wrzody żołądka

Ja też się przyłączę, niestety.
famka za 400 saszetek zapłaciłyśmy teraz trochę ponad 1900zł, czyli za 100 saszetek (starczy na jedną ponad miesięczną kurację, gdy daje się dawkę leczniczą 3 saszetki dziennie) to wychodzi około 480zł. Jak będziemy zamawiać następnym razem to własnie trzeba zebrać chętnych na 400 lub 2x400 saszetek bo w innym wypadku osoby zamawiające te zestawy po 100 lub 200 saszetek będą musiały zapłacić więcej, bo one drożej wychodzą.

kamykokrowka ok, też Cię zapiszę, ale dokładniej będziemy się umawiać dopiero w sierpniu. 🙂
famka   hrabia Monte Kopytko
22 kwietnia 2013 13:00
narrrvana, oki dziekuję za informację
wstępnie proszę o mnie pamiętać  🙂
a ja mam takie pytanko jak sie odje absorbine gastric ile ml i przez jaki czas podajecie? ile przerwy robicie etc?
Nie podajemy, bo nie ma jej w Polsce... Masz dostęp i sprowadzasz z USA?
z tgo co widze jest dostepny...
http://www.equi-point.pl/absorbine-pro-cmc-p-77.html
wystarczy poszukac...
sylwiaj, Nie jest. To że jest na stronie sklepów o niczym nie świadczy. 😉 W ramach testów możesz spróbować. JEŚLI nic się nie zmieniło od ubiegłego roku to jak zaczniesz zamawiać to po tygodniu przyjdzie odpowiedź, że niestety nie będzie, bo się nie da. W Niemczech też się nie da ani w żadnym cywilizowanym kraju Europy 🙁. Nie ma od jakiegoś czasu zezwolenia na sprzedaż tego środka. W efekcie można tylko z USA.
kurcze bo nawet na stronie dystrybutora absorbine ten produkt jest dostępny🙁 A czy jest cos co mozecie polecic zamiast tego na przeleczenie zołądka w miare podobne cenowo i wydajnościowo?
sylwiaj, no możesz spróbować - bo może faktycznie w końcu dopuścili. Ja od 2011 dręczyłam o to przedstawiciela w Polsce i Niemczech. Kicha była. 🙁. Wtedy chyba w kilkunastu sklepach to było. Reszta podobnych specyfików niestety spooro droższa.
będę próbowała jednak w razie co mozesz mi polecić nawet coś sporo droższego🙂
famka   hrabia Monte Kopytko
17 maja 2013 07:16
trafiłam na fajny filmik i z tego co piszą ma być tych filmików więcej
pierwszy o wrzodach

