wrzody żołądka

famka   hrabia Monte Kopytko
30 października 2013 07:00
w którejś z publikacji wyczytałam także że stres pobudza wydzielanie soków żołądkowych, co prawda artykuł dotyczył ludzi ale myślę że jest w tym wiele prawdy, wiele ludzi stres zwyczajnie zajada buszując z głową w lodówce, myślę że w tej stytuacji jest podobnie, tyle że koń nam nie wlezie do lodówki  😉 

a chciałam dodać że CMC jest dostępne na nowo
http://www.tofivet.pl/pl/o/ABSORBINE-Pro-CMC-Gastric-Relief-Formula-19-l



sprawdziłam, nie zdjęli ze strony, nie jest dostępny, ale polecili mi pronutrin  😉


Edit: a mi dzisiaj omeprazol przyszedł  💃 Jakby ktoś potrzebował na szybko mogę się podzielić
Czy ktos podawał taki preparat? http://www.horsepower.pl/finish-line-u-7-gastric-aid-liquid-wspomaga-zdrowie-przewodu-pokarmowego-19-l-p5530.html Szukam czegos co bedzie bardziej "lecznicze" w działaniu niż Pronutrin, ale tansze niz omeprazol..
Zastanawiam sie tez nad Pink Powder z Nafu, Akaid Nutrilabs... Podawał ktos te preparaty?
Evson ale to nie wychodzi taniej wg moich obliczeń.
Przy dawkowaniu na początek 2 x 60 ml starczy na 16 dni co daje 11 z dziennie, koszt jednej saszetki omeprazolu to 5,8 zł, a jedna to już minimalna dawka lecznicza, czyli za te same 16 dni wychodzi 92,8 zł a nie 180. Czyli połowa tej ceny
O kurcze  😁 Myslalam ze omeprazol duzo drozej, dzieki za wyjasnienie  :kwiatek: Na razie jednak omeprazolu nie mam, a chce przeleczyc "w ciemno" moze nawet nie tyle ze wzgledu na koszty gastroskopii co na kolejny stres dla konia z tym związany.. A moj to xx po 5 latach biegania na torze, obecnie bardzo chudy, mysle ze na bank ma wrzody.. Dlatego chce najpierw dac jakis w miare lagodny preparat i zobaczyc efekty lub ich brak..
Moja klacz też nie miała robionej gastroskopii. Wetka po którejś z rządu co-kilka-dni kolce kazała podać ranigast i przeszło, po 5 latach od tej diagnozy w ciemno wiem że to na pewno były wrzody, a raczej nadal są  😉 tylko teraz jestem już tak wyczulona na pierwsze objawy, że przez trzy lata nie miałyśmy ani jednej kolki, tfu tfu odpukać

Poproś weta o receptę na ulgastran, opakowanie chyba 250 ml, kosztuje ok 15 zł, dajesz 20 ml rano i wieczorem, to też wyjdzie taniej niż suplement które u nas się nie sprawdzały
prosze o polecenie weta, ktory robi gastroskopie i nie zrujnuje mnie za dojazd na slask...
Ktoś chętny na zamówienia omeprazolowe? 😉
famka   hrabia Monte Kopytko
04 lutego 2014 10:53
udostępniam, coś nowego, czy może ktoś już używał ma jakieś doświadczenia  ?

http://hippovetpl.shoper.pl/pl/p/BRANDON-XS-25-kg/119
my juz po gastroskopii. Nie jest tak źle jak podejrzewałam, aczkolwiek niewielkie owrzodzenia są. no i koszt miesięcznej kuracji mnie pozytywnie zaskoczył. teraz jeszcze tylko robimy zęby, wprowadzamy pewnie zmiany do żywienia i... czekamy cierpliwie na pozytywne efekty 🙂
famka   hrabia Monte Kopytko
08 lutego 2014 10:35
wendetta, jakie leczenie ? no i ciekawa jestem kosztów  ? gastroskopię robiłas w stajni czy w klinice ?😉
famka, gastroskopie robiliśmy w stajni, w boksie 😉 Kuracja to omeprazil 1mg/kg przez 28 dni. Koszt: 12 zł dziennie, a naprawdę myślałam, że będzie dużo kosztowniej. Ale na szczęście u nas owrzodzenie to 1/2 stopień, bez ekstremum.
Plus zalecana jest mała modyfikacja diety.
Będę zamawiała omeprazol. Jeżeli jest ktoś chętny zapraszam na PW
famka   hrabia Monte Kopytko
13 lutego 2014 13:44
nie wiem czy było , ale uważam że fajny artykuł

