Aktualności:

Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Re-Volta.pl  |  Forum główne  |  Konie  |  Wątek: Konserwacja sprzetu metody

poprzednia następna
Strony: 1 ... 32 33 [34] Odpowiedz Drukuj
Autor Wątek: Konserwacja sprzetu metody  (Przeczytany 183660 razy)
karolina_2906

Moje ogłoszenia
« #990 : Styczeń 10, 2019, 21:27:58 »
Odpowiedz cytując
Dzięki wielkie uśmiech tylko sęk w tym, że właśnie jakoś często nie smaruje. Ostatnia konserwacja - mycie + smar była w pzdzierniku. W międzyczasie przecieranie raz na czas chusteczkami do skory. Teraz je wzięłam na konserwacje do domu, bo wysyłam na przeróbkę. Aż się boję jak producent to skomentuje..
#link
Iskra de Baleron

« #991 : Styczeń 10, 2019, 21:31:35 »
Odpowiedz cytując
Użyłam balsamu jeden raz, potem musiałam czyścić siodło ściereczkami i mydłem kilka razy pod rząd. Po pół roku zrobiłam próbę na tybince - lepko... Więc balsamu nie używam wcale już. Przeciągnę je sprawdzonym olejem i tyle.
#link
keirashara

Moje ogłoszenia
« #992 : Styczeń 10, 2019, 21:46:55 »
Odpowiedz cytując
Pytanie czym myjecie - są badziewne, zapychające pory mydła i to też może być konsekwencją. Ja kiedyś kupiłam za radą znajomej mydlo-psikacz z decathlonu i skóra po nim robiła się właśnie taka lepka ehh
Iskra de Baleron, - podsusz je, odpuść nawet ten olej. Olej mocno nawilża i wnika głęboko. Skóra wcale tego nie lubi w nadmiarze.
#link
karolina_2906

Moje ogłoszenia
« #993 : Styczeń 10, 2019, 21:50:15 »
Odpowiedz cytując
O wlasnie - mydło paikacz z deca. Czyli chyba mamy winowajcę... próbować się tego pozbyć w takim razie, czy poki co w ogole odpuścić?
#link
Nirv

Moje ogłoszenia
« #994 : Styczeń 10, 2019, 22:03:33 »
Odpowiedz cytując
Ja takie oblechy lepiące traktowałam porządnym myciem mydłem glicerynowym (Leoveta mam bodajże). Normalnie wiaderko, mydło, porządnie zmoczyć i namydlić gąbką skorę i później wypłulać gąbke i pianę z tym całym syfem usunąć. Niektórzy patrzą ze zdziwieniem, ale X siodeł i ogłowi tak już potraktowałam. Trzeba uważać na panele, żeby nie zmoczyć wełny. Ogłowia takie spienione to normalnie wodą z węża  hihi później czekam aż super porządnie wyschnie i jak skóra jest przesuszona to porządna warstwa oleju, jak jest ok to cieniutko olejem, najlepiej ciepłym.
#link
z Pamirem od 03/01/2009
z Sinfonie od 26/01/2015
Z A Capellą od 3/01/2018
emptyline

Big Milk Straciatella

WWW Moje ogłoszenia
« #995 : Styczeń 10, 2019, 22:05:49 »
Odpowiedz cytując
Nirv, ja to ogłowia potrafiłam nawet i moczyć w wiadrze z mydłem, żeby się to wszystko odlepiło i potem to samo co Ty. Najważniejsze, żeby takiej mokrej skóry gdzieś nie ukisić w pomieszczeniu bez wentylacji bo zaraz zapleśnieje.
#link
keirashara

Moje ogłoszenia
« #996 : Styczeń 10, 2019, 22:31:15 »
Odpowiedz cytując
karolina_2906, - pozbyć się! Koniecznie. Porządne mydło lub inny czyścik - ja już pisałam, że bardzo lubię Carr Day Martin, najlepiej ten - klik lub mydlo stubbena. Można też jak dziewczyny piszą, mydłem i wodą porządnie, ale z siodłem będzie ciężko wink Zarówno z myciem jak i z wysychaniem. Daj mu oddychać jak możesz i posmaruj jeśli już na drugi dzień.
#link
karolina_2906

Moje ogłoszenia
« #997 : Styczeń 10, 2019, 22:41:55 »
Odpowiedz cytując
Ok uśmiech gdzies mam chyba resztkę tego cdm step one. A Ty nim paikasz siodlo i zostawiasz na chwile, czy od razu wycierasz?
#link
keirashara

Moje ogłoszenia
« #998 : Styczeń 10, 2019, 22:44:50 »
Odpowiedz cytując
karolina_2906, - psikam i wycieram raczej od razu uśmiech Mydło z Deca polecam wywalić, między tymi specyfikami jest 15zl różnicy, szkoda sprzętu wink
#link
karolina_2906

Moje ogłoszenia
« #999 : Styczeń 10, 2019, 22:46:26 »
Odpowiedz cytując
Ok, dziekuje bardzo uśmiech
#link
Nirv

Moje ogłoszenia
« #1000 : Styczeń 10, 2019, 22:47:23 »
Odpowiedz cytując
emptyline, już nie chciałam takich rzeczy pisać :P bo niektórzy by się przekręcili hihi na wiosnę muszę koniecznie tak odsyfić wszystko, bo po jesieni i zimie bez halowej to fuuuuj. Ja to nie ogarniam tych psikanych mydełek, co psikasz i szmatką przecierasz, może jako czyścik na szybko, ale mam wrażenie, że to takie wcieranie brudu. Co porządnie namydlone i spłukane to faktycznie umyte i pozbawione kurzu, potu i wszelkiego syfu.

