praca

madmaddie   Życie to jednak strata jest
08 czerwca 2018 18:18
Ja mogę 🙂
Moon   #kulistyzajebisty
08 czerwca 2018 19:16
Behemotowa, ja bym zapytała w takim razie: "Dlaczego z kolei Wam na tym tak bardzo NIE zależy...?"
Mi to bardzo nieładnie pachnie, niestety. Toćto ich psi obowiązek, takowy sporządzić, zwłaszcza że to naprawdę nie jest jakaś ogromna i ciężka praca...
madmaddie   Życie to jednak strata jest
08 czerwca 2018 19:19
przecież takie rzeczy robi się na gotowych wzorach dokumentów.
Behemotowa ale to nie jest kwestia wybierania się, a rzetelności i uczciwości pracodawcy. Płacą Ci pod stołem różnicę, czy jak? Przecież muszą mieć jakieś wzory, pierwsza jesteś do aneksowania? To może przygotuj im ten aneks? Dziwne standardy
Czy jakiś kreator do tworzenia CV jest wart polecenia.
Zawsze korzystałam z rezumey, ale mają chyba problem ze stroną
Możesz spróbować w kreatorze na Pracuj.pl.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
21 czerwca 2018 08:18
według mnie te pracujowe są kiepskie. Interview me ma fajne, ale płatne.
desire   Druhu nieoceniony...
21 czerwca 2018 09:35
A ja za 9 dni w nowej pracy dostałam tyle pieniądza, co za cały miesiąc w poprzedniej. 🤣 ciekawe, jak to będzie z czerwcem, pracuje cały. Początek miesiąca to był armagedon (wszystkim sie urlopu zachciało, a dwóch się żeniło), teraz prawie 5 dni wolnych, 1 dzien pracy, 2 wolnego itp., można żyć. 😀 😁

i proszę o kciuki, chyba szykuje sie dodatkowo własna działalność.  🏇 😅
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
21 czerwca 2018 13:40
według mnie te pracujowe są kiepskie. Interview me ma fajne, ale płatne.


10zł za 3 miechy to bardzo fajna cena 🙂
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
21 czerwca 2018 17:17
Microsotf word. Wystarczy, byleby było imie, nazwisko, adres, numer telefornu i email, doświadczenie chronologicznie. i żeby zdjecie było niezbyt fantazyjne.
Reszta nie znaczy wiele 🙂
[quote author=madmaddie link=topic=13.msg2792245#msg2792245 date=1529565502]
według mnie te pracujowe są kiepskie. Interview me ma fajne, ale płatne.


10zł za 3 miechy to bardzo fajna cena 🙂
[/quote]
Świetnie. Dziękuję bardzo  :kwiatek:

Microsotf word. Wystarczy, byleby było imie, nazwisko, adres, numer telefornu i email, doświadczenie chronologicznie. i żeby zdjecie było niezbyt fantazyjne.
Reszta nie znaczy wiele 🙂

Nawet jak nie znaczy to dla mnie znaczy, jestem estetką  💃. Musi być ładnie, a Word w tej kwestii jest zbyt prosty.
Ale dzięki za opinię.
majek   zwykle sobie żartuję
21 czerwca 2018 23:41
Nie wiem, gdzie wysylasz cv, ale czesto pracodoawcy wrzucaja takiego worda (czy pdfa) w system, ktory kopiuje to co jest tam napisane i czasem mu formatowanie sie nie zgadza i wychodzi na to, ze masz np na imie Olsztyn.
W wordzie tez mozna zrobic ladnie.

To do CV jeszcze sie wrzuca zdjecia?


Nie wiem, gdzie wysylasz cv, ale czesto pracodoawcy wrzucaja takiego worda (czy pdfa) w system, ktory kopiuje to co jest tam napisane i czasem mu formatowanie sie nie zgadza i wychodzi na to, ze masz np na imie Olsztyn.
W wordzie tez mozna zrobic ladnie.

To do CV jeszcze sie wrzuca zdjecia?




