wrzody żołądka

niestety nie jest dopuszczone do obrotu w UE🙁 ale jak jednak uda Ci sie to kuic to napisz mi PM🙂
maab   road to hell
05 czerwca 2013 12:46
Dziewczyny, czy bylby ktos chetny na zamowienie teraz omeprazolu z USA? Ja i kolezanka potrzebujemy lacznie 200 saszetek. Bardzo prosze o informacje na priv gdyby ktos potrzebowal. Im wiecej nas sie zbierze tym bedzie taniej. Jesli nie uzbieramy teraz duzej ilosci chetnych to zostaje nam sierpniowa tura. moze polaczymy sily? Szczegoly tu: http://www.abler.com/gastric-ulcer-treatments/abprazole-plus
pozdrawiam
jak kreda skarmiacie tzn ile gr na 100 kg masy ciała i ile razy dziennie podajecie?
Ja gdzies znalazłam info ze łyzke stołową dziennie na konia ale to jest dosc nieprecyzyjne dawkowanie ....
no wiec własnie:9 jeszcze jedno ytanko czy w okresie letnim jak koń ma cały dzien cos do jedzenia tez podajecie?
maab   road to hell
02 sierpnia 2013 15:38
Nieśmialo się przypomnę. Już sierpień! zamawiamy omeprazol?
Jak ktoś będzie robił zamówienie zbiorowe to ja się przyłączę ale, odpukać w niemalowane, póki co nie potrzebuję. Zupełnie nie spieszy mi się.
famka   hrabia Monte Kopytko
23 sierpnia 2013 07:27
maab,  a mogłabyś przeliczyć koszty jak to wychodzi z kosztami dostawy ?

kredę podaję cały rok, średnio 2 łyżki stołowe do każdego żarcia

ja mam takie pytanie jeszcze z boku co do wrzodów
idzie jesień więc wrzodowców trzeba zacząć zabezpieczać, dostaje kredę, kozieradkę i musli dla wrzodowców

a jak jest u wrzodowców z olejem ? czy można podawać w niewielkich ilościach (pół szklanki do posiłku rano) ? chodzi mi o to żeby sam owies z kredą nie był suchy , z wieczornym jedzeniem nie ma problemu ale rano nie mam możliwości aby gotować gluta lub moczyć posiłek

czytałam wypowiedź busch o olejach gdzie napisała że lepiej unikać
Zastanawiam sie- czy takie ilosci kredy nie spowodują zaburzenia równowagi pierwiastków? Nie wyprze ten wapn innych dwuwartosciowych pierwiastków, przy regularnym podawaniu? Tez daje, ale około łyzki stołowej dziennie, gdzies tak wyczytałam.
Ja daje olej ale mój ma po oleju troche luźne kupy. Zostałam przy minimalnej ilosci 50-80 ml.
Jak często dajecie mesz albo ogolnie dodatek siemienia?
famka   hrabia Monte Kopytko
23 sierpnia 2013 08:18
Evson, nie powinny, ja mam w musli proporcjonalnie dodane witaminy i pierwiastki tak aby stosunek i wartości były  zachowane , przynajmniej staram się tego pilnować

problem polega na tym że nigdzie nie jest napisane ile kredy powinno się podawać, podczas choroby dawałam więcej i obserwowałam, na dzień dzisiejszy dawka jest tak zwana profilaktyczna, raz na jakiś czas robię tygodniową przerwę, jak ze wszystkim dodatkami

na okres lata koń miał odstawioną kozieradkę, teraz zaczynam ją wdrażać znów do posiłku

przeraża mnie nadchodząca jesień :/

edit: siemie gotowane staram się podawać średnio 3 razy w tygodniu
z meszu gotowego dawno już zrezygnowałam, otręby zakwaszają brzuchy koniowatych
O patrz o tych otrębach nie wiedziałam.
Siemie tez daje 3-4 razy w tyg. Krede w takim razie zwiększe.
My sie przestawilismy (w związku ze zmianą pensjonatu) na owies gnieciony- o niebo lepiej jest na nim. Ale ostatnio troche ogolnie przesadziłam z owsem i paszą (z radosci ze chwilowo brak żołądkowych sensacji)- co sie odbiło negatywnie przede wszystkim na kopytach. Czy dobrą opcją (ze wzgledu i na zoładek i kopyta) jest zastapienie czesci owsa i paszy np wysłodkami i lucerną? Jak takie jedzenie sie ma w stosunku do wrazliwego zołądka? Cos mi sie obiło o uszy ze lucerna ok, wysłodki tez niby duzo włókna.

