MSM - zwyrodnienia stawów

Dziewczyny kunia mam 11 letniego i chcialabym wspomoc go czysto profilaktycznie co mozecie polecic ?

Boje sie ze nadgorliwosc gorsza od faszyzmu...  🤔wirek:

Oraz pytanie do Quanty o GP Equine  czy mowa byla dokladnie o tym? -> Su-Per MSM Liquid

Wspomaga zdrowie i podnosi sprawność stawów
Zawiera na jedną dawkę (60 ml):
MethylSulfonylMethane(MSM) - 10000 mg
Podawać 60 ml 2 razy dziennie przez pierwsze 2 tygodnie.
Potem 60 ml raz w ciągu dnia.
Pojemność: 2,25 kg.

Czy ktos moze wypowiedziec sie na temat tego specyfiku:
CORTAFLEX Glucosamine 10,000 plus MSM 900 g  jak ze stosowaniem go profilaktycznie ?
Moje konio lat 11 jest na MSM od ponad miesiaca. Wet zalecil jako wspomaganie aparatu ruchu, ktory juz widac jest nadwyrezony i czasem kuleje.

Fakt, ze widać poprawę w postawie konia po ostatnim leczeniu w połączeniu z doleczeniem MSM zdecydowanie. 

Na ile to faktyczna poprawa , a na ile efekt placebo właściciela🙂 - nie wiem. Podawać jednak będę dalej, bo z pewnością długoterminowa suplementacja ma sens przy stanach zapalnych i reumatoidalnych.
Lanka_Cathar   Farewell to the King...
16 sierpnia 2010 18:36
Czy ktos moze wypowiedziec sie na temat tego specyfiku:
CORTAFLEX Glucosamine 10,000 plus MSM 900 g  jak ze stosowaniem go profilaktycznie ?


Odkopuję i podbijam, bo potrzebuję info. I na temat tego, wymienionego przez Zoil preparatu, i podobnego z NAFu. Preparat Cortaflexu kosztuje 125 zł za opakowanie starczające na 2 msc podawania, a NAF - 488 zł za opakowanie również starczające na 2 msc podawania. Czy ktoś wie, co cudownego ma w sobie ten drugi środek? Czy płacimy jedynie za firmę?

NAF:
http://animalia.pl/produkt,12602,NAF_SuperFlex_Liquid.html
Cortaflex:
http://sklepkarina.pl/glukozamina-10000msm-p-3730.html
Czyżby Su-Per MSM LIQUID GP EQUINE zlikwidowano? W żadnym sklepie na net go nie ma. Szkoda bo dla mojego konia pomógł w strzykaniu i chyba usprawnił stawy trochę zwłaszcza zimą.
Przedstawiciel GP Equine dopiero zacznie ściągać preparaty ze Stanów, bo w tej chwili w Polsce zabrakło. W wolnym tłumaczeniu-nie wiadomo kiedy będzie ten preparat.
Podobno Cortaflex rozstaje się z Equine America i łączy z Absorbiną, albo na odwrót:P Stąd nowe opakowania🙂
Czy ktoś testował MSM makany?
Caroline, pisałaś że Cie korci, żeby go sprawdzić - zaryzykowałaś?
Zastanawiam się nad tym z Makany , Cortaflex MSM a Glukozamina 10.000+MSM....
caroline   siwek złotogrzywek :)
13 września 2010 19:44
nie, nie dawałam msm z makany. dawałam ten cortaflexowy msm+glukozamina.
CORTAFLEX Glucosamine 10,000 plus MSM stosowałam u mojego przez kilka miesięcy i śmiało mogę polecić dla koni mających problemy ze stawami. zaobserwowałam nawet że 2tyg.po odstawieniu jest pogorszenie (koń z zaawansowaną trzeszczkozą- NIEzdrowy )...  a jeżeli chodzi o profilaktykę to po prostu 1opakowanie koń wcina, a później miesięczna przerwa. tak mi wet.tłumaczył. faktycznie jest wydajna, starcza na 2mieś. nie ma co dawać więcej niż jedną miarkę bo podobno ta 10jest maksymalnym zapotrzebowaniem na gluko.
Jeszcze nie zgłębiłam tematu do końca, więc kolejne pytanie...
Jaka jest różnica między MSM a glukozaminą, bo jak patrzę na opisy to zalecenia kiedy je stosować są w zasadzie takie same.
Czy lepiej kupić  MSM albo Glukosamine czy łączony produkt Cortaflexu (2w1)?
Caroline, byłaś zadowolona z CORTAFLEX Glucosamine 10,000 plus MSM czy przerzuciłaś się na cosik innego?
siwek, dziękuję za info 🙂
Eurydyka   tu stać się może coś nowego
14 września 2010 17:09
Mam ten sam dylemat co Cobrinha. Caroline - będę wdzięczna za odpowiedź :kwiatek:

