wrzody żołądka

Gillian, może te smaczki po prostu słodkie i próbuje wydłużyć sobie doznania lizaniem?  😜
Gillian   four letter word
26 marca 2018 09:45
możliwe ale on łapie zębami i napina się jakby chciał łykać.
Gillian, to nie dawaj smaczków.
Mój wrzód,który nabawił się łykania w czasie aresztu boksowego najbardziej łyka wiadomo po treściwej czy ulgastranie,ale także mocno po smaczkach więc ich nie daje.
famka   hrabia Monte Kopytko
26 marca 2018 10:44
możliwe ale on łapie zębami i napina się jakby chciał łykać.
  mój tak własnie robi i uruchamia ślinianki 😉 mój koniowaty łyka od kiedy go znam czyli jakieś 10 lat, jak ma ciszę spokój siano posiłki na czas prawie wcale nie łyka i nie ślini wszystkiego 😉
famka, mój na 4 saszetkach omperazolu także praktycznie nie łyka wcale.
Teraz schodzimy już na mniejszą dawkę, wiec sama jestem ciekawa czy zacznie bardziej czy nie.
Mój fanem siana nie jest ...nie wiem czemu
famka   hrabia Monte Kopytko
26 marca 2018 11:31
Perlica, pewnie zacznie przez chwilę, potem będzie mniej, musimy także pamiętać że łykanie dla nich to także endorfiny  😉
famka, dziwny pomysł na dostarczanie endorfin ...łapanie za stalowe drzwi boksu  😁 dobrze , że ludzie tak nie robią  😜 ale czytałam o tym jakies opracowanie naukowe, i że właśnie z tego powodu tak trudno oduczyć.

Będę dziada obserwować  😉
Jak/czy kontynuować kurację po zaleczeniu omeprazolem pełną dawką?
famka   hrabia Monte Kopytko
28 marca 2018 06:37
julita123, suplementem, glutem, ziołami, stosowną paszą
to zależy co się dzieje z koniem, czy wrzody się zaleczyły, i co na to wet 
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
28 marca 2018 21:29
julita123 to weterynarz powinien zadecydować. Ja po zaleczeniu pełną dawką (zeszło po poziomu EGUS1 czyli lekkie zaczerwienienie nabłonka) miałam jeszcze kontynuację 1 saszetką przez 30dni, a potem suplement na kolejny miesiąc. Teraz dwa razy do roku profilaktycznie na wiosnę i jesień 1 saszetka przez 30 dni.
xequus pisząc saszetki masz na myśli Abprazol?  🤣 kuracja na wiosne i jesien w jakimś konkretnym czasie?
Jak/czy kontynuować kurację po zaleczeniu omeprazolem pełną dawką?


