Aktualności:

Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Re-volta.pl  |  Forum główne  |  Towarzyskie  |  Wątek: praca

poprzednia następna
Strony: 1 ... 557 558 [559] Odpowiedz Drukuj
Autor Wątek: praca  (Przeczytany 1615642 razy)
mundialowa

« #16740 : Lipiec 20, 2020, 13:03:22 »
Odpowiedz cytując
Orzeczenie o szkodliwości warunków w pracy do wypowiedzenia bez zachowania okresu wypowiedzenia - lekarz medycyny pracy, specjalista chorób, na które oddziałują szkodliwe warunki (w tym wypadku płuca), czy wystarczy rodzinny?
#link
feno

głos wolności

« #16741 : Lipiec 22, 2020, 20:52:56 »
Odpowiedz cytując
Czy jest tu ktoś kto pracował w Atosie (Bydgoszcz, jakiekolwiek stanowisko)?
#link
dla uczciwych tutaj droga jest gorzka i ciężka
lecz gdy osiągasz coś z trudem, duma jest słodsza niż zemsta
smarcik

dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.

« #16742 : Sierpień 11, 2020, 13:06:23 »
Odpowiedz cytując
Halo, czy są tu specjalistki i specjaliści od prawa pracy? uśmiech

Temat: szkolenie w trakcie dni pracujących. Czy jeśli idę na szkolenie, na które podpisuję umowę szkoleniową z pracodawcą i jest ono finansowane przez pracodawcę, a szkolenie ma miejsce w dni robocze, to muszę brać na nie urlop w pracy, czy są to dla mnie dni pracy? Szkolenie do pracy przydatne ale nie niezbędne, takie na zasadzie "pracodawco, może mnie wyślesz?".

Jak to jest?  wink Przyznam, że nie chciałabym tracić moich i tak niewielu dni urlopowych  hihi
#link
Domeną ludzi głupich jest utożsamianie krytyki swoich poglądów z krytyką własnej osoby.

flygirl

Ciężkie słowa ciężko mówić.

WWW Moje ogłoszenia
« #16743 : Sierpień 11, 2020, 19:04:02 »
Odpowiedz cytując
Nie wiem jak jest oficjalnie, ale jak byłam na szkoleniu, za które płacił pracodawca, to miałam normalnie jeszcze zapłacone za te dni jak za dni pracy.
#link
Baza główna: Szczecin.
13.01.2019 - 29.02.2020: Stavanger/Norwegia

FotoFacebook
madmaddie

Życie to jednak strata jest

« #16744 : Sierpień 11, 2020, 19:51:44 »
Odpowiedz cytując
smarcik, zależy od zasad panujących w firmie. Jeśli to nie jest konieczne szkolenie, to pracodawca nie musi Ci na to dawać "budżetu" godzin pracy, powinnaś mieć urlop wypoczynkowy (i tak było w jednej firmie w której pracowałam). W innej w czasie pracy chodziłam na rozmaite szkolenia mało związane ze swoim stanowiskiem i miałam to w ramach "rozwoju jako pracownik" wink

Aleeee specem od prawa pracy nie jestem
#link
„Nie, wolności nie chciałem.
Tylko wyjścia: na prawo, na lewo, dokądkolwiek”

Psi blog
fanpage
kolebka

Dream-maker

« #16745 : Sierpień 12, 2020, 07:23:52 »
Odpowiedz cytując
W moich poprzednich pracach szkolenia zawsze liczyły się jako normalny czas pracy wink
#link
Jakby mnie ktoś poderwał na liścia albo kasztana to poszłabym jak dzik w żołędzie  lol

smarcik

« #16746 : Sierpień 12, 2020, 10:56:42 »
Odpowiedz cytując
madmaddie ale byłaś na tych szkoleniach finansowanych przez pracodawcę? i w tym czasie urlop wypoczynkowy?  oczy2

No i teraz mam zagwozdkę, bo widzę, że u każdego inaczej  wink a u mnie przebicie się przez tonę procedur żeby znaleźć stosowną informację jest praktycznie niemożliwe  lol
#link
Domeną ludzi głupich jest utożsamianie krytyki swoich poglądów z krytyką własnej osoby.

madmaddie

Życie to jednak strata jest

« #16747 : Sierpień 12, 2020, 11:02:35 »
Odpowiedz cytując
smarcik, tak, jeśli to szkolenie nie jest Ci niezbędne i wybierasz się na jakieś zewnętrzne, pracodawca Ci je finansuje -> urlop wypoczynkowy. Ale to zależy od firmy. Na pewno nie ma takiego obowiązku, żeby na to szkolenie ten czas pracy dać. Ja bym zapytała HRów po prostu, jak jest u Was.
#link
„Nie, wolności nie chciałem.
Tylko wyjścia: na prawo, na lewo, dokądkolwiek”

Psi blog
fanpage
smarcik

« #16748 : Sierpień 12, 2020, 14:09:57 »
Odpowiedz cytując
O kurcze, to w takim wypadku już bym wolała sama sobie opłacić, niż stracić cenne dni urlopowe  hihi pytałam oczywiście, ale jako że nie uzyskałam odpowiedzi, to przebijam się dalej przez gąszcz procedur. Myślałam tylko, że może KP reguluje to odgórnie, stąd pytanie w wątku  wink
#link

Sankaritarina

Moje ogłoszenia
« #16749 : Dzisiaj o 06:16:32 »
Odpowiedz cytując
Tam jest trochę "jidu kak chaciu" wink bo tyle tylko, że pracodawca ma umożliwić pracownikowi rozwijanie umiejętności/dostęp do szkoleń (jakoś tak, nie pamiętam), ale nie ma za bardzo rozwiązania jak to zrobić. Firmy robią różnie - spotkałam się i z "zabieraniem" dni urlopu, i z płaceniem za ten dzień jak za normalny roboczy (i nawet jak za delegację).
Najczęściej jednak opcja "wynagrodzenie jak za normalny dzień pracy + delegacja"- szczegolnie, jeśli to pracodawca Cię wysyła na szkolenie.
#link
W tym szaleństwie jest metoda
Strony: 1 ... 557 558 [559] Odpowiedz Drukuj 

Re-volta.pl  |  Forum główne  |  Towarzyskie  |  Wątek: praca

poprzednia następna
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.7 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.027 sekund z 20 zapytaniami.