wrzody żołądka

Doszła mi sieczka Healthy Tummy - jestem w bardzo pozytywnym szoku!  😲

Otwieram worek - zieloniutkie, świeżutkie, pachnie cudownie... Ludzie i konie dookoła momentalnie się poodwracali na ten zapach  😁
Kobyła dosłownie się rzuciła na nową pozycję w menu, a ja patrząc na to, wiem, że to już będzie nasza stała sieczka.

Dzięki wielkie za polecenie tak dobrego rozwiązania!  :kwiatek:

Jest ktoś chętny na zamówienie omerpazolu w tym tygodniu??

Dalej pilnie potrzebuję odkupić jeśli ktoś posiada nadmiar.
Jak wasze wrzody przy tej pogodzie?

My jesteśmy po prewencyjnej kuracji omeprazolem, ale chyba zrobię drugą w tym sezonie  🙁 Wczoraj kryzys i nie zjedzony obiad, na szczęście wieczorem go puściło.
Gillian   four letter word
02 grudnia 2015 11:32
ja daję omeprazol cały czas :/ koń w dobrym humorze, ale to pewnie dlatego, że nie przyjeżdżam 😉
Moja co prawda wrzodów nie ma, ale przy takiej pogodzie łyka o wiele więcej, także chyba kwas żołądkowy imprezuje w najlepsze 😕 Zaczęłam jej dawać Acid Protect i będę obserwować.
U nas teraz jak nigdy apetyt dopisuje ale dostaje dużo więcej siana bo pogoda srednia i więcej w boksie niż na padoku, nie chce nam sie trenować bo poprzeziebiani jestesmy wczoraj poszliśmy tylko na spacer po wsi
Mój wrzodek średnio pomimo omeprazolu cały czas, po konsultacji z wetem dorzucam dodatkowo Ulgastran... No i muszę przedłużyć kurację.
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
02 grudnia 2015 20:28
Mój zaczął łykać, tak jak pisałam od wykrycia wrzodów i leczenia tego nie robił 🙁 łyka tylko podczas jedzenia. Jest po kuracji omeprazolem, ale nie wiem czy nie dokupię 🙁
U nas kilka wrzodów, u wszystkich pogorszenie. Kijowa ta jesień  🙁
Właśnie zobaczyłam fotkę Healthy Tummy i sama bym chyba zjadła...  😂
Dawał ją ktoś profilaktycznie?  👀
Myślę jeszcze nad Afla A Oil ale sama nie wiem - też jest taka "ładna"?
Profilaktycznie? No wrzodom nie zapobiegnie na pewno. Natomiast jest fajnym wsparciem przy wszelkich gastrycznych problemach  🙂
W sensie takim, że nie wrzodowemu koniowi. To będzie taki dodatek dla nas jako trzeci posiłek.
Konisko po odpiaszczeniu i BARDZO dobrze wykorzystujące paszę (za dobrze...  😵 ).
Trochę się boję Alfa A Oilu bo nie chcę jej utuczyć.  😁 Z Tummy'm chyba nie mam opcji jej upaść?
Tummy to nie jest sieczka kondycjonująca, więc spokojnie możesz jej włączyć do menu. Ja ją bardzo lubię, koń też nie grymasi  🙂 A Oil to już dodatek tuczący, więc dla Was wzięłabym coś bardziej neutralnego  😉 Tylko, że sieczka żadnego spektakularnego efektu tuczącego nie gwarantuje, chyba że karmisz pełnoporcjowo.
tulipan Moja tyje z powietrza - to w połowie pkz (niestety bo koń szlachetny nie fundowałby mi takich dylematów  :hihi🙂.
Ona nawet nie może mieć stałego dostępu do siana bo robi się z niej całkiem zacna źrebna klacz  😂
Niby powinnam się cieszyć ale konisko stoi na samej sianokiszonce i mam straszny problem z tym co jej dać,
żeby miała więcej energii a nie zaraz zamieniła to w tłuszczyk na "gorsze" dni. Ale to już na inny temat.  😜
Ta Tummy na prawdę bardzo ładnie wygląda, chyba się skuszę.  😎
To ja bym poszła w paszę typu Saracen Speed Mix i podawała ją na 2-3h przed jazdą  🙂 Na przykład śniadanie i kolacja sieczka do wypełnienia żłobu, a na obiad (jeśli jeździsz po południu) Speed Mix.

edit. Bo w sumie to wątek o wrzodach, ale Twoja nie ma prawda? Bo jak ma to ten Speed Mix nie bardzo.
Teoretycznie nie a praktycznie pojawiłam się w tym wątku pytać o uspokajacze, bo moja Kluska została postawiona na kwaterce.
Strasznie się denerwowała i bardzo mało jadła - podkasala sie i schudła.
Zmieniłam stajnia, mala sie uspokoila i nie widać żeby jej coś dokuczało.
Ziewa - ale ona zawsze ziewała... Nie je owsa - tylko kiszonkę.
Może lepiej założyć, że jednak coś może być nie tak?
Witam na tym wątku wszystkich, muszę się niestety dołączyć do grona wrzodowców 🙁 i od razu uderzam po prośbie - czy ktoś z Was miałby odsprzedać 30 saszetek Abprazole Plus, zanim nie skombinuję reszty wymaganej ilości do przeleczenia kopytnego?
Potrzebuje  podpiąć  sie do zamówienia badź odkupic od kogos saszetki omeprazolu .Pilnie
OT, ale ja czasem jak zamawiam pasze to biorę moim Tummy, jako urozmaicenie zwykłej sieczki, mimo, że konie absolutnie wrzodowe nie są. Polecam, kocham jej zapach.  😍
Również z chęcią odkupie/ podłącze się do zamówienia AbPrazole Plus. Kontakt priv lub tel. 609 144 603