My dajemy polowe dawki przez miesiąc (z zaleceniem, że jeśli będzie widać poprawę, ale będa dalej jakies objawy, to żeby te pół dawki przeciągnać nawet do 3 miesięcy). Po konsultacji z wetem, ale bez gastroskopii -  czyli zdaniem weta jak lekkie wrzody to ok, a jak mocne to wyrzucamy kase w błoto (bo nie wyleczy to w pełni konia takie dawanie w ciemno), a czy mocne to tylko po gastro sie da określić.  Ale koniowi lepiej (zaczęło byc wyraźnie lepiej po 6 tyg leczenia, czyli po 4 tyg pełnej dawki i 2 tyg połowy...). My będziemy jeszcze ciągnąć te pół dawki albo zejdziemy do 1/4 czyli 1 saszetki. Potem pewnie ulgastran i obserwowanie..
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
30 marca 2018 21:12
k2arola tak abprazole 😉 co roku dalej inaczej, obserwuje zachowanie konia, pogorszenie pogody itp. W tamtym roku na wiosne dawałam w połowie kwietnia, a teraz już jesteśmy w połowie, bo zaczęłam w marcu.
Ja też zaczęłam w tym roku w marcu bo zaczął się wyraźnie krzywić przy czyszczeniu okolic brzucha i polegiwał na padoku. Nałożyła też się nam przeprowadzka, więc dodatkowy stres.
Pytanie z gatunku  🤔wirek:... Czy to możliwe że temperatura jedzenia ma wpływ na dyskomfort żołądkowy? Mój senior dwukrotnie zareagował podczas gastro na polewanie zaróżowionego miejsca przy odźwierniku. Zwykle też trzyma wodę w pysku zanim przełknie. Ostatnio zaraz po posiłku (wysłodki, pasza i sieczka) wędruje do jednego upatrzonego w tym celu drzewa i bierze się zaraz za obgryzanie. Aktualnie od prawie dwóch tygodni jest na 4 saszetkach.
Czy ktos moze mi podpowiedziec co podawać dla konia ze skłonnością do zaparć i wzdęć. Podejrzewam wrzody , ale nie było badań w tym kierunku. Rok temu miał ochwat, obecnie jest na garści owsa, brandon xs i wyslodki z mietą. Co pare dni  zdarzaja takie wzdecia, ze musi co najmniej pól godziny pochodzic stępem zanim sie wypróżni i bedzie można zacząć prace. Koń pracuje rekreacyjnie. Ktos stosował babke płesznik - można to podawać czy wrzodach?
Mi dla konia, który "przytykał się" przy byle okazji np. wystarczyło, że w boksie przez noc wciągnął więcej słomy, zalecił siarczan sodu, codziennie po łyżeczce do treściwego. Faktycznie więcej nawrotów nie mieliśmy, a i do tej pory po lekkich wzdęciach, zaparciach przez kilka dni dorzucam koniom do żarcia: http://zoodrogeria.pl/sol-glauberska-siarczan-sodu-500-g-p-2036.html
zielona_stajnia dzieki, wypróbuje 🙂
famka   hrabia Monte Kopytko
05 kwietnia 2018 11:20
mój jest wydęty jak balon i wygląda jak ciężarna kobyła jak tylko stoi na słomie którą może zjadać
w jednej stajni stał na trocinach zero efektu wzdęć i wywalonego bebzuna w innej na torfie i też bez tego efektu
w tym momencie niestety stoi na słomie i podjada efekt jest taki że brzuch czasem wywala :/
Prawda, mój tez stoi na słomie i co najgorsze jest wiecznie głodny. Jak zje siano zabiera sie za słome. W efekcie z rana potrafi stac jedynie w gównach, mimo, że na wieczór miał ścielone gruba wartstwe. Tylko , że on jest juz po ochwacie i problemy z wypróżnaniem to znowu ryzyko wydzielania toksyn. Niestety, nie ma mozliwosci żeby stał na czyms innym niz słoma. Dlatego szukam czegoś skutecznego, co poprawi prace jelit bo czasem, az odmawia ruchu dopóki nie zrobi kupy - którą musi wrecz wydusić.
sardynka  nie ma mozliwości wywalić go 24h na dwór? U mojego to rozwiązało problem wzdętego brzucha po słomie  😉

Przy okazji - może komuś się przyda do układania menu kopytnego - Agrovital Control ma 250g lucerny/1kg  😉
Niestety, nie ma takiej możliwości.  W pensjonacie , w którym aktualnie jestem i tak duzo chodza po dworze, prawie cały dzien, a to juz luksus 🙂
Takie pytanie, co dac po terapii omeprazolem?(miesiac pełna dawka, miesiac pół). Kwestia taka, że przydałoby się coś, co by można dawać raz dziennie... bo ulgastran z tego co czytałam daje się 2 razy dziennie? (w ostatecznosci może być coś, co dwa razy dziennie, ale niestety będzie problem, jeśli coś co równo 12 godzin by miało byc..) gastro intestinal z hippolyta byłby odpowiedni? kon leczony w ciemno i widac efekt duży na plus. więc wiem, mogę spytać weta, pytałam - mówi, że trzeba zrobic gastroskopie. Zrobiłabym jakby to był mój koń, nie jest, więc tak podpytuje jak to z doświadczenia wynika, co można by pociągnąć po kuracji wspomagająco, szczególnie że jeszcze pogoda jest jakas jest, raz 20 stopni, raz 2 i deszcz w wiatrem...
Brandon gastrointestinal, derbymed Ulcosan - te dwa poleca dr Biazik  😉
Help.  Chce zamówić omeprazol skąd najlepiej?
Gillian   four letter word
13 kwietnia 2018 18:54
z Ablera bezpośrednio. Na fb też się ogłaszają ludzie więc szybciej dostawa.
Gillian, dzięki. Jestem jeszcze chwilę w USA, także mogę sobie sama zamówić. 
Gillian   four letter word
13 kwietnia 2018 19:14
dokładnie 🙂
A jak to wygląda z dawkowaniem? Jak długo należy podawać? W jakiś przerwach itp? Z wetem przed podaniem będę jeszcze gadać, ale chce już teraz zamówić póki mam możliwość.
Gillian   four letter word
13 kwietnia 2018 19:18
jest kilka wersji, zależnie od stanu konia i weta prowadzącego.
U nas było 4 saszetki 6tyg, potem 3 tyg połowa dawki. Profilaktycznie 3 saszetki przez miesiąc.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się