MSM - zwyrodnienia stawów

Ja swojemu zaczęłam podawać MSM z GP, na razie wcina go 10 dni, więc na efekty przyjdzie jeszcze trochę poczekać... To co do mnie przemówiło za wyborem akurat tego preparatu, to jego dość niska cena + to, że jest lepki (taki syropek) i fajnie pachnie. Koń bez problemu to wcina. Jesli ktoś miałby problemy z jego dostaniem to tu jest dostępny http://www.equi-point.pl/super-msm-liquid-p-155.html

Dawał ktoś może jakieś preparaty z firmy Nutri Hors?? jakieś opinie?
ja daje i jestem zadowolona.
katija czy to podajesz co w linku? bo mam dylemat między tym poniżej preparatem, a poprzednio dawanym GP Equine MSM Liquid .
http://allegro.pl/nutri-horse-msm-stawy-sciegna-1kg-gratis-i2229137349.html
Nutri Horse jest w proszku, więc koń może zawsze trochę wydmuchać ze złobu, no i zawsze uważałam, że płyn jest lepiej przyswajany. Jednak cenowo i porównując okres podawania, to Nutri wychodzi lepiej, ale czy jest tak samo skuteczny jak GP Equine?
RioBrawo, tak, podawalam dokladnie ten. moim zdaniem nic sie nie wydmuchuje. z rekomendacji moge powiedziec tyle, ze moj kon nie ma zadnego widocznego sladu w sciegnie po powaznej kontuzji.
to chyba się zdecyduję, bo cenowo wypada dobrze; a jak dawałaś? z owsem po prostu czy czymś innym? wg tabeli w opisie dawkowania, wychodzi mi 6 gr dziennie na 400 kg konia. Podawałaś też wg wyliczenia gr na 100kg  czy te 10 gr przewidziane dla 600kg konia ? Tak na marginesie, oceniam wagę moich koni "na oko", bo nie miałam możliwości ich zważenia na wadze towarowej, więc właściwie nie jestem pewna w 100% wagi mojej starszej klaczy, ale na to chyba nie ma rady...chociaż są pewnie znawcy, którzy mają miarę i wagę "w oku" i pewnie by to zrobili lepiej niż ja.
RioBrawo, moj kon nie je owsa, dostawal ze swoja pasza. dawalam nawet nieco wiecej, bo moj kon ma wiecej niz 600kg.
do obliczania wagi sa wzory, ktore choc w przyblizeniu moga dac pojecie o wadze konia. ja jezdze na zlom 😉
po zmierzeniu moich kobyłek jedna mi wyszła 550 kg i ta będzie dostawała MSM, a druga 650kg. Nie wiem na ile precyzyjne są te miary, bo wzorów jest kilka i wg.niektórych to nic nie wychodzi, a najlepiej liczyć chyba wagę wg wzoru obwód popręgu x obwód konia x współczynnik i ten współczynnik to też w zasadzie trudno przyjać, no ale nie o tym wątek, a pytanie mam katija czy udało Ci się precyzyjnie ( może masz wagę apteczną :oczy2🙂 odmierzyć ten MSM Nutri Horse? bo 8,25 gr wymierzyć trudno, oczywiście nie chodzi o takie dokładne pomiary, ale jednak...ta dołączona miarka nie ma oznaczenia niestety w gr; konsystencję tego proszku można porównać do może soli i wychodzi mniej więcej płaska łyżeczka 5gr czyli taka solidna łyżeczka z czubem może by było 8 gr. jak Ty podawałaś?
RioBrawo, ja chyba az takiej wagi do tego nie przywiazywalam. pod wieczkiem masz karteczke, ze miarka ma 10g 😉
Mons   nowe życie z gniadą lasencją;)
04 kwietnia 2012 22:36
a w NutriHorse to miareczka nie ma jakoś nieco ponad 20g? 24 bodajże? czy może też różne miareczki dają?  👀
o rany, mozliwe. w kazdym razie karteczka z gramatura miarki jest pod dekielkiem. mozliwe, ze sie machnelam, bo zakodowalo mi sie ile sypac, zeby dac 10g.
:kwiatek: super, sprawdziłam właśnie miarka ma 24gr, no to problem z głowy 1/3 miarki to będzie "moja" porcja. dzięki, obejrzałam cały pojemnik, ale pod dekielek nie zajrzałam wcześniej 😉
witajcie
co do msm to wiem ze jest potrzeby i występuje w mleku.
natomiast trafiłem na taki artykuł
http://www.corta-flx.com/pdf/HJ-Aug99.pdf

to ciekawe dlaczego nie podają składu produktów i maja błędy i niejasności na etykietach. częśc sprawy zosała wyjaśniona. wnioski wyciągnijcie sami.

Tytuł artykułu w gooogle to Is Corta-Flx Mislabeled?
Its competitors think so. But this update from our May
nutraceuticals field trial concludes otherwise and
brings those competitors' own labels into question


Publikowane w Hurse Jurnal.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się