No tak o tym nie pomyślałam, dziękuję za wskazówkę!
Masz na imię Olsztyn  😁
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
22 czerwca 2018 06:58
majek, nam raz pan wyskoczył na raporcie i nazywał sie Informacje Osobiste...
W Polsce jeszcze sie daje, potrafią byc szalone. W zeszłym tygodniu miałam panią, ktora wkleiła swoją głowę w cudze ciało 😀
Ale zdjecia sa spoko jak jest imię po którym nie da sie zidentyfikować płci, zdjęcie pomaga 😀
Jak osoba, ktora cv wrzuca w system nie sprawdzi co wrzuca przed zatwierdzeniem i nie poprawi, to takie kwiatki wychodza 😉 Ale raczej to nie wina cv, tylko osoby, ktora wrzuca te informacje w system.
Z tymi modami na zdjecia jest roznie. Pracuje dla jednego klienta, w 2 biurach- jedno w UK i jedno w Szwajcarii. Cv z UK sa okropne- brzydkie, nieczytelne, czesto bez telefonu (sam mail jako kontakt), bez zdjecia. Szwajcarzy, Niemcy, Belgowie czy Francuzi przywiazuja duza wage do estetyki. Cv maja czesto kolorowe (ale w dobrym guscie, nie pstrokate), piekne, super estetyczne. Zdjecia profesjonalne- nie takie jak do paszportu ani nie z wakacji.
Nam kiedyś przysłał cv pan, który zamieścił swoje zdjęcie w kąpielówkach w morzu po kolana 🙂 Także ten  😂
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
22 czerwca 2018 09:15
U mnie w pracy wyglad cv, zdjecie to wazne kryteria poza doświadczeniem. Ba, ludzie tez sa sprawdzani co reprezentuja sobą na portalach społecznościowych.
Byla dziewczyna co starala sie o prace, a na profilowym na fejsie byla obwieszona kielbasa 😉


Ja swoje cv robilam na interviewme, kupilam najtanszy pakiet 10zl za 3 miesiace i kazdy kto dzwonil do mnie na rozmowę na wstepie mowil, ze genialne cv i od razy zwrocilo uwage. Odkad je mam nie dostalam tylko jednek pracy, bo mieszkałam za daleko 😉
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
22 czerwca 2018 10:35
Ja przeglądam ok 200 CV dziennie, najważniejsze jest czytelne info. I nie robi różnicy czcionka i wykonanie. Na członka zarządu ogromnej korporacji sa wszystkie pisane w wordzie.
busch   Mad god's blessing.
22 czerwca 2018 15:31
Ja tam jakoś nie mam takiego zmysłu estetycznego żeby było ładnie od zera w Wordzie, więc sobie taki layout skopiowałam z neta i od tego czasu już mam szablon w Wordzie na następne razy 🤣. W Wordzie też można być ekspertem i wtedy się cuda czaruje pod względem estetycznym, albo można Worda nie ogarniać (lub być słabym w estetykę) i wtedy moim zdaniem gotowce są super 🙂 Zwłaszcza jakby ktoś miał spacjami sobie robić robotę tabulatorów i mieć potem "pływający" tekst 😉
madmaddie   Życie to jednak strata jest
22 czerwca 2018 16:19
Nie wiem, gdzie wysylasz cv, ale czesto pracodoawcy wrzucaja takiego worda (czy pdfa) w system, ktory kopiuje to co jest tam napisane i czasem mu formatowanie sie nie zgadza i wychodzi na to, ze masz np na imie Olsztyn.
W wordzie tez mozna zrobic ladnie.

mi system mieli tak nawet wordowskie. ja lubię estetyczne, ładne cv, bo łatwiej je zapamiętuję. No i fajnie że ktoś się postarał, o. Wkurzam się tylko jak dostaję sporo CV i wszystkie są podpisane CV. Matko  😀
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
22 czerwca 2018 17:06
W agencji rekrutacyjnej nic poza rzetelnymi informacjami może nie mieć znaczenia, ale jak wysyła się np na stanowisko grafika to strona wizualna ma ogromne znaczenie 😉 w małych firmach z resztą często również ma, tam gdzie nie ma programów tylko jest sam człowiek 😉

Moje nowe cv jest w photoshopie  😁
Przeciez to jasne, ze wyglad i informacje zawarte w CV sa zalezne od stanowiska na ktore sie aplikuje.
Obstawiam, ze w moim przypadku, na wordowskie by nawet czasu nie marnowano  😂

Ja w moim (tez robionym w photoshopie  😁 ) prawie nie mialam zadnej typowej, poza wyszczegolnieniem uczelni, informacji o sobie.
Ale ja pracuje w sektorze reklamy, wiec w sumie innymi normami sie rzadzi.
majek   zwykle sobie żartuję
25 czerwca 2018 10:35
Ja mam podobne zdanie co Bush. Nawet w Wordzie mozna wyczarowac cudo. A na grafika przeciez niekoniecznie rekrutuje cie tylko grafik, ale TEZ jakas pani z HR z innym menagerem od spraw finansow np.
Mnie imponuje jak ktos umie ladnie zrobic w Wordzie, albo zajebiscie ogarnia PowerPointa, mimo, ze zwykle uzywa Captivate'a np.
Nie ma nic gorszego, niz nieodpalajaca sie prezentacja (bo ma format niekompatybilny ze sprzetem.)