http://www.stefanidis.pl/cukry-proste

Orientuje się ktoś jak rozkłada się cenowo gastroskopia we Wrocławiu i okolicach? Lepiej jechać do kliniki czy nie będzie problemu żeby taki zabieg przeprowadzić w stajni?
Czy jest jeszcze ktoś chętny na zamówienie omeprazolowe?
Jeżeli tak to zapraszam na PW, koszt saszetki to tylko ok 5,77 zł a to już minimalna dzienna kuracja
Louisa, ile dajesz tego omeprazolu że takie koszty wychodzą minimalnej dziennej kuracji?
BASZNIA   mleczna i deserowa
07 kwietnia 2014 22:05
W sumie ogłoszenie mam, ryzyk fizyk...Ale szkoda preparatu, drogi 🙁.

Po [url=http://www.voltopiry.pl/forum/index.php/topic,210.msg2042458.html#msg2042458]Babuli 🙁[/url] został Pronutrin. Może ktoś by reflektował?
zamawiacie omeprazol z USA, a można podawać taki ludzki w tabletkach, dostępny w PL? Ile omeprazolu dziennie się daje?
DanceOfDevotion można taki ludzki jak masz gruby portfel  😉

daje się 1,5-4 mg na kg konia (niektóre źródła podają 1-4mg). Ludzki ma 20 mg w kapsułce - wiec na konia 500 kg wychodzi 25 kapsułek przy dawce 1mg/kg, przy dawce 4mg 100 kapsułek. Kapsułki trzeba otworzyć, bo wątpię że jakiś koń będzie łaskawy je zjeść  😉

są też 40 mg, nie muszą być kaspułki, są w tabl.
Kapsułki trzeba otworzyć, bo wątpię że jakiś koń będzie łaskawy je zjeść  😉

I tu kolejny problem, bo kapsułek nie wolno otwierać ani rozgryźć.
ogurek o kapsułkach wiedziałam że nie wolno (ale jak to podać wtedy w całości? chyba że sondą się da  😉)
W takim razie tabletki pewnie też koń powinien łyknąć?
Omeprazol musi być zabezpieczony przed kwasem żołądkowym, dlatego nie wolno otwierać kapsułek dojelitowych. Inaczej zabezpieczany jest w tabletkach (tych lepiej nie kruszyć), granulatach czy pastach
czyli jak koń zgryzie tabletkę też jest średnio skuteczny? Pytanie teoretyczne, i tak najwygodniej jest mi podawać ten w saszetkach
dla mnie tabletki ok, weci i tak zalecają ranigast w tabletkach, a te proszki to tylko w stanach? i chodzi o proszek czy o granulat? ściąganie czegokolwiek z zagranicy to dla mnie w większości przypadków zazwyczaj więcej zachodu niż korzyści- łatwiej, szybciej kupić na miejscu.
DanceOfDevotion ale ranigast od omeprazolu się trochę jednak różni  😉
ten granulat ze stanów jest tak zabezpieczony że właśnie można go normalnie podawać (tj z jedzeniem) i działa.

Owszem szybciej kupić w aptece, ale leczenie wrzodów, a raczej zaleczanie, to coś długotrwałego.
Fajnie, że cena dla Ciebie nie jest istotna, bo ten ze stanów jednak sporo tańszy. W aptece możesz kupić omeprazol - ale tak jak pisze ogurek ludzki omeprazol nie jest przystosowany do podawania koniom, ranigast lub ulgastran (ten ostatni bdb działa w nagłych wypadkach - potem doleczam omeprazolem)
famka   hrabia Monte Kopytko
23 czerwca 2014 07:47
Louisa, ma rację w tym co mówi, mówimy o pełnym leczeniu
omeprazol ludzki dostępny bez recepty 20 mg 14 kapsułek pudełko cena w aptece średnio to 12,50 zł i w górę
na konia trzeba podać przy leczeniu około 2100 mg czyli 8 opakowań koszt 100 zł, kuracja powinna trwać co najmniej 6 tygodni  czyli 42 dni razy 100 zł rachunek chyba jest bardzo prosty 🙂
Bedzie ktos z Was robil teraz lub za jakis czas zamówienie na omeprazol?
famka   hrabia Monte Kopytko
07 lipca 2014 13:00
Evson, Louisa, będzie robić za jakiś czas, zapytaj ją bezpośrednio
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się