Konserwacja sprzetu metody

Poczytalam trochę, widzę, że dużo dobrych opinii ma CDM. Tylko, że mowicie caly czas o tych step 1 i step 2. A co z wersją Brecknell Turner? Używał ktoś, tak samo dobre i wydajne? Ogólnie chcialam kupić Stubbena, bo fajnie mi się nim czyscilo, ale tak patrzę teraz też na inne. Albo może Veredus? Za dużo tego. 😜
Czym różni się balsam od smaru?

https://konik.com.pl/fmsmardoskor500

https://konik.com.pl/fmbalsamdoskor

Wiem że balsam jest jak rzadszy, bardziej kremowy
Ale jeśli chodzi o działanie? Który lepszy?
vissenna   Turecki niewolnik
03 sierpnia 2017 15:38
Balsam wchłania się głębiej, jest przeznaczony do przesuszonych skór.
Smar jest do codziennego użytku i lepiej chroni powierzchnię skóry.
Dzięki 😉 W takim razie wezmę smar, bo w sumie sprzęt mam w dobrym stanie
flygirl, brecknell daje matowe wykończenie.
To w sumie dla mnie lepiej, bo za efektem blingbling to nie przepadam. :P Póki co stanęło na Shoeckemole, zanim to wykończę, to wieki miną, ale będę pamiętać. :kwiatek:
Chciałabym schować siodło na zimę. Nie będzie używane około 2-3 lat. Jak je zakonserwować by mi nie spleśniało i ogólnie było w takim stanie w jakim je schowam. No nie mam żadnego pomysłu.
Smarem C&D&M KoChoLine a potem owinąć bawełną i przechowywać w suchym miejscu.
hej  🙂
szukam informacji o produkcie z firmy "PIĘKNO KOPYTA" Preparat do skór z woskiem 500ml. Z preparatu do kopyt tej firmy jestem bardzo zadowolona (choć jak jest zimno to bardzo twardnieje).
Czy ktoś może stosował i podzieli się opinią?
Pozdrawiam
Kojarzycie takie masło do skór, które ma w nazwie Groom Away? Nie mam zielonego pojęcia, czy to część nazwy marki, czy jakaś 'podnazwa', ale wpisuję w google i mi jakieś dziwne rzeczy pokazuje, a nie to, czego szukam. Opakowanie było takie biało-pomarańczowe. Może ktoś coś kojarzy? 👀
flygirl, google wyrzucił mi firmę o tej nazwie, przykładowo: klik.

edit: poprawa linkowania
flygirl, Groom Away to seria pielęgnacyjna od Horseware. Pewnie chodzi ci o to, co podlinkowała sumire.
To to. 🙇 Tak właśnie myślałam, że jest to nazwa jakiejś serii, a firmy nie sprawdziłam. Dzięki. :kwiatek: A znajdę to gdzieś w polskim sklepie?
Który olej najlepiej ściemnia skórę? Kupiłam z Farnam olej kopytkowy. Niby ostrzegali, że ściemnia, a mam wrażenie, że mi jakoś wolno idzie 😉.
Rycynowt z apteki spróbuj, ewentualnie parafinowy, ale chyba przyciemnia mniej z tego co pamiętam.
Dzięki :kwiatek:. Siodło łapie mi taki złoto-wiśniowy kolor, jak chciałam, no ale ja niecierpliwa jestem i chciałabym szybciej 😁. Spróbuje ten rycynowy w jakimś małym niewidocznym miejscu. Zobaczymy co będzie.
czy ktoś stosował ten preparat?
Stassek Equifix Lazy Man
opis jest dość dziwny i nie wiem na jakich zasadach ma to działać... 👀
vissenna   Turecki niewolnik
11 grudnia 2017 07:56
czy ktoś stosował ten preparat?
Stassek Equifix Lazy Man
opis jest dość dziwny i nie wiem na jakich zasadach ma to działać... 👀


Ja używałam kiedyś na zawodach. Jak masz 5 koni w stajni namiotowej a lato upalne i konie się pocą, to jest to faje rozwiązanie. Z tym, że po wyjęciu z wody natychmiast przecierałam wysuszoną szmatką. Na co dzień jednak wolałam czyścić normalnie. Woda to nigdy na dłuższą metę nie jest dobra dla skór.
Co kupić najlepiej do nowego siodła? Jaki olej polecacie? A może lepszy balsam?

