wrzody żołądka

Tak wiem, ale odpowiedzi nie znam, a zaciekawiłam się ot tak po prostu.
W Polsce pojawił się wreszcie preparat z omeprazolem dla koni w tubostrzykawce - Equinor. Tutaj link do ulotki:
http://tinyurl.com/gsrqu84

Cena ok 50/60zł
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
30 sierpnia 2016 09:37
Zgodnie z ulotką jedna tuba wystarcza na 1 dzień leczenia (4mg omeprazolu) dla konia o masie 700kg, czyli dzienny koszt to jest to 50-60zł. Przy omeprazolu saszetka to jakieś 6zł, czyli przy pełnej dawce 4 saszetki dziennie to jest w dużym zaokrągleniu 30zł 😉 więc jakoś mi się nie kalkuluje.

Zastanawia mnie jeszcze jak to jest z działaniem. Skoro granulki nie wolno podawać na mokro, bo mają zdążyć dotrzeć tam gdzie mają dotrzeć i tam dopiero się rozpuścić. Ciekawe jak to jest w przypadku pasty  🤔
Pasta jest równie skuteczna i z powodzeniem stosowana za granicą, tak samo jak granulki. Droższa, ale niektórzy wolą podać pastę do pyska niż bawić się z saszetkami. Weterynarze zazwyczaj proponują pastę, granulki lub ludzkie kapsułki.
Napisałam jako ciekawostka 😉 nie wszystkie konie ważą 700kg, to raz, a dwa mowa tu o dawce leczniczej czyli tej 4mg. Jak ktoś ma konia 500kg i brałby ileśtam past to podejrzewam że cena byłaby niższa i w sumie wyjdzie niewiele drożej ( a o ile wygodniej).
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
30 sierpnia 2016 11:08
To juz kwestia indywidualna 🙂 mi prościej wrzucić granulki do paszy. Ale fakt są konie, które wybrzydzają i wtedy ta pasta może być dobrym sposobem.
Możecie polecić dla konia z wrzodami jakieś ziółko które polepszyło by prace jelita ślepego?
Robimy zamówienie zbiorowe, są jacyś chętni?
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
07 września 2016 12:53
Tak, ja jak zawsze z chęcią się dołączę 🙂
Ja chętnie.
Gillian   four letter word
07 września 2016 17:03
Ja na razie leki mam.
Jak jest z podawaniem omeprazolu koniowi w treningu? Kiedy dawać, po jeździe? Przed?
czy mi się wydaje czy abler nie miał wcześniej tych past w ofercie?
http://www.abler.com/review/product/list/id/102/category/3/

edit: chyba jednak miał..

Kiedy startujecie z podawaniem omeprazolu? Łączycie z Ulgastranem?
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
07 września 2016 22:49
Ja startuję koło listopada, kiedy na dobre zrobi sie szaro, buro i ponuro 😉 Koń sam pokaże i zmarkotnieje, a jeśli na szczęście wszystko będzie w porządku to profilaktycznie i tak startuje końcem października. Ulgastranu nie podaję.
Ja też się podłącze, mała ilosc.
a z końcem miesiąca ktoś będzie zamawiał? albo w połowie/pod koniec października? ogólnie potrzebuję jakieś 170 szt, ale chętnie wziełabym na dwa razy bo teraz finansowo ciężko 🙁
Louisa Ja również bardzo chętnie się dołączę.

Mój B. właśnie stwierdził że Gastro Formula Equinoxa jest niejadalna...  😵
rico, ja będę zamawiać z początkiem października.
Dajcie znać mi na PW ile kto chce to ogarniemy temat
Ja też bym chyba chciała w październiku się  podłączyć, bo teraz finansowo nie dam rady. A przydałoby się coś mieć na zapas.
xequus, dzięki :kwiatek:

Jaki mesz dajecie swoim koniom? Który skład najlepszy? Mój je mesz codziennie na 4 posiłek, pół miarki suchej masy(zalewam dużą ilością zagotowanej wody) i do tego litr gluta z siemienia lnianego.
Gillian   four letter word
11 września 2016 20:24
Jak jest z podawaniem omeprazolu koniowi w treningu? Kiedy dawać, po jeździe? Przed?


??
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
11 września 2016 20:31
Toronto najlepszy jest po prostu glut z siemienia lnianego bez udziwnień
Gillian chyba bez różnicy. Mój dostawał zawsze rano jak miał po 1 saszetce. Jako inhibitor pompy protonowej zmniejsza wydzielanie soków żołądkowych i działanie utrzymuje się przez jakiś czas, więc w sumie nie widzę różnicy. Mój jak był leczony to miał nie trenować, potem wet kazał juz normalnie jeździć i dawać 1 saszetkę dziennie. Mysle, ze gdyby byla różnica w podawaniu przed/po treningu to zaznaczyłby kiedy dawać.
Gillian   four letter word
11 września 2016 21:03
ok dzięki 🙂
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
21 września 2016 14:26
Dziewczyny, jak będziecie zamawiać w październiku to ja też się dołączę, bo koleżanka potrzebuje, a nasze juz pewnie poszło.
Jaki system podawania saszetek AbPrazolu  przyjmujecie. Zalecenia producenta to przy leczeniu 3 saszetki przez 28 dni, a zapobiegawczo 1,5 saszetki do momentu ustąpienia objawów. W klinice polecono mi podawania przez 3 tyg. po 2 saszetki potem 2 tyg. po jednej saszetce.
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
27 września 2016 06:41
W czasie leczenia mój miał najpierw kuracje ranitydyna, ale z tego co pamiętam, gdyby to był omeprazol to miałby 3saszetki dziennie przez 28dni, potem jeszcze przez 28dni miał 1saszetke. Teraz dwa razy do roku przez 28dni daje mu po saszetce, co któraś profilaktyczna kuracje zwiększam na 2saszetki. Według zaleceń producenta co do masy powinien miec 4 saszetki na leczenie i 2 profilaktycznie.
Dziewczyny, skąd bierzecie ROKITNIK?

Ja dotąd zamawiałam u Podkowy, ale mam dość problemów z ich kurierami, dziwnych akcji, niemiłych maili i tym podobnych. Możecie mi polecić inne sprawdzone źródło?
Zrobię kobyle chwilę przerwy od ziółek, ale wolałabym od połowy października najpóźniej ponownie dawać.
Ja kupowałam w płynie w opti feed.
A mogłabyś podać nazwę? Bo nie znalazłam do tej pory. Zaraz jeszcze poszukam.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się