sylwiaj, polecam Acid Protect z Nutri labs. Efekty bardzo dobre.
Czy kupa u koni wrzodowych rozni się w jakis sposob? Moj ma dosc luźne kupy, niezależnie od paszy i zwrociło to moją uwage, a podejrzewam ze moze byc w grupie ryzyka...
Evson,moją klacz diagnozowano na wrzody 3 lata temu,wtedy pamiętam że w kupach było dużo nieprzetrawionego owsa,po podaniu mleczka osłonowego i środków na wyrównanie kwasowości żołądka,ich ilość znacznie się zmniejszyła,co nie oznacza jednak że całkowicie przeszło,wrzody można zaleczyć i stąd wciąż miewa małe ilości nieprzetrawionej łuski.
Eh, tez znajduje ziarna  🙄 odkad podaje sieczke to mniej. Dodatkowo duze problemy z przytyciem (pewnie kojarzysz z watku paszowego). Jakie srodki na wyrownanie ph podawalas i co to za mleczko? Zastanawiam się czy istnieje jakas profikatyka, cos co mogłabym podawac (na razie myslalam o kredzie pastewnej) bo nie wiem czy to dobry pomysł startowac od razu z gastroskopią jak rownie dobrze chudosc mogla byc spowodowana okołowiosennym ogierzeniem a teraz kastracją (wiec tez scisła dieta).
Ja zaczęłam podawać Emy i nie wiem czy to ich zasługa ale koń od stycznia w końcu wygląda jakbym go nie głodziła, i mniej się wypróżnia więc działają
http://solidna-apteka.pl/gelatum_aluminii_phosphorici_aflofarm_250g to to, moja miała gastroskopię i klinika nakazała to 3 x dziennie, dodatkowo dostaje to tydzień przed (przez 7 dni) odrobaczaniem i szczepieniami.Oraz przez miesiac dostawała specjalne tabletki na receptę,ale tych już nie pamiętam,tyle że one były lecznicze,nie osłonowe.I po tym wszystkim Acid Protect.Dawałam też kredę,tyle że moja jest księżną niejadkiem na ziarnku musli  😁 i nie tykała tego,o ile nie było to w meszu.
Dodatkowo na wrzody nie pomagało to,że połykała paszę bez przeżuwania.Więc do dziś daję dużo sieczek do żarcia,memła je nawet i godzinę,ale zdecydowanie przeżuwa dokładnie.No i uważam z cukrem,jabłkami bo podnoszą kwasowość,generalnie daję marchewki,co z warzyw dobrze tuczy.Jak ją pasłam,gdyż była koszmarnie chuda (wrzody diagnozowałam 3 miesiące po kupnie) to do tych wszystkich leków do meszu dawałam właśnie kredę.Zwróć uwagę jak zachowuje się np.w takie dni,jak dziś-mega niskie ciśnienie i deszcz,dużo wrzodowców w takie dni gorzej się czuje,zobacz czy chętnie je cukier (powoduje mocną kwasowość więc wiele koni wrzodowców niezbyt chętnie ją je,moja tylko do wędzidła).
Pierwsze foto jest tuż po diagnozie,drugie jest zrobione 7 miesięcy później,po kuracji oraz tuczonku paszami.Nadmienię że przed diagnozą była na paszy (PAVO) i wszystko przez nią przelatywało.
Dzieki, bardzo przydatne dla mnie rady  :kwiatek: U mnie sytuacja podobna jak u Ciebie na zdjeciu przed, moj to dodatkowo xx wiec tymbardziej ciezko przybiera. Z ta gastroskopia na razie wolalabym poczekac, poobserwuje z miesiac czy utrata wagi byla spowodowana tymi czynnikami o ktorych wspomnialam, czy sie cos zmieni na lepsze czy nie...
A pamietasz ile ml tego GELATUM ALUMINII podawalas? Chce w najblizszym czasie jeszcze poprawic odrobaczanie wiec tymbardziej sie przyda cos na oslone..
Około 90 ml na jeden raz,wtedy kobyła ważyła około 600 kg teraz koło 700,ona ma 175 w kłębie,to potężne babsko 😉 generalnie 15 ml/100 kg
BASZNIA   mleczna i deserowa
25 maja 2013 22:49
[quote author=kasia&figa link=topic=1307.msg1785625#msg1785625 date=1369516217]
Ja zaczęłam podawać Emy i nie wiem czy to ich zasługa ale koń od stycznia w końcu wygląda jakbym go nie głodziła, i mniej się wypróżnia więc działają
[/quote]
Hmm, do mnie trafila klacz z wrzodami, i choc nie wierzylam, dwukrotnie po odstawieniu emow ( brakowalo, wlascicielka nie zdazyla zamowic) klacz miala objawy bolowe...Takze chyba cos jest na rzeczy, aczkowliek nie porafie pojac, co takiego dobrego emy wyprawiaja. Ale podpisuje sie-dzialaja.
DressageLife a jeszcze mi sie nasunęło- dajesz to do owsa czy strzykawką do pyska?
Moja uważa że wszelkie dodatki w paszy to śmiertelna trucizna,więc ładuję bezpośrednio do ryjka
witam, mam mały problem z koniem w ciągu ostatnich 1,5msc okropnie schudła.konisko ma 16 lat,zęby, kupa wykluczone. Jest dość nerwowym koniem, morfologię miała wszystko (?!) ok. przestaje jesc zrobła się apatyczna, żeberka na wierzchu itd. Wet zaczyna robić podchody w kierunku nowotworu. Moje pytanie czy koń ze wrzodami nie je ? objawów bólowych nie ma.
Jak koń ma wrzody np tak jak mój to nie widziałam jakiejś różnicy w jedzeniu a w styczniu wyglądał jakbym go głodziła, odtsawiłam wszystkie dziwne rzeczy jakimi go karmiłam, zostawiłam tylko mieszankę od podkowy z miedzią, siano, trochę owsa, otręby i mesz plus codziennie emy. Teraz wygląda dobrze, jak będzie za jakiś czas nie wiem. Siano koniecznie daję do siatki, ale jak mnie nie ma wieczorem to mu rzucaja na podłoge więc....Nie wiem co jest w tych emach i czy to przez nie się poprawił ale wolę tak myśleć niż wołać co chwilę dobrego weta, kupować lekarstwa bo i tak wydałąbym na mojego gamonia ostatni grosz
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
31 maja 2013 23:30
mimibell,
wiesz, "nasz" wrzodowiec też nie miał żadnych objawów bólowych aż się pojawiły
(niewielkie, po jedzeniu treściwych koń się położył, za chwilę wstał i jadł siano)
a w żołądku była MASAKRA.
Moim zdanie badanie gastroskopowe przydałoby się.
dzięki ms 🙂 tu jest problem , że ona ani siana ani owsa nie bardzo czepia się nie mówiąc juz o trawie teraz zaczynają sezon. gastro może być problemem o tyle, że na podkarpaciu chyba nie mają aparatu a nie bardzo uśmiechami się wieść konia do wawy . Do tego nasz wet twierdzi, że gastr nie daje 100 % bo jeżeli wrzody są w dwunastnicy to nie "widać " ich ? nie bardzo wiem o co zaczepić z tym jej jedzeniem 🙁 jeszcze raz bedziemy kupe badać
dziewczyny gdzie moge kuic krede? moj ma od urodznia luźne kupy, ema nie pomogła - koniuch ma teraz 3 lata nie pracuje, nie jest nerwusem wiec wrzody by były wielkim zaskoczeniem-  ema nie pomogła, teraz pink powder bedzie dstawał, jednak kreda jako profilaktka chyba tez nie zaszkodzi?
gdzie ja kupic? jak duzo jej podawac? i jak czesto?
sylwiaj,  kreda w każdym sklepie paszowym, także w necie ale dużo drożej, kredą to neutralizacja kwasów ale że na luźne kupy to nie słyszałam. mogłabyś zgłębić temat?
nie na luźne kupy... skąds taka kupa sie bierze i możliwe ze koń ma owrzodzenia. Jednak poki co gastro chce uniknac. Ema jednak działa chociaz raz jest lepiej raz gorzej teraz bedziemy brali pink powder i zmienimy diete.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się