Zaobserwowałas jakies zmiany po kozieradce na +/- ? Tez sie nad nią swego czasu zastanawiałam
famka   hrabia Monte Kopytko
23 sierpnia 2013 09:06
lucerny nie dawałam i nie daję, nie mam takiej potrzeby, ogólnie zrezygnowałam ze wszystkiego co koniowi nie jest potrzebne do życia
jak to mówią wszelkie suplementy "przede wszystkim działają .... ale na psychikę i portfel właściciela"  😉

jeśli chodzi o kozieradkę zacytuję działanie :
"Kozieradka działa osłaniająco i przeciwzapalnie na błonę śluzową przewodu pokarmowego oraz (zastosowany zewnętrznie) na skórę, w związku z tym jest stosowany w chorobie wrzodowej i w stanach zapalnych skóry (czyraki, egzemy, ropnie). Nasiona kozieradki mogą również obniżać poziom cholesterolu i cukru we krwi. Kozieradce przypisuje się również właściwości przeciwzapalne, żółciopędne, rozkurczowe, poprawiające samopoczucie, żółciotwórcze, pobudzające wydzielanie soku trzustkowego, żołądkowego i jelitowego, wzmacniające, usprawniające wchłanianie pokarmów, regulujące wypróżnienia, pobudzające regenerację wszystkich tkanek, aktywujące hemopeozę (kozieradka to naturalny aktywator procesów wytwarzania krwinek), mlekopędne, moczopędne, przeciwalergiczne, anaboliczne."

dawałam kozieradkę przez cały okres choroby i rekonwalescencji, w lato przerwa a teraz wprowadzam znów, czy działa ? hym ja mam wrażenie że tak, ale to trudno ocenić bez badań, trzeba też wziąć pod uwagę to, że zioła działają długofalowo ale i okres od momentu początków podawania do działania też jest dłuższy niż np. leki

ja swojego skarmiam nie piszę ile bo to kwestia indywidualna,
rano trochę owsa, musli wrzodowe, kreda
obiad trochę owsa, kreda
kolacja trochę owsa, musli wrzodowe, kreda, kozieradka, wysłodki
wysłodki to włókno, ale też nie można przesadzać, wysłodek już namoczonych daję tak na oko około 2 szklanek
famka, a kozieradkę dajesz w całych ziarnach czy mieloną? I ile tego podajesz?
famka   hrabia Monte Kopytko
23 sierpnia 2013 09:23
epk, mieloną suszoną z ziaren, kupuję w animali
http://animalia.pl/produkt,15215,zuzala-kozieradka-dla-koni-ziola-suszone-500g.html

profilaktycznie daję około 35-40 gram, nie chce przesadzać ale jak widzę że coś u konia nie gra, daję pełną porcję 50 gram
maab   road to hell
23 sierpnia 2013 10:53
Dziewczyny, przypominam o tym omeprazolu, ale to nie ja organizowalam poprzednie zamowienie. Zaraz poszukam kto o tym wspominal pol roku temu. Nie chce wchodzic w czyjes kompetencje 🙂
Generalnie koszta znam tylko ze strony, ktora linkowalam: http://www.abler.com/gastric-ulcer-treatments/abprazole-plus
Ale jestem chetna na zakup 100 saszetek. Zbierzmy na razie chetnych.
Pozdrawiam
Ja ostatnio zamawiałam omeprazol z USA, mogę teraz też zamówić, chyba że ktoś inny jest chętny. 🙂 Myślę, że można powoli zacząć się organizować, ale wpłacanie kasy i samo zamówienie zrobię dopiero na początku września bo muszę sobie jeszcze dozbierać trochę funduszy.  😉

To może lista?