A jak mi ktos wysle skomplikowany plik w exelu - juz nie mowie o rekrutacji, tylko tak `w zyciu` (jakies mega macra, ktorych ja nie ogarniam) i jeszcze ten plik jest ladny, kolorowy i przejrzysty to juz w ogole jest moim guru...
Moon   #kulistyzajebisty
25 czerwca 2018 11:57
majek, zależy gdzie się rekrutuje jako grafik - w większości agencji interaktywnych (idiotyczny przymiotnik swoją drogą) "pani z HR" jest project managerem, albo kimś "wyżej", więc jednak zwraca się uwagę na wygląd cv. Chociaż w tej branży to jednak raczej na portfolio się patrzy, a nie na CV. ;-)

Moje cv, od X lat tylko w photoshopie, zapisane do formatu pdf, który otworzy się WSZĘDZIE.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
25 czerwca 2018 13:09
majek, ja mam manie na conditional formatting, lubie jak wszystko ma kolorek i sam sie robi 😀 ale ja mam zyliard trackerów, zeby wszystko poogarniac.
majek   zwykle sobie żartuję
25 czerwca 2018 14:00
Ja bym sie zdziwila, gdyby mi kandydat na grafika przyniosl cv z photoshopa, bo to nie jest program do lamania tekstu. A gdyby mial wpisane w cv, ze ogarnia np illustratora, to pomyslalabym, ze albo sciemnia z tym illustratorem (bo dlaczego wybral ps a nie ai) albo.. nie mysli.

I jeszcze uwaga do moon, graficy nie ida tylko do agencji interaktywnych /reklamowych itd. Mnostwo pracuje w firmach, ktore zajmuja sie czyms innym i maja po prostu dzial graficzny na wlasne potrzeby.. Ten dzial musi  potem wspolpracowac z innymi dzialami, ktorzy juz grafikami nie sa i operuja standardem Microsoft Office.
Najprosciej na przykladzie: projekt: przygotowanie prezentacji w power poincie. Caly layout, uwzgladniajacy animacje, zdjecia. Taki otwarty plik wylatuje od grafika, przesylany do 20 agencji w roznych krajach, zeby sami sobie podmienili teksty (na wlasny jezyk), ew. dokonali swoich podmianek w zdjeciach, wykresach itp.


Tak samo mit z portfolio szczerze mowiac. Moze jest wazne na poczatku kariery. Ja swoje updatowalam chyba z 15 lat temu. W miedzyczasie zmienialam prace kilka razy. Wystarczylo to, co napisalam w cv, z kim wspolpracowalam i nad jakimi projektami. Na kolorowo w wordzie zreszta. 
Profil na LinkedIn jest teraz calkiem wazny (przynajmniej tu w UK).
No i w modzie robienie krotkich showreel (najlepiej QR code zamiescic w cv)
madmaddie   Życie to jednak strata jest
25 czerwca 2018 18:08
no generalnie dobre CV ma jedną cechę - jest czytelne i w dobry sposób przedstawia nasze doświadczenie. Ja, choć pracuję w HR, robię CV na szablonach bardziej graficznych, bo z jednej strony, przywiązuję do tego wagę, z drugiej, jestem też fotografem i to moja druga praca (co też w takim HRowym CV ujmuję). Lubię mieć ładną wizytówkę własnej osoby i tyle. Kwestia gustu. Wolę jak coś oddaje mój charakter, jeśli ma mnie rekomendować na dane stanowisko (wszystko oczywiście całkowicie profesjonalnie). Grunt, żeby było w PDF i się nie rozjeżdżało i nie ważyło dużo 😉
Zmieniając temat, czy mamy tu kogoś kto zakładał swoją firmę i starał się o dofinansowanie z PUP? Dodatkowo, co ważne, firma miała co najmniej dwa kompletnie różne profile działalności, a dofinansowanie dotyczyło tej mniej dochodowej?
FurryMouse, a co potrzeba? Daj znać na PW, właśnie na studiach skończyłam przedmiot, na którym głównie dofinansowania z PUPu wałkowaliśmy, może jakoś pomogę 😉
Dziękuję, poszło PW  :kwiatek:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się