Jeśli chodzi o CDM krok1 i krok2 w sprayach to zepsuły mi się oba dozowniki, raz działa a raz nie. Co za sh....t za tyle kasy   🤔wirek:
Producenci polecają olej do skór. Ja kupuję kieffera z woskiem pszczelim. Dostępny w koniku.
Również polecam olej Kieffera. To mój nr 1 w konserwacji sprzętu 😍
Dzięki dziewczyny. Zatem kupię olej :-)
niedawno kupiłam używane siodełko (brązowy daw mag)  i proszę Was o informacje jak podejść do tematu czyszczenia i konserwacji? Mam w domu spray belvoir tack cleaner step 1 i balsam do skor effax. Czy to wystarczy, czy kupić coś jeszcze? smar?  Jak często czyścić? ~wdzięczna za każdą pomoc 🙂 ~
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
23 stycznia 2018 13:33
KarolinaB, olej Kieffera pięknie odżywia skórę.

Czy cdm step 2 jest nabłyszczający?

W temacie konserwacji metalowych części ogłowia, szczególnie mosiądzu, jest coś godnego polecania?
Na_biegunach „Krok 2”. Najlepiej sprzedająca się odżywka do wyrobów skórzanych na rynku Brytyjskim. Zmiękcza, chroni i nabłyszcza skórę.

Wysokiej jakości mydło wyprodukowane z olejków roślinnych. Zawiera olejek kokosowy oraz glicerynę, przeznaczone do regularnego stosowania.
[s]Orientuje się ktoś gdzie dostanę mydło NAF Soft soap?[/s]
ok znalazłam w MK sklepie.
Czyżby mydło zostało wycofane z produkcji że nigdzie go nie ma czy producent zastąpił je innym?
galopada_   małoPolskie ;)
02 marca 2018 21:17
Możecie polecić coś sprawdzonego do przyciemniania skóry? Najlepiej nie w jakiejś kosmicznej cenie. Widziałam wcześniej pomysł z olejkiem rycynowym -  próbowałam i nie widzę żadnego efektu. Olej do kopyt? Trochę się boję 😉  Siodło jest rudo-brązowe i chciałam je trochę stonować 😉
Czy ktoś ma doświadczenie w walce z pleśnią?
Kupiłam siodło, stan dobry z wyjątkiem jednej z przystuł. Jest zapleśniała. Umylam BARDZO dokładnie o nic. Ta pleśń sprawia wrażenie "wprasowanej".  🙁
Jesli ktoś ma pomysł, bardzo prosze. Zależy mi na bezpiecznych metodach, siodło jest generalnie z bardzo dobrej jakości skóry. Może jest jeszcze szansa na odratowanie tej przystuły.
[quote author=galopada_ link=topic=127.msg2762704#msg2762704 date=1520025451]
Możecie polecić coś sprawdzonego do przyciemniania skóry? Najlepiej nie w jakiejś kosmicznej cenie. Widziałam wcześniej pomysł z olejkiem rycynowym -  próbowałam i nie widzę żadnego efektu. Olej do kopyt? Trochę się boję 😉  Siodło jest rudo-brązowe i chciałam je trochę stonować 😉
[/quote]
Ja mam rudobrazowe czapsy i chciałam je przyciemnic do sztybletow..próbowałam wszystkiego:brazowe pasty,oleje nawet kuchenne,na koniec nawet czarną pastą do butów zmieszana z wazelina i nic.kolor zostal niewzruszony..🙂 jak coś znajdziesz koniecznie daj znać.
galopada_   małoPolskie ;)
23 marca 2018 07:00
andzia1, na razie próbuję tego:

klik

Na pierwszy rzut oka wydaje się trochę mniej rude, ale zobaczę dopiero w słońcu  😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się