wrzody żołądka

Gillian   four letter word
09 maja 2016 12:53
tulipan, wszystko 🙂 teraz koń jest na podwórku i mam go na oku, jest pod stałym dozorem. Boję się go komuś zostawić. No a z drugiej strony chciałabym jeszcze coś porobić, poskakać, z ludźmi pobyć... Mam straszne wyrzuty, że chorego konia męczę :/ mimo, że czuje się dobrze, nic go nie boli :/
Pomyśl sobie tak, że większość koni wrzody ma. Twój jest zdiagnozowany, ma kuracje omeprazolem, dbasz, dobrze karmisz, więc robisz wszystko co w Twojej mocy  🙂 Mi wetka odradzała odstawianie od pracy, więc nie obwiniaj siebie tylko jeździj!
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
09 maja 2016 13:22
Gilian nie popadajmy w paranoje 😀 bo inaczej, jeśli wrzody żołądka bylyby choroba wykluczajaca z pracy to popatrz ile ludzi siedziałoby na rencie  😁 Dobre żywienie i profilaktyka z omeprazolem 2 razy do roku i kon w zasadzie jest zdrowy i nadaje sie do użytkowania. Mój ma siatkę na siano, do której stajenni co rano wrzucają całą wielką kostkę siana i na spokojnie wystarcza mu na cały dzień.
Gillian   four letter word
09 maja 2016 19:44
Wszystko się zgadza. Jednakże nie wybaczę sobie jeśli coś się stanie koniowi przez moje fanaberie 🙂 jestem na tym punkcie totalnym paranoikiem i nie wstydzę się tego  😂
http://www.wetfarma.pl/produkty.php?produkt=109 czy taki preparat jest bezpieczny dla wrzodka?  :kwiatek:
famka   hrabia Monte Kopytko
13 maja 2016 13:17
kora białej wierzby to naturalna aspiryna a na wrzody z reguły nie powinno się brać aspiryny i jej pochodnych, no i jest to lek przeciwzapalny więc tez bym była ostrożna, jeśli już to z osłoną na żołądek

edit : znalazłam w jednym z artykułów : kora białek wierzby posiada składniki ochronne i lecznicze dla śluzówki żołądka i jelit hymm nie jestem przekonana
famka no wlasnie kurcze, bo salicylany to salicylany jednak. Nie chce drugi raz takiej reakcji jak po czrcim pazurze, a z drugiej strony zastanawiam sie czy mam jakakolwiek mozliwosc suplementacji przeciwzapalnej.
famka   hrabia Monte Kopytko
13 maja 2016 15:09
Evson,  faktycznie to co tulipan, wkleiła wygląda bezpiecznie
ale dla pewności poczytaj w ziołach o Boswellia serrata
famka, tulipan dzieki  🙂 moze chociaz jedna bezpieczna rzecz
Gillian   four letter word
13 maja 2016 20:00
jak podajecie Alugastrin? jaką dawkę i kiedy? czy dobrym pomysłem jest zapakować w konia 20ml przed jazdą przyczepą? niby jest wyluzowany, ale ostatnio jak bawiliśmy się we wchodzenie na trap to olał się potem :/ czyli jednak ma stres w tych okolicznościach :/ jedziemy w niedzielę...
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
14 maja 2016 06:51
Evson ja wlasnie to kupiłam dla swojego, bo wyczytałam, ze Boswellia jest łagodna dla przewodu pokarmowego.
Gillian alugastrin to taka sama zawiesina jak ulgastran z tego co pamiętam. Mi ulgastranu kazano tak 70ml podawać(ale duży koń normalna dawka to była 50ml) dwa razy dziennie daleko od posiłków i przez 1-2 dni przed i po wyjezdzie. Ja dawałam tez tak 30minut przed transportem.
xequus dzieki  🙂 faktycznie zostaje chyba tylko to bo znalazlam info o korze wierzby i nie jest bezpieczna
" Kora wierzby wykazuje podobne działanie i efekty uboczne (przy regularnym i nadmiernym spożywaniu) do aspiryny, dlatego jej dzienne spożycie nie powinno przekraczać 240 mg. Zarówno przyjmowanie aspiryny, jak i kory wierzby w ilościach większych niż zalecane, powoduje wrzody żołądka, które uznaje się za jedną z przyczyn nowotworów żołądka. Jakie są jednak właściwości zdrowotne kory wierzby i dlaczego warto zastąpić aspirynę z apteki naturalnym zamiennikiem? "