Dziękuję!
Słuchajcie, widzę że jest parę osób które chciałyby zamówić omeprazol. Ja karty kredytowej nie mam, ale może któraś z chętnych ma? Zrobimy większe zamówienie i będzie taniej. Chyba, że ktoś kto ma kartę a nie potrzebuje omeprazolu zrobi nam grzecznościowo zamówienie?  :kwiatek: Może być np. z wysyłką na adres którejś z nas, żeby już nie zostawiać rozsyłania omeprazolu uczynnej osóbce 🙂
Gillian   four letter word
12 grudnia 2015 21:32
O rany rany rany. Wprowadziłam owies  🙄
Dwa razy po pół miarki. Koń osiągnął poziom zamułu ostatecznego, mam nadzieję że taka ilość trochę mu pomoże ale nie zabije żołądka  🙄  po paru dniach jest widocznie bardziej ożywiony i rozrabia, zjada też o połowę mniej siana niż przed wprowadzeniem owsa. No nie wiem, na razie umieram ze strachu. Trzymajcie kciuki.
famka   hrabia Monte Kopytko
14 grudnia 2015 07:43
Gillian, mój wrzodek dostaje owies nie umarł od niego ;-) na każdy posiłek trochę mniej jak pół miarki, do tego ma załączniki musli wytłoki lucernę, owies skracam wtedy gdy widzę że brzuch zaczyna dokuczać
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
14 grudnia 2015 08:24
Mój jadł owies 2miarki x 3 razy. Ostatnio mu się pogorszyło i zeszlam do pól miarki +wyslodki+otręby, ale nie ma różnicy jesli chodzi o sprawy żołądkowe, bo jak zaczął łykać tak łyka 🙁 a jest do pchania i nie do życia.  Bez sensu... Omeprazol przedłużyliśmy o 15 dni.
Gillian   four letter word
14 grudnia 2015 08:39
Ja miałam nadmiar omeprazolu ale wszystko już dałam, cały listopad aż do teraz szło. Czuł się nieźle, pojechałam na zawody i cóż, pierwszy przejazd bardzo dobry, za 15 min kolejny i kompletna klapa, koń bez napędu i skończyło się moją glebą. Nie mam dowodów, że to brzuch. Może to tyko brak kondycji, zafutrzenie, kopyta, cokolwiek. Dorzuciłam ten owies i konisko odżyło, nawet sam z siebie galopuje po padoku. Tylko jakoś wsiadać nie mam motywacji :/ trudne to wszystko jak w ruskiej bajce :/
Oki, to ja zrobię zamówienie, bo znajomej 100 potrzebna. Jak ktos chętny to proszę się zgłaszać.
ja ostatnio zniedbalam klaczunie z wlasnego lenistwa ani mi sie nie chce jezdzic ani lonzowac, mysle ze nie czuje sie najgorzej dla mnie wyznacznikiem jest zjedzony posilek poki co dojada wszystko, jutro bedziemy robic zeby podobno sa juz w oplalanym stanie mimo ze robilam poczatkiem marca, stan zebow pewnie tez wplywa na ilosc zjadanych posilkow chociaz ona w sumie wszytsko rozdrobnione dostaje.
Przestrzegam wszystkich przed tym wstrętnym choróbskiem i podkreślam, że objawy kliniczne charakterystyczne dla tego schorzenia nie przebiegają w ten sam sposób u wszystkich koni ❗

Niekiedy są one tak subtelne, że zostają przeoczone przez właściciela konia- tak było u mnie. Koń nie pracujący, nie użytkowany przez kilka lat, żywiony prawidłowo (pasze wysokowłókniste bogate w wartościowe białko i minerały, sieczki, mesz), całe dnie na wybiegach, siano praktycznie do woli, okresowo pastwisko, życie bez stresu wręcz beztroskie (mam na myśli typowy stres, nie tzw. oksydacyjny- komórkowy). Koń się przytkał (zatkanie okrężnicy), a ponieważ nigdy nie robiłam gastroskopii to ją profilaktycznie zleciłam skoro już i tak byliśmy w klinice. Okazało się, że mamy wrzody 4 stopnia w części bezgruczołowej (do tego guzy- czekamy na wyniki biopsji). Opóźnione opróżnianie żołądka było prawdopodobnie pierwotną przyczyną zatkania.

Lekko nie jest, ale walczymy.

Lily, opóźnione opróżnianie żołądka jest spowodowane u Was guzami czy wrzodami w części bezgruczołowej?
Część gruczołową macie czystą?
Czy któraś z Was ma do odsprzedania 3-4 saszetki omeprazolu? Muszę koniecznie kotu podać.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się