Mój 15-latek ostanio mi "zesztywniał" 😉przez brak regularnej pracy. Na szczęście wszystko zaczyna się znów ukladać i wracamy do codziennego ruchu pod siodłem, a nie tylko łąka i łąka.
caroline   siwek złotogrzywek :)
14 września 2010 18:32
co do różnicy pomiędzy msm a glukozaminą to wystarczy wujek google czy nawet krótka wizyta w wikipedii
http://en.wikipedia.org/wiki/Methylsulfonylmethane
http://en.wikipedia.org/wiki/Glucosamine
różne substancje chemiczne, rózne działanie, różne przyczyny i cele podawania.

w ciągu ostatnich 3 lat moj kon "przejadł" spore ilości msm - zgodnie z zaleceniem weterynarza. jestem zadowolona z efektów.
glukozaminę dawałam Kaszowi dopiero w te wakacje - opisywałam wcześniej dokładnie z jakiego powodu (koń źle się czuł z powodu dokuczliwej dla niego pogody, plus zaczeły mu strzelać wszystkie stawy - powód j.w.). pomogło, koń poczuł się lepiej. potem dostał inny preparat z glukozaminą (cortaflexowy jest słony i nie smakował za bardzo koniowi, musiałam pilnować czy go wyjada ze zlobu i kombinować z podawaniem), obecnie kon czuje sie doskonale i nie ma - moim zdaniem - powodów do ładowania go kolejnymi suplementami, dlatego poprzestałam na 1 opakowaniu cortaflexowego msm+glukozamina i 1 opakowaniu gelapony arthro.

co do konia zesztywniałego to moim zdaniem nie ma jednej recepty ani jedynej słusznej rady. mojemu koniowi dałabym preparat typu mobility (czy inną mieszankę ziołową zawierającą czarci pazur), ktoś inny dałby glukozaminę albo cortaflex HA. zatem proponuję mimo wszystko oprzeć się na własnej ocenie swojego konia i podjąc decyzję na podstawie własnych obserwacji.
caroline, wielkie dzięki  :kwiatek:
A co z MSM Farnamu? Bo nie wiele jest o nim napisane w watku? Jakies opinie? Cena strssznie korzystna
Witam!
My podejemy naszemu arabkowi od 3tyg Super Flex NAFu. Koń miał uszkodzoną torebkę stawową w stawie skokowym (być może nawet doszło do przerwania), staw ponadto po artroskopii. Wet chciała podawać steryd dostawowo w połączeniu z substancjami wspomagającymi regenerację chrząstki. My zaryzykowaliśmy nieco inne leczenie (uraz był stary, późno przez weta zdiagnozowany, pomimo tego, że wezwany był zaraz po kontuzji). Koń dostaje suplementację, stosujemy zabiegi z pola magnetycznego (taka mata jak dla ludzi), dodatkowo ruch, przed spacerem (luzem) glinka rozgrzewająca, po wcierka chłodząca. Leczenie konsultujemy z fizjoterapeutą. I są efekty 💃 Opuchlizna wynosiła jakieś 6cm, była twarda, oblewała cały przód stawu, obecnie jest malutka, miękka i ma może 1cm 🏇 Postawiliśmy na naturalne metody i wygląda na to, że bardzo trafnie. Dam znać jak staw wygląda, gdy zrobimy zdjęcia kontrolne.
Gdy występują problemy ze stawami ważna staje się nie tylko odpowiednia suplementacja ale także prawidłowe traktowanie konia.
  Przy wyborze suplementu kierowałam się tym  jaką dawkę leczniczą zawiera dany specyfik oraz co to za substancje. Z tego co się orientowałam, to większość firm tworzy suplementy o ograniczonym składzie. Ten NAFu ma "bogaty i różnorodny" skład. Niektóre substancje działąja przeciwzapalnie, przeciwbólowo inne wspomagają regenerację dlatego ważne, by działać kompleksowo 😉
Koleżanka podawała swojej 17-letniej kobyłce MSM Finish Line. Była bardzo zadowolona, efekty widać było po tygodniu. 😉