O to używam i bardzo lubię: https://animalia.pl/m/leovet-olseife-mydlo-glicerynowe-do-skor-500-ml/szczegoly/36591/
#link
z Pamirem od 03/01/2009
z Sinfonie od 26/01/2015
Z A Capellą od 3/01/2018
keirashara

Moje ogłoszenia
« #1001 : Styczeń 10, 2019, 23:03:12 »
Odpowiedz cytując
Nirv, - oj uwierz mi, ten cdm domywa bez problemu oficerki z dwutygodniowego brudu i potu końskiego - a jeździłam po kilka koni i miałam je zapocone, zafajdane do połowy łydki wink A kupiłam tylko do czyszczenia siedzenia w motorze P. I użyłam przypadkiem, na szybko, z braku mydła. Jest rewelacyjny i rzeczywiście zostawia skórę czystą, bez osadu, usuwa stary smar. To czuć uśmiech

Mi się zdarzyło szorować stare siodło z pleśni i uwaga - tranu. Jeszcze ktoś potraktował je tym tranem bez czyszczenia i znalazłam włosy conajmniej 3 koni, bleeeh. Używałam węża i szczoty ryżowej, przy szwach skrobałam nożem cool Siodło mam do dziś, dostałam w ramach zapłaty za ogarnięcie dużej ilości sprzętu w takim stanie.
Poza takimi epickimi syfami, to popręgi też traktowałam z szlaufa, siodło i ogłowie czyszcze regularnie, więc nie trzeba hardkoru.
#link
somebody

Moje ogłoszenia
« #1002 : Styczeń 11, 2019, 21:11:00 »
Odpowiedz cytując
Ja mam podobne zdanie jak Nirv jednak co umyte porządnie mydłem to umyte, ja nie jestem przekonana do sprayów.
CDM nie lubię, śmierdzi alkoholem i samą wodą lepiej się umyje wg mnie niż tym.
Dla mnie nr 1 ever jest mydło stubbena a najlepiej takie w żelu - petrada.
#link
zembria

Moje ogłoszenia
« #1003 : Marzec 26, 2019, 08:53:08 »
Odpowiedz cytując
Polecicie jakiś dobry smar do skór? Coś co się dobrze wchłania i nie powoduje potem, że skóra się lepi.
#link
kotbury

« #1004 : Marzec 26, 2019, 13:12:49 »
Odpowiedz cytując
To jak bez lepienia to może jednak olej? One się wchłaniają lepiej i nie zostawiają takiej tłustości właśnie.
Podobno skór antypoślizgowych w ogóle si÷ nie powinno smarem tylko olejem samym traktować.
#link
zembria

Moje ogłoszenia
« #1005 : Marzec 26, 2019, 13:15:50 »
Odpowiedz cytując
Szukam raczej smaru/balsamu, bo siostra chciała torebki skórzane też przesmarować hihi
#link
halo

« #1006 : Marzec 27, 2019, 04:28:16 »
Odpowiedz cytując
zembria, a ja polecę olej kokosowy (on jest w formie stałej) z dodatkiem jakiegoś olejku typu jojoba czy arganowy.
Takie coś super konserwuje, zmiękcza w sam raz, nie lepi się i jest neutralnie matowe.
#link
Człowiek kulturalny musi dojść do najwyższego artyzmu w trzech rzeczach: chodzeniu po mieście, ujeżdżaniu konia i elokwencji.
L. Alberti.
Dużo, dużo łatwiej wyrządzić krzywdę człowiekowi czy zwierzęciu niż ją Naprawić.
Vendettka

Moje ogłoszenia
« #1007 : Maj 02, 2019, 11:33:30 »
Odpowiedz cytując
Odkopuje, SzalonaBibi Kochana posiadasz może fotke tego pomalowanego oglowia na koniu? kwiatek Dzięki Tobie stwierdzilam ze przełamuje swoje, marzy mi się ładny jasny brąz. A jak już znajduje wymarzone oglowie to dostępne tylko zagranica w 4cyfrowej  kwocie  lol
 Nie wiem tylko jakie kolory wybrać bo pewno zdjęcie probnika je przeklamuje...
#link
Strony: 1 ... 32 33 [34] Odpowiedz Drukuj 

Re-Volta.pl  |  Forum główne  |  Konie  |  Wątek: Konserwacja sprzetu metody

poprzednia następna
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.7 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.061 sekund z 18 zapytaniami.