracy przy podawaniu mu ulgastranu do pyska strzykawką. Mamy właśnie taką cewnikową  🙂 I zastanawiałam się czy można jakoś obejść to podawanie do pyska (od biedy damy radę...). Rokitnik mamy zalecony w owocach bodajże 80g, ale dorwałam sok 100% i chce podawać 25ml do każdego posiłku (5x dziennie).
Ja bym nie podawała soku z rokitnika bo na 100% jest z cukrem a jak wszyscy wiemy, cukier nie jest wskazany dla wrzodowca.
Moje stajenne wrzodki bardzo lubią ulgastran.
a.kaminska, to pewnie możesz ulgastran wymieszać z porcją żarcia ?

Co do rokitnika to mój się wypiął niestety i muszę go chyba odsprzedać.
przed gastro robiliście głodówkę 24 h  z zegarkiem w ręku? nie uszkodziły Wam się konie w wybranym do czysta boksie? Mój lubi spać na leżąco i ie zastanawiam jak go ew. zabezpieczyć... Trochę przerażające te przygotowania...
ed
Ja bym nie podawała soku z rokitnika bo na 100% jest z cukrem a jak wszyscy wiemy, cukier nie jest wskazany dla wrzodowca.
Moje stajenne wrzodki bardzo lubią ulgastran.


Sok bio z samych owoców, zalecony przez inną właścicielkę "wrzodka" 🙂
koniczkowaaa tak tylko Wet mówiła o wybraniu do zera, wiem ze wielu przed gastro tak właśnie robi
ed
Czy w sieczce dla wrzodków Pro-Linen Alfibre Digest sieczka dla koni z ryzykiem choroby wrzodowej melasa z buraka cukrowego jest ok? (występuje w dopuszczalnej ilości?)

Do tej pory myślałam, że w diecie wrzodowca trzeba trzymać się z daleka od melasy.. jednak w wątku widziałam, że pare osób skarmiało tą sieczką i bardzo ją chwaliło.


Skład:

Siekana lucerna, mieszanina olejów (sojowy, lniany, rzepakowy, z ostropestu, z lnianki, z pestek dyni), mieszanka traw niskocukrowych,siemię lniane prasowane, melasa z buraka cukrowego, Natural Digest Formula (owoc rokitnika, kurkuma, koper włoski, imbir, mięta pieprzowa, Pro Active Organic Complex™- żywe kultury drożdży otoczkowane, Sel-plex®, związki chelatowe Bioplex®)
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
03 marca 2019 15:11
Ja podaję lucernę z nuby i jest świetna 😀
jednak ta melasa mnie nie przekonuje w Pro-linen
Co do pro-linen to my 2 razy z rzędu trafiliśmy na sieczkę wręcz posklejaną od melasy i od tamtej pory nic od nich nie kupuję, oczywiście sieczka poleciała razem z obornikiem.
ed
A ja w sieczce od Pro-linen jako dodatek miałam kamienie i śmieci. Od tamtej pory nic więcej u nich nie kupuje i każdego dookoła ostrzegam.


U nas też był jeden worek z patykami (takimi naprawdę sporymi, trudnymi do przeoczenia...) i ziemią..
Piękna gzawica. Koń chyba dawno nie był odrobaczany...
Tu po jednorazowym odrobaczeniu, jeszcze trochę zostało.
https://www.facebook.com/553293948081364/posts/2016635408413870/ 
Zamiast w ciemno podawać omeprazol, może warto pomyśleć o pasożytach.
No dobra ale tam oprócz larw jest sporo zmian wrzodowych, więc na samym odrobaczeniu się nie skończy. Ten koń jest do leczenia omeprazolem.
Dorcysia - co Ty, odrobaczenie, koniecznie ziemią okrzemkową, tak wychwalaną w komentarzach  😎
[quote author=Zdrowykoń link=topic=1307.msg2849654#msg2849654 date=1551725386]
Tu po jednorazowym odrobaczeniu, jeszcze trochę zostało.
https://www.facebook.com/553293948081364/posts/2016635408413870/ 
Zamiast w ciemno podawać omeprazol, może warto pomyśleć o pasożytach.
[/quote]

Chyba rzadko ktoś w ciemno podaje omeprazol, bo to jednak całkiem spory koszt. Wszyscy którzy tak leczą, robili najpierw gastroskopię...
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się