wrzody żołądka

Ja chciałam robić przelew przez xendpay,bo praktycznie za darmo a serwis sprawdzony. Szukałam alternatywy dla banku, ponieważ w moim mi mówili,że przelew na Seszele idzie przez różne banki i w sumie nie wiadomo ile one za pośrednictwo wezmą. Koszty te nie są widoczne bowiem od razu, tylko z opóźnieniem 🙁
Mój je obecnie około 5 kg paszy (musli + jęczmień ekstrudowany + sieczka) podzielone na 3 porcje, a na czwarty posiłek wysłodki z lucerną (600 - 700g suchych) z suplementami. Wygląda tak: http://re-volta.pl/galeria/foto/151764. Miewa gorsze dni, ale wtedy zwiększam ilość rokitnika i robię luźną jazdę z dużą ilością stępa. W okresach wiosna i jesień podaję omeprazol i gluta.


U nas poki co lepsze dni ale ja i tak bede sie upierac ze pseudokolki u nas nasilaja sie w okresie ruji no ale zamierzam dac omeprazol raz dziennie przez 28 dni czy pomoze czy nie na pewno nie zaszkodzi, teraz praktycznie nie jezdzimy bo nam sie nie chce ale na wiosne moze cos ruszymy jak zdrowko dopisze, jemy dwa razy dziennie plus duzo siana i to nam pomaga, osttanio nawet juz gluta nie dawalam bo chyba jej juz zbrzydl za to teraz przez okres zimowy dostawala wiecej marchewek i chyba ze smakiem zjadala jako 3 posilek. Nie mowie boje sie wiosny a raczej tych skokow temperatury i cisnienia ale mysle ze tak jak poprzednia przetrwamy, ej wszyscy tu jakos kulamy to i teraz damy rade.
Mojej paniki ciąg dalszy, więc... wybaczcie te pytania, ale:
Przed wyprowadzką chciałabym jeszcze kobyle podać zioła, szczególnie te na uspokojenie i wrzody, wyczytałam, że przydać mi się mogą: melisa, mięta, rokitnik, kozieradka i waleriana. A może jeszcze prawoślaz? Chociaż jak dostaje siemie, to "śluzu" powinno wystarczyć? Teraz pytanie- czy mogę to wszystko podać na raz, czy za dużo i na przykład podać tylko walerianę i rokitnik,albo jakiś inny mniejszy zestaw? na"sucho" dosypywać do jedzenia, czy też parzyć przed i polewać jedzenie? Jak zacznę je podawać tak z 7-10 dni przed wyprowadzką i trochę dłużej po, to jej to ułatwi, zadziała?

I powtórzę pytanie, bo nie dostałam odpowiedzi, czy tuż przed jazdą mogę podać trochę sieczki (ile?) coby nie mieć treningu na pusty żołądek (choć siano oczywiście non stop, ale wiadomo kiedy kobył akurat przysnął i nie jadł? 😉 ) ?
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
03 marca 2016 05:33
Ja zamiast ziół proponowałbym Ci podawać jej Ulgastran ok 50ml 2 razy dziennie miedzy posiłkami (bo inaczej pasza go jakby zmyje ze ścian żołądka z tego co mi tłumaczyła wet.). On działa osłaniająco na żołądek. Musisz go podawać ma kilka dni przed w trakcie i po przeprowadzce. Ja podawalam go w dniu przeprowadzki tuz przed wsadzaniem do przyczepy. Ziola są okej, ale działają dopiero jak się je dlugo podaje, nie wiem czy to 10 dni wystarczy. Poza tym bez paniki, bo jeszcze bardziej zestresujesz konia 😉

Co do sieczki przed jazda czasami tak daje, jeśli zapowiada się mocniejszy trening. Miarkę sieczki podaje, idę po sprzęt, jak zje czyszczę, siodlam i wsiadam.
Ja tez daje sieczki troche przed jazda czy jakokolwiek praca działa to tak samo jak uxequus zanim zniosę sprzęt klaczunia podje troche. Ziola trzeba mysle podawac co najmniej z 2 tyg to tylko suplement tak jak u człowieka działa dopiero przy dluzszym stosowaniu. Tez bym siegla po ulgatran najpewniej to jest lek cud moim zdaniem bo efekty sa dość szybko.
famka   hrabia Monte Kopytko
03 marca 2016 06:44
zioła trzeba podawać dłużej żeby było działanie, tak jak dziewczyny mówią podaj coś osłaniającego na kilka dni przed i po przeprowadzce
co do treningów i pracy z koniem zawsze ale to zawsze przed daję koniowatemu pojeść siana, nigdy nie biorę go do pracy z pustym żołądkiem
A to omeprazol nie wystarczy z leków? W trakcie przeprowadzki bedzie własnie na nim. Ulgastran do tego to juz nie bedzie za duzo?
famka   hrabia Monte Kopytko
03 marca 2016 11:19
moim zdaniem wystarczy 😉 a zioła wtedy osłonowo jako dodatek