Dołączam się do pytania: Stosował ktoś MSM Makany? Jak z czarcim pazurem?
caroline   siwek złotogrzywek :)
24 stycznia 2011 13:28
Stosował ktoś MSM Makany? Jak z czarcim pazurem?

po raz kolejny to piszę: MSM i czarci pazur mają zupełnie rózne działanie i przeznaczenie. więc o co ty właściwie pytasz?? oraz po co i dlaczego?
Moja niunia ma 15 lat, zaczęło jej chrupać w stawach, czyli co krok to chrup. Miała ciezkie zycie. A teraz kupilam jej Glukozamine 5.000 w USA i efekty rewelacja. 2 miesiace i nic nie chrupie.
caroline   siwek złotogrzywek :)
24 stycznia 2011 14:51
Alisaa, a jak to się ma do tematu watku??? podpowiem: nijak!
to nie jest watek o strzykajacych stawach, tylko o MSM (a nie glukozaminie :rozga🙂. tutaj masz wątek na temat, tam się chwal, jak musisz: http://re-volta.pl/forum/index.php/topic,23220.0.html
to było chamskie, Msm + glukozamikna daje duzo lepsze efekty. Wiekszosc tych lepszych produktow posiada obydwa w skladzie. I tez sie nadaje na strzykajace stawy. Czasami zachowujecie sie na tym forum jak wszystkowiedzacy bogowie a innych tylko gnoicie.( oczywiscie nie mowie tego do wszystkich, ale kilka takich ewenementow jest) Przepraszam wiec ze odezwalam sie z WASZYM watku
Alisaa, MSM nie ma w składzie glukozaminy. Są preparaty, które zawierają jedno i drugie, ale to dwie różne substancje czynne, więc łaskawie się nie unoś, doczytaj i pochwal się efektami w wątku o chrupiących stawach.
a napisalam ze ma w skladzie glukozamine?
Tak,przed edycją posta.
Ale sie poprawilam, ok juz Wam nie przeszkadzam.
Stosował ktoś ten MSM?
http://sklep.stajniasmardzow.pl/product_info.php/cPath/31_33_35_36/products_id/405

Kupiłam dzisiaj za namową sympatycznej pani ze sklepu a teraz nie jestem pewna czy to był taki dobry pomysł. Po pierwsze proszek intensywnie śmierdzi moczem - to dość osobliwe 🙄 Do tego dzienna dawka - 10g - nie wydaje Wam się to jakoś bardzo mało?
Ramires
To wcale niemało. Cortaflex ma podobne dawkowanie - najpierw daje się 14, a później 7 g. A zapach MSM przyjemny na pewno nie jest 😉
armara o, to dobrze, trochę mnie uspokoiłaś 😉 własnie sobie przypomnialam tą mini miareczkę z msmu cortaflexu.
odkopuje.
jak z podawaniem msm. moj kon ze wzgledu na kontuzje jest intensywnie suplementowany obecnie. spotkalam sie jednak z opiniami, ze msm nie mozna podawac w sposob staly, nalezy robic 2 tygodniowe kuracje. podobno obciaza watrobe? inne osoby mowia, ze mozna podawac ciagle i nic sie nie dzieje. spotkaliscie sie z tymi teoriami?
Ramires, rowniez podaje to msm. moj kon wcina juz trzecie opakowanie. fakt, ze to nie pachnie i jest niesamowicie gorzkie, ale moj to lyka bez problemu.
arabiansaneta   Konie mamy zapisane w gwiazdach
16 listopada 2011 19:00
Niuniek dostaje MSM z uwagi na zdeformowaną trzeszczke kopytową. Zamawiam mu to w firmie "Animalia", puszka starczy na 2 miesiące. Wet kazał, żeby po skarmieniu 1 puszki robić przerwę 1-2 mies. , a potem znowu. Mam wrażenie, że mu to dobrze robi.
katija dowiedziałaś się czegoś nowego? też daję obecnie GP EQUINE Su Per MSM Liquid 3780 ml  w płynie; polecił mi je wieloletni hodowca, któremu z kolei zalecił wet., ale on podaje bez przerw, natomiast nic nie moge znaleźć o koniecznościach robienia przerw i ewentualnych skutkach w postaci obciążenia wątroby.
RioBrawo, tyle co nic, czyli znow sprzeczne opinie. ze mozna bez problemu podawac 3 miesiace, i znow, ze absolutnie. nic nie wiem juz...
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się