EDIT: o boswelii
" Nie zaobserwowano większych działań ubocznych oprócz dyskomfortu ze strony przewodu pokarmowego. Istnieje nawet badanie sugerujące ochronne działanie kwasów bosweliowych na błonę śluzową żołądka (zapobiegające rozwojowi choroby wrzodowej)"

to chyba wszystko odpada  🤔
W tym opisie widzę dwa zdania, ktore sie wykluczają  😉
Gillian, xequus mnie lek. wet. Anna Biazik z Wrocławia powiedziała niedawno, że Alugastrin i preparaty aluminiowe nigdy nie były stosowane u koni i nikt nie potwierdził ich pozytywnego wpływu na leczenie wrzodów u koni. W Ulgastranie jest inna substancja czynna. Jesteście pewne, że można stosować ten Alugastrin?
Evson, na co potrzebny Ci przeciwzapalny?
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
15 maja 2016 09:30
A to mój błąd, myślałam, ze to to samo co Ulgastran  :kwiatek:
Nie, to nie to samo i szczerze, to bałabym się podawać koniowi Alugastrin... 🙁
Grace na zapalenie kaletki.
Evson, to może spróbujesz Traumeel S? tabletki, jest maść o działaniu miejscowym i zastrzyki, ale zastrzyki może podać vet.
tu masz info:
http://www.heel.pl/Heel-pl-Traumeel-S.html
W składzie jest krwawnik a galaretka z niego jest na wrzody żołądka.
Gillian   four letter word
15 maja 2016 18:06
Nie podałam. Bo nigdzie nie pojechałam, złośliwość rzeczy martwych po całości... 🙂
Robaczek M.   i jej gniade szczęście:)
15 maja 2016 18:28
Witam 🙂
W środe czeka nas gastroskopia i od razu bronchoskopia. Jak przygotować konia i siebie? 😉 wskazówki od weterynarza dostane dopiero jutro ale już sie denerwuje i chciałabym wiedzieć jak to wygląda. Jestem panikarą jeśli chodzi o mojego konia, zniose to jakoś? ;D jutro bede sie dopytywać, bo wet ma dzwonić ale jeśli możecie mi powiedzieć to jest to jakiś ryzykowny zabieg? Bardzo dziękuje za odpowiedzi 🙂
Gillian   four letter word
15 maja 2016 18:55
Zniesiesz, nie jest tak źle a badanie trwa dość krótko. Najgorsza głodówka, koń paczy a dać jeść nie wolno 😉
Robaczek M.   i jej gniade szczęście:)
15 maja 2016 19:04
I to wyniki są na miejscu? Zanczy powie wet czy coś jest nie tak na miejscu? A ta głodówka ile trwa? Bez siana? O rajuuu... Moja właśnie tak pacza za jedzeniem, uhh 🙂
Gillian   four letter word
16 maja 2016 09:28
Głodówka 12h minimum z tego co pamiętam. Mój koń był tak zdesperowany, że ogryzał deski w boksie i potem widać było kawałki drewna w żołądku. Myślałam, że mi serce pęknie.
Wynik masz w zasadzie podczas badania bo lekarz wchodzi do żołądka i opowiada co widzi 🙂
Koń znajomej po raz 4 w ciągu półtorej roku trafił do kliniki w związku z wrzodami ... Zwróciła się do mnie z prośbą o pomoc w znalezieniu paszy. Co myślicie o tej, nada się?

Skład: łuska sojowa, otręby pszenne, susz z lucerny, otręby ryżowe, jęczmień, siemię lniane, poekstrakcyjna śruta słonecznikowa, drożdże S. cerevisiae, węglan wapnia, wapń z alg morskich, chlorek sodu, tlenek magnezu, mieszanka mineralno-witaminowa.

Składniki analityczne:
Białko ogólne 14,14%
Białko og. strawne 9,30%
NSC (w tym cukry) 8,41%
Oleje/tłuszcz surowy 6,20%
Energia strawna 9,41 MJ
Włókno surowe 16,82%
Popiół surowy 6,31%
Lizyna 0,63%
Metionina+cystyna 0,41%
Wapń 0,94%
Fosfor 0,48%
Sód 0,24%
Magnez 0,55%
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
16 maja 2016 17:42
Opowiedz coś o tym koniu. Czemu trafi do kliniki, czym był leczony i co jadł dotychczas? Jeśli był leczony i przestrzegane są zalecenia to powinny wrzody dać mu spokój, a przynajmniej nie doprowadzać do stanu koniecznej wizyty w klinice  🙁
Potrzebuje pilnie  duża ilośc omeprazolu czy ktoś zamawia w najbliższym czasie ? Bądź mógłby wykonać dla mnie zamowienie ? :kwiatek:
Gillian   four letter word
17 maja 2016 07:50
Koń wczoraj po transporcie mocno oklapł, posmutniał, brał drzwi w zęby jak do łykania :/ a głupia matka co? nie wzięłam mu leków i dostanie dopiero w czwartek :/ wrrrr...
Witam 🙂
W środe czeka nas gastroskopia i od razu bronchoskopia. Jak przygotować konia i siebie? 😉 wskazówki od weterynarza dostane dopiero jutro ale już sie denerwuje i chciałabym wiedzieć jak to wygląda. Jestem panikarą jeśli chodzi o mojego konia, zniose to jakoś? ;D jutro bede sie dopytywać, bo wet ma dzwonić ale jeśli możecie mi powiedzieć to jest to jakiś ryzykowny zabieg? Bardzo dziękuje za odpowiedzi 🙂


Ja mialam zalecenia nastepujace:
24h bez objetosciowej
18h bez tresciwej
6h bez wody
Boks wybrany do czysta/ trociny

Po gastro ok.3h spokoju, az zejdzie sedacja i mozna puszczac na padok 😉

Z przygotowania siebie, nam zdarzylo sie podczas gastro obfite krwawienie z nosa, dostalam mini zawalu,nic przyjemnego...
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się