mój własnie tak się tydzień temu przeprowadził na omeprazolu i w dzień wyjazdu wcześnie rano podałam jeszcze pastę ekygarda na osłonę
Moim zdaniem wystarczy sam omeprazol. Zioła lub suplementy można podać po skończonej kuracji jako przedłużenie i tak sugeruje też większość wetów. Myślę, że nie ma co przesadzać skoro i tak osłonowo dostaje gluta.
Ok. Dziękuje dziewczyny  :kwiatek:
Zamówienie zrobione, na razie problemów z przelewem nie było, będę informować jeżeli wystąpią jakieś "atrakcje" 😉
Gillian   four letter word
07 marca 2016 11:08
Fajnie, to czekamy  😅
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
07 marca 2016 11:45
Louisa jak zwykle ogromne podziękowania, za to że się tym zajmujesz :kwiatek:
Czy w polsce można kupić polprazol dla koni/ zwierząt? Czy weterynarze zalecając polprazol na wrzody przepisują ludzki?
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
13 marca 2016 18:28
Polprazol to nazwa omeprazolu dla ludzi z tego co widzę. Odpowiednikiem końskim jest abprazole. Dostaniesz u niektórych weterynarzy, ale przebicie cenowe jest bardzo duże. Bardziej opłaca sie zamówić z USA tak jak my tutaj grupowo robimy 🙂

A będziecie w najbliższym czasie zamawiać z USA . Ja niestety potrzebuję na już.
Nasz omeprazol jest już częściowo w drodze  😅

Niespodzianej przelewowych w dalszym ciągu brak  🏇
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
14 marca 2016 12:26
Niestety dopiero co zrobiliśmy grupowe zamówienie. Ale policz sobie, bo prawdopodobnie i tak wyjdzie Cie taniej. Tylko trzeba czekać ok. 3tyg.
Dziękuję za odpowiedzi i za rady ale niestety tak jak pisałam potrzebuje leku na już. Na dzień dzisiejszy klacz dostaje ranigast ale wet poleca polprazol i chcemy ją na ten lek przestawić. Będziemy próbować podawać jej ludzki polprazol co na pewno nie będzie łatwe bo musi połknąć całą kapsułkę. Spróbujemy podawać jej z wysłodkami zaprawionymi na rzadko z siemieniem lnianym bo ona taką zupę łyka bez gryzienia więc może i z lekami się to uda. Na razie wet ma zamówić lek na cztery dni na próbę a potem zobaczymy.
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
15 marca 2016 07:29
Dziewczyny, czy któraś przetestowała suplementy na stawy i znalazła cos bezpiecznego dla wrzodka?   :kwiatek:
Msm jest bardzo szkodliwe?
Wiem że suple z czarcim pazurem robi masakrę z wrażliwym- wrzodowym żołądkiem, koleżanka przez przeoczenie zaczęła stosować u swojej wrzodowej klaczy i miała wyraźne pogorszenie.


xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
15 marca 2016 08:55
Wiem właśnie, ze czarci pazur odpada dla wrzodka chociaż bardzo dobrze działa na stawy  🤔  bo generalnie byla juz mowa w tym wątku o preparatach na stawy, ale miałam nadzieje, ze ktos trafil na jakiś nieszkodliwy i stosuje u swojego wrzodowca. 😉
Mój tez miał pogorszenie przy suplu z czarcim. Natomiast wszystko było ok przy Orlingu oraz przy HCC mobility (ale to juz grubszy kaliber, stosowalam po operacji)
Ja czarcim pazurem z Cortaflexu używanym tylko 2 tygodnie (psim) załatwiłam sobie całkowicie zdrowego psa.
Prawie zdechł dopóki wet nie postawił prawidłowej diagnozy, bo objawy pokazały się dopiero po zjedzeniu czegoś niestrawnego na spacerze.
Zaliczył wszystkie badania łącznie z laparotomią zwiadowczą -  było podejrzenie ciała obcego.
Teraz omeprazol obowiązkowo wiosną i jesienią.
Tak więc trzymam się z daleka od czarciego..
LidraJa daje i kon czuje sie swietnie 😉
Czy z posiłkiem z którym koń dostaje omeprazol mogę dać jej także walerianę? Nie ma to wpływu na działanie leku?
UWAGA!
Koleżanka musi zamówić abparazole plus na dniach, chce ktoś się podłączyć?? info na priv
Jeśli ktoś z was zamawiał by w najbliższym czasie Omeprazol  to chętnie dołączyła bym się do zamówienia, proszę o informację na pw.
Pisałam do Shantowa ale zamówienie już poszło niestety .
Pozwolę sobie powtórzyć pytanie, bo zależy mi na szybkiej odpowiedzi.. ktoś coś?

Czy z posiłkiem z którym koń dostaje omeprazol mogę dać jej także walerianę? Nie ma to wpływu na działanie leku?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się