1. narrrvana - 100 saszetek
2. maab - 100 saszetek

Umówmy się, że kolejność zgłaszania będzie decydować o tym w jakiej kolejności będę wysyłać paczki, bo przy dużych zamówieniach oni wysyłają każde 100 saszetek osobno i niektóre paczki przychodzą po tygodniu a niektóre po miesiącu.
Aha, no i trzeba uzbierać chętnych na 200, 400, 600, 700 albo 1000 saszetek bo tylko takie są zestawy. Im więcej tym taniej. 🙂
narrrvana, a możesz przypomnieć koszt 100 saszetek, jeśliby się zebrało 4 albo 7 osób?
Jaki był koszt dostawy do Polski i wysyłki dalej?
epk Jak ostatnio zamawiałam to wychodziło chyba trochę ponad 500zł za 100 saszetek (zamawiałyśmy chyba wtedy 400 saszetek o ile dobrze pamiętam), ale widzę, że od tego czasu podrożało...

Przybliżone ceny przy kursie 1USD = 3,3zł wynoszą:
200 saszetek - 610zł za 100 saszetek
400 - 590zł
600 - 510zł
700 - 490zł
1000 - 480zł

Ceny są orientacyjne, mogą być wyższe, zwłaszcza że przy przelewie cena jest najpierw przeliczana na euro a dopiero później na dolary. Dlatego też jak będę zbierać pieniądze to będę prosić o nieco wyższe kwoty bo potem mogę nie mieć z czego dołożyć jakby wyszło więcej, a tego po jakim kursie przeliczą nam kasę dowiem się dopiero jak pójdzie przelew. Nadwyżki oczywiście będę zwracać na konto.
Dobrze by było zamówić 600 saszetek bo tutaj w porównaniu do 400 saszetek każdy zaoszczędzi po prawie 100zł, większe zestawy już tak bardzo nie różnią się ceną więc ustalmy, że zbieram zapisy tylko do 600/700 saszetek bo nie będę musiała wtedy obracać aż tak dużą kwotą pieniędzy.

kamykokrowka Przesyłka do Polski jest darmowa, a ja potem mogę powysyłać to paczkami priorytetowymi za 11zł np.
ja 100 poproszę
maab   road to hell
26 sierpnia 2013 12:45
Up to date ja poprosze 200 saszetek.
no to mamy 400, dobijemy do 600?  😉
Czy w małopolsce jest wet który robi gastroskopię "przenośnym" aparatem? (z dojazdem do delikwenta)
famka   hrabia Monte Kopytko
04 września 2013 10:02
niestety ja ze względów finansowych odpadam z zakupu 🙁

Nie ma już żadnych chętnych na omeprazol? Trochę nas mało i nie zaoszczędzimy za dużo, a trzeba by pomału zacząć coś działać. 🙁 Ja kolejne zamówienie będę robiła dopiero za pół roku.
  Z okazji zbliżającej się niesprzyjającej pory roku dla naszych koni Co powiecie na coś takiego??

http://animalia.pl/produkt,22417,508,muhldorfer-low-glycaemic-prebiotic-15kg.html 

Ktoś znalazł jakąś ciekawą pasze dla wrzodowców ??
famka   hrabia Monte Kopytko
11 września 2013 14:54
sayanka88, oglądałam tą paszę i faktycznie jest chwalona
ale ja daje swojemu
http://www.wetfarma.pl/produkty.php?produkt=318
i sprawdza się (odpukać) bardzo dobrze, też ma wszystko co wrzodowcowi potrzebne, do tego od 2 tygodni na nowo podaję kozieradkę i trochę zwiększyłam porcję kredy, za tydzień do tego zestawu jeśli pogoda będzie dalej obleśna dodam Pro-Biotyk Em-15
famka   hrabia Monte Kopytko
27 września 2013 14:22
piszę post pod postem bo już trochę czasu minęło

ale jeśli potrzebujecie kredę to właśnie się pojawiła na allegro, dobra i sprawdzona na moim koniowatym

http://allegro.pl/kreda-pastewna-calgran-30-kg-i3581860061.html

Będę zamawiała omeprazol jeżeli byłby ktoś chętny się podłączyć proszę o kontakt
Moge komus odstapic jakies 10kg kredy, najchetniej z odbiorem z pomorza, bo nie bardzo mam jak